Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Dec 2005, 2:45    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Deci, în fine, avem rezultatele tragerii la sorți ! Se organizează și un turneu de precalificare asupra căruia o să revin.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 7 Ian 2006, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tony Knowles (51 de ani) n-a reușit să revină în "lumea bună" a snookerului. Olandezul Gerrit Bij de Leij (25 de ani) a zis un "Ba !" hotărât. Cei doi calificați de azi nu se vor "bate" între ei, ci își vor ocupa locurile pe tabloul calificărilor și vor avea de jucat luni după cum urmează : celălalt olandez, Stefan Mazrocis cu Paul Wykes, iar Gerrit cu Sean Storey.

Interesant e că Tony Knowles a fost adversarul lui Steve Davis la cursa pentru Crucible în anul următor primei victorii a Roșcatului în Campionatul mondial și aproape că l-a whitewashed : 10-1 ! Dar de atunci au trecut aproape 24 de ani...

Când Tony Knowles a fost cooptat în board-ul WPBSA acum vreun an și ceva, îmi amintesc că mă amuzam la gândul că, uite dom’le, a devenit unul dintre directori tocmai un jucător care doborâse recordul amenzilor disciplinare ale snookerului ! Păi, da : cu vreo douăzeci de ani în urmă, tocmai șefia WPBSA îl obligase să plătească 5 000 de lire sterline "for bringing the game into disrepute", fiindcă pin-up boy-ul care era pe atunci Tony primise multi bani (25 000 de lire !) de la ziarul The Sun in schimbul relatării, într-o serie de trei articole, a isprăvilor sale de vitejie în ... dormitor !!! Rolling Eyes Managerul lui, Barry Hearn, spusese că, "din punct de vedere profesional, [toată povestea era] o adevărată sinucidere.". Cam asa a și fost, iar lucrurile nu s-au oprit acolo. Câteva săptămâni mai târziu, iubita lui Knowles, Suzy Harrison, și-a vândut si ea varianta proprie aceluiași tabloid, aducând amănunte dintre cele mai picante, între care că lui Tony îi plăcea să poarte lenjerie de damă, ciorapi lungi și portjartier. Tony a încercat să dea explicatii și să nege, iar în ziua următoare, pe toată prima pagină din The Sun se lăfăia un singur cuvânt : "CHILOȚEI" !!!... Și cam gata cu șansele de a-și continua cariera ca jucător de top. Evident, pe atunci lumea se scandaliza mult mai ușor decât azi... Wink Laughing

Păcat, fiindcă Tony tocmai ajunsese numărul 2 mondial... Iar acum...

Anglo-letonul Stefan Mazrocis va împlini în aprilie 39 de ani și reprezintă Olanda, ca și mai tânărul Gerrit Bij de Leij, care are 26 de ani și e un mare fan al lui Stephen Hendry.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E trecut de miezul nopții (la noi) și ăștia doi "târâie-tac", David Roe și Gary Wilkinson (al căror meci a și fost întrerupt pentru depășirea timpului alocat primei sesiuni a zilei, așa cum se vede după scorul dintre parateze), tot mai sunt pe baricade și dă-i și dă-i, și luptă și luptă, vorba lui Nenea Iancu Luca Caragiale !!!... Amândoi cam de același leat (41 și 40 de anișori) și la fel de lenți... Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate nu ar trebui sa postez asta: Daca stau sa ma gandesc bine nu-mi amintesc ca Peter Ebdon sa se fi intalnit cu un jucator cu adevarat slow. Ma intreb oare ce s-ar intampla intr-un astfel de caz. Laughing Desigur, la Peter the slowness este o chestie cu adevarat mastered, dar ma intreb daca cineva l-ar putea calca pe nervi pana si pe el...
Ei, la naiba, cred ca mi-e dor de Peter, d-aia am simtzit nevoia sa pun mesajul asta! Very Happy Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Citat:
Daca stau sa ma gandesc bine nu-mi amintesc ca Peter Ebdon sa se fi intalnit cu un jucator cu adevarat slow. Ma intreb oare ce s-ar intampla intr-un astfel de caz.


Daca ar face o calatorie in timp si ar juca impotriva lui Cliff Thorburn, aka The Grinder?? Wink
Din cate imi amintesc eu Cliff e primul care a facut un 147 la Crucible. Si i-au trebuit 30 de minute sa ajunga la ultima bila rosie.
Nu cred ca in circuitul mondial actual exista cineva care ar putea sa-l invinga pe Peter cu arma rabdarii. Sau sa-l calce pe nervi. Si daca se intampla asta atunci chiar ca s-a intors Snookerlandul cu toate cele in sus.
Parerea mea Exclamation .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 10:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru victoria lui Judd Trump.Ar fi frumos sa-l vedem in aprilie la Crucible.Nici nu are un culoar asa greu(Mike Dunn si Rory McLeod).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Totushi Rory McLeod ultima oara nu a fost un ,,push-over'' Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2006, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce victorie pentru Shokat Ali !!! Mai ales că joacă de foarte puțină vreme cu tacul cel nou !!! 8) Very Happy Dar urmează să-l întâlnească pe Joe Swail... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2006, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

888.com este noul sponsor al CM!

Amanunte: http://www.sportinglife.com/snooker/news/story_get.cgi?STORY_NAME=snooker/06/01/15/SNOOKER_World_Nightlead.html



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2006, 14:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... așa cum am anunțat de ieri, la NEWS. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2006, 15:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Embarassed Se pare ca am ratat stirea asta.



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2006, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La News se trecuse deja la pagina următoare și probabil că nu te-ai mai uitat și la precedenta Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2006, 15:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da cred ca asta s-a intamplat..la viteza cu care am citit ce se scrie pe aici in ultimele zile.. Rolling Eyes



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 2 Mar 2006, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ash indrazni sa va intreb: urmarind ce s'a intamplat in intregul an competitzional ( Evil or Very Mad SCURT CUM A FOST EL Evil or Very Mad ) cine credetzi ca ar fi favorit la cashtigarea titlului de Campion Mondial Question Confused
Dupa parerea mea Ronnie a cam ieshit din cursa...nu shtiu de ce , dar nu mi se pare destul de motivat pentru a reushi sa cahstige (Mea Culpa if otherwiese Razz );
Intr'un fel l'ash vedea pe Higgie cu acea cupa'n mana...numai ca trebuie sa stam shi sa ne gandim la ce s'a intamplat anul trecut...cand nimeni nu se ashtepta ca un Shaun Murphy sa mature totul in fatza lui.
Ce credetzi de shansele lui Stephen Hendry? Oare pozitzia fruntasha a clasamentului il va motiva destul? (adevarul e ca ar suna dragutz ca cei doi comentatori sa anuntze: ,,intra in arena Stephen Hendry , numarul unu mondial shi de 8 ori detzinator al titlului de Campion Mondial'' Laughing Laughing )



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 2 Mar 2006, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sper ca 1 pozitie in clasament sa-l determine pe hendry sa joace din ce in ce mai bine si sa cistige CM.
CRED CA SI HIGGY ARE SANSE DESTUL DE MARI.
RONNIE este atit de imprevizibil incit nu stiu ce sa mai cred despre el.desi as vrea sa-l vad campion inca o data.si sa-l vad jucind ca o "racheta"



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 41, 42, 43  Următoare
Pagina 1 din 43

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community