Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Neil Robertson
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2006, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
octav_star a scris:
you've got a new fan Very Happy

Cred ca nu numai inca unul.. Laughing Laughing
...printr'un astfel de joc reusheshti sa cucereshti publicul!!


Nu se poate sa nu-ti intre in suflet Neil prin modul cum a jucat nu numai in meciul de astazi, dar si pe intreg parcursul sau la acest turneu. 8)
Si sunt convinsa ca experienta pe care a dobandit-o cu aceasta ocazie il va cali. Mai mult ca sigur ca roadele se vor vedea chiar incepand din sezonul urmator. Smile



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2006, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a placut Robertson, dar sa nu uitam ca dintre sfertfinalisti el a avut unul dintre cele mai usoare parcursuri. Meciuri fara istoric si din cauza calitatii adversarilor: Hunter, stim cu totii ca doar a facut act de prezenta din cauza bolii Crying or Very sad , iar cu Lee chiar nu a existat decat un singur jucator.
Daca Robertson ar fi intalnit un adversar bine cotat, eu zic ca altfel ar fi stat datele problemei. Ce pacat ca Dott si Robertson au jucat intre ei, iar pe aceeasi parte a tabloului, doi titani (Ronnie si Mark) isi disputa accesul in semi.

In orice caz, asta nu ia nimic din meritele lui Robertson care arata intr-adevar ca un viitor mare jucator. Smile



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
helly



Data înscrierii: 19/Feb/2007
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mie 21 Feb 2007, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am reusit sa-l convertesc pe tata la snooker. La Welsh Open, mama era innebunita ca noi doi preluasem stapanire pe televizor: snooker la televizorul din sufragerie, snooker la mine in camera. Very Happy E mare fan snooker tata, cel putin de cand l-a descoperit pe Robertson.



_________________
"Au!..." Sir Isaac Newton
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui helly Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Feb 2007, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Helly ! 8) În acest caz, toată aprecierea atât pentru tatăl tău și pentru tine, cât și pentru cel care v-a "acroșat" și transformat în fani ai nobilului sport. 8) Very Happy Sper să reușiți s-o convingeți și pe mama. Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mie 21 Feb 2007, 18:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

chiar daca ca orice fan as fi dorit ca cel mai slab sa castige , totusi m-am bucurat cand am vazut ca neil a reusit sa "revina" de la 8-6 si sa impinga meciul in decisiv Very Happy ma bucur foarte mult ca a castigat si acest turneu . Merita australianul victoria . Sper sa faca o figura frumoasa si la openul chinezesc..ar trebui.. e mai aproape de casa Laughing good luck neil



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Apr 2008, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interviu proaspăt (de ieri) Arrow http://betting.betfair.com/betting/snooker/world-snooker-championship-betting/betfairs-big-interview-the-melbourne-machine-neil-rober-170408.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 18 Noi 2009, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil Robertson, dincolo de snooker
de Lucretia Andriev HotNews.ro
Duminică, 8 noiembrie 2009, 12:57 Sport | Alte sporturi


Neil Robertson, inspirat de muzica lui Eminem



Talentul lui Neil Robertson in snooker e incontestabil: a devenit primul australian care a castigat un turneu dotat cu puncte, iar in octombrie 2009 s-a impus in finala turneului Grand Prix de la Glasgow. E clasat pe locul noua in clasamentul mondial, dar cum este Robertson in afara competitiei? Ce il inspira, pe cine admira si de ce ii este cel mai frica?

Neil Robertson a acordat un interviu site-ului worldsnooker.com in care a dezvaluit ca nu era prea cuminte atunci cand era la scoala: "Cand aveam 11 ani m-am batut la scoala pentru ca un alt baiat mi-a descoperit combinatia cifrului de la vestiar si a spus-o intregii clase. A ajuns pe podea inconstient si cu ochii deschisi. Toti radeau si spuneau ca l-am omorat! Dupa cateva minute baiatul a fost in regula, dar eu am fost suspendat".

Neinfricat langa masa de snooker, Robertson tremura numai la gandul de a fi aproape de rechinii albi: "Mi-e frica foarte tare de rechinii albi. Am fost intr-o vacanta cand m-am intors acasa in Australia pe una din insulele din jurul Recifului Marii Bariere. Am facut snorkeling si trebuie sa recunosc faptul ca eram putin agitat, chiar daca oamenii care lucrau pe insula m-au asigurat ca rechinii nu ajung atat de departe in acea perioada a anului. Cand ma duceam la snorkeling cu un grup de persoane ma asiguram de fiecare data ca sunt oameni mai departe in mare decat mine".

In timpul sau liber ii place sa se joace la calculator si recunoaste ca prietenii sai il tachineaza pe tema asta: "Imi place sa ma joc Mmorpgs. Uneori devin chiar obsedat iar prietenii mei ma tachineaza din cand in cand". La capitolul muzica, Robertson este inspirat de melodiile lui Eminem: "Imi place melodia Lose Yourself" a lui Eminem. O ascultam pentru ca ma insipra atunci cand m-am mutat la Cambridge; stiam ca asta este ultima mea sansa pentru a reusi in snooker".
Neil nu are un idol, dar ii admira pe cei care au reusit sa isi depaseasca problemele: "Nu admir pe nimeni in mod deosebit. Ii admir pe cei care reusesc sa treaca peste o dependenta, indiferent daca e bautura, fumat, droguri, jocuri de noroc sau orice altceva care are un impact amenintator asupra vietii lor, a familiei.
Curios din fire, Robertson ar vrea sa calatoreasca in anii 5000. "Mi-ar placea sa calatoresc in viitor, prin anii 5.000. Ar fi o priveliste incantatoare, asta bineinteles daca planeta ar mai fi aici!". Intrebat cine ar putea sa joace rolul sau intr-un film, Neil a declarat: "Nu am nicio idee, dar cu siguranta nu ar fi Eddie Murphy!". In ceea ce priveste o posibila reincarnare, australianul ar alege o vietate zburatoare: "Probabil ceva care poate zbura, dar care sa nu fie in pericol de a fi exterminat sau impuscat doar pentru sport".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Alex Costea



Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 1
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 3 Mai 2010, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa ma bag si eu pe aici...mai ales ca sunt fan neil robertson Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alex Costea Trimite mesaj privat
geo0o0o



Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 5

MesajTrimis: Lun 3 Mai 2010, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

he, la fel si eu. preferatul meu e roney o'sullivan, dar ii port si lui neil robertson un deosebit respect, mai ales ca nu voi uita niciodata momentul cand l-a scos din campionat pe favoritul meu (anul trecut). la inceput l-am urat dar apoi i-am urmarit performantele cu atentie si am dedus faptul ca este un jucator extraordinar. in seara asta sper din tot sufletul sa castige


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui geo0o0o Trimite mesaj privat
viji



Data înscrierii: 04/Mai/2010
Mesaje: 6
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 23:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E okay, dar parca aduce cu Selby si asta nu-mi place. Sa stea peste 4 minute sa se gandeasca daca loveste, solicita refacere sau lasa oponentul sa loveasca? De-ar fi fost vreo masa grea... A razolvat-o Dott imediat.
In rest... e simpatic si traieste o perioada minunata pe care de altfel o merita.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui viji Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 5 Mai 2010, 8:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

viji a scris:
E okay, dar parca aduce cu Selby si asta nu-mi place. Sa stea peste 4 minute sa se gandeasca daca loveste, solicita refacere sau lasa oponentul sa loveasca?


ce conteaza ca sta 4 minute pe lovitura? daca se afla intr-o situatie dificila e normal sa stea mai mult sa se gandeasca, sa ia in calcul toate variantele si in cele din urma sa aleaga optiunea corecta .... nu toti sunt ronnie o'sullivan!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 5 Mai 2010, 16:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil a plecat, ieri, spre Oslo. Am aflat că bebelușul va fi băiețel și se va numi Alexander, iar campionul mondial de tăticu-său deja i-a comandat un tac !!!... Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 23 Mai 2010, 16:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am auzit că Neil ar fi făcut al doilea break maxim, la Austrian Open. Are cineva vreun link către un video cu break-ul? Nu e jucătorul meu preferat, dar îmi plac mult break-urile maxime Smile si mă gândeam că aici ar trebui să postez


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 23 Mai 2010, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate vad pe site-ul austriac, s-au realizat doua breakuri maxime (unul facut de Neil Robertson si al doilea de Stuart Bingham) Smile

http://www.snooker-wels.at/ASO2010/docs/Highest_breaks.pdf
http://www.snooker-wels.at/turnierinfo_en.html

Later Edit: din cate vad cei doi se intalnesc in optimi (se joaca 'best of 5') Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 27 Sep 2010, 12:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.neilrobertson.net/html/news.htm
http://www.worldsnooker.com/world_open_news(Robertson_Has_The_World_At_His_Feet)-2654.htm?tid=165
Mie mi-a placut .
"Jos palaria" , cum spune chiar Roony in interviul World Snooker!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community