Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Hall of F(r)ame pe EUROSPORT
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 22:26    Titlul subiectului: Hall of F(r)ame pe EUROSPORT Răspunde cu citat (quote)

O să fie cumva o serie ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Mie 21 Dec 2005, 16:23, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu pot intelege de ce Eurosport-ul nu anunta mai inainte, macar de pe o zi pe alta ce anume va transmite in cadrul emisiunii SNOOKER HALL OF FRAME.
Nici pe site-ul lor nu am putu gasi mai multe amanunte in acest sens sau poate nu a stiut eu prea bine unde sa caut.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh Rolling Eyes ! Nimic nici pe teletext !...

Dacă vreți cântecelul ...

Snooker loopy nuts are we
Me and him and them and me
We'll show you what we can do
With a load of balls and a snooker cue

Pot the reds then, screw back
For the yellow green brown blue pink and black
Snooker loopy nuts are we
We're all snooker loopy

Now ol' Milo as we all know's
Got loadsa dappa suits
London bred and he keeps his head
'Though he's got Italian roots
Emotional but he keeps his cool
'Til he reaches the finals
And whether he wins or whether he don't
'I always bite me eyeballs'

Now our friend Den, hours he spent
Down the snooker hall
On the old green baize his mates seem amazed
At skills with a snooker ball
And them long shots, he never ever got
Why? The old mind boggles
But nowadays he pots the lot
'Cos I wear these goggles'

Snooker loopy nuts are we
Me and him and them and me
We'll show you what we can do
With a load of balls and a snooker cue

Pot the reds then, screw back
For the yellow green brown blue pink and black
Snooker loopy nuts are we
We're all snooker loopy

Now Terry the taff was born in a gaff
In the valleys of the land of song
And as the reds he puts to bed
He likes to sing along
And if I win he says with a grin
It can only help me can't it
I'll celebrate, I'll buy another eight
'Hairbrushes for me barnet'

Now old Willy Thorne his hair's all gone
And his mates all take the rise
His opponent said cover up his head
Cos it's shining in my eyes
When the light shines down on his bare crown
It's a cert he's gonna walk it
It's just not fair giving off that glare
'Perhaps I ought to chalk it'

Snooker loopy nuts are we
Me and him and them and me
We'll show you what we can do
With a load of balls and a snooker cue

Pot the reds then, screw back
For the yellow green brown blue pink and black
Snooker loopy nuts are we
We're all snooker loopy

Now Steve last year come very near
To winning the snooker crown
But he never got to put it on his ginger nut
Cos the black ball wouldn't go down
His manager of all said 'Sod that ball'
But it helped him make his mind up
Now he don't care who wins this year
'Cos he's got the rest of us signed up'

Snooker loopy nuts are we
Me and him and them and me
We'll show you what we can do
With a load of balls and a snooker cue

Pot the reds then, screw back
For the yellow green brown blue pink and black
Snooker loopy nuts are we
We're all snooker loopy

Snooker loopy nuts are we
Me and him and them and me
We'll show you what we can do
With a load of balls and a snooker cue

Pot the reds then, screw back
For the yellow green brown blue pink and black
Snooker loopy nuts are we
We're all snooker loopy

Snooker loopy nuts are we
We're all snooker loopy

Snooker loopy nuts are we.....
We're all snooker loopy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 22:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... iar aici este melodia: http://news.bbc.co.uk/sport1/shared/spl/hi/other_sports/03/sn_world_champs/game/html/initial.stm



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Potrivit informatiilor de pe forumul eurosport.de maine seara vor transmite finala 2004 a turneului Players Championship dintre Jimmy White-Paul Hunter (9-6 ).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 23:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi grozav să-l revăd pe Jimmy, dar mi se strânge inima când îl văd pe Paul și parcă-parcă aș fi preferat să se dea secvențe din finala 1985, din meciuri de-ale lui Alex Higgins, Dennis Taylor, Cliff Thorburn și ceilalți pe care nu avem ocazia să-i urmărim la turneele obișnuite...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 9:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca Eurosportul va da inregistrari asa vechi pentru ca pe atunci ei nu transmiteau si ar trebui sa cumpere inregistrari de la BBC.
Eu as vrea sa revad finala British Open 2003. Very Happy

Din programul Eurosport am inteles ca vom avea ceva si sambata si duminica.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 10:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca i-ar pasa [Eurosport-ului] mai mult de noi decat de rating si de interese personale ar cumpara o inregistrare de la BBC. As avea si eu o sugestie , 1985 Embasy World Snooker Championship (Aceeasi cu cea a Clarei , adevarul ca a fost magica finala Very Happy)



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 12:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ar fi grozav să-l revăd pe Jimmy, dar mi se strânge inima când îl văd pe Paul.

după cum a spus și Clara ... mi se rupe inima când îl văd pe Paul....dar îmi doresc lucrul ăsta.... că așa ne mai amintim și noi ... de vremurile trecute ....



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 16:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laudabila initiativa Eurosportului de a ne oferi astfel de meciuri memorabile.... Imi era dor sa-l revad pe Ronnie cu plete lungi si camasa alba... imi aduc aminte ca atunci am fost foarte trista ca a pierdut acea finala. Acum, avand in vedere cele intamplate lui Paul, am privit cu alti ochi acel meci si m-am gandit inca o data cat de important este ca in sport, ca si in viata, sa profiti de fiecare sansa care ti se ofera. Nu stii niciodata daca va mai exista "next time".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 18:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi place melodia...adik imi plac versurile . Laughing Shi ar fi foarte frumos sa mai transmita un meci de-a lui Paul. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 22:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara , maine mai e ceva ... vreo emisiune d-asta "Hall of Frame" ? Sau macar in week-end mai e ceva ? Sunt cam suparat ca nu ne-au aratat ceva de-a dreptul spectaculos. Ceva ce nu am vazut deja tot in transmisiunile lor. Speram sa-l vad pe Alex Higgins sau pe Steve Davis , pe Dennis Taylor sau pe oricare dintre cei mari dar din trecutul un pic mai indeparat. Pentru mine ca pusti ar fi fost o experientza deosebita , si poate ar fi fost un plus in jocul meu de acum. Apropo de asta , debea astept vacantza ca sa imi pot incepe antrenamentul Smile.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meciuri au transmis astazi ?
Am vazut ca au dat din finala lui Jimmy cu Hunter, castigata de Jimmy parca..
Dar...altceva ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 21 Dec 2005, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un 147 marca Jhon Higgins.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Joi 22 Dec 2005, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atunci, nu inteleg...in spotul publicitar aparea Alex Higgins...ar fi trebuit sa ne ofere niste meciuri de acum 10-20 de ani....ce a fost ieri, majoritatea au vazut live..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 1 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community