Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

8 ball sau 9 ball
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » (mini)Campionat de biliard
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 4 Ian 2006, 2:39    Titlul subiectului: 8 ball sau 9 ball Răspunde cu citat (quote)

Deci... Propun sa facem in felul urmator: Stabilim o data exacta, in functzie pe cat posibil de doleantzele fiecaruia din noi, cine vrea sa vina lasa mesaj aici inca o data impreuna cu numarul exact al oamenilor cu care vrea sa vina (asta daca vrea sa mai aduca pe cineva care sa joace) si cu data pe care o prefera (plus votul pentru una dintre variante).
Hai sa ne mobilizam ashadar si sa vedem cum facem si cand il stabilim.
Pana la urma ce e asha de greu sa se stranga 8 persoane or whatever (ca mai mult oricum nu cred ca vom fi) intr-o sambata, sa joace biliard niscaiva ore. What the heck?
Eu propun ca data sa fie or 14 ianuarie 2006 or 21 ianuarie 2006. Pica sambata ambele. Asta inseamna ca avem la dispozitzie 4-5 zile (sau o saptamana si jumatate) pentru a ne anuntza participarea s.a.m.d.
Am sa postez in curand si cu cati prieteni am sa vin (in principiu cred ca voi veni cu unul).
Dupa ce stabilim clar data, adversarul celui care nu se va prezenta atunci va castiga evident meciul pe care trebuia sa-l aiba (si va accede in faza superioara Razz).
In functzie de catzi vom fi in total vom stabili clar si cum vom juca (cel mai bun din cate), pentru ca the mini tournament va avea loc intr-o singura zi, maxim doua (deshi m-ash mira sa fie doua). Excelent ar fi sa fim cam 8, maxim 12 (ma indoiesc ca vom fi mai mult de 8 Razz).
Mai exact, daca am fi 8, fiecare dintre noi ar putea juca un maxim de 27 de meciuri (daca varianta ar fi de primul la 5). Asta in opinia mea ar dura maxim 5 ore, cu tot cu pauze (or whatever) 6. Mi-e greu sa cred ca oamenii care s-ar inscrie joaca jumatate de ora atunci cand se duc, deci nu vad unde ar fi problema, dar fie... Il putem face si in 2 zile daca e neaparat necesar.
Acestea fiind zise, propunetzi date sau alegetzi una dintre cele propuse de mine (cat mai curand) si let's get going. Remember, e vorba de o zi! COME ON! Cum poate fi asha de greu sa setam o data, un tip de joc, numarul jocurilor si al oamenilor prezenti?
In ceea ce priveste premiile, costul de inchiriere a meselor sh-asha mai departe, ramane sa mai vorbim, dar sunt convinsa ca e ushor sa le setam si pe astea.
Deci, repet, LET'S GET GOING!, ca nu organizam UN MARE TURNEU ci o micutza intalnire (la o bila) for crying out loud!

p.s. Mai avem nevoie si de arbitru?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 4 Ian 2006, 2:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerforum
Site Admin


Data înscrierii: 19/Noi/2004
Mesaje: 38

MesajTrimis: Mie 4 Ian 2006, 2:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:

"Aleg 9-BALL-ul din cauza faptului ca el este jocul cel mai apropiat ca valoare de snooker dintre el si 8-BALL din cauza ca notiunea de snooker apare si aici mult mai mult si mai bine conturata decat la 8-BALL , plus el este un joc tactic in care trebuie sa ai grija ce faci . Nu poti sa bagi 8 bile si lasi 9-le pe margine corect ??"


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerforum Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mie 4 Ian 2006, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi convine si 14 ian si 21 ian( la fel si 15 si 22....orice numa sa fie in vikend). Prefer 8 Ball. Poate mai vin cu 1 sau 2 prieteni...o sa zic sigur in scurt timp.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mie 4 Ian 2006, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu vin sigur.. trebuie sa imi continui cu cold micile noastre meciuri:)).Te bat si de data asta:D(2-1 la general pt mine:P)prefer pe 14 pt k am multe teze si mai trebuie si snooker jucat:D. Fara prieteni jucatori profesionisti:P. asa aduc si eu unul care ne bate pe toti:))



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2006, 2:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca pana duminica-luni sa apara toata lumea care vrea sa vina si sa fie stabilita data exacta - asta pentru ca mai apoi sa vedem clar ce facem cu micutza organizare. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2006, 10:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la urma eu vin cu un singur prieten. (poate vine si celalalt, dar numai ca sa faca galerie.)

Cand hotaram ce jucam si unde jucam? Ziceam ca prefer 8Ball, din cauza ca 9Ball nu am jucat niciodata, dar o sa sparg gheata acuma daca e nevoie. Daca ramane IDM, ar fi bine ori sa incepem cat mai dimineata( 10-11) sau sa aiba cativa dintre noi abonament(eu nu am...inca), ca sa ne coste cat mai putin.

ps: daca nu se ofera altcineva, ma pot ocupa eu de o (mini) diploma de agatat pe perete....ca sa avem pt ce juca Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2006, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

gasim noi carduri in idm:D . Eu am card si mai are si cold. Deja avem 2 mese si mai pot sa fac rost de carduri daca este nevoie:D. Cu diploma daca tot te-ai oferit:P (mai vedem)



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2006, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok! Hai sa stabilim cand e "ultima zi de inscrieri" ca sa nu se lungeasca iar, pana cand se anuleaza, cum am vazut ca s-a intamplat anu trecut...Sau sa stabilim ca se termina inscrierile cand se aduna, sa zic... 8 oameni( ca sa jucam dupa schema propusa de Mrs. Hendry).

(diploma o s-o fac cu o zi inainte de tournament, ca sa nu o fac degeaba, si sa raman eu cu ea...fara merit:))


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2006, 11:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok.
Propun ca ultima zi de inscrieri sa fie luni, 9 ianuarie.
Si eu am card si amicul cu care cred ca o sa vin are si el. Deci nu de carduri va fi problema. Laughing Laughing
Si tot luni propun sa stabilim si forma finala si sa vedem cum facem cu costurile sh-asha mai departe.
Cold a zis ca-shi face timp, voi atzi zis ca va convin datele propuse de mine, deci pana la urma cred ca ramane de sambata intr-o saptamana, mai exact pe 14 ianuarie.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2006, 11:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

14 ianuarie sa-i ramana numele. Si ca sa respect si data limita de 9 ian, ma inscriu oficial acuma:), si eu si prietenul meu( si anume Purice).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Vin 6 Ian 2006, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si eu ma inscriu oficial:D . Pe 14 ianuarie:D. Sper sa ne strangem destui daca nu mai chem eu un prieten



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci pana acuma suntem asa: Mrs.Hendry, octav_star, Cold_Fever, Sch si Purice, adica 5. Mrs.Hendry poate mai vine cu un prieten, la fel si octav_star....si la fel si eu ( dar doar daca mini-campionatul va fi dimineata), deci am adunat de 8. Am uitat pe cineva?!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 17:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se termina acusi ziua, asa ca propun sa trecem la ceva detalii( era vb ca tot azi vb si despre astea). Dupa parerea mea...:
1. Regulamentul e cel de pe http://www.billiardnews.ro/
2.Tot legat de regulament, dar nu numai, ar fi bine sa fie cineva, care nu o sa joace, pe post de "director" al tournamentului, si care sa rezolve eventualele neclaritati la fata locului, sa tina scorurile, sa adune banii pt mese....
3.Despre bani, as zice asa: dupa terminarea fiecarui joc( tur), cei 2 adversari aproximeaza cat au jucat(nr ore * pret ora), si dau banii "directorului"( iar acesta plateste masa daca nu se mai joaca pe ea in urmatorul tur, sau pastreaza banii pana cand se termina de jucat pe ea).

Acuma intrebari:
- tragerea la sorti se face sambata sau o face "directorul" inainte?
- pt a stabili cine are primul break o sa se faca cred un lag. dar cine are urmatorul break? castigatorul sparge? sau se sparge alternativ?
- Mrs.Hendry si octav_star, veniti fiecare cu un prieten? si ca sa vina si al doilea prieten al meu, ca sa fim 8, ramane sa incepem dimineata( ~ 11 AM)?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 9 Ian 2006, 21:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ashadar... Eu nu stiu cine ar vrea (putea) sa fie "directorul".
Sunt de acord cu cele zise de Sch.
Pana la urma voi veni intr-adevar cu inca un prieten, dar am o vaga senzatzie ca lucrurile arata mai bine decat sunt. Adica simt ca cel putin o persoana nu-shi va face aparitia (din toti cei opt). Dupa cum spuneam, nu e un lucru cert ci just a feeling of mine.
Avand in vedere ca suntem destul de putzini, nu cred ca mai are rost sa facem un chestionar... Ashadar? Ce va fi? 8 ball sau 9 ball? Mie mi-e indiferent, dar daca trebuie sa aleg, atunci voi alege 8 ball.
In ceea ce priveste urmatorul break, propun sa se sparga alternativ, asha cred ca este corect pana la urma (la un moment dat un tip gave me the freaks pentru ca studiase atat de mult spargerile, ca n-aveai cum sa-l scotzi de la masa Shocked).
Cred ca "tragerea la sortzi" ar trebui intr-adevar sa fie facuta atunci la fatza locului si sunt de-acord si cu sistemul de plata pentru mese. In ceea ce priveste ora sunt de-acord si cu ea. 11 am is fine by me.
Si daca pana la urma vor aparea doar trei persoane, we can still have a lovely pool morning together, non? Very Happy
Ar mai fi doar o treaba de rezolvat (pe langa cea cu directorul). Shi-anume premiile pentru finalist si champion. Very Happy Propuneri? Premii simbolice sau ceva special? Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 8:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mesajul asta e pe on a hurry. adik o sa mai scriu cand ajung de la skl:P . Putem sa chemam mai multa lume pentru orice eventualitate. Eu mai pot sa chem inca o fata care joaca pool la concursuri(dar nu ne bate Razz) si ea vine sigur sigur. Si mai bine am mai chema fiecare inca o persoana pentru orice eventualitate. Si cu cat mai multi cu atat mai bine:).Premiile... hmm. nu stiu daca sa fie simbolice sau mai grande:P. Ma gandeam oricum la obiecte de biliard:))



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » (mini)Campionat de biliard Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community