Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

8 ball sau 9 ball
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » (mini)Campionat de biliard
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 8:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca pana vineri nu se ofera nici unul dintre ceilalti membri ai forumului ca sa fie "director", atunci zic sa facem asa: Mrs. Hendry o sa fie The Director of the Tournament( pt ca ea a deschis topic-ul asta), iar in cazul in care intr-un meci de-al ei este nevoie de un arbitru, ma ofer eu sa fiu acela.

Si eu si ceilalti 2 prieteni (al doilea se intituleaza Baseka) suntem pt 8 Ball, deci mai e nevoie doar de un vot, ca sa fie 5 pentru( sau se numara doar voturile membrilor?!).

Despre premii...fiind primul turneu, eu zic ca trebe ceva simbolic: locul 1 - diploma "inramata" si o creta; locul 2: diploma "simpla"(fara rama). Daca ramane sa ma ocup eu de premii, si daca sunteti de acord cu premiile astea, va trebui sa mai adunam vreo 10-20 mii (rol)/caciula ca sa iau o rama si creta(data viitoare o sa caut niste sponsori pt premii:)).

ps: 1.pt Mrs.Hendry, nu mai fi asa pesimista. Or sa vina toti. Si chiar daca lipseste unu, o sa ramana ca ultimul tras din urna( norocosul de el) va intra direct in "runda 2".
2.nu am vazut inca nici un semn de la Cold_Fever...sau stie cineva sigur ca vine?!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 11:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sch a scris:
2.nu am vazut inca nici un semn de la Cold_Fever...sau stie cineva sigur ca vine?!


Cold zise ca va posta mai pe seara si ca o sa vina.
In ceea ce priveste premiile, eu sper ca pana maine sau cel mai tarziu joi sa ne hotaram exact ce vrem si cum facem. Am sa mai reflectez si eu azi la treaba asta.

In rest... Toate bune si fortza-n tac for now! Very Happy

p.s. Daca ash fi eu "directorul" , cum ash putea oare tzine scorurile in timp ce joc, ay? Shocked Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 12:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai nu trebe sa tii scoru in real time. Trebe doar sa treci pe foaie scorul final de la fiecare masa, dupa ce se termina. E adev ca o sa fii din cand in cand intrerupta de la joc( pt un scor, sau pt o intrebare legata poate de regulament...), dar ....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 19:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce ziceti? pot sa il aduc si pe fratimiu:D? vrea si el sa vina:)(acum s-a trezit:) ) In rest sustin si eu ideea cu bila 8 (tot aia imi e). Cat despre directorul de turneu mai ne gandim. Ar trebui totusi o persoana care nu joaca Smile . Sa vedem ce gasim acum . Eu aduc o prietena sigur sigur(asa mi-a zis ea.. eu o cred:P) si pe fratimiu daca il acceptati:) .



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vlad_i
Vizitator





MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 19:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As vrea si eu sa particip la turneu Very Happy . Am avut user pe forum , dar mi-am uitat parola si acum incerc sa o descopar Embarassed . Confirm participarea pentru sambata (poate sa va confirme si octav sau cold )


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci pana la urma catzi vom fi? Laughing Laughing Laughing Sau vedem la fatza locului catzi apar? Ramane primul la 5? Trebuie sa fim 8 sau 16 pana la urma, nu? 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mar 10 Ian 2006, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pana acum suntem: mrs. hendry cu un prieten , cold , sch cu un prieten , octav cu inca 2 , vlad_i... 9 cred k pana acum.. dak se mai strang gasim noi cum facem tragerea la sorti si etc.. nu e asta prb. eu zic sa jucam primul la 6 Smile . dak e de acord toata lumea ... ar fi ok



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2006, 8:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sch vine cu 2 prieteni( am scris mai sus, unu e Purice si celalalt e Baseka). Deci 10. Mai gasim inca 6?!?! Sau macar 4-5, si in cazul asta 1 sau 2 vor intra direct in runda a 2-a. Altfel...nu stiu cum putem juca, daca nu eliminatoriu(si fiind 8 sau 16 sau 32 sau ...)

Eu sunt pt primul la 5.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2006, 13:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu zic sa mai facem rost de inca 6 oameni. nu kred k este imposibil:).O sa vbesc cu cold sa mai aduca si el pe cineva.



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2006, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si pt ca vad ca deja treaba a luat ceva amploare, eu zic sa-i dam si un nume, mai mult decat "(mini)Campionat de biliard"...cine stie, poate o sa fie si editia a 2-a, sau editia de 9-Ball.
Si am si o prima propunere: "Hot Shots 8-Ball Open"( "Open" - pt ca se poate inscrie oricine, iar "Hot Shots" l-am gasit pe net, pomenea cineva despre asta ca fiind numele unei mici ligi de pool din US unde a jucat in urma cu vreo 20 ani...nu cred ca sa se supere ca l-am imprumutat:)).




Ultima modificare efectuată de către Sch la Mie 11 Ian 2006, 16:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2006, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e de 8 ball:DVery Happy .. dar las k merge si asa.. nu stiu cum sa facem cu lumea .. sa mai aducem 5-6 persoane.. pls .. Nu mai e nimeni pe forum?



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2006, 22:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frati si prieteni. Cold va anuntza ca nu poate sa vina ... S-o i-a draq de scoala.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Joi 12 Ian 2006, 9:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stai linistit Cold, ai ales bine...o sa participi la urmatoarea "editie".

Deci acuma suntem 9. Pt varianta cu 16 jucatori nu cred ca mai putem spera( nu la editia asta:)). Ramane sa vedem daca sambata vin toti cei 9...Pt asta, azi sau maine, fiecare dintre cei 9 ( sau reprezentantul lui) ar fi bine sa confirme din nou cu un post scurt.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Joi 12 Ian 2006, 15:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai e doar o zi si inca nu am hotarat cum facem cu "premiile". Daca ramane cum am propus eu, tre sa stiu de azi, ca sa am timp maine sa le pregatesc.

Octav si Mrs.Hendry, spuneti niste nume pt prietenii vostri, ca sa pregatesc si biletele pt tragerea la sorti. O sa aduc eu si o foaie pt rezultate....daca sunteti de acord.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 12 Ian 2006, 22:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai ca vin pana la urma , daca mai am loc Laughing sa ma ierte toata lumea.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » (mini)Campionat de biliard Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community