Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

8 ball sau 9 ball
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » (mini)Campionat de biliard
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Joi 12 Ian 2006, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oamenii sunt neseriosi:(. Fratimiu a zis k nu poate ca se duce la birou(oricum il bateam eu:))) si mai am inca doi prieteni care sunt incerti. Macar vine Cold.. Pls mai chemati si voi oameni kiar daca sunt mai slabuti nu conteaza. Macar sa jucam:D (o sa fie super fun:D)



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 13 Ian 2006, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci... Avand in vedere indeosebi incertitudinile aparute, eu propun sa ramanem la forma de 8. Daca nu, sigur vor veni 13, 12.5, etc, daca intzelegetzi ce vreau sa spun. Si ar fi oarecum nenatural. Adica o sa facem cum? Primii 8 joaca normal iar finalistul dintre ei joaca impotriva unei persoane care a ramas din restul de 5??? Asta ca sa nu mai vorbesc ca ash baga mana-n foc ca nici macar 8 nu vom fi.
Deci... Propun sa ramana urmatorii: Octav, Sch cu cei doi prieteni ai lui, Cold, Vlad, eu si my friend Andrei. Asta ar in insemna 8 in cap. Asta ca sa scapam macar putzin de incertitudini (adica prieteni incertzi si altele). In afara de Cold care tot o scalda, sunt singurele persoane despre care cred aproape ca aproape cert vor fi acolo. Daca se strang 16, foarte bine, daca nu vine Cold si vine altcineva sau adversarul sau castiga meciul prin neprezentarea lui Cold - asta e, e totushi important sa stabilim o forma. Pe bune de n-ar fi aiurea sa facem cum am mentzionat la inceputul postului meu (cu cei 13 care de fapt erau 6 bla bla bla).
Acestea fiind zise... Raman stabilite primul la 5, avand in vedere ca doar Octav vorbea de altceva, formula de 8 ball si titlul de "Hot Shots 8 ball Open".
Trecand si peste asta, Andrei (my friend) zise in felul urmator. Cel mai bine ar fi sa puna fiecare cate 200 sau 250.000 (lei vechi) cost care ar acoperi atat mesele cat si niste premii simbolice pentru finalisti, iar daca mai raman din ei - restul va fi returnat in mod egal fiecaruia in parte. Cred ca asa este cel mai corect, dar mai pot exista si alte propuneri.
In principiu am fost de acord cu ideea lui Sch, dar cred ca este mai corect asha si am sa va explic si de ce.
Sa zicem ca acest maximum de 9 jocuri ar dura 2 h tops. La inceput vor fi 4 mese care vor fi ocupate sa zicem intre 11-13. Asta inseamna, la 60.000 ora, 120.000 x 4 = 480.000. Dupa aia se va trece la 2 mese pentru inca un maximum de 2 h, care va insemna aproximativ 400.000 (pentru ca intre 13 si 18 costul meselor este de 100.000/h). Iar in final va ramane o singura masa, tot pentru vreo 2h, care inseamna 200.000. Este deja tarziu si nu ne-am hotarat daca finala va avea mai multe jocuri. Cred ca pana la urma va ramane tot pe forma cel mai bun din 9.
Drept urmare, din punctul de vedere al pretzului meselor asta o sa insemne 1080000, in cazul in care totul decurge conform planului. La 200.000 de persoana, mai raman 520.000 care vor fi folositi pentru premii si alte eventuale prelungiri. La 250.000 mai raman 820.000 lei care sa fie folositi pentru cele mentionate mai sus. Cred ca si 200.000 de persoana este suficient pana la urma... Deci? Facem asha? Sau ne mai lalaim mult?

Trecand si peste asta, propun sa ma ocup eu de premii. Am si niste idei destul de bune-n minte si nu cred ca vetzi fi dezamagitzi. Very Happy Ma gandeam la o carte de biliard pe care o am (deshi unii dintre voi suntetzi jucatori de snooker), mai vazusem si o caseta foarte cool despre pool pe undeva prin the city si ma gandeam sa dau o raita si pe la magazinul de pool. Ma ocup eu si de diplome so chill!

Deci? E ok asha? Very Happy

P.S. Anuntzatzi cat mai curand daca e ok, caci trebuie sa ma duc sa vad de premii si restul, daca suntetzi de-acord.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Vin 13 Ian 2006, 9:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mrs.Hendry! Imi place ca ai luat hatzurile in mana.

Mi se pare f buna ideea ta cu 200.000/caciula. ( ai gresit putin la adunare, ar ieshi in total 1.280.000. oricum cred ca nu are rost mai mult de 200k). Eu sunt de acord si sa te ocupi tu de premii si diplome.

Hai sa ne intalnim la 10:30 maine, ca sa putem spera ca incepem pe la un 11. Si hai sa stabilim si un loc de intalnire...de ex la una din mesele de bar din fata sectorului C(mi se pare ca e mai mult loc acolo).

ps: tocma am vb si cu ceilalti 2 prieteni, si sunt de acord si ei cu tot ce s-a zis.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Vin 13 Ian 2006, 14:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok.. vbim maine la 10 jumate la idm si stabilim acolo all the details. Cat despre premii mi se pare super ok:) . Cel mai bine vorbim maine. Eu am vorbit aseara cu cold si mi-a zis si el sigur ca vine. Eu sper ca o sa fim mai multi de 8 Very Happy. Sper sa mai aduc si eu 2 persoane (cu cat mai multi cu atat mai bine )



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 13 Ian 2006, 21:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Perfect. Cold deabea asteapta . Si promite ca e acolo. N-ar rata el ocazia sa va bata Laughing.



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » (mini)Campionat de biliard Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community