Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Sarituri cu schiurile
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 6 Mar 2014, 12:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru iubitorii acestui sport, un joc interesant peste care am dat de curand : Ski Jump Mania . Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 1 Ian 2015, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A inceput Turneul celor patru trambuline.Deja se cunosc primii doi castigatori.Kraft si Jacobsen.Ammann e si el in mare forma.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010


Ultima modificare efectuată de către danacateia la Vin 2 Ian 2015, 17:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 1 Ian 2015, 18:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stim si urmarim! Foarte frumos spectacolul, l-as fi vrut pe Kamil in forma si pregatit dar glezna bat-o vina........stiti ca nu ma las de polonezi, dupa Adam, l-am preluat pe Stoch, un super baiat talentat Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 1 Ian 2015, 19:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O fi Ammann în formă, favoritul meu de altfel, dar mare păcat de căzătura de la Obersdorf care i-a compromis turneul. Oricum, rămâne cu șanse la câștigarea cupei mondiale, deși văd că mulți săritori (care până acum nu au avut mari performanțe) au început să se afirme, și va fi destul de greu.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 5 Ian 2015, 9:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce etapa!La Innsbruck a fost ceva de vis!Recordul trambulinei,batut de Kraft(137 m in prima mansa),care a terminat pe locul 2,Ammann si Kasai la egalitate pe locul al 3-lea si nu in ultimul rand,victoria superba a lui Freitag!
La total ,inainte de ultima etapa de maine:

1 Stefan Kraft Austria 835.4 puncte
2 Michael Hayböck Austria 812.3 puncte
3 Peter Prevc Slovenia 806.0 puncte
4 Noriaki Kasai Japonia 797.7 puncte
5 Richard Freitag Germania 791.7 puncte
6 Anders Jacobsen Norvegia 789.5 puncte
7 Gregor Schlierenzauer Austria 785.6 puncte
8 Kamil Stoch Polonia 771.5 puncte
9 Roman Koudelka Cehia 771.0 puncte
10 Severin Freund Germania 764.6 puncte



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 6 Ian 2015, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O să urmăresc cu mare interes ultima etapă, care va începe în mai puțin de jumătate de oră. Interesantă competiția de la Innsbruck, deși nu prea suport acea trambulină, și sper ca și aici, la Bischofshofen, să fie spectacol. Evident, spectacol încheiat cu o victorie a lui Ammann. Laughing

App... L-au concediat cumva pe Sorin Hobana? Very Happy Nu că m-ar deranja comentariul în doi, ba chiar mi se pare mai interesant.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 7 Ian 2015, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.gsp.ro/sporturi/altele/video-foto-momente-de-groaza-la-bischofshofen-simon-ammann-cazatura-teribila-update-sportivul-si-a-revenit-441581.html
Am stat cu inima cat un purice de cand am vazut cazatura lui Ammann,bine ca si-a revenit!Per total turneul a fost captivant.Felicitari castigatorului etapei,
Hayboeck si bineinteles marelui castigator al turneului,Kraft,care mie mi-a lasat o impresie foarte placuta!
Cat despre Hobana nu stiu nimic,chiar m-am mirat ca nu el comenteaza.
Chiar daca uneori o mai lua pe aratura,cum se spune,mi-a lipsit.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 7 Ian 2015, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, mi-a stricat seara accidentarea sa. Totuși, nu mi-am putut explica, cum de un titan ca el a "reușit" să cadă de 2 ori în acest turneu. În primă fază, mi s-a părut o căzătură banală, ca de altfel majoritatea celor care se produc după aterizare, dar după ce am văzut că este inconștient, mi-a stat și mie inima.

Nu prea există șanse să-l vedem revenind pe trambulina de zbor din etapa viitoare, din păcate. Nu cred însă că va renunța așa de ușor la cupa mondială...

Observ că toate ziarele online românești au preluat știrea... Că în rest nici nu știu de existența acestui sport. Rolling Eyes

later edit : Revăzând reluarea... N-a prea fost banală căzătura... Oricum, îi țin pumnii, și am încredere că va reveni cu succes în lumea săritorilor... Cât timp mai are de gând să mai participe.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 11 Ian 2015, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa de zbor de la Kulm din weekend-ul ăsta, compromisă de vânt... N-am prea avut ce vedea, din păcate.

http://www.fis-ski.com/ski-jumping/news-multimedia/news/article=simon-ammann-left-the-hospital.html . Abia aștept să revină și să rupă adversarii... Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 11 Ian 2015, 21:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I FEEL HAPPY!
Frumoase vestile despre Ammann!
Selby,in schimb, m-a dezamagit!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 14 Feb 2015, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După cum poate știți... Astăzi s-a stabilit noul record mondial. Smile Am fost inspirat să urmăresc etapa. Am avut o presimțire... Laughing

Aici puteți urmări ultimele două sărituri ale etapei, în comentariul domnului Hobana : https://www.youtube.com/watch?v=QxyNt-9MPeY .

Ca o părere personală... Eu când aud cuvântul "record" (la sărituri...), mă gândesc direct la Slovenia (...deși norvegienii sunt invetatorii acestui sport). Astăzi a confirmat-o Prevc. Abia aștept să văd prestațiile de la Planica, pe trambulina refăcută... Presimt că ne așteaptă ceva ireal... Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 14 Feb 2015, 20:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow ! Breathtaking ! Mulțumiri pentru înregistrare ! Am lăsat deoparte urmărirea decisivului lui Jimmy cu Ashley, dar a meritat din plin. Very Happy

Cum o fi să zbori 250 de metri ?... Probabil că nici Peter n-ar ști să povestească - el știe numai să zboare ! Laughing

Well done, Mr Pevc ! Applause

Chiar așa, oare la Planica cât de departe o să ajungă ?!... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 15 Feb 2015, 10:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citisem undeva... Că aici la Vikersund se pot depăși puțin cei 250m, însă la Planica, după modificări, în condiții optime, se pot atinge și 260m. Deci vă dați seama... Laughing Eu mă întreb unde se vor opri, că au cam atins limita. Sunt și săritorii ăștia oameni...

Vă recomand să urmăriți și etapa din seara asta (tot de la 17). Presimțirea mea e că Fannemel va ataca noul record (chiar spunea într-un interviu, vechiul deținător, Evensen, că acesta va atinge pragul de 250... n-a fost să fie ieri). Acum depinde și de organizatori. Despre condițiile meteo nu știu ce să zic. Pe toată perioada concursului a părut a fi probleme cu vântul, însă cei doi (Fannemel și Prevc) au făcut să pară că e ok și că doar între ei se dispută competiția. Să vedem. Very Happy

Îmi lipsește Ammann... Sad Oricum, acesta va reveni la Falun, unde se anunță că va ataca o medalie... Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 15 Feb 2015, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prevc a reusit ceea ce cu totii asteptam,felicitari!Sa nu-i lasam deoparte nici pe Fannemel,care a fost nemaipomenit ,dupa parerea mea, si nici pe Kasai care se mentine la varf la o varsta la care multi sunt deja antrenori!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2015, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum am prevăzut... Fannemel a îmbunătățit ieri recordul cu 1.5m : https://www.youtube.com/watch?v=oq7C4EbUdxI .



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 7 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community