Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Mark Williams
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Noi 2006, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vreau DOVADA - oricum nu ar fi scapat asa ceva ziaristilor , carora nu
le-a scapat incidentul cu fratele lui mark de prin 2000.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Noi 2006, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

margot a scris:
vreau DOVADA - oricum nu ar fi scapat asa ceva ziaristilor , carora nu
le-a scapat incidentul cu fratele lui mark de prin 2000.

care incident,margot?....nu sint la curent Confused Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Noi 2006, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Întâmplător sau nu, eu am avut acces la surse la care ziariștii n-au ajuns. În plus, ei ar fi riscat un proces, iar eu nu. În general, când fac o afirmație, ea este documentată. Ideea că dacă nu știm noi și nu știe presa, înseamnă că nu s-a întâmplat nimic mi se pare oarecum limitată. (De regulă, pe un asemenea sistem de gândire se bazează și politicienii ! Și de foarte multe ori le merge ! Evil or Very Mad )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Noi 2006, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am pus la indoiala sursa ta, ci mirarea mea a fost atat de mare
pentru ca nu am vazut niciodata scris ceva legat de bautura.
Au fost articole legate de accidente in trafic (-sept 1999 cu Ferrari
dar era condus de Anthony fratele sau care a scapat de condamnare
primind doar o amenda £150 si 4 puncte penalizare. el era soferul lui Mark la toate meciurile din acea perioada -decembrie 2002 cand Mark a intrat cu Noble M12 GTO in tufele de pe marginea drumului).
Ziaristii spus ca nu ar fi un sofer prea grozav.
Nu vreau sa supar pe nimeni ci vreau sa ne bucuram impreuna ca exista
snookerul.Pentru cineva trecut de cincizeci si...este o placere deosebita sa urmaresc tot ce e legat de snooker... si sa pot intra cand se poate pe forum .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Noi 2006, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Istoria aceea a fost foarte bine ținută sub oboroc, iar eu am contat pe faptul că de aici n-are cum să ajungă la ochi/urechi de dușmani.

Da, așa se zice, că Mark e impulsiv și neatent la volan. Totuși, Stephen Hendry, aș zice, singurul său prieten (galezul nu e prea popular printre jucători, fiindcă nu e adeptul zicerii aceleia înțelepte conform căreia ar fi mai bine să renunți la o glumă reușită decât la un amic, coleg etc), n-a șovăit să-i împrumute mașina lui pentru ca Mark să se repeadă acasă atunci când Connor era pe cale să vină pe lume. Știind cât ține scoțianul la lucrurile lui și câtă grijă are de ele, gestul lui înseamnă și un vot de încredere privind calitățile de șofer ale lui Mark. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 13 Feb 2007, 15:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 17 Noi 2006, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumiri pt. informatii,fetelor! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 6 Dec 2006, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am gasit intamplator cu ajutorul lui -youtube/Mark Williams Head Shave
unde am vazut patania cu tunsul - din 2005- imagini nu prea clare, ceva in genul peliculelor realizate de Danieliuc ... pe vremuri.
Site-ul acesta l-am folosit mai mult pentru muzica- inainte ascultam muzica si inca ce muzica, ce interpreti si ce formatii...aici am putut sa le si vad.
Pe curand si sper ca Mos Nicolae sa fi trecut si pe la voi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 23 Ian 2007, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Succes Mark pe 2007 , sper sa fie un an cu puncte mai multe in clasament si cu un turneu castigat . Am incredere in steaua ta calauzatoare .
Astept cu nerabdare - Malta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Ian 2007, 3:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Spre dezamăgirea cameramanilor puși pe filmări senzaționaliste (Dăștepții !!! Shocked Erau acolo ca să facă publicitate unui turneu de snooker, înainte de un altul care stă să-nceapă și ce vroiau oare ?! Ca principalul competitor galez să se accidenteze absolut aiurea ?!... Shocked ), Mark a refuzat să urce în ring în compania bunului său prieten, campionul mondial de categorie super-mijlocie Joe Calzaghe : “Așa ceva nu se mai poate întâmpla. Am terminat demult cu acest sport și nu-i nevoie să mă pun cu un boxer de valoarea lui Joe ca să-mi amintesc de chestia asta,” a spus Mark. “Avem amândoi gardă inversă și, din când în când, ne mai prostim încrucișând mănușile sau facem câte un meci de snooker ca între doi stângaci. La masă, Joe reușește câteodată lovituri foarte dificile și nici măcar nu m-a rugat să-l antrenez, dar la câte bătăi am încasat în sezonul ăsta, poate ar trebui să-i cer eu lui sfaturi tehnice !"

În acest interviu acordat ieri cotidianului galez The Western Mail, Mark s-a declarat în gravă suferință la capitolul încrederii în sine. Dacă până în sezonul trecut rezultatele slabe se puteau explica prin lipsa de tragere de inimă cu care se antrena, acum situația s-a schimbat radical – din toamnă, galezul muncește intens : “M-am pregătit zi de zi, cu excepția primei zile de Crăciun, așa că nu se poate spune că nu sunt antrenat. Doar că la antrenament joc excelent, iar când ajung în arena de competiție, nu mai sunt în stare să fac nimic ! Mă simt la fel de neputincios cum s-ar simți un om care ar încerca să joace snooker fără să aibă mâini... E adevărat că la Masters, Neil a jucat bine, dar chiar să mă învingă cu 6-0 !... O catastrofă în toată regula. A fost mai bun decât mine în absolut fiecare aspect al jocului. Sper să câștig un meci-două și să-mi redobândesc respectul față de mine însumi ! Dar tot e bine că acum nu mai trag chiulul la pregătire !...”

Grație victoriei de la China Open 2006, locul lui în Top 16 nu e în pericol (imediat), dar Mark își amintește că în sezonul precedent lucrurile nu stătuseră prea bine : “Anul trecut, când m-am dus la Newport, eram pe punctul de a ieși din Top 16, dar acolo am reușit să câștig două meciuri, după aceea am mai adăugat vreo două alte asemenea victorii și mi-am putut aduna un mic capital de încredere în mine însumi datorită căruia am învins în China. A fost o victorie extrem de importantă, pentru că avusesem foarte multe momente în care mă îndoisem că voi mai câștiga vreodată un trofeu.”

Condiții nu se poate spune că n-are. După ce, în urmă cu câțiva ani se stabilise la Cardiff, anul trecut s-a hotărât să se întoarcă în orășelul natal, la Cwm. “La Cardiff aveam o casă frumoasă, cu tot ce trebuie în ea, dar cel mai apropiat bar era la o distanță de vreo trei kilometri, pe câtă vreme aici sunt șapte baruri și toate prin apropiere. În plus, mă simt printre ai mei, fiindcă aici m-am născut și am crescut, așa încât cunosc multă lume și-mi place să mă opresc pe stradă ca să mai schimb o vorbă sau o glumă cu unul, cu altul. Chiar dacă am plecat din Cwm, am știut întotdeauna că o să mă întorc aici, fiindcă ăsta e locul pe care-l port în inimă.”

Despre actuala ediție a Openului galez : “Ronnie O’Sullivan este în formă și ar fi favorit, dar este un turneu pe care deja l-am câștigat de două ori. În plus, mă bucur de susținerea publicului și nici nu trebuie să stau la hotel – stau la mine acasă. Partea proastă este că atunci când se află pe teren propriu, jucătorii se străduiesc prea mult, sunt prea încrâncenați și, dorind prea intens să învingă, fac greșeli și, până la urmă, pierd...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 17:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am citit articolul , am vazut si pozele facute de cei doi amici.
Mark si Joe au obiceiul sa-si trimita unul altuia mesaje de incurajare la inceputul unei competitii mai importante.
Galezii se mandresc cu ei dar si cu tinerii care le calca pe urme.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jo urmează să nască luna viitoare – de data asta s-ar părea că va fi o fetiță, așa încât Connor s-ar putea să aibă o surioară cu trei ani mai mică decât el. În principiu, asta este o veste excelentă, dar în Snookerland, ea nu prea anunță, de regulă, un șir de victorii care să rupă gura târgului. „Încă nu ne-am hotărât ce nume să-i punem,” a spus Mark în Wales on Sunday din 11 februarie. „Nu sunt sigur că evenimentul va fi unul fericit în ceea ce privește performanțelor mele la masa de snooker, dar familia este mai importantă decât trimiterea bilelor în buzunare.

Ne-am mutat înapoi de la Cardiff la Cwm și aici suntem în mijlocul familiei. Clubul e la doi pași, iar dacă trebuie să mă duc la antrenament, am la îndemână destule persoane dispuse să stea cu cel mic – în curând, cu cei mici. Copiii te aduc cu picioarele pe pamânt – n-are importanță câte titluri și câte breakuri maxime ai în palmares, dacă-i auzi scâncind nu-ți mai arde să povestești cum l-ai bătut tu pe Ronnie O’Sullivan în cutare meci. Ca să nu mai apun că talentul la trick shot nu te scutește de schimbatul scutecelor ! N-am de gând să absentez din viața copiilor mei tocmai când sunt în creștere, dar acum, la al doilea bebeluș, am ceva mai multă experiență decât la primul și știu mai bine să păstrez echilibrul între biberon și snooker.

Mă antrenez mult mai mult decât înainte și simt că, încet dar sigur, îmi reintru în formă. La un moment dat, am fost în pericolul de a-mi pierde locul în Top 32 și atunci mi-am zis că nu se poate, sunt un jucător prea bun ca să mi se întâmple așa ceva. M-am văzut obligat să fac un pas înainte pentru că tocmai primisem un foarte necesar șut în partea dinapoi. Acum, sunt pe punctul de a redeveni sigur pe jocul meu și m-am hotărât să arăt că sunt în stare să joc la fel de bine ca atunci când eram în formă maximă. Doresc cu disperare să mai câștig un titlu mondial și să intru în elita celor care au câștigat câte trei titluri la Crucible. Dacă reușesc să fac acest lucru – să redobândesc coroana mondială după o asemenea o eclipsă de formă – aș considera că este realizarea mea cea mai importantă. Acum nu mai trebuie decât să trec la fapte – simplu, nu-i așa ?!...”


Mde, prin urmare, la treabă, domnu’ Williams. S-a cam terminat cu sporturile riscante precum boxul sau pilotarea bolizilor dragi inimii galezului. Wink Laughing Vorba lui : „Bată-i norocul să-i bată de țânci, că la multe trebuie să mai renunți pentru ei !”

Dar deocamdată nu suntem la Crucible, Sheffield, ci la Newport Centre, Newport. „Sunt sigur că am capacitatea de a câștiga alte titluri, dar trebuie să am mai multă constanță și să demonstrez că-mi pasă de ceea ce se întâmplă cu jocul meu. Numai că acum sunt foarte mulți tineri talentați în Main Tour, victoriile devin din ce în ce mai greu de obținut. Totuși, vreau ca băiatul și fetița mea să mă vadă câștigând turnee și nu plecând azi la o competiție și revenind acasă peste două zile !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2007, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot băiețel e !

Jo Dent a născut luni, 12 martie. Fetița rămâne pe data viitoare... Wink Laughing

FELICITĂRI !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2007, 1:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La multzi ani si o viata lunga si plina de bucurii! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2007, 9:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Mark Si Jo si multa sanatate mamei si baietelului!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 17 Mar 2007, 9:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 10 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community