Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ce ne-a placut/Ce nu ne-a placut la acest Campionat Mondial

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 10:17    Titlul subiectului: Ce ne-a placut/Ce nu ne-a placut la acest Campionat Mondial Răspunde cu citat (quote)

eu cred ca acest campionat mondial nu se ridica la inaltimea precedentelor editii,dar au fost si meciuri care au salvat cat de cat blazonul acestei competitii.cele nai frumoase meciuri mi s-au parut neil robertson-paul hunter si sfertul de finala dintre ronnie o'sullivan si mark williams.meciul dintre hendry si bond a avut parte de joc decisiv,dar a fost dezamagitor.finala de anul acesta nu a avut nimic din stralucirea ultimelor trei.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 13:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acesta a fost un campionat oarecum unusual (asta pentru nu spune altceva), din punctul meu de vedere.
Sigur, evident ca tzin la mai totzi jucatorii, dar nu cred ca a fost un Campionat asa cum ne-am obisnuit sa vedem.
Cel de anul trecut, in ciuda surprizei fantastice produse de Murphy, nu m-a surprins atat de mult – mai ales, dupa cum mai spunea cineva, din cauza jocului superb practicat de Shaun.
Aici… Totul a inceput cu Joe Swail pentru mine… Acele incredibile kick-uri plus dragul pe care l-am prins de acest jucator pe care-l consider absolut minunat mi-au dat un gust amar al inceputului de Campionat. Si nu voi mai spune nimic de Higgie, care, din cate-mi amintesc, l-a precedat pe Swail (in a fi invins).
Negura a continuat cu al meu drag Stephen care… Pai… Habar nu am ce sa zic de acel meci. Sincer as prefera sa nu mi-l mai reamintesc. Iar faptul ca a fost decis la bila neagra a pus punct. PUNCT.
Mai departe… Cred ca meciul dintre Mark J si Ronnie a fost nemaipomenit. Nu pot sa spun ca am suferit mult ca n-a invins Mark, pentru ca-i apreciez enorm pe ambii jucatori. Dar Mark… Tocmai ce-si revenise intrucatva. Iar bila aia rosie m-a suparat rau, oricare ar fi fost cazul in ceea ce o priveste.
Mi-a parut rau ca Shaun Murphy n-o reusit sa mearga mai departe. As fi sperat poate intr-o spulberare a “blestemului” desi s-ar putea sa fi fost singura care spera in asa ceva. Razz
Si pentru ca am scris deja mult si am senzatia ca apare ca un fel de tanguiala, am sa incerc sa trag niste concluzii la obiect.
Cred ca surpriza cea mai frumoasa (daca trecem cu privirea nesportivitatea) a acestui turneu a fost data de Marco Fu. Daca Terry il va avertiza si in ceea ce priveste treaba cu fair-play-ul, nu pot decat a spera intr-un viitor frumos pentru jucatorul asiatic.
Apoi a venit surpriza data de Ronnie, care, dupa parerea-mi, s-a comportat cel mai frumos in acest turneu (din cadrul acestui sezon) si mai cred ca putea sa-l si castige, daca ar fi dat bice nitzel mai devreme.
Si uite-asha ajungem la acele lacrimi ale lui Peter Ebdon care pe unii i-au facut sa zica: Hai, Peter, all the way! Asta plus jocul minunat demonstrat de Peter la acel moment… Care totusi, din punctul meu de vedere, nu s-a ridicat la valoarea revenirii lui Marco Fu.
Si nu in ultimul rand ne oprim la aceasta finala care, cel putin pe mine, m-a plictisit. Nu ma asteptam sa ajunga acesti doi jucatori in finala. Nu ca i-as subestima in vreun fel… Poate e totusi momentul sa spun (poate) din nou ca nu ma asteptam ca o finala de Campionat Mondial sa fie castigata in acest stil (sau jucata asa).
Evident, in special in a doua parte a finalei, a existat un oarecare dramatism cat si o oarecare bucurie… Drept urmare m-am uitat ceva mai atent la ea. Very Happy Dar cum ai putea oare sa stai de-o-parte cand vezi jucatorul (oricare ar fi el) bucurandu-se pentru un lucru pe care si-l dorea enorm? So... Bravo, Peter, ca ai luptat chiar daca nu ti-a iesit asa cum vroiai! Bravo, Graeme, for being the new world champion!

Atat…

p.s. N-am vrut sa fiu aspra cu vreun jucator iar mesajul meu, evident, nu a fost o analiza ci a fost compus din niscaiva pareri pur personale. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 3 Mai 2006, 15:18, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoase aprecieri Mrs. Hendry.
Pentru mine (si aici recunosc ca sunt in totalitate subiectiva) partea buna a reprezentat-o atitudinea pozitiva a lui Ronnie pe tot parcursul acestui turneu, mai ales avand in vedere modul slab in care a jucat si asta imi da sperante pentru o evolutie mai buna a lucrurilor in sezonul viitor.
Nu mi-a placut deloc tendinta de tacticizare exagerata a jocurilor si sper ca in viitor sa avem parte de acele frame-uri minunate care pe mine m-au determinat sa ma indragostesc de acest sport.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In mare parte sunt shi eu de acord , Mrs. Hendry.. Smile
Intr'adevar cel mai emotzionant dintre meciuri a fost a lui Paul...dar fiecare a avut ceva frumos.. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cele mai frumoase meciuri au fost Ronnie-Mark si Ebdon-Fu.

Mi-a lasat o impresie placuta prezenta lui Ronnie si mi-a placut jocul lui Ebdon (never thought i'd say that Shocked ).
Ce nu mi-a placut am mai spus...sunt de parere k Dott nu are stofa de campion mondial. Nu mi-a placut jocul lui si declaratiile lui de dupa meciul cu ronnie.
Daca la anul o sa fie in forma cel putin unul dintre: Ronnie, Hendry, Williams sau Higgins...o sa urmaresc cu placere tentativa lui graeme de a-si pastra titlul...



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 18:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un Campionat Mondial destul de putin specatculos.Nu cred ca a castigat cel mai valoros jucator si cel care a avut mai mult noroc si a stiut sa speculeze greselile adversarilor.Graeme Dott nu a reusit decat un singur break de peste 100 de puncte pe tot parcursul turneului! Shocked Cred ca acest lucru spune destul de multe.
Cele mai frumoase meciuri au fost Ronnie O'Sullivan-Mark Williams, Peter Ebdon-Marco Fu si poate John Higgins-Mark Selby.Mi-a placut foarte mult evolutia lui Selby si voi urmari cu mare atentie evolutiile lui din sezonul urmator.
Cele mai slabe meciuri au fost Stephen Hendry-Nigel Bond,Stephen Maguire-Mark King si as indrazni sa spun Graeme Dott-Peter Ebdon.
Am vazut destule lovituri frumoase dar si ratari incredibile.Cele mai frumoase lovituri le-au reusit in opinia mea Ronnie O'Sullivan si Jimmy White(lovituri de distanta combinate).Cea mai slaba lovitura:faultul lui Ryan Day la bila roz din meciul cu Ronnie O'Sullivan(nu mai tin minte jocul).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Am vazut destule lovituri frumoase dar si ratari incredibile.Cele mai frumoase lovituri le-au reusit in opinia mea Ronnie O'Sullivan si Jimmy White(lovituri de distanta combinate).Cea mai slaba lovitura:faultul lui Ryan Day la bila roz din meciul cu Ronnie O'Sullivan(nu mai tin minte jocul)."-total de acord cu tine! Laughing cele mai frumoase lovituri au fost realizate de jimmy!!! Laughing Laughing Laughing nici nu se putea altfel!!! Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'o fraza ash putea caracteriza unele din jocuri dupa spot'ul Eurosport : ,,They mastered the stress , mastered the mind , mastered the game.'' Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2005-2006 » Campionatul Mondial 2006 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community