Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Michael White
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Mai 2006, 22:44    Titlul subiectului: Michael White Răspunde cu citat (quote)

Așa cum promisesem în timpul Campionatului European Under 19 de la Riga, iată că suntem în măsură să publicăm cele două mini-interviuri acordate prietenului nostru, Dr. Marius Ancuța de către doi dintre cei mai promițători tineri jucători din lume : galezii MICHAEL WHITE și JAMIE JONES. Pentru că de Michael se vorbește ceva mai des, o să pun tot aici și mini-interviul cu Jamie Jones.

MICHAEL WHITE

Marius Ancuța : Pentru cei ce nu știu cine este Michael White îl voi lăsa pe el să se prezinte.
Michael White : Sunt Michael White, am 14 ani și sunt din South Wales, cam la o oră de mers cu mașina de Cardiff.
MA: Când ai pus prima dată mâna pe un tac de snooker ?
MW: La 7 ani.
MA:Practicai deja biliardul ?
MW: Da, cam de 18 luni.
MA:A fost dragoste la prima ... vedere ?
MW: Da. Mi-am dat seama că iubesc acest joc și am avut convingerea că pot realiza ceva.
MA: Cum te-ai simțit când ai doborât recorduri care durau de o veșnicie? (Cel mai tânăr campion mondial de amatori, cel mai tânăr realizator al unui break de peste 100 – 106 puncte – la 9 ani si cel mai tanar realizator al break-ului de 147 la 14 ani) ?
MW: Au venit toate de la sine, nu mi-am propus să dobor vreunul dintre aceste recorduri.
MA: Numele de White te obligă în vreun fel ?
MW: Nu simt nici o presiune și nici nu mă obligă acest nume la ceva. Eu îmi fac jocul obișnuit la masă.
MA: Te-ai gandit la un meci demonstrativ în compania lui Jimmy White ?
MW: Chiar am jucat un astfel de meci în compania lui cam acum 4 luni, în Țara Galilor.
MA: Care a fost atmosfera și cum te-a primit publicul ?
MW: Totul a fost fantastic ! Amândoi am reușit un joc bun și spectaculos.
MA: Crezi că după ce ai câștigat titlul de campion mondial așteptările celor apropiați (familia, prietenii) au crescut ?
MW: Nu, în nici un fel. Părinții chiar mi-au spus că nu-i deranjează dacă pierd sau câștig următorul meci, pentru că oricum am reușit mult mai mult decât se așteptau ei, așa că nu există presiune.
MA: Deci, la startul acestui Campionat european, nu exista o presiune suplimentară pentru că tocmai deveniseși campion mondial de amatori.
MW: Nu, în nici un caz. Sunt aici să mă distrez jucând snooker.
MA: Care este următorul țel pe care dorești să-l atingi ?
MW: La vârsta de 16 ani să ajung în Main Tour.
MA: Te apasă această provocare ?
MW: Am văzut că atâta timp cât tratez acest sport ca pe un joc, lucrurile merg bine, așa că nu am nici un stres.
MA: În final, dorești să le transmiți ceva fanilor tăi din Romania (fiindcă ai fani și acolo, chiar dacă nu-i cunoști) ?
MW: Sunt foarte fericit să aud acest lucru, le mulțumesc pentru că-mi urmăresc evoluțiile și-i rog să-mi țină pumnii în continuare.
MA: Îti mulțumesc frumos, Michael.
MW: Cu mare plăcere și altă dată.

JAMIE JONES

MA: Stau de vorbă cu JJ, recentul câștigător al Cupei Baltice. Se prezintă singur.
JJ: Sunt Jamie Jones, am 18 ani, reprezint Țara Galilor și tocmai am câștigat Cupa Baltică 2006. Acum doi ani, am câștigat și titlul european la categoria Under 19.
MA: Ce alte performanțe mai ai ?
JJ: Mai multe turnee de amatori câștigate în UK. În sezonul următor, sper că voi intra în Main Tour.
MA: Așadar te vom urmări în Main Tour sezonul următor ?
JJ: Sunt în proportie de 90% sigur – dacă toate merg bine.
MA: Te simți pregătit pentru acest pas ?
JJ: Da. Foarte pregătit, pentru că joc în compania unor mari jucatori ca Mark Williams și Matthew Stevens, așa că am parte de antrenamente dintre cele mai tari.
MA: Ce așteptări ai în legătură cu primul tău an în Main Tour, știut fiind faptul că unii jucători precum Jamie Cope și Ben Woollaston n-au reușit să se mențină acolo ?
JJ: Sper să pot câștiga câteva meciuri de calificare și, de ce nu, să ajung în fazele televizate dintr-unul sau două turnee. M-ar ajuta să mă mențin în Main Tour și apoi, în anul următor, să urc mai mult în clasament.
MA: Crezi că e un avantaj pentru tine faptul că toate aceste calificări se dispută la Pontin’s Prestatyn ?
JJ: Un mare avantaj, pentru că este aproape de casă și de aceea joc des acolo, cunosc mesele foarte bine, așa că ...
MA: Stai aproape de Prestatyn ?
JJ: Da, tot în South Wales, lângă Swansea.
MA: Deci nu trebuie să călătorești cu avionul.
JJ: Nu, mă urc în mașină și conduc cam jumătate de oră până acolo.
MA: Ce aștepți de la acest turneu – Campionatul European ?
JJ: L-am mai câștigat, acum doi ani. Sigur că aș fi foarte bucuros dacă l-aș mai câștiga o dată, dar sunt foarte mulți jucători buni prezenți aici, așa că o să mă simt bine și n-o să mă pun singur sub un plus de presiune. Depinde foarte mult de forma în care o să fiu și de puțin noroc...
MA: Apropo, ieri Michael nu a prins o zi prea bună la Cupa Baltică ...
JJ: N-a fost să fie, dar ziua de mâine nu trebuie neapărat să semene cu cea de ieri. Poate să aibă o zi sau o săptămână extraordinară.
MA: Îți multumesc frumos și să ai un turneu bun.
JJ: Și eu vă mulțumesc, iar iubitorilor snooker-ului din România le doresc toate cele bune. Sper să ne vedem la vară, pentru că așa se vorbeste pe aici, că dv veți găzdui viitoarea ediție a Campionatului european.
MA: Sperăm. Toate bune !
JJ: La revedere.





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 5 Mai 2006, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in sfirsit! Wink thanks,clarisor! Laughing
"Te-ai gandit la un meci demonstrativ în compania lui Jimmy White ?
MW: Chiar am jucat un astfel de meci în compania lui cam acum 4 luni, în Țara Galilor.
MA: Care a fost atmosfera și cum te-a primit publicul ?
MW: Totul a fost fantastic ! Amândoi am reușit un joc bun și spectaculos."
how very nice! Very Happy
multumiri lui marius! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Mai 2006, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
in sfirsit! Wink


În sfârșit, fiindcă abia azi le-am primit ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 5 Mai 2006, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunat! Multumiri si din partea mea d-lui dr. Ancuta! Very Happy
And thank you, Clara! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 6 Mai 2006, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi am reushit sa citesc shi eu articolele. Smile Multzumiri! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 6 Mai 2006, 15:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelente cele doua interviuri Very Happy Multumim Clara si bineinteles felicitari domnului Marius Ancuta!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Sâm 6 Mai 2006, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumiri si din partea mea domnului Ancuta pentru interviuri



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 7 Mai 2006, 11:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelente interviurile! Multumiri domnului Marius Ancuta si bineinteles si tie Clara! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ar trebui sa pun intrebarea asta, caci probabil am fi aflat daca se mai stia, dar mi s-a facut dor de micutzul Michael White si vroiam sa intreb: Se mai stie ceva de el? Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ieri a pierdut finala categoriei de vârstă 12-15 ani, la ediția din acest an a Festivalului Colonel Walter Rowley Junior . Jack Lisowski, în mare formă, l-a învins cu 3-1 (+ un break de peste 100). Așteptam toate rezultatele ca să le pun la News.

Își face mâna, Mrs Hendry, se pregătește pentru MT. 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks for the info! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile De-abia aștept să-l văd !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu. Very Happy 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Iul 2007, 11:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



Best wishes, Michael !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 5 Iul 2007, 20:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

HAPPY BIRTHDAY, Michael!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community