Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgie is out. Sad * real sad* Sad Sad

*GO DOM!!! GO RONNIE!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie...in aceasi stare de vacanta...dar cu un joc superb. Cel putin mie mi'a placut enorm cum a jucat impotriva lui Ryan. Si sa'l citez pe el...sa continue asa pana la sfarsitul sezonului...ca vad ca functioneaza....si pe deasupra se mai si destreaza. Wink
Congrats Ronnie. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent se descurcă DD ! Are mai mare nevoie de o victorie decât Graeme, așa că m-aș bucura să câștige.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Holi-Daaaaaayyyyy!!!! Laughing
Calm si concentrat. Lovitura de distanta mult mai buna. Break-building frumos si fluent. Priza de pool. Shocked Shocked Puncte multe pe tabela.
Nu asta e nivelul lui Day. Ar fi putut sa fie mult, mult mai strans. Day...e capabil de mai mult.

*Era sa pateasca Ronnie ca Dott in China. Twisted Evil Laughing Ai meci la ora 13 si tot la ora aia pui ceasul sa sune. Tz-tz!
*Iar chestiunile cu "sunt in vacanta" si "nimeni nu s-a prea antrenat pentru turneul asta" si "nu prea am luat in serios toate astea", cu nonsalanta de rigoare cu tot, le incadrez in categoria periferic intitulata "Ai nene, lasa-ne!" Rolling Eyes Rolling Eyes

Da' noi nu de asta il iubim. Wink

*Go Dom! Goooooooooo!
65-62!!!! Well done, Dom!!!
Ce frumos o sa fie!




Ultima modificare efectuată Miss Chigwell la Vin 18 Aug 2006, 16:44, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare ma bucur ca a castigat Dom! Si ce inchidere de masa in final... Wink Very Happy A avut un joc frumos...si nu prea l'a lasat pe Dottie sa vina la masa [si atunci cand venea nu statea prea mult].
Good work!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In vacantza ca in vacantza, dar e bine ca Ron Ron e the best, dupa cum singur a conchis. LaughingLaughingLaughingLaughing
Bravo Ron, great playin', bravo Dom, superb! Very Happy
Tare simpatic e DD. Ca de obicei, de altfel. E el putzin speriat de meciul cu Ron, dar... Poate va fi un meci frumos de ambele partzi. Very Happy Amandoi au aratat astazi ca se poate.
Si ce placut e ca oamenii astia ii invita in the studio si ni-i aduc mai aproape. Cel putzin pe winners... Rolling Eyes Cred ca vor primi ceva felicitari. SmileSmile

Iar pentru diseara, vorba ceea... Hai, Shaun! Hai, Ken! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Vin 18 Aug 2006, 18:51, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Si ce placut e ca oamenii astia ii invita in the studio si ni-i aduc mai aproape. Cel putzin pe winners... Rolling Eyes Cred

Intr'adevar palaria jos! Ar trebui sa invete si Eurosport'ul ceva de la tg4. Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 16:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revin precum Colombo de la usa, constatand cu stupoare ca am uitat momentul cel mai important al interviului de dupa meci: acela in care Ronnie...shor...zice, cu subtilitatea-i debordanta, "I am the best." Sau asa ceva.
Si cum sunt prea incantata de ce am vazut la masa pentru a scoate armele de calibru greu , o sa ma limitez la urmatoarele: oi, ficior! Lasa-ne pe noi sa ajungem la concluzia asta. Sau macar nu spune cu voce tare, ca...stim, oi. Stim. Ocazia de a tacea ai pierdut-o.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O’Sullivan : „Azi am jucat destul de bine. O să mă lansez și de acum încolo la lovituri curajoase. N-am de gând să mă mai las oprit din drum și nici n-o să mă mai enervez din cauza asta. O să deschid energic și o să execut lovituri lungi. Mă simt bine la masă. Pentru mine, ceea ce contează e să pot juca păstrându-mi zâmbetul. Știu că dacă eu sunt într-o dispoziție bună, la fel vor fi și ceilalți. Ăsta este felul meu de a promova snookerul : vreau să distrez oamenii. Dacă reușesc să fac asta, atunci înseamnă că mi-am adus contribuția la sporirea popularității acestui sport și sper că această contribuție nu va fi uitată – e moștenirea pe care o s-o las viitorului. La urma urmei, nu mi-ar plăcea să mi se reproșeze că n-am contribuit și eu cu ceva. Avem și noi, jucătorii, rolul nostru de jucat pe scena noatră. Asta fac și eu – îmi joc rolul.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 17:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I think Ronnie was brainwashed... Confused

Anyway...Felicitari Ronnie!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca asa joaca Ronnie in vacanta, tare as vrea sa vad cum arata jocul lui cand se va fi terminat concediul. Confused Laughing
Important este ca joaca minunat si ar fi bine sa o faca asa in continuare pe parcursul sezonului. Wink Ramane de vazut ce ne va rezerva viitorul, dar momentan vreau sa ma bucur de evolutia sa si sa o "savurez" asa cum se cuvine. imi era tare dor de acest Ronnie.

Dupa ce pana ieri gandeam ca turneul asta nu inregistrase prea multe surprize neplacute din puctul meu de vedere, rezultatele din optimi m-au cam "dezumflat" Sad : Mark, John, Stephen eliminati. Surprised Crying or Very sad

Imi pare foarte bine pentru evolutia lui D.D. Sper sa nu imi para rau maine de ceea ce spun astazi. O mica parte din mine ar fi dorit o revansa luata de Ron in fata lui Dott. Dar nu-i nimic, poate alta data, intrucat pe parcursul intregului sezon vor avea sansa sa se intalneasca in semifinalele oricarui turneu.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu am reusit decat ieri sa vad primele meciuri de la acest turneu.Mi-a placut foarte mult evolutia lui Ronnie din meciul cu Matthew(cu exceptia jocului 4).Pentru prima data dupa foarte mult timp a functionat lovitura de distanta.Aproape ca am uitat procentele de 20% din timpul Campionatului Mondial.Sunt curios cum a aratat meciul lui O'Sullivan cu Pettman,mai ales ca nu l-am vazut niciodata jucand pe acesta.
Cat de frumos a jucat Dominic Dale astazi Very Happy .Imi era dor sa vad astfel de meciuri.
Imi pare rau ca nu am vazut meciul Murphy-Robertson.Eram sigur ca va fi un meci strans,insa credeam ca Neil se va impune.
Astept cu nerabdare semifinala O'Sullivan-Dale.Go Ronnie!




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Dum 8 Oct 2006, 20:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20195
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 19:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott : “Dominic a jucat foarte bine. Ce coșmar a fost pentru mine acest meci ! Ar fi trebuit ca după prima repriză, DD să conducă la zero. Problema nu e atât că am jucat prost, ci tocmai că nici măcar n-am prea avut ocazia să vin la masă ca să fac greșeli !!! [Super !... Laughing ] Un timp, am continuat să cred că mai pot reveni în meci, dar Dominic plecase ca din pușcă și s-a tot dus. Cine să-l mai ajungă din urmă ?!...”

DD : “Când conduceam cu 3-1 și cu 3-2, începusem să-mi cam pierd concentrarea și precizia loviturilor mele scăzuse. Dar sunt într-o formă superbă, iar breakul de 137 de puncte mi-a asigurat un mod spectaculos de a câștiga și cel de-al 6-lea joc. În jocul următor, Graeme mi-a lăsat o bilă roșie într-o poziție groaznic de dificilă, dar am reușit o lovitură frumoasă și am clădit pe ea un alt break solid. Ăsta a fost meciul meu cel mai bun din acest turneu. Totul se datorează numai și numai faptului că am început să am din nou încredere în mine însumi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Dar sunt într-o formă superbă...

Phew! Am crezut ca sunt singura care a observat... Razz Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Aug 2006, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

felicitari,ronnie! Laughing in sfirsit ai jucat minunat Very Happy bune lovituri de distanta,excelenta precizie si siguranta in lovituri Very Happy asteptam si un break maxim. Wink nu trebuia sa spui ca "i am the best"-noi stim ca esti cel mai bun. Very Happy Wink

bravo dominic Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Northern Ireland Trophy Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 7 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community