Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Mi-ar plăcea totuși o finală Robertson - Cope...


Intrutotul de acord. Smile
In primul rand pentru ca ar fi o frumoasa performanta pentru ambii jucatori sa acceada intr-o finala a unui turneu asa important.
De asemenea, pentru ca sunt doi jucatori cu un stil ofensiv de joc, tineri si ambitiosi, ambitie temeinic sustinuta insa de talentul si valoarea dovedite pana in prezent.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:




John Higgins a fost întrebat dacă eliminarea lui Ronnie O’Sullivan i-ar fi creat o șansă în plus la titlu. În răspunsul scoțianului se ghicește iritarea : „Puțin îmi păsa mie dacă Ronnie O’Sullivan e eliminat sau nu ! Știam că dacă joc bine, o să câștig turneul, așa că pentru mine n-avea nici o importanță ce se întâmpla în cealaltă jumătate a tabloului ! Și, în afară de asta, te gândești la etapa următoare atunci când ai în față un meci ușor, iar eu mi-am dat seama că meciul cu Mark King n-avea să fie deloc un meci ușor.”

[


Cred ca jucatorii din circuitul mondial nu au inteles un lucru:daca Ronnie este in forma nu poate fi oprit Exclamation Asta apropo si de ce spunea Neil Robertson.Australianul este un jucator simpatic,insa trebuie sa fie constient ca ieri nu a avut un adversar care sa-i puna mari probleme.Pur si simplu Ronnie nu s-a regasit.
Ma bucur pentru victoria lui Mark King.Imi doream ca Higgins sa paraseasca acest turneul Twisted Evil Pacat ca nu s-a intamplat in meciul cu Matthew Stevens Sad
Mcmanus este l-a al doilea meci consecutiv pe care il considera foarte prost dar in care castiga.Toate jocurile pe care le-am vazut vreodata cu el au fost teribil de incalcite.Poate ca aceasta este principala lui caliate. Oricum sper ca Neil sa il invinga.Ar fi frumoasa o finala Robertson-Cope.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stateam si ma gandeam la faptul ca au acces in fazele acestea jucatori cu care noi nu suntem obisnuiti...deorece de fiecare data aveam cel putin un favorit....si faptul ca avem nume precum Robertson sau Cope ar trebui sa ne obisnuiasca pentru ce va veni in viitor. Aici ma refer la faptul ca vin din urma tineri cu mare talent si cu multa ambitie si incet-incet o sa avem finale cu care , eu de exemplu , nu sunt obisnuita. Se face un schimb de generatii , daca pot spune asa.. Razz
Chiar daca'i asa...eu nu o sa incetez sa admir un jucator ca Higgie,care desi acum a primit destule ,,palmi peste ceafa'' , mi se pare unul din cei mai talentati jucatori de snooker...si care , nu stiu de ce...nu a reusit sa ma supere niciodata [nici cu acest ultim scandal]. Precum a spus si Mrs. Hendry , eu sunt dispusa sa'i iert aceasta iesire...si poate nu fac bine....dar n'am cei face...mi'e tare drag de el. Da , imi pare foarte rau ca a iesit din turneu , dar jocul lui a fost faorte modest...si ca si in cazul lui Ronnie...nu a constituit adeversarul care este el defapt...Razz
Eh daca va plictisesc nu trebuie sa cititi tot ce'am scris aici.. Razz ... am vrut doar sa'mi las cateva ganduri legate de acest GP...inainte de o finala...pe care o astept cu nerabdare. [chiar daca inca nu s'au terminat semifinalele Razz ]



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

100% de acord cu ce ai spus despre Robertson si O'Sullivan. Ronnie, la fel ca si Higgins(pe care nu voi inceta sa-l admir) si Hendry, cand este in forma e de neoprit. Nu se poate spune asta despre multi jucatori. Ei pot curatza masa inainte sa se ridice adversarul de pe scaun, and everybody knows that.

Robertson si King ar trebui sa se gandeasca ce diferenta este intre ei si Higgie si Ronnie. Ultimii doi sunt fosti campioni mondiali, jucatori cu vechime si cu experienta in lumea snookerului. Primii doi sunt...cum sa zic eu ca sa nu-i jignesc...sunt "fresh". Nu cred in "sclipiri" de moment. Daca Ronnie si Higgie au o perioada mai proasta (ceea ce e de inteles), asta nu inseamna ca Neil si Mark îi pot bate oricand (ex: Neil - "Am mai spus-o și înainte de meci : mă consider unul dintre jucătorii capabili să-l învingă pe Ronnie chiar atunci când este în mare formă. Cred cu tărie acest lucru. ").
Asa ziceau si de Maguire, l-a batut pe Ronnie de vreo 2 sau 3 ori si gata...cik si-a gasit nasul Rolling Eyes . Hm...si Maguire unde e acum?



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Numai că, în sport, vechimea nu e tocmai un atu... Wink Laughing

Hai, Neil ! Încă un frame ! (Domnișoara asta i-a purtat noroc lui Mark ieri)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teribil de incet evolueaza scorul in aceasta semifinala.Tipic pentru un meci al lui Mcmanus.Sper sa bata Neil.Mai are nevoie de un singur joc si va ajunge in prima sa finala din cariera Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 18:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...după ce va câștiga (sper ! ) prima sa semifinală ! Go, Neil, goooooo !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A durat foarte mult ultimul frame insa pana la urma australianul s-a impus.Bravo Neil! Very Happy Sper sa se califice si Jamie Cope Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelentă victorie ! Adevărat, cu Jamie Cope finala ar fi mai spectaculoasă. (O să-i trimit lui Jamie majoreta purtătoare de noroc ! Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 18:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Excelentă victorie ! Adevărat, cu Jamie Cope finala ar fi mai spectaculoasă. (O să-i trimit lui Jamie majoreta purtătoare de noroc ! Wink Laughing )


Poate la turneul urmator primesc si Ronnie si Jimmy majoreta norocoasa Wink
Stie cineva daca va difuza Eurosportul macar ultimul frame al acestei semifinale?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, după semifinala live, se va da un rezumat sau ultimul joc.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Alan McManus : „La scorul de 2-2, meciul era deschis oricărui rezultat, numai că după pauză, n-am mai putut ține pasul cu Neil. Sunt puțin cam dezamăgit, dar el joacă bine, se vede că e în formă. Nu se poate spune că n-aș fi făcut nimic în acest meci și nici n-am riscat în mod necugetat. Îi urez lui Neil succes mai departe. Este într-adevăr un jucător foarte bun. Ăsta a fost primul meu meci cu el și recunosc că m-a impresionat. După părerea mea, el este favoritul la titlu.”

Neil Robertson : “Bineînțeles că victoria asta înseamnă enorm pentru mine, dar o victorie în finală ar însemna încă și mai mult ! N-am făcut nimic special, nu mi-am schimbat jocul meu obișnuit. Știam că o să am un meci greu, dar chiar dacă aș fi fost condus cu o diferență de două jocuri, eram convins că pot răsturna scorul. Acasă, în Australia, lumea deja a intrat în efervescență, iar dacă reușesc să câștig turneul, interesul pentru snooker va crește considerabil și în țara mea.

În finală, o să-mi văd de treabă fără să mă gândesc la trofeu. Vreau să mă simt bine la masa de snooker, nu să fiu tensionat. Asta mi se pare că e mai important decât orice. N-am mai jucat niciodată cu Jamie, dar m-am antrenat cu Mark, la Cambridge. Mark are niște lovituri de distanță absolut superbe și stăpânește bine și jocul tactic, în timp ce Jamie cred că mizează mai ales pe ofensivă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca la explozia lui Ding din sezonul trecut am avut o senzatie la fel de puternica a schimbarii de generatie. Confused Sunt ca mosii aia doi din Muppets, carcotind la balcon. Wink
Sigur ca ma asteptam sa se impuna Neil, de dragul spectacolului in finala. Acu' mai sper sa faca treaba si Mark. Iac-asa, ca mi-e simpatic, chiar daca/pentru ca e asa agitat. Wink
If I could turn back time......Nu mult. Vreo cinci ani, asa... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Oct 2006, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alan McManus nu este doar câștigătorul a două turnee "de peste mări". Punctul maxim al carierei lui este câștigarea Mastersului 1994 !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 0:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma bucur ca avem parte de o finala "atipica" sau cum sa-i spun, pentru ca la cum au jucat cei 2 jucatori cred ca isi merita pe deplin locul in finala. M-as bucura foarte mult daca maine ar castiga Neil.

Go Neil! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următoare
Pagina 10 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community