Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 21 Oct 2006, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Merci, Sevilla. Smile In numele cuiva fara Eurosport 2.


same here Very Happy



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 21 Oct 2006, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Merci, Sevilla. Smile In numele cuiva fara Eurosport 2.

La fel si eu! Razz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 21 Oct 2006, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu prind 2,dar nu am reusit sa ma uit. Sad
multumiri pt.rezumat Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 22 Oct 2006, 11:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'adevar multumim pentru rezumat...chiar imi pare rau ca nu pot prinde Eurosport 2! Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 22 Oct 2006, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu multa placere.

*Se pare ca noul format nu a atras foarte multa lume,cel putin pana acum.Nu cred ca am mai vazut de mult un meci al lui Ronnie O'Sullivan la care sa nu fie tribunele pline. Confused
Foarte greu s-a impus aseara Sthephen Hendry in fata lui Mark Selby. Cu un astfel de joc va fi destul de dificil sa castige turneul,asa cum probabil si-a propus.
Debutantul Kachaiwong a reusit sa faca 2 victime de marca:Dale si Hawkins insa nu putut trece si de Higgi.
Tare sunt curios sa vad ce s-a intamplat in meciul lui Ding cu Andrew Norman.Nu ma asteptam sa piarda chinezul.
Ronnie mai face un pas spre optimi si il invinge si pe Michael Holt Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Problema salii goale. 1. Contextul "istoric". La toate celelalte turnee desfășurate la Aberdeen în perioada 1997-2002, sălile au fost pline și se dusese vestea că până și la sesiunile de dimineață, biletele erau vândute cu multă vreme înainte. După ce Scoția cunoscuse o secetă de turnee de snooker, era de așteptat să se producă o adevărată năvală.

2. Contextul financiar. Biletele sunt ieftine, deci nu se pune problema că ar face găuri în bugetele familiale ale spectatorilor.

3. Contextul organizatoric. Foarte bun. Turneul a fost bine promovat.

4. Oferta. (a) Jucătorii sunt, nu-i așa, cei mai buni, deci lumea are de ce se aștepta la spectacol (de bun gust snookeristic, vreau să spun, nu circăreală așa cum s-a încercat ieri). (b) Formatul. Eh, da, și eu cred că tocmai aici e problema. Formatul mi se pare neserios. Cu totul necorespunzător unui turneu de puncte din circuitul profesionist.

* Problema retragerii lui Mark Williams. Din moment ce nu era sigur că va putea face față, Mark n-ar fi trebuit să se prezinte deloc. Așa, a încurcat lucrurile foarte urât. Meciurile jucate de el sunt considerate nule - ca și cum nici nu s-ar fi jucat vreodată. Ca urmare, unii jucători se văd penalizați fără să aibă nici o vină : este cazul lui Stuart Bingham și al lui Robin Hull. Primul va fi eliminat chiar dacă l-a învins pe Williams.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 2:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prima reactie a mea la aflarea noului sistem a fost vehement impotriva. Acum constat ca imi place ideea de a vedea fete noi si mai multe meciuri intr-o zi. Smile
Dar...dar dar dar. Locurile goale din public sunt deprimante. A fost un meci la care se afla un singur spectator. Unu' singur, ratacit undeva in mijlocul tribunei. Shocked
Cat despre Mark Williams ce sa zic...Poate ca a subestimat gravitatea accidentarii. Mai trista e situatia celor doi jucatori care au de suferit din cauza asta.
Personal abia astept optimile. Roll on the knockout stages and the best-of-nines!!! Laughing Adica mai mult snooker si mai putina loterie in sensul in care ratezi o lovitura de siguranta si pierzi meciul. Sau "reusesti" sa marchezi vreo 5 puncte in 3 jocuri. Etc.
Pe o nota mai zambitoare... Wink MC e tare fericita in sara asta. Si mie grozav de rau mi-a parut de Dominic. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 6:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie mi-a parut rau pentru Dominic Dale.Dupa ce in jocul 4 a ratat sansa unui break de 145,in decisiv nu a reusit sa trimita o bila foarte simpla in buzunar,care i-ar fi asigurat victoria.Cred ca nici Higgins nu se astepta sa mai castige. Sad
Ronnie a defilat si in fata lui Cope Very Happy Poate ca de data aceasta va fi turneul sau.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Personal abia astept optimile. Roll on the knockout stages and the best-of-nines!!!

Aici trebuie sa subscriu....cu ,,surle si trambite''! Very Happy Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte rău mi-a părut de Dominic !

Eu cred că Mark ar fi avut voie să-și subestimeze gravitatea accidentării numai dacă în joc era doar situația lui. Dacă era (și a fost) vorba de situația altora, s-ar fi impus ceva mai multă responsabilitate. Sau ceva mai puțin cinism. Păcat. Tocmai atitudinea asta indiferentă față de alții și, bineînțeles, sarcasmul replicilor sunt cele care-l fac pe acest galez atât de puțin popular printre colegii lui...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant ce se intampla la Grand Prix pana acum...
Nu stiu exact ce sa zic, dar din gandurile care-mi trec prin cap fac parte:

*Avea dreptate o cunostinta de-a mea care zicea ca intr-un meci de primul la 3 se poate intampla orice... Iar jucatorul mai slab are multe shanse. Mie nu-mi place aceasta formula... Sigur, ajungi sa-i vezi pe mai toti, dar parerea mea este ca grupele nu sunt balansate cum trebuie. Prea multi jucatori buni intr-o grupa si prea aiurea formatul de cel mai bun din 5... Pe de alta parte, ce sa-i faci, asta-i viatza. Confused

*Domnu' Hendry... Ce spanac era sa va iasa cu domnu' Selby... Vi s-a parut ca dumnealui nu joaca prea bine (banuiesc eu cauzele pentru care nu o facea Crying or Very sad) si ati decis sa jucati cu o mana legata la spate.... Iar acu' v-atz luat-o de la domnul Hicks si suntetz' obligat sa castigatzi toate cele 3 meciuri pe care le mai avetz' (din cate am intzeles), unul fiind cu Matthew Stevens. Nici nu stiu ce sa zic sau ce sa vreau...

*Cel mai mult imi place evolutzia lui Ronnie la acest turneu. Este absolut genial. Fantastic omul asta... Daca-i pot spune asa. Si daca o tine exact asa (dar exact), este IMPOSIBIL ca acest turneu sa nu fie al sau (din punctul meu de vedere).

*Oricum turneul ãsta este... Este ciudat. Este in umbra a ceea ce tocmai s-a petrecut. Este diferit de alte turnee. Unii au luat avant, altii inca habar nu au pe ce lume se afla... Nu prea stiu ce sa zic... E greu sa comentezi ca la alte turnee.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Lun 23 Oct 2006, 15:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 14:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la ideea cu Ronnie, I couldn't agree more. Se vede ca este in forma si se pare ca se si distreaza...he's enjoying himself...in sfarsit.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
la ideea cu Ronnie, I couldn't agree more. Se vede ca este in forma si se pare ca se si distreaza...he's enjoying himself...in sfarsit.

N'as spune chiar ,,in sfarsit'' pentru ca nu'mi amintesc bine turneul...dar Ronnie s'a cam distrat la unul din turneele de anul trecut.
Oricum intr'adevar pana acum are cea mai spectaculoasa evolutie...si ca sa'mi intru in ritm incep cu un : GO HIGGIE! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 14:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu daca sunt de-acord cu tine, Irina. Eu am mai curand senzatia ca he's letting go si living (in) the moment, nu ca se distreaza (independent de faza din meciul cu Holt). Sunt insa de acord ca este intr-o mare forma si nici ca se putea mai bun moment in care sa-si lase jocul sa mearga singurel.

Si acum Ronson vs. Marco Fu. Ia sa vedem. Very Happy

p.s. Cand l-om vedea si noi (sau l-a vazut cineva?!?!) pe acest partener al lui Ronnie, domnu' 142 Kachaiwong? Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
independent de faza din meciul cu Holt

??? care faza?



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Următoare
Pagina 2 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community