Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 2:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că vom avea din ce în ce mai multe asemenea finale atipice.

Nici nu știu cu cine să țin în finală. Confused Mi-s dragi flăcăii ăștia de ceva vreme - amândoi - și nu cred c-o să-i trimit vreunuia anume majoreta purtătoare de noroc !... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 2:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Jamie Cope : „Nu prea cred că o să ratez vreo lovitură de distanță...”, ne asigură Jamie, care, dacă punem la socoteală calificările, a jucat în total 15 meciuri pentru dreptul de a lupta în finala acestui turneu : „Parcă nu mi se pare că au fost așa de multe ! Cred că Mark a încercat să-mi mai încetinească ritmul, mai ales la început, dar îndată ce am intrat în bile, jocul mi-a mers din ce în ce mai fluent. Am avut ceva emoții, dar mi-am pândit ocaziile și le-am exploatat. De fapt, meciul de azi a fost primul în care am jucat cu adevărat bine, dar am convingerea că mai am până să ajung la nivelul meu maxim. M-am simțit în largul meu la masă și am fost relaxat. Totuși, încă mai ratez lovituri pe care n-ar trebui să le ratez. Se poate și mai bine. Sper ca acest mai bine să înceapă să se vadă chiar de mâine : sper să fac o figură frumoasă în finală. Pentru mine, va fi ocazia cea mare ! N-am mai jucat cu Neil, dar cred că în acest moment ne aflăm la cam același nivel de performanță, așa că probabil va fi un meci echilibrat. Oricum, fiecare victorie vine să răsplătească orele nesfârșite de muncă îndârjită de la antrenamente.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 10:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cred că vom avea din ce în ce mai multe asemenea finale atipice.



Da, si eu ma tem de asta. Wink Si intrucat nu am deloc dispozitia sa ma lansez in alta serie de consideratii pretentioase Rolling Eyes (cum am facut "la Ronnie acasa" Rolling Eyes Laughing ) o sa zic doar ca e bine ca au ajuns doi jucatori de atac in finala, de la care pot sa ma astept la breakuri mari, la jocuri rezolvate rapid -asa, cum imi place mie din reflex Laughing -si, din cand in cand, la cate un frame disputat amarnic, cu safeties superbe si furat la ultimele 3 culori.
Si se putea sa nu am eu ceva de obiectat? Rolling Eyes Naaaah.
Spre finalul semifinalei "lui Jamie" i-am auzit pe stimatii nostri comentatori, incantati fiind ei de prestatia lui Shotgun, cam asa: "21 de ani! Atat de tanar si intr-o finala de turneu de puncte!" Rolling Eyes
Si pentru ca nu vreau sa dau exemplul la care mi-a plecat gandul instantaneu Wink Wink o sa spun alte doua nume: Stephen Hendry si Ding Junhui.




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Dum 29 Oct 2006, 14:18, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 14:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Ce să le faci, Miss Chigwell, probabil nu erau atenți din cauza remușcărilor că, în prezentarea carierei lui Alan McManus, îi omiseseră omului cel mai important titlu - pentru că, deși nu e un turneu de puncte, trofeul Mastersul-ului rămâne unul dintre cele mai prestigioase ! Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Il invinge si McManus o data pe imperialul Stephen Hendry in perioada in care scotianul devenise sinonim cu victoria snookeristica si dumnealor omit chestia asta. Rolling Eyes
Nu-i bai, noi sa fim sanatosi. Wink Pare-se ca ierarhia provizorie e zguduita din temelii. Sunt tare tare curioasa de cum o sa arate dupa finala, cine va spune bye-bye lui top 16 si a cui ascensiune va fi mai spectaculoasa.
Stau si astept, ca mi-e lene sa calculez. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ora finalei a fost modificată : 16.50 !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am decis : Go, Jamie, go !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va fi cu siguranta o finala foarte interesant deoarece se intalnesc doi jucatori foarte ofensivi.
Aseara Jamie a jucat excelent.Practic Mark King nu prea a avut ce sa faca.Mi-a parut rau atunci cand Mark a pierdut pozitia pentru a 8-a bila neagra,ratand astfel sansa unui 147.
Cred totusi ca Neil este principalul favorit al acestei finale dar nu m-as supara daca Jamie ar mai produce o surpriza.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 17:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil că elementul hotărâtor va fi mentalul.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 18:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aiuritoare transmisiunea asta decalată !!! Shocked Evil or Very Mad S-a terminat prima repriză, ce naiba ! Evil or Very Mad De ce o mai fi scriind live ?!... Shocked Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da, Clara si p mine m-a incurcat asta... oricum sper sa isi mai revina Cope.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
M-am decis : Go, Jamie, go !


Apai si eu, Mrs. W, da' deocamdata imi pare prea mic pentru un razboi atat de mare Confused . Cele 4 sferturi ale lui Neil, cei 3 ani in plus se cam vad. Una-doua se arunca pe lovitura. Ogoaie-te, oi, Jamie, si gandeste putin, respira...si abia apoi ataca.
Au...vine vremea ultimului frame de anu' trecut. Shocked Crying or Very sad
Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa maniera in care a decurs prima sesiune , se pare ca vom avea parte de o finala destul de scurta si in care lucrurile vor curge intr-o singura directie. Sad Rolling Eyes

Ma hazardez cu acest pronostic tocmai in ideea ca eu de regula nu prea le nimeresc (din contra, se intampla exact contrariul previziunilor mele Embarassed ), asa incat sper din tot sufletul sa nu am dreptate nici de data asta, iar pauza sa-i prinda bine lui Jamie. Si chiar daca nu va fi sa castige, macar sa-i dea lui Neil destule emotii printr-o replica pe masura. Smile Wink



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt foarte curioasă în ce fel va juca Jamie după pauză. Se va prăbuși psihic (n-aș crede !) și va ataca bezmetic (că nu-l văd pitindu-se după virtuozități tactice !) sau se va calma și va juca ofensiv (n-are ce pierde !), dar nu disperat ? Asta ne va spune unele lucruri despre cum va evolua cariera făcăului nostru de acum încolo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 29 Oct 2006, 21:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
M-am decis : Go, Jamie, go !

Go Neil, go!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Următoare
Pagina 11 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community