Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri și rezultate
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Aug 2006, 20:20    Titlul subiectului: Meciuri și rezultate Răspunde cu citat (quote)

* ISTORIE
Denumiri, sponsori, campioni & finaliști, scoruri, premii

Professional Players Tournament
1982 : (Sponsor : 0) Învingător : Ray Reardon (finalist Jimmy White Scor 10-5) Premiu : 5 000 lire
1983 : (Sponsor : 0) Învingător : Tony Knowles (Joe Johnson, 9-8 ) – 12 500

Grand Prix
1984 : (Rothmans) Învingător : Dennis Taylor (Cliff Thorburn, 10-2) – 45 000
1985 : (Rothmans) Învingător : Steve Davis (Dennis Taylor, 10-9) – 50 000
1986 : (Rothmans) Învingător : Jimmy White (Rex Williams, 10-6) – 55 000
1987 : (Rothmans) Învingător : Stephen Hendry (Dennis Taylor, 10-7) – 60 000
1988 : (Rothmans) Învingător : Steve Davis (Alex Higgins, 10-6) – 65 000
1989 : (Rothmans) Învingător : Steve Davis (Dean Reynolds, 10-0) – 70 000
1990 : (Rothmans) Învingător : Stephen Hendry (Nigel Bond, 10-5) – 75 000
1991 : (Rothmans) Învingător : Stephen Hendry (Steve Davis, 10-6) – 75 000
1992 : (Rothmans) Învingător : Jimmy White (Ken Doherty, 10-9) – 80 000
1993 : (Skoda) Învingător : Peter Ebdon (Ken Doherty, 9-6) – 60 000
1994 : (Skoda) Învingător : John Higgins (Dave Harold, 9-6) – 60 000
1995 : (Skoda) Învingător : Stephen Hendry (John Higgins, 9-5) – 60 000
1996 : (0) Învingător : Mark Williams (Euan Henderson, 9-5) – 60 000
1997 : (0) Învingător : Dominic Dale (John Higgins, 9-6) – 60 000
1998 : (0) Învingător : Stephen Lee (Marco Fu, 9-2) – 60 000
1999 : (0) Învingător : John Higgins (Mark Williams, 9-8 ) – 62 000
2000 : (0) Învingător : Mark Williams (Ronnie O’Sullivan, 9-5) – 62 000

LG Cup
2001 : (LG Electronics) Învingător : Stephen Lee (Peter Ebdon, 9-4) – 82 500
2002 : (LG Electronics) Învingător : Chris Small (Alan McManus, 9-5) – 82 500
2003 : (LG Electronics) Învingător : Mark Williams (John Higgins, 9-5) – 82 500

Grand Prix
2004 : (Totesport) Învingător : Ronnie O’Sullivan (Ian McCulloch, 9-5) – 60 000
2005 : (Nici un sponsor) Învingător : John Higgins ( Ronnie O’Sullivan, 9-2)
2006 : (Royal London Watches)


* PUNCTE

Capi de serie 33-96
Locurile 3 & 4 în grupă – 900 de puncte
Locurile 5 & 6 – 650 de puncte
Locurile 7 &8 – 200 de puncte
Capi de serie 1-32 + cei 16 calificați din runda 1 (round robin)
Cei 16 calificați din runda 1 (round robin), adică ocupanții locurilor 1 & 2 în fiecare grupă – 1 150
Capi de serie clasați pe locurile 3 & 4 în grupă – 1 400
Capi de serie clasați pe locurile 5 & 6 în grupă – 575
Optimi – 1 900
Sferturi – 2 500
Semifinale – 3 200
Finalist – 4 000
Campion – 5 000

* PREMII
Campionul - 60 000 de lire
Finalistul 30 000
Semifinaliștii învinși 15 000
Sferturi 11 000
Optimi 7 000
Ultimii 48:
Al 3-lea în grupă 5 250
Al 4-lea în grupă 5 000
Al 5-lea în grupă 4 750
Al 6-lea în grupă 4 500
Ultimii 64:
Al 3-lea & al 4-lea în grupă : 3 000
Al 5-lea & al 6-lea în grupă : 500
Al 7-lea & al 8-lea în grupă : 250
Cel mai mare break din calificări 500
Cel mai mare break din fazele televizate 4 000
Breakul maxim din fazele netelevizate 1 000
Breakul maximum din fazele televizate 20 000

* FORMAT

În prima rundă vor fi 8 grupe de la „1A” la „1H”. Din aceste prime 8 grupe se vor califica în runda a doua primii doi clasați (pe care îi voi numi 1A1 și 1A2, 1B1 și 1B2 etc. Nu știm încă cine vor fi acești jucători. Vom afla după calificările care urmează să se dispute între 30 septembrie și 4 octombrie, la Prestatyn.). Și a doua rundă se va desfășura tot în sistem round robin, deci din nou pe 8 grupe, de la „2A” la „2H”.

A doua rundă va arăta așa :
Grupa 2A
John Higgins
Barry Hawkins
James Wattana
Alan McManus
Câștigătorul Grupei A din Runda 1, adică 1A1
Al doilea clasat din Grupa 1B, adică 1B2

Grupa 2B
Shaun Murphy
Ali Carter
Ryan Day
Mark King
1B1
1A2

Grupa 2C
Ronnie O’Sullivan
Steve Davis
Marco Fu
Michael Holt
1C1
1D2

Grupa 2D
Ken Doherty
Neil Robertson
Joe Swail
Nigel Bond
1D1
1C2

Grupa 2E
Stephen Hendry
Matthew Stevens
Mark Selby
Andy Hicks
1E1
1F2

Grupa 2F
Mark Williams
Stepen Lee
Stuart Bingham
Ian McCulloch
1F1
1E2

Grupa 2G
Peter Ebdon
Anthony Hamilton
Robert Milkins
David Gray
1G1
1H2

Grupa 2H
Graeme Dott
Stephen Maguire
Joe Perry
Ding Junhui
1H1
1G2

Optimile

Primul clasat în grupa 2A (adică 2A1) – al doilea clasat în grupa 2E (2E2)
Primul clasat în grupa 2B – al doilea clasat în grupa 2F
Primul clasat în grupa 2C – al doilea clasat în grupa 2G
Primul clasat în grupa 2D – al doilea clasat în grupa 2H
Primul clasat în grupa 2E – al doilea clasat în grupa 2A
Primul clasat în grupa 2F – al doilea clasat în grupa 2B
Primul clasat în grupa 2G – al doilea clasat în grupa 2C
Primul clasat în grupa 2H – al doilea clasat în grupa 2D

sau

2A1 – 2E2
2B1 – 2F2
2C1 – 2G2
2D1 – 2H2
2E1 – 2A2
2F1 – 2B2
2G1 – 2C2
2H1 – 2D2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 24 Oct 2006, 17:04, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Sep 2006, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CALIFICĂRILE

1A
Ricky Walden
Marcus Campbell
Jimmy Michie
Joe Delaney
Matthew Couch
Tian Pengfei
Jamie Jones
Issara Kachaiwong
1B
Michael Judge
Dominic Dale
Shokat Ali
Jamie Burnett
Sean Storey
Andrew Higginson
Roy Stolk
James Leadbetter
1C
Rod Lawler
Jamie Cope
Rory McLeod
Tony Drago
Chris Melling
Paul S Davieson
Mark Boyle
Passakorn Suwannawat
1D
John Parrott
Drew Henry
David Gilbert
David Roe
Judd Trump
Ian Preece
Dermot McGlinchey
Jeff Cundy
1E
Barry Pinches
Gerard Greene
Mike Dunn
Scott MacKenzie
Paul Wykes
Liang Wembo
David Morris
Peter Lines
1F
Adrian Gunnell
Fergal O’Brien
Robin Hull
Stuart Pettman
Chris Norbury
Liu Song
Alex Borg
Mohammed Shehab
1G
Dave Harold
Mark Davis
Paul Davies
Andrew Norman
Mark Joyce
Lee Page
Robert Stephen
Ben Woollaston
1H
Tom Ford
Jimmy White
Mark Allen
Joe Jogia
Alfie Burden
Lee Spick
Patrick Einsle
[Dene O’Kane - abandon]



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 30 Sep 2006, 11:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CALIFICĂRILE, MECI CU MECI (best of 5)

Sâmbătă, 30 septembrie

Sesiunea 1
A. Ricky Walden – Marcus Campbell 3-1
B. Michael Judge – Dominic Dale 3-2
C. Rod Lawler – Jamie Cope 0-3
D. John Parrott – Drew Henry 3-2
E. Barry Pinches – Gerard Greene 1-3
F. Adrian Gunnell – Fergal O’Brien 0-3
G. Dave Harold – Mark Davis 0-3
H. Tom Ford – Jimmy White 3-2


Sesiunea a 2-a
A. Jimmy Michie – Joe Delaney 3-0
B. Shokat Ali – Jamie Burnett 2-3
C. Rory McLeod – Tony Drago 2-3
D. David Gilbert – David Roe 1-3
E. Mike Dunn – Scott MacKenzie 2-3
F. Robin Hull – Stuart Pettman 3-0
G. Paul J Davis – Andrew Norman 1-3
H. Mark Allen – Joe Jogia 3-2


Sesiunea a 3-a
A. Matthew Couch – Tian Pengfei 2-3
B. Sean Storey – Andrew Higginson 2-3
C. Chris Melling – Paul Davison 1-3
D. Judd Trump – Ian Preece 3-0
E. Paul Wykes – Liang Wenbo 1-3
F. Chris Norbury – Liu Song 1-3

G. Mark Joyce – Lee Page 3-1
H. Alfie Burden – Lee Spick 3-0

Sesiunea a 4-a
A. Jamie Jones – Issara Kachaiwong 2-3
B. Roy Stolk – James Leadbetter 2-3
C. Mark Boyle – Passakorn Suwannawat 3-2
D. Dermot McGlinchey – Jeff Cundy 3-2
E. David Morris – Peter Lines 3-0
F. Alex Borg – Mohammed Shehab 1-3
G. Robert Stephen – Ben Woollaston 0-3
H. Patrick Einsle


Sesiunea a 5-a
A. Ricky Walden – Jimmy Michie 3-1
B. Michael Judge – Shokat Ali 3-1
C. Rod Lawler – Rory McLeod 1-3
D. John Parrott – David Gilbert 3-1
E. Barry Pinches – Mike Dunn 1-3
F. Adrian Gunnell – Robin Hull 3-2
G. Dave Harold – Paul Davis 3-1
H. Tom Ford – Mark Allen 2-3


Sesiunea a 6-a
A. Marcus Campbell – Joe Delaney 3-2
B. Dominic Dale – Jamie Burnett 1-3
C. Jamie Cope – Tony Drago 3-1
D. Drew Henry – David Roe 3-2
E. Gerard Greene – Scott Mackenzie 3-0
F. Fergal O’Brien – Stuart Pettman 3-1
G. Mark Davis – Andrew Norman 1-3
H. Jimmy White – Joe Jogia 1-3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 1 Oct 2006, 0:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Duminică, 1 octombrie

Sesiunea 1
A. Matthew Couch – Jamie Jones 3-1
B. Sean Storey – Roy Stolk 3-1
C. Chris Melling – Mark Boyle 3-0
D. Judd Trump – Dermot McGlinchey 3-0
E. Paul Wykes – David Morris 0-3
F. Chris Norbury – Alex Borg 3-1
G. Mark Joyce – Robert Stephen 0-3
H. Alfie Burden – Patrick Einsle 2-3


Sesiunea a 2-a
A. Tian Pengfei – Issara Kachaiwong 0-3
B. Andrew Higginson – James Leadbetter 3-2
C. Paul S Davison – Passakorn Suwannawat 2-3
D. Ian Preece – Jeff Cundy 2-3
E. Liang Wenbo – Peter Lines 3-0
F. Liu Song – Mohammed Shehab 1-3
G. Lee Page – Ben Woollaston 0-3
H. Lee Spick


Sesiunea a 3-a
A. Ricky Walden – Joe Delaney 3-0
B. Michael Judge – Jamie Burnett 3-2
C. Rod Lawler – Tony Drago 3-2
D. John Parrott – David Roe 1-3
E. Barry Pinches – Scott MacKenzie 1-3
F. Adrian Gunnell – Stuart Pettman 3-0
G. Dave Harold – Andrew Norman 0-3
H. Tom Ford – Joe Jogia 3-2


Sesiunea a 4-a
A. Marcus Campbell – Matthew Couch 2-3
B. Dominic Dale – Sean Storey 3-0
C. Jamie Cope – Chris Melling 3-1
D. Drew Henry – Judd Trump 1-3
E. Gerard Greene – Paul Wykes 1-3
F. Fergal O’Brien – Chris Norbury 3-2
G. Mark Davis – Mark Joyce 3-1
H. Jimmy White – Alfie Burden 3-0


Sesiunea a 5-a
A. Jimmy Michie – Jamie Jones 1-3
B. Shokat Ali – Roy Stolk 3-0
C. Rory McLeod – Mark Boyle 3-2
D. David Gilbert – Dermot McGlinchey 2-3
E. Mike Dunn – David Morris 1-3
F. Robin Hull – Alex Borg 3-1
G. Paul Davis – Robert Stephen 3-1
H. Mark Allen – Patrick Einsle 3-1


Sesiunea a 6-a
A. Ricky Walden – Issara Kachaiwong 3-0
B. Michael Judge – James Leadbetter 1-3
C. Rod Lawler – Passakorn Suwannawat 3-1
D. John Parrott – Jeff Cundy 3-0
E. Barry Pinches – Peter Lines 0-3
F. Adrian Gunnell – Mohammed Shehab 3-2
G. Dave Harold – Ben Woollaston 2-3
H. Tom Ford



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 2 Oct 2006, 1:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luni, 2 octombrie

Sesiunea 1
A. Marcus Campbell – Tian Pengfei 3-2
B. Dominic Dale – Andrew Higginson 2-3
C. Jamie Cope – Paul S Davison 3-1
D. Drew Henry – Ian Preece 0-3
E. Gerard Greene – Liang Wenbo 1-3
F. Fergal O’Brien – Liu Song 3-0
G. Mark Davis – Lee Page 3-2
H. Jimmy Whiye – Lee Spick 0-3


Sesiunea a 2-a
A. Joe Delaney – Matthew Couch 1-3
B. Jamie Burnett – Sean Storey 1-3
C. Tony Drago – Chris Melling 3-2
D. David Roe – Judd Trump 1-3
E. Scott MacKenzie – Paul Wykes 1-3
F. Stuart Pettman – Chris Norbury 0-3
G. Andrew Norman – Mark Joyce 1-3
H. Joe Jogia – Alfie Burden 3-0


Sesiunea a 3-a
A. Jimmy Michie – Issara Kachaiwong 1-3
B. Shokat Ali – James Leadbetter 3-0
C. Rory McLeod – Passakorn Suwannawat 3-0
D. David Gilbert – Jeff Cundy 3-0
E. Mike Dunn – Peter Lines 2-3
F. Robin Hull – Mohammed Shehab 3-1
G. Paul Davis – Ben Woollaston 2-3


Sesiunea a 4-a
A. Ricky Walden – Tian Pengfei 2-3
B. Michael Judge – Andrew Higginson 3-2
C. Rod Lawler – Paul S Davison 3-1
D. John Parrott – Ian Preece 2-3
E. Barry Pinches – Liang Wenbo 3-2
F. Adrian Gunnell – Liu Song 3-2
G. Dave Harold – Lee Page 3-0
H. Tom Ford – Lee Spick 3-0


Sesiunea a 5-a
A. Marcus Campbell – Jamie Jones 2-3
B. Dominic Dale – Roy Stolk 3-0
C. Jamie Cope – Mark Boyle 3-0

D. Drew Henry – Dermot McGlinchey 2-3
E. Gerard Greene – David Morris 3-1
F. Fergal O’Brien – Alex Borg 3-0
G. Mark Davis – Robert Stephen 3-0

H. Jimmy White – Patrick Einsle 3-2

Sesiunea a 6-a
A. Joe Delaney – Issara Kachaiwong 1-3
B. Jamie Burnett – James Leadbetter 1-3
C. Tony Drago – Passakorn Suwannawat 3-2
D. David Roe – Jeff Cundy 3-0
E. Scott MacKenzie – Peter Lines 3-2
F. Stuart Pettman – Mohammed Shehab 2-3
G. Andrew Norman – Ben Woollaston 1-3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Oct 2006, 2:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marți, 3 octombrie

Sesiunea 1
A. Tian Pengfei – Jamie Jones 0-3
B. Andrew Higginson – Roy Stolk 0-3
C. Paul S Davison – Mark Boyle 3-0
D. Ian Preece – Dermot McGlinchey 3-0
E. Liang Wenbo – David Morris 3-1
F. Liu Song – Alex Borg 0-3
G. Lee Page – Robert Stephen 0-3
H. Lee Spick – Patrick Einsle 3-0


Sesiunea a 2-a
A. Marcus Campbell – Jimmy Michie 1-3
B. Dom Dale – Shokat Ali 3-2
C. Jamie Cope – Rory McLeod 1-3
D. Drew Henry – David Gilbert 0-3

E. Gerard Greene – Mike Dunn 3-1
F. Fergal O’Brien – Robin Hull 2-3
G. Mark Davis – Paul Davis 3-1

H. Jimmy White – Mark Allen 3-1

Sesiunea a 3-a
A. Matthew Couch – Issara Kachaiwong 0-3
B. Sean Storey – James Leadbetter 3-2
C. Chris Melling – Passakorn Suwannwat 3-2
D. Judd Trump – Jeff Cundy 3-1
E. Paul Wykes – Peter Lines 0-3
F. Chris Norbury – Mohammed Shehab 3-1
G. Mark Joyce – Ben Woollaston 2-3


Sesiunea a 4-a
A. Jimmy Michie – Tian Pengfei 3-0
B. Shokat Ali – Andrew Higginson 3-1
C. Rory McLeod – Paul S Davison 0-3
D. David Gilbert – Ian Preece 0-3
E. Mike Dunn – Liang Wenbo 0-3

F. Robin Hull – Liu Song 3-2
G. Paul Davis – Lee Page 3-1

H. Mark Allen – Lee Spick 3-1

Sesiunea a 5-a
A. Joe Delaney – Jamie Jones 1-3
B. Jamie Burnett – Roy Stolk 3-1
C. Tony Drago – Mark Boyle 3-1
D. David Roe – Dermot McGlinchey 3-1
E. Scott MacKenzie – David Morris 1-3

F. Stuart Pettman – Alex Borg 3-0
G. Andrew Norman – Robert Stephen 3-2
H. Joe Jogia – Patrick Einsle 1-3


Sesiunea a 6-a
A. Ricky Walden – Matthew Couch 3-1
B. Michael Judge – Sean Storey 2-3
C. Rod Lawler – Chris Melling 2-3

D. John Parrott – Judd Trump 0-3
E. Barry Pinches – Paul Wykes 3-2
F. Adrian Gunnell – Chris Norbury 3-2
G. Dave Harold – Mark Joyce 3-1

H. Tom Ford – Alfie Burden 0-3



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Oct 2006, 23:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miercuri, 4 octombrie

Ultimele meciuri din grupele de calificare

Sesiunea 1
A
Marcus Campbell – Issara Kachaiwong 2-3
Joe Delaney – Tian Pengfei 3-1
Ricky Walden – Jamie Jones 1-3
Jimmy Michie – Matthew Couch 3-1

B
Dominic Dale – James Leadbetter 3-1
Jamie Burnett – Andrew Higginson 1-3
Michael Judge – Roy Stolk 3-0
Shokat Ali – Sean Storey 3-2


Sesiunea a 2-a
C
Jamie Cope – Passakorn Suwannawat 3-0
Tony Drago – Paul Davison 1-3
Rod Lawler – Mark Boyle 2-3
Rory McLeod – Chris Melling 0-3
D
Drew Henry – Jeff Cundy 3-1
David Roe – Ian Preece 3-1
John Parrott – Dermot McGlinchey 3-1

David Gilbert – Judd Trump 3-1

Sesiunea a 3-a
E
Gerard Greene – Peter Lines 2-3
Scott Mackenzie – Liang Wenbo 3-1
Barry Pinches – David Morris 3-0
Mike Dunn – Paul Wykes 3-0

F
Fergal O’Brien – Mohammed Shehab 3-2
Stuart Pettman – Liu Song 3-2
Adrian Gunnell – Alex Borg 2-3
Robin Hull – Chris Norbury 3-1

Sesiunea a 4-a
G
Mark Davis – Ben Woollaston 0-3
Andrew Norman – Lee Page 3-2
Dave Harold – Robert Stephen 3-0
Paul Davis – Mark Joyce 3-0

H
Joe Jogia – Lee Spick 0-3
Tom Ford – Patrick Einsle 3-2
Mark Allen – Alfie Burden 2-3


Breakurile 100(+)
141 Fergal O'Brien
141 Marcus Campbell (cel mai mare break din carieră)
137 Ricky Walden
137 Jamie Cope
135 Barry Pinches
135 Chris Norbury (cel mai mare break din carieră)
134 Paul S. Davison
133 Andrew Norman (cel mai mare break din carieră)
133 Ben Woollaston (cel mai mare break din carieră)
132 Mohammed Shehab (cel mai mare break din carieră)
131 Adrian Gunnell
128 Jimmy Michie
124 Dominic Dale
122 Fergal O'Brien
122 Paul Davies
120 Jamie Cope
120 Scott McKenzie
117 David Morris
117 Mark Allen
116 Tom Ford
115 Shokat Ali
115 Jamie Burnett
114 Lee Page (cel mai mare break din carieră)
114 Gerard Greene
110 Joe Jogia
109 Rory McLeod
108 Ricky Walden
108 Chris Melling
107 Jamie Jones
107 Lee Spick
106 Jamie Jones
106 Mark Boyle (cel mai mare break din carieră)
106 Adrian Gunnell
106 Mike Dunn
105 Jeff Cundy
104 Jimmy White
104 Gerard Greene
104 Mark Davis
102 Paul S Davison
102 Stuart Pettman
101 Gerard Greene
101 Passakorn Suwannawat (cel mai mare break din carieră)
101 Judd Trump
101 Tom Ford
100 Fergal O'Brien
100 Jamie Cope
100 Robin Hull



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Oct 2006, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clasamentul în grupele de calificare. Jucătorii calificați

Grupa 1A
1. Issara Kachaiwong
2. Jamie Jones

3. Ricky Walden
4. Jimmy Michie
5. Matthew Couch
6. Marcus Campbell
7. Tian Pengfei
8. Joe Delaney
Grupa 1B
1. Michael Judge
2. Dominic Dale

3. Shokat Ali
4. Sean Storey
5. Andrew Higginson
6. James Leadbetter
7. Jamie Burnett
8. Roy Stolk
Grupa 1C
1. Jamie Cope
2. Paul S Davison

3. Chris Melling
4. Rory McLeod
5. Tony Drago
6. Rod Lawler
7. Mark Boyle
8. Passakorn Suwannawat
Grupa 1D
1. Judd Trump
2. David Roe

3. Ian Preece
4. John Parrott
5. Dermot McGlinchey
6. David Gilbert
7. Drew Henry
8. Jeff Cundy
Grupa 1E
1. Liang Wenbo
2. Gerard Greene

3. David Morris
4. Peter Lines
5. Scott MacKenzie
6. Barry Pinches
7. Mike Dunn
8. Paul Wykes
Grupa 1F
1. Robin Hull
2. Fergal O’Brien

3. Adrian Gunnell
4. Chris Norbury
5. Mohammed Shehab
6. Stuart Pettman
7. Alex Borg
8. Liu Song
Grupa 1G
1. Ben Woollaston
2. Andrew Norman

3. Mark Davis
4. Dave Harold
5. Paul Davies
6. Robert Stephen
7. Mark Joyce
8. Lee Page
Grupa 1H
1. Mark Allen
2. Tom Ford

3. Lee Spick
4. Jimmy White
5. Alfie Burden
6. Patrick Einsle
7. Joe Jogia

Grupele din runda a 2-a
Grupa 2A
John Higgins
Barry Hawkins
James Wattana
Alan McManus
Issara Kachaiwong
Dominic Dale
Grupa 2B
Shaun Murphy
Ali Carter
Ryan Day
Mark King
Michael Judge
Jamie Jones
Grupa 2C
Ronnie O’Sullivan
Steve Davis
Marco Fu
Michael Holt
Jamie Cope
David Roe
Grupa 2D
Ken Doherty
Neil Robertson
Joe Swail
Nigel Bond
Judd Trump
Paul S Davison
Grupa 2E
Stephen Hendry
Matthew Stevens
Mark Selby
Andy Hicks
Liang Wenbo
Fergal O’Brien
Grupa 2F
Mark Williams
Stephen Lee
Stuart Bingham
Ian McCulloch
Robin Hull
Gerard Greene
Grupa 2G
Peter Ebdon
Anthony Hamilton
Robert Milkins
David Gray
Ben Woollaston
Tom Ford
Grupa 2H
Graeme Dott
Stephen Maguire
Joe Perry
Dinh Junhui
Mark Allen
Andrew Norman



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 18 Oct 2006, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aberdeen, 21 octombrie

Round robin 2 (best of 5)


2A John Higgins – James Wattana 3-0
2A Barry Hawkins – Alan McManus 0-3
2B Shaun Murphy – Ryan Day 0-3
2D Neil Robertson – Nigel Bond 2-3
2E Liang Wenbo – Fergal O'Brien 3-1
2G Anthony Hamilton – David Gray 2-3

2A Issara Kachaiwong – Dom Dale 3-2
2B Ali Carter – Mark King 1-3
2C Marco Fu – Michael Holt 0-3
2F Mark Williams – Stuart Bingham 0-3 ANULAT
2H Graeme Dott – Ding Junhui 0-3
2H Mark Allen – Andrew Norman 1-3

2C Ronnie O’Sullivan – Steve Davis 3-1
2D Neil Robertson – Joe Swail 3-1
2D Ken Doherty – Nigel Bond 3-2
2D Judd Trump – Paul Davison 3-2
2F Robin Hull – Gerard Greene 3-1
2G David Gray – Ben Woollaston 3-0

2B Ali Carter – Ryan Day 0-3
2C Michael Holt – David Roe 3-1
2E Stephen Hendry – Mark Selby 3-2
2F Stephen Lee – Stuart Bingham 3-2
2G Peter Ebdon – Robert Milkins 2-3
2H Stephen Maguire – Mark Allen 3-0

2A Barry Hawkins – Issara Kachaiwong 2-3
2B Shaun Murphy – Mark King 3-0
2C Steve Davis – Jamie Cope 3-1
2D Joe Swail – Judd Trump 3-2
2E Andy Hicks – Liang Wenbo 2-3
2H Graeme Dott – Joe Perry 3-2

Breakuri 100(+)
141 Stuart Bingham
140 Ryan Day
139 Mark Selby
133 Ronnie O'Sullivan
107 Nigel Bond
105 Ding Junhui



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 23 Oct 2006, 13:38, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Oct 2006, 1:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

22 octombrie

ROUND ROBIN 2 (best of 5)


Sesiunea 1
2C Steve Davis – David Roe 1-3
2D Neil Robertson – Judd Trump 3-1
2D Ken Doherty – Paul Davison 3-1
2G Anthony Hamilton – Tom Ford 2-3
2H Graeme Dott – Mark Allen 3-0
2H Ding Junhui – Andrew Norman 2-3

Sesiunea a 2-a
2A John Higgins – Issara Kachaiwong 3-1
2A Alan McManus – Dom Dale 3-1
2B Shaun Murphy – Michael Judge 3-1
2C Ronnie O’Sullivan – Michael Holt 3-0
2C Marco Fu – Jamie Cope 1-3
2F Stuart Bingham – Ian McCulloch 0-3

Sesiunea a 3-a
2D Joe Swail – Paul Davison 3-2
2E Stephen Hendry – Andy Hicks 2-3
2E Matthew Stevens – Liang Wenbo 3-1
2F Mark Williams – Stephen Lee 3-1 ANULAT
2G Anthony Hamilton – Ben Woollaston 1-3
2H Stephen Maguire – Joe Perry 1-3

Sesiunea a 4-a
2A John Higgins – Dom Dale 3-2
2A Alan McManus – Issara Kachaiwong 1-3
2B Ali Carter – Michael Judge 3-0
2C Marco Fu – David Roe 3-1
2D Ken Doherty – Judd Trump 3-0
2F Ian McCulloch – Gerard Greene 3-0

Sesiunea a 5-a
2B Ryan Day – Jamie Jones 3-0
2C Ronnie O’Sullivan – Jamie Cope 3-0
2D Joe Swail – Nigel Bond 3-0
2E Mark Selby – Andy Hicks 3-0
2F Mark Williams – Robin Hull 1-3 ANULAT
2H Stephen Maguire – Andrew Norman 2-3


Breakuri 100(+)
129 Ronnie O'Sullivan
128 Ken Doherty
121 John Higgins
118 Ronnie O'Sullivan
113 Ronnie O'Sullivan
107 Mark Selby
104 Shaun Murphy
104 Michael Judge
103 Dom Dale
101 Alan McManus
101 Andrew Norman



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 23 Oct 2006, 13:40, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006, 2:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

23 octombrie

ROUND ROBIN 2 (best of 5)

Sesiunea 1
2A James Wattana – Issara Kachaiwong 0-3
2B Mark King – Michael Judge 3-1
2B Ali Carter – Jamie Jones 3-1
2D Ken Doherty – Neil Robertson 2-3
2G Robert Milkins – Tom Ford 3-2
2H Graeme Dott – Stephen Maguire 1-3

Sesiunea a 2-a
2A John Higgins– Barry Hawkins 3-1
2C Ronnie O’Sullivan – Marco Fu 3-2
2C Steve Davis – Michael Holt 1-3
2D Nigel Bond– Paul Davison 1-3
2E Mark Selby – Liang Wenbo 3-0
2F Stephen Lee – Gerard Greene 0-3

Sesiunea a 3-a
2B Mark King – Jamie Jones 2-3
2E Stephen Hendry – Matthew Stevens 0-3
2E Andy Hicks – Fergal O’Brien 1-3
2F Ian McCulloch – Robin Hull 3-2
2G Peter Ebdon – David Gray 1-3
2H Joe Perry – Andrew Norman 3-0

Sesiunea a 4-a
2A James Wattana – Alan McManus 1-3
2C Michael Holt – Jamie Cope 1-3 147
2D Ken Doherty – Joe Swail 2-0
2D Neil Robertson – Paul Davison 3-0
2G Robert Milkins – Ben Woollaston 3-1
2H Stephen Maguire – Ding Junhui 3-2

Sesiunea a 5-a
2C Ronnie O’Sullivan – David Roe 3-1
2D Nigel Bond – Judd Trump 3-2
2E Matthew Stevens – Fergal O’Brien 3-1
2D Mark Williams – Gerard Greene ANULAT
2G Peter Ebdon – Tom Ford 1-3
2H Joe Perry – Mark Allen 3-0


Breakuri 100 (+)
147 Jamie Cope
142 Issara Kachaiwong (cel mai mare break al carierei)
131 Fergal O'Brien
126 David Roe
123 Gerard Greene
121 Tom Ford
116 Neil Robertson
112 Stephen Maguire (de 14 ori bila neagră...)
110 Michael Judge
106 John Higgins
104 Ronnie O'Sullivan
100 Ken Doherty
100 Stephen Maguire



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 24 Oct 2006, 0:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

24 octombrie

ROUND ROBIN 2 (best of 5)

Sesiunea 1
2A James Wattana – Dom Dale 1-3
2B Michael Judge – Jamie Jones 2-3
2E Stephen Hendry – Fergal O’Brien 2-3
2F Mark Williams – Ian McCulloch ANULAT
2F Stuart Bingham – Robin Hull 0-3
2G Robert Milkins – David Gray 3-1

Sesiunea a 2-a
2A John Higgins – Alan McManus 1-3
2C Jamie Cope – David Roe 3-2
2E Matthew Stevens – Mark Selby 0-3
2G Peter Ebdon – Anthony Hamilton 3-0
2G Ben Woollaston – Tom Ford 3-2
2H Ding Junhui – Mark Allen 3-2

Sesiunea a 3-a
2A Barry Hawkins – James Wattana 3-0
2B Ryan Day – Mark King 0-3
2B Shaun Murphy – Jamie Jones 3-2
2F Stuart Bingham – Gerard Greene 2-3
2F Stephen Lee – Robin Hull 3-1
2H Graeme Dott – Andrew Norman 1-3

Sesiunea a 4-a
2C Steve Davis – Marco Fu 3-0
2E Stephen Hendry – Liang Wenbo 0-3
2E Mark Selby – Fergal O’Brien 0-3
2G Anthony Hamilton – Robert Milkins 1-3
2G David Gray – Tom Ford 3-0
2H Joe Perry – Ding Junhui 3-0

Sesiunea a 5-a
2A Barry Hawkins – Dom Dale 3-0
2B Shaun Murphy – Ali Carter 2-3
2B Ryan Day – Michael Judge 3-1
2E Matthew Stevens – Andy Hicks 3-0
2F Stephen Lee – Ian McCulloch 3-1
2G Peter Ebdon – Ben Woollaston 3-2


Breakuri 100(+)
144 Robin Hull
142 Fergal O'Brien
120 John Higgins (max avortat la bila galbenă...)
104 Ian McCulloch
102 Ben Woollaston
102 Stephen Lee



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Oct 2006, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clasamentul grupelor din ROUND ROBIN 2

2A
1. Alan McManus
2. John Higgins

3. Issara Kachaiwong
4. Barry Hawkins
5. Dom Dale
6. James Wattana

2B
1. Ryan Day
2. Mark King

3. Shaun Murphy
4. Ali Carter
5. Jamie Jones
6. Michael Judge

2C
1. Ronnie O’Sullivan
2. Jamie Cope

3. Michael Holt
4. Steve Davis
5. Marco Fu
6. David Roe

2D
1. Neil Robertson
2. Ken Doherty

3. Joe Swail
4. Nigel Bond
5. Judd Trump
6. Paul Davison

2E
1. Matthew Stevens
2. Mark Selby

3. Fergal O’Brien
4. Liang Wenbo
5. Andy Hicks
6. Stephen Hendry

2F
1. Stephen Lee
2. Ian McCulloch

3. Robin Hull
4. Gerard Greene
5. Stuart Bingham
[6. Mark Williams]

2G
1. Robert Milkins
2. David Gray

3. Peter Ebdon
4. Tom Ford
5. Ben Woollaston
6. Anthony Hamilton

2H
1. Joe Perry
2. Andrew Norman

3. Stephen Maguire
4. Ding Junhui
5. Graeme Dott
6. Mark Allen



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Oct 2006, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Optimile (best of 9) 25 & 26 octombrie, orele 14.00 & 19.00 BST

Alan McManus – Mark Selby
Ryan Day – Ian McCulloch
Ronnie O’Sullivan – David Gray
Neil Robertson – Andrew Norman
Matthew Stevens – John Higgins
Stephen Lee – Mark King
Robert Milkins – Jamie Cope
Joe Perry – Ken Doherty



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată Clara White la Mie 25 Oct 2006, 14:36, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17005
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Oct 2006, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MIERCURI, 25 octombrie


OPTIMILE (best of 9)


Ronnie O'Sullivan David Gray 5-2
136(136)-0, 81(51)-1, 16-59, 107(107)-22, 0-104(72), 85-1, 107(67)-0.

Neil Robertson Andrew Norman 5-3
62-33, 15-74, 0-103(59), 76-13, 74-0, 38-61, 89(56)-0, 75(75)-60(61).


Ken Doherty Joe Perry 0-5
9-67, 11-80, 64-68, 49-62, 7-52.

Robert Milkins Jamie Cope 0-5
62-75, 44-108, 0-85(73), 27-66, 7-79.


Breakuri 100(+)
136 Ronnie O'Sullivan
107 Ronnie O'Sullivan



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Grand Prix 2006 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community