Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

IPT - Openul mondial de Bila-8, Reno, 3-10 septembrie 2006
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 7 Sep 2006, 15:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a jucat descaltat? Laughing Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Sep 2006, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* DA ! Laughing

* Cei trei neînvinși încă sunt Francisco Bustamante și englezii Karl Boyes și Michael Hill : 100%. Tony Drago are un procent de victorie de 84,62% iar Quinten Hann 61,54%.

Mika Immonen, Dennis Orcollo și Larry Nevel, ca Tony - 84,62%

Efren Reyes, Ralf Souquet, Thomas Engert, Niels Feijen, Oliver Ortmann, Ronato Alcano, David Alcaide, Darren Appleton și Ben Davies - 76,92 %



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Sep 2006, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-ar putea să vedem un rezumat din acest turneu pe Eurosport (cine-i mai crede ?!... Evil or Very Mad ), pe 19 și 20 septembrie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Sep 2006, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Necazul lui Tony Drago n-a fost unicul moment tragi-comic din turneu. Mitocanul de Earl Strickland (care are la activ o altercație și cu Michaela Tabb, în urmă cu câțiva ani, nu-mi mai amintesc exact câți, la Cupa Mosconi), s-a lansat în comentarii tipice pentru un redneck : ultimul lui meci din runda 1 a fost cel împotriva austriecei Jasmin Ouschan. Ambii erau încă neînvinși & deja calificați în runda a 2-a, așa că meciul n-avea miză. A avut, în schimb, „nervi”. Americanul și-a continuat antrenamentul deși sosise ora începerii meciului. Jasmin s-a apropiat de masă, tocmai pentru că trebuia să se stabilească cine va face prima spargere, dar Strickland a întrebat-o peste umăr dacă vrea să se încălzească. Austriaca a refuzat, iar comentariul adversarului ei a fost : ”Aha, adică n-ai nevoie să te antrenezi !” Femeia a tăcut. De pe la mijlocul meciului, americanul a vorbit tot timpul cu spectatorii și a deranjat-o sistematic pe Ouschan. Arbitrii – americani ! – s-au făcut că nu văd & n-aud !!!... Evil or Very Mad În atare condiții, nu e de mirare că rezultatul a fost 8-6. La sfârșit, domnul mito’ a anunțat-o pe austriacă : „Ai jucat bine, dar eu am jucat și mai bine.” Apoi a criticat mesele – au buzunare prea mari ! Altfel, nu există femeie care să-i pună lui probleme într-un meci de pool !... „Dacă se joacă meciuri lungi pe mese cu buzunare mai înguste, femeile n-au nici o șansă !” Așa, ca să se știe.

* Quinten Hann a fost și el „victima” aceluiași stil mitocănesc de proveniență transatlantică : l-a avut ca adversar pe podoaba de Mike Sigel. Măcar Strickland e mitocan... cu sinceritate, dar moș Sigel e uns cu toate alifiile, iar cu unele dintre ele de foarte multe ori !!! Miza era enormă : cine învingea, se califica. Spre marea mea bucurie, australianul a câștigat cu 8-5, dar a avut de făcut față vorbăriei permanente a lui Sigel !!! „Jucasem ca naiba de prost în primele meciuri, iar după aia mi-a mers din rău în mai rău ! Niciodată nu mai jucasem așa de prost – absolut niciodată.” povestește Hann. „La începutul meciului, i-am mai răspuns, așa, ca să mă distrez, dar brusc am constatat că mă duceam la masă și ratam aiurea ! Nu-mi place să amestec jocul cu vorbăria. El a profitat și a trecut la conducere cu 4-1 ! Păi, stai, că nu merge așa ! Pe urmă l-am ignorat total și am început să joc ca lumea.” Nimeni nu mă poate acuza că sunt fanul unui 2 x suspect de viol, dar grozav m-am bucurat că l-a eliminat pe Sigel !

* Un alt moment discutabil l-a avut ca protagonist tot pe un american : Danny Harriman. În meciul împotriva compatriotului său Johnny Archer, Harriman, condus cu 7-4, s-a trezit într-o poziție rezolvabilă, după părerea lui, doar printr-o lovitură executată din mijlocul mesei !!!.... Drept care, s-a dus la arbitru (arbitrii ăștia sunt – nu fac ! Evil or Very Mad – niște adevărate glume !) și a obținut permisiunea de a se sui pe masă. S-a descălțat și hopa-sus ! Shocked A trimis bila în buzunar și pe urmă a câștigat și meciul ! Johnny Archer a fost atât de șocat, încât a refuzat să dea mâna cu suitorul pe mese : „Nu mi-a arătat respectul cuvenit. Suntem la costum și cravată aici, nu ne urcăm pe mese ca niște maimuțe !... Este o lipsă de respect nu numai față de mine, ci și față de acest sport și față de statutul nostru de profesioniști.” Un alt american, Gabe Owen a spus și el că așa ceva e inadmisibil : „E îngrozitor ! O rușine ! E foarte rău că s-a acceptat o asemenea găselniță !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 8 Sep 2006, 1:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 7 Sep 2006, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GOD! CE penibil! Cel putzin prima si ultima treaba... Well... ShockedShocked Shocked Speechless!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Sep 2006, 8:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de aceea nu-mi place biliardu-e un joc americanesc,adica mitocanesc,de cartier,fara still si eleganta ca snookerul.

ma surprinde si nu purtarea americanilor. dar sa te sui tu pe masa cu acordul arbitrilor asta e o lipsa de sensibilitate si o porcarie. scuze ,dc. fusei cam dura,da chiar m-a enervat ceea ce am citit.

hai tony Smile ,hai quitenn Smile

multumiri pt. stiri,clarisor! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 8 Sep 2006, 10:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noh , e prima oara cand aud/citesc asa ceva! Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Sep 2006, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe Sigel si Strickland i-am vazut si la Openul de la Las Vegas.Atitudinea lor si a altora ca ei, a fost principalul motiv pentru care am renuntat sa mai urmaresc fazele finale ale acelui turneu Evil or Very Mad De aceea nu ma mira aceste noi gesturi.
Multumim pentru informatii,Clara! Very Happy
Succes lui Tony si lui Quinten! 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Sep 2006, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din păcate, nici maltezul, nici australianul nu s-au calificat în runda a 5-a. Sad Nu mă așteptam la așa ceva... Poate că Tony Drago n-ar fi trebuit să arunce acei pantofi care-l strângeau, dar care i-au purtat, pare-se, noroc... Cu cei noi a început să piardă meciuri... Până și desculț a jucat mai bine ! Rezultatele de ieri sunt rele :

Tony Drago – Francisco Bustamante 1-8
Tony Drago – Antonio Lining 7-8
Tony Drago – Danny Harriman 7-8
Tony Drago – Marko Lohtander 4-8
Tony Drago – Oliver Ortmann 3-8

E drept că Tony a fost într-o "grupă a morții", cu doi filipinezi extrem de buni (Bustamante a terminat runda a 4-a neînvins : 18 meciuri = 18 victorii, iar Lining a vrut să lanseze un cântec de lebădă în turneu și a reușit. Nu s-a calificat mai departe, dar a lăsat o impresie frumoasă.)

Quinten Hann pur și simplu nu s-a ridicat la valoarea lui în acest turneu. De la început, până la sfârșit. Evil or Very Mad

Quinten Hann – David Alcaide 8-3
Quinten Hann – Michael Hill 1-8
Quinten Hann – Darren Appleton 8-6
Quinten Hann – Niels Feijen 7-8
Quinten Hann – Jason Kirkwood 8-1

Au fost trei victorii, dar procentul jocurilor câștigate n-a fost suficient de mare ca să-l arunce pe Hann în runda a 5-a : dacă n-ar fi pierdut la 1 cu englezul Michael Hill, poate avea o șansă, dar așa... Ăsta nu e un scor care să reflecte valoarea reală a australianului în pool.

Așa cum spuneam, la începutul rundei a 4-a, trei jucători erau neînvinși : filipinezul Francisco Bustamante și englezii Michael Hill și Karl Boyes. La începutul rundei a 5-a nu mai rămăsese decât Bustamante cu procentajul de sută la sută. În acest moment, adică după încheierea primei serii de meciuri din runda a 5-a, nu mai există nici unul, fiindcă americanul Rodney The Rocket Morris l-a bătut pe filipinez cu 8-7 :

Grupa 79
Francisco Bustamante – Rodney Morris 7-8
Corey Deuel – Hui-Kai Hsia 8-2
David Alcaide – Karl Boyes 8-2
Grupa 80
Ralf Souquet – Danny Harriman 8-2
Niels Feijen – Charles Williams 8-7
Dennis Orcollo – Mika Immonen 8-6
Grupa 81
Efren Reyes – Alex Pagulayan 8-6
Thomas Engert – Oliver Ortmann 8-4
Dimitri Jungo – Michael Hill 8-4

Mă bucur că Ralf Souquet l-a pus cu botul pe labe pe escaladatorul de mese ! Twisted Evil În grupa 81, două meciuri "fratricide" : al filipinezilor și al germanilor...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 0:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Runda a 5-a, seria a doua :

Grupa 79
Francisco Bustamante – Corey Deuel 8-4
Hui-Kai Hsia – Karl Boyes 8-3
Rodney Morris – David Alcaide 8-7
Grupa 80
Ralf Souquet – Charles Williams 8-5
Niels Feijen – Mika Immonen 4-8
Dennis Orcollo – Danny Harriman 8-7
Grupa 81
Efren Reyes – Thomas Engert 8-3
Alex Pagulayan – Dimitri Jungo 8-7
Oliver Ortmann – Michael Hill 8-3

După victoria asupra lui Francisco Bustamante, Rodney Racheta Morris a declarat că adversarul său a avut câteva ratări inimaginabile. "Pe urmă, și-a mai revenit și a recuperat. La drept vorbind, el ar fi trebuit să fie învingătorul, nu eu - prea fuseseră de tot râsul loviturile pe care le-a ratat !... Când l-am văzut la ce bile greșește, nici n-am fost în stare să mă duc la masă imediat - a trebuit să stau să mă liniștesc puțin. Nu-mi venea să cred ce șansă aveam !..." Reporterii l-au întrebat dacă mai are energie și pentru următoarele meciuri. "Energie ?!," a izbucnit hawaiianul. "Mă simt în stare să sar până-n plafon și să tâșnesc prin acoperiș la câtă energie am !... Trebuie totuși să mă mai liniștesc..."

Thomas Engert n-a ezitat să-și scoată la bătaie tot arsenalul în meciul cu compatriotul său, Oliver Ortmann : "Ne cunoaștem de pe când eram juniori," a spus Thomas. "Ne ciocnim unul de altul tot timpul, pe la o competiție sau alta, la nivel național sau european. Uneori câștigă el, uneori, eu. Sunt întotdeauna meciuri dificile, dar mie mi-e mai ușor pentru că-mi intru în ritm mai repede decât el."

Dintre cei 18 jucători de mai sus, mâine vor mai rămâne în competiție 6. Cei care ies din joc azi, primesc (în funcție de procentajul jocurilor câștigate și pierdute) premii în jurul sumei de 36 000 de dolari.

Cine va figura în unica grupă (cu numărul 82) a rundei a 6-a ? Sper că cei doi supereroi filipinezi, Django & Bata (adică Bustamante și Reyes) + Ralf Souquet + ???...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 3:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Runda a 5-a, seria a treia :

Grupa 79
Francisco Bustamante – David Alcaide 6-8
Rodney Morris – Hui-Kai Hsia 8-3
Corey Deuel – Karl Boyes 4-8
Grupa 80
Ralf Souquet – Niels Feijen 3-8
Mika Immonen – Danny Harriman 8-6
Dennis Orcollo – Charles Williams 8-6
Grupa 81
Efren Reyes – Oliver Ortmann 2-8
Thomas Engert – Dimitri Jungo 2-8
Alex Pagulayan – Michael Hill 8-1

Rodney The Rocket Morris s-o fi liniștit, păstrându-ți totuși rezerva de energie, fiindcă, după cum se vede, taiwanezul Hui-Kai Hsia n-a reușit să facă mare lucru în acest meci, dar nu întâlnirea lor a fost clou-ul seriei, ci revenirea formidabilă a lui Alex Pagulayan. Condus de englezul Michael Hill (până ieri, unul dintre cei 3 invincibili) cu 7-0 (șapte liniuță zero!!!...), filipinezul a comutat brusc pe Mișcă, prichindel, că-i foc ! și a câștigat meciul. Uluitor ! Surprised 8) Micul Alex : "Cred că asta-i cea mai mare revenire din întreaga mea carieră. Acum, încrederea mea ajunge la nori. Îmi pare foarte rău pentru următorii mei adversari !..." Laughing Laughing Laughing

Cu totul neașteptat scorul cu care a pierdut Bata ! 8-3 în fața germanului Oliver Ortmann... Sad

Meciul lui Ralf Souquet n-a fost frumos - a spus-o chiar el : "N-a fost o victorie frumoasă - meciul a fost lung și nici unul dintre noi n-a reușit să-și găsească un ritm bun. Nu am jucat prost, dar ... nici bine. Pe undeva pe la mijloc... După atâtea zile de competiție, toți suntem cam obosiți. Nu mă gândesc mai departe de meciul următor."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 5:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Runda a 5-a, seria a 4-a (penultima)

Grupa 79
Francisco Bustamante – Hui-Kai Hsia 8-7
Rodney Morris – Karl Boyes 8-2
Corey Deuel – David Alcaide 8-5
Grupa 80
Ralf Souquet – Dennis Orcollo 8-5
Mika Immonen – Charles Williams 8-6
Niels Feijen – Danny Harriman 5-8
Grupa 81
Efren Reyes – Dimitri Jungo 8-3
Thomas Engert – Michael Hill 4-8
Alex Pagulayan – Oliver Ortmann 4-8

Încă o serie și aflăm care sunt ultimii 6...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inca o data ne pare rau k nu transmite eurosport Sad Sad Sad



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Octav, dacă o țin (și o țin !) tot așa ca la Las Vegas, cu cameramani fojgăind în jurul meselor, ca să se împiedice jucătorii de ei și totuși să avem o imagine prea îndepărtată pentru a distinge clar bilele, Rolling Eyes Evil or Very Mad merci, aber niet !!! Totuși, s-ar putea să vedem ceva din turneu pe 19 & 20 septembrie.

* Runda a 5-a, seria a 5-a.
Grupa 79
Francisco Bustamante – Karl Boyes 4-8
Rodney Morris – Corey Deuel 1-8
David Alcaide – Hui-Kai Hsia 7-8
Grupa 80
Ralf Souquet – Mika Immonen 6-8
Niels Feijen – Dennis Orcollo 5-8
Charles Williams – Danny Harriman 8-5
Grupa 81
Efren Reyes – Michael Hill 2-8
Thomas Engert – Alex Pagulayan 8-6
Oliver Ortmann – Dimitri Jungo 8-4


Atât o să spun deocamdată : în aceste turnee IPT, câte au fost până acum (în afară de prima ediție King of the Hill, unde nu s-a prezentat mai nimeni din adevărata lume bună - și așa se face că a ieșit învingător moș Sigel), americanii n-au făcut mare brânză. De ce nu s-ar ajuta între ei, întru gloria națională ?! Atenție: în grupa 79, situația era limpede înainte de ultimul meci. Morris era oricum sigur de calificare : trei victorii, nu-i mai era necesară o a patra. Cu numai două victorii, Corey Deuel era pe muchie de cuțit. În acest context, Morris pierde la 1 !!!... Așa, ca să fie sigur că Deuel iese bine și la procentaj !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci, Morris a explicat : „Eram deja calificat, probabil de aceea n-am reușit aproape nici o lovitură.” Oare ?!... Explicațiile continuă fiindcă sunt ușor de găsit, chiar cu riscul de a cădea în penibil : „Tocmai mâncasem. Uite, asta e o lecție : să nu mâncați niciodată înainte de meci !” Asta e parțial adevărat, dar în condițiile în care toți jucătorii stau acolo toată ziua – pentru că trebuie să joace câte 5 meciuri pe zi – au alături de sala cea mare o alta în care este un fel de cantină pe sistemul assiette anglaise, așa că toți mănâncă între meciuri – adică, evident, înaintea unui meci !... Deci, ia mai las-o, dom’ Rachetă !!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Care dom’ Rachetă îi dă-nainte cu vorbele : „E greu să joci când știi că ești deja calificat.” I-auzi ! Păi ce mai contează etica, respectul față de adversar, de public, de statutul de profesionist ?!... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Dar oare de ce-o fi simțit nevoia să se justifice ?... Twisted Evil

Dennis Orcollo a fost laconic : “Sunt fericit. Sunt obosit. Am avut emoții și-mi tremurau mâinile.”

Mika Immonen : “Mă simt în al nouălea cer ! Ce meci dramatic a fost ! Acum s-ar fi zis că urma să câștig eu, acum părea el (Ralf Souquet) să aibă mai multe șanse de victorie, dar spre sfârșit, credeam că am ocazia de a închide meciul, numai că am pierdut poziția la penultima bilă. Am încercat un snooker, dar nu l-am reușit. L-a reușit el și m-am trezit că n-am altă soluție decât o lovitură în forță. Cum să nu mă lansez ?!... N-aveam de ales. Mă lăsase lângă mantă, dar am găsit o priză bună și am executat lovitura cu destul de mare acuratețe. Simțeam că explodez ! Întâi, mi-am zis, e OK, am reușit-o, pe urmă, treptat, mi-am dat seama cât de importantă era acea reușită și că datorită ei câștigasem meciul. Ce frumos a fost ! Eram în al nouălea cer ! Pentru asta merită să lupți. Asta-i ceea ce înseamnă viața de campion.”

Iată cum arată grupa din care se vor desprinde cei doi finaliști :

Grupa 82
Rodney Morris (SUA)
Mika Immonen (Finlanda)
Oliver Ortmann (Germania)
Corey Deuel (SUA)
Dennis Orcollo (Filipine)
Efren Reyes (Filipine)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community