Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

IPT - Openul mondial de Bila-8, Reno, 3-10 septembrie 2006
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superbe vorbele lui Mikah! Very Happy Go, Mikah! Very HappyVery HappyVery Happy
Dar de pus banii... Apai mi i-ash pune or pe Morris, or pe Reyes... Nu jtiu... Daca Morris prinde zi buna... Apai... Parca facuse 6 breakuri intr-un singur meci. Apai aia da arta! =))

Thanks a lot for the info, Clara! Very Happy

Later on: Mika tocmai ce a pierdut meciul cu Dennis Orcollo care a facut nu mai putin de... 7 breakuri! ShockedShockedShocked Scor final 8-0. Ce prapad trebuie sa fie acolo. ShockedShocked Asta da grupa finala.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Sep 2006, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mika a câștigat însă meciul următor. 8)

Prima serie din grupa finală

Efren Reyes – Rodney Morris 7-8
Mika Immonen – Dennis Orcollo 0-8
Oliver Ortmann – Corey Deuel 7-8

Meciul dintre Efren Reyes și Rodney Morris a fost strâns. La un moment dat, americanul făcuse o bilă să se prelingă binișor-binișor pe lângă mantă, iar când a văzut-o șovăind, a îndemnat-o : “Hai, iubito ! Hai, pentru patrie !” După meci, Morris a povestit că “au existat o grămadă de ocazii în care ba unul, ba celălalt ar fi putut spune ba “l-am dat gata !”, ba “mai bine mă las păgubaș !”. A fost un meci echilibrat și amândoi am comis câteva greșeli de ordin mental. S-a văzut că era și un război al nervilor. A fost o bătălie aprigă!” Întrebat dacă după această bătălie privește următoarele meciuri ceva mai relaxat, Morris a spus că da : “Păi, ce-a fost mai greu a trecut !”

Mika Immonen : „Acest prim meci a fost cam brutal. Dennis a fost destul de norocos. Unele dintre loviturile lui erau foarte proaste și, brusc, bilele i se așezau bine ! Până și felul cum s-a hotărât cine să deschidă meciul a fost ciudat : eu m-am dus într-o parte a mesei și m-am trezit cu el în fața mea. Asta m-a luat prin surprindere și bila mea abia dacă a ajuns pe la mijlocul mesei !... Drept care el câștigă, iar eu nu mai apuc să ajung la masă ! I-am și spus că n-ar fi trebuit să facă așa ceva. Pe urmă, am executat o lovitură și el m-a reclamat arbitrului pentru că aș fi comis un fault. Asta chiar m-a înfuriat. Nu m-am mai putut concentra și uite că scorul a ajuns la 8-0. După meci am făcut eforturi serioase ca să mă liniștesc.

Cu Corey Deuel n-am avut probleme – ăsta a fost al cincilea meci consecutiv în care l-a învins. De data asta, cu 8-2. Nu prea cred că-i place să joace cu mine...”


Dennis Orcollo a fost și n-a fost de părerea adversarului său : “Am avut noroc la spargeri, dar am și jucat bine. Am dormit bine astă-noapte și de aceea am fost într-o formă așa de bună.”


A doua serie
Efren Reyes – Dennis Orcollo 8-6
Mika Immonen – Corey Deuel 8-2
Rodney Morris – Oliver Ortmann 8-3

În mare formă & vervă, Morris l-a învins categoric pe Oliver Ortmann. Jucând conform poreclei, la un moment dat, Racheta a golit masa și s-a întors spre public ca să-ntrebe : “Astea-s toate ?” Iar când s-a snookerit, a comentat scuzându-se : “Eh, las' că și Efren a pățit-o !”

Doar Morris are două victorii. Doar Ortmann două înfrângeri. În seria următoare, Bata va juca împotriva lui Mika, americanii între ei, iar Orty cu Orcollo.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Sep 2006, 4:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Runda a 6-a, grupa finală, seria a 3-a

Efren Reyes – Mika Immonen 8-3
Rodney Morris – Corey Deuel 8-3
Oliver Ortmann – Dennis Orcollo 8-4

Runda a 6-a, grupa finală, seria a 4-a

Efren Reyes – Corey Deuel 8-4
Rodney Morris – Dennis Orcollo 8-4
Mika Immonen – Oliver Ortmann 8-4

Runda a 6-a, grupa finală, seria a 5-a (& ultima)
Efren Reyes – Oliver Ortmann 6-8
Rodney Morris – Mika Immonen 5-8
Dennis Orcollo – Corey Deuel 8-1

S-au calificat în finală Rodney Morris (4 victorii și un procentaj de 60,37%) și Efren Reyes (3 victorii, procentaj de 60%).
Mika Immonen (locul 3 în această ultimă grupă : 3 victorii, procentaj 57,1%) pleacă acasă cu un premiu de 92 000 de dolari. Oliver Ortmann (locul 4 : 2 victorii, procentaj 58,79%) a luat 80 000, Dennis Orcollo (locul 5 : 2 victorii, procentaj 56,73%), 66 000, iar Corey Deuel (ultimul loc - al 6-lea : o singură victorie, procentaj 54,46%) încasează 50 000.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 10 Sep 2006, 16:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam ghinionist Mika... Pacat.
O sa fie oricum o finala grozava. Very Happy Tzin sa-mi repet parerea... Depinde si de cum ii merge lui Rodney... Tzinand cont ca e in stare sa faca 6 breakuri aproape unul dupa celalalt (nu stiu exact daca au fost consecutive) apai... Hai sa zicem doar ca Efren nu va avea deloc un meci usor. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 10 Sep 2006, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Mare ghinion a avut finlandezul...

* După meciul cu Deuel, Rodney Morris s-a plâns de masă : "A fost puțin cam lentă și cam trăgea. Dacă am fost în stare să câștig pe o masă ca asta... Dar e bine că am jucat și aici două meciuri, pentru ca să mă obișnuiesc cu toate chestiile astea. Mă simt bine, mă concentrez bine și joc bine. S-ar zice că de-acum o să rămânem noi, eu și Efren. Chiar mă bucur.”

Mika Immonen : “Probabil că abia mâine o să conștientizez toată situația. Pe moment, sunt puțin dezamăgit de primul meci (cu Dennis Orcollo) – pur și simplu n-am avut nici o șansă : n-am ajuns la masă ! A fost ceva ridicol ! Dacă nu s-ar fi întâmplat așa, aș fi avut șanse mari să intru în finală... Totuși, faptul că m-am clasat pe locul al treilea în grupa finală e un motiv de mândrie. Oricum, am luat un premiu mare – cel mai mare din întreaga mea carieră. După cum am spus, încă nu conțientizez situația. Mâine sau poate chiar în seara asta, dar mai târziu. O să mă duc la petrecerea jucătorilor. A fost o săptămână lungă și grea, un adevărat maraton, dar a fost frumos. Așa trebuie să fie acest sport – așa trebuie jucat și așa trebuie prezentat. Îmi plac regulile acestui circuit, îmi place formatul – totul îmi place.”

Efren Reyes : “Abia aștept ziua de mâine ! Presiunea va fi mare și pentru mine, și pentru Rodney Morris. E în joc o jumătate de milion de dolari. Nu mai există un turneu ca acesta. Jucăm cu toții de mult timp, pentru premii de câte zece-douăzeci de mii de dolari, dar aici e potul cel mare. Sper că IPT-ul va continua să existe. Mi-ar plăcea să câștig finala de mâine, pentru că în țara mea toți se așteaptă să le aduc victoria.”

Rodney Morris : “Mă simt grozav ! Mă simt, cum să zic, mă simt mulțumit de ceea ce am realizat până acum. După părerea mea, Efren este cel mai mare jucător de pool din toate timpurile, dar are 52 de ani, iar eu sunt încă tânăr, așa că mă simt gata de luptă. Dacă o să reușesc să-mi fac jocul, o să câștig. În clipa asta nu mă gândesc la bani. Adică, bineînțeles că mă incită ideea premiului, dar dacă o să mă gândesc la asta în timp ce joc, o să pierd meciul ! Acum nu mă gândesc chiar deloc la bani. Mai am de jucat finala, la ea trebuie să mă gândesc ! Opt jocuri – nici nu se pune problema să mi le ia el !... A fost idolul meu și rămâne cel mai mare. L-am urmărit atâta și-atâta vreme, însă chiar luna asta se împlinesc zece ani de când l-am învins în finala Openului Statelor Unite și abia aștept să-l mai înving o dată. Aș zice că un scor de 8-6 mi-ar conveni de minune. Țineți minte ce v-am spus : 8-6 !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 11 Sep 2006, 1:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ținut minte, Mr Morris. Laughing Exact așa a și fost : 8-6, dar ... pentru EFREN !!!... 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exclamation Eurosport 1 difuzeaza meciuri din cadrul turneului IPT de la Reno. Acum. Exclamation
Ralf Souquet si... Embarassed Embarassed nu mai stiu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un site care actualizează des și corect programele posturilor de televiziune Arrow http://www.port.ro/pls/w/tv.prog La Opțiuni personale, se poate fixa ordinea canalelor TV etc

Mde, fragmentele astea nu mi s-au părut cine știe ce interesante... Rolling Eyes Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 19 Sep 2006, 19:48, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

abia acu am venit acasa,asa ca... Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 19:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Plictisitor...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 19:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bine ca nu am pierdut nimic...



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O fi fost cum spui tu, Clara, dar mie mi-a facut placere sa aud "Unde se duce bila alba?", "Jocul pare sa curga doar intr-o singura directie", "Ce lovitura dificila urmeaza"...etc. Chiar si prin asociatie si n-o fi topicul asta locul cel mai potrivit sa spun ca nu ma innebunesc dupa pool dar...deh...faute de mieux... Wink Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20203
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 22:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Nu că nu s-ar fi putut spune și lucruri mai interesante... Wink Laughing Laughing Laughing

Sinceră să fiu, urmărirea pe net a scorurilor a fost mult mai pasionantă. Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community