Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
costi_atomic



Data înscrierii: 30/Oct/2006
Mesaje: 6

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da.... interesant ce a spun Mrs Hendry;)! Am jucat de mai multe ori biliard cu ea, nu stiu de ce, dar de fiecare data cand joc cu ea, fie 9ball fie 8ball, jocul tine foarte mult, nu stiu de ce! Chiar si ea mi-a spus asta.
In vara ajungeam sa ma joc chiar pana la 12-14 ore pe zi, ce-i drept nu in fiecare zi, mai erau zile in care mai jucam si cate 8 ore, acum imi dau si eu seama de ce am slabit in vara asta atat;))... bine ca nici cu mancarea nu ma omoram:D
Oricum de cand am cunoscut-o pana acum a invatat foarte multe despre biliard si joaca bine, si in primul rand rar gasesti fete la noi in tara care sa le placa si sa si joace biliard!
Poate ca iar o sa-mi spuna "ce cauta mesajul asta aici?", ei bine puteti sa-l stergeti,doar am vrut sa spun cate ceva despre ea:D, joaca bine;)
Respectele mele! si salutari, in saptamana viitoare o sa trec pe la Atomic, adica toata saptamana viitoare o sa fiu acolo!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui costi_atomic Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20207
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 0:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

costi_atomic a scris:
[...]saptamana viitoare o sa trec pe la Atomic, adica toata saptamana viitoare o sa fiu acolo!


Mai dă și pe-aici, Costi. Wink Laughing

Da, știam că Mrs Hendry devine o jucătoare tot mai redutabilă. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)


Laughing Laughing Laughing Mr. Green



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20207
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că cel mai dramatic meci al zilei se mai află încă în desfășurare - mai precis, este în jocul decisiv : King - Holt 4-4 ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=13651#13651 )

E adevărat că primele două jocuri au durat mult, dar trebuie să fi fost foarte interesant de văzut cum Michael a revenit în meci...

Uff, Mark s-a calificat ! 8) Very Happy

Doherty - Higginson : timp de joc efectiv 2 ore.
Maguire - Ebdon : timp de joc efectiv 2 ore și 30 de minute
King - Holt : timp de joc efectiv 4 ore și două minute.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 2 Feb 2007, 1:40, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greeeeeu, foarte greuuuuuuuuuuuuuuuu! Bravo, Markutzu'! Cred ca vorbesc in asentimentul catorva persoane cand zic ca: Ajteptam cu nerabdare sa te vedem... =))))))))))))) Laughing Laughing Laughing Laughing Speram totushi sa nu fi chiar asha de lent si-atunci... Mai dati-o incolo... Peter Ebdon a terminat de acu' 3 ore. Laughing Laughing Laughing Si-si vrea slow motion-ul back, ca doreste sa revada o scena din meci (mai bine). Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 1:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A batut Maaark! Majoreta Yeah Well done, Markutzu! Cu toate ca si-a cam batut joc de avantajul de 3-1 - sau o fi jucat Holt foarte bine sa egaleze Confused ...Nu mai conteaza. Acu' e acu'! Ryan Day...
Dar ce ma bucur ca macar unu' din cei 3 a mers mai departe. Majoreta Si pentru ca mi se facuse chef sa vad niste camasi in dungi si o cheliuta amenintatoare (care nu ii apartine lui Ebdon Mr. Green .)
Yay!
Si nu pentru ca Holt l-a aranjat pe Ronnie. Eh... Mr. Green

Da' iara nu-l vedem pe King pentru ca joaca si Ken la ora aia. Normal, e campionul en-titre. Dar totusi... Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20207
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 2:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

King - Holt : 64-16, 54-27, 58-18, 20-80(63), 54-1, 0-77, 37-64, 59-71, 48-38

Deci s-a jucat slab & scrappy. Un singur break mai mare de 50 de puncte ! Au avut loc multe dueluri tactice, dar probabil că ambii jucători au avut un insuficient control asupra bilei albe, fiindcă în ultimele 5 jocuri rareori se marcau mai mult de 10-15 puncte dintr-un foc/break. Un adevărat război al nervilor, iar scorul ultimului frame ne spune că Mark a rezistat mental mai bine decât Michael, pe care cursa de revenire de la 1-4 la 4-4 trebuie să-l fi epuizat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20207
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 3:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Peter Ebdon : “Stephen este într-o formă foarte bună și am făcut amândoi un meci de înaltă calitate, așa că mă bucur foarte mult că am învins. Am fost mulțumit de felul în care am jucat la Campionatul Marii Britanii, dar pentru Masters n-am putut să-mi respect programul de pregătire. Nu mă mai simțeam într-o formă la fel bună ca la York și, în afară de asta, am pierdut prea mult timp căutând un vârf de tac care să-mi convină. Tot nu l-am găsit, dar asta nu înseamnă că în acest turneu n-o să încerc să joc cât pot de bine. Sunt mulțumit de felul în care îmi merge jocul, dar nu vreau să mă duc cu gândul mai departe de meciul următor. Ken Doherty este unul dintre cei mai buni tacticieni pe care i-a avut snookerul în ultimii 25 de ani și am un foarte mare respect pentru el, așa cum se și cuvine.”

Ca de fiecare dată când nu se simte stăpân pe situație, Peter a încetinit oarecum ritmul. Nu mult, pentru că meciul n-a durat decât 2 ore jumătate (nu 4 ore, cât a durat meciul King - Holt ! Wink Laughing ), dar On Fire Maguire n-a rezistat. Ca de obicei, pentru scoțian de vină e oricine altcineva decât el însuși. Rolling Eyes După meci, a spus : "Brusc, mi-am pierdut dorința de a lupta. Peter și-a văzut de treabă, dar eu n-am fost în stare să fac același lucru. Mi s-a părut că am jucat trei zile, așa eram de epuizat. În orice caz, este un adversar care mă depășește și nu știu cum să lupt cu el."

Stephen Maguire exagerează. Durata medie a unui joc în meciurile de aseară a fost după cum urmează :

- un joc din meciul Ken Doherty - Andrew Higginson = 24 de minute
- un joc din meciul Mark King - Michael Holt = 26 de minute și, guess what,
- un joc din meciul Peter Ebdon - Stephen Maguire = 21 de minute

Ia mai las-o, Stephen !!!... Rolling Eyes Evil or Very Mad (Așa, cu albastru, culoarea drapelului Scoției. Wink )

Ken Doherty : “Așa cum am spus și înainte de meci, pe Andrew abia aici l-am cunoscut. La sosire, am constatat că în grupul nostru de jucători era o figură nouă, am întrebat cine este și cineva mi-a explicat ce și cum. Când l-am văzut că duce scorul la 2-0, m-am gândit că poate ar fi fost preferabil să nu-l fi cunoscut niciodată !... Având în vedere că se afla la debutul lui într-un meci televizat, se poate spune că a fost încă de la început foarte relaxat și foarte stăpân pe sine. Mie nu-mi mergea jocul, greșeam aproape fiecare lovitură, dar, din fericire, am reușit să intru în ritm și, ca urmare, în meci. N-aș spune că mă cuprinsese panica, dar nu e chiar așa de ușor să anulezi avantajul de două jocuri al adversarului și era absolut necesar să intru la pauză cu 2-2. Există o mare afinitate între mine și publicul maltez. Este un turneu în care am rezultate bune – care mi-ar plăcea să devină încă și mai bune ! De fapt, merg la victorie, asta e singura opțiune satisfăcătoare. N-am de gând să cedez trofeul fără luptă !"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci tot nu il vedem pe Mark King. OFFFFFFF. Shocked E de intzeles de ce va fi difuzat Kendo cu Ebdon... Dar... Am tzinut pumnii aseara la Mark si se simte ca-i e dificil sa se descurce asha cum trebuie... Sper totusi sa nu faca o surpriza neplacuta cu Day. Cmmon!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 18:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca singura sansa pe care o avem sa-l vedem si noi pe Mark e sa il invinga pe Day. Aidi atunci!
Nu prea arata bine Stephen. Ca n-are papion e una, dar are si five o'clock shadow. Very Happy
Cam chinuit meciul... Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde vedetzi voi mai draga asha ceva???? Papion n-o avea, dar mie mi se pare relaxed. Very Happy Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N'o sa mai dau nici un favorit [din punctul meu de vedere , favorit la castigarea turneului sau a unui meci] pentru ca favoritii mei au iesit la acest turneu. Razz I'll go with the flow and enjoy the ride. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Shaun!!! Very Happy Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat de Hendry, Carter iarasi imi strica socotile Crying or Very sad ...
Sper Doherty sa treaca de Ebdon !


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda...e greu sa joci bolnav. A patit-o si Higgins, acum Stephen...
Doua pretentii mai am: Ali, rogu-te invinge-l pe Shaun. 'Ai ca nu ne aude nimeni Laughing dar pwetty pwease. Si, mai important, aidi Mark. O finala in atatia ani de cariera e cam putin si primul pas ar fi sa...exact! Laughing O victorie la Day.
N-am nici un favorit in meciul Doherty/Ebdon.
Asa...doua nume ma intereseaza acum. Doi jucatori creditati cu sansa a doua. Prietenii stiu de ce. Wink Wink (Clasamentul, printre altele. Wink Asta e.)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 8 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community