Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 21:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

t.silviu a scris:
Pacat de Hendry, Carter iarasi imi strica socotile Crying or Very sad ...

Da... Si mie... Sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Hendry : „Am fost aseară la un restaurant indian și am mâncat pui și langustă, care cred că n-a fost foarte proaspătă. N-am putut să dorm aproape deloc și mi-a fost foarte rău. În dimineața asta, am avut momente în care am crezut că n-o să fiu în stare să joc meciul. Am fost la doctor, mai întâi la ora nouă și pe urmă, după prânz, pe la ora două. Mi-a făcut o injecție și m–am simțit mai bine. Și în timpul meciului m-am simțit OK - mai ales atunci când eram la masă, pentru că atunci când eram în fotoliu nu mi-era chiar așa de bine. A fost un meci dificil. Nu că aș vrea să-mi găsesc scuze, dar am jucat suficient de bine ca să câștig 4 jocuri, ba chiar aș fi putut să câștig și meciul dacă aș fi jucat la fel de bine și în celelalte cinci !... Însă în decisiv Ali a jucat mult mai bine decât mine.”

Ali Carter : “Era și timpul să mai ajung și eu într-o semifinală ! Până acum, am pierdut la scor strâns o mulțime de meciuri în sferturile turneelor ! Știam că Stephen nu se simte prea bine, dar uneori un animal rănit e cu atât mai periculos ! [!!!... Laughing ] Nu e ușor să-l învingi pe Stephen nici măcar atunci când e bolnav. A avut noroc la o bilă roșie și a dus scorul la 4-3. Mi-am zis că nu e ziua mea cea mai bună, dar am făcut un efort în plus și cred că am demonstrat că sunt un luptător.”

Ali suferă de boala lui Crohn – a fost diagnosticat în 2003. “În acel moment, mă aflam pe punctul de a intra în Top 16 și asta m-a împiedicat să urc în clasament. Eram mult mai grav bolnav decât credeam eu pe vremea aceea și sunt fericit în primul rând pentru că trăiesc și în al doilea rând, pentru că joc snooker. Dar am depășit acea perioadă grea și acum sper să-mi păstrez forma bună până la sfârșitul săptămânii.”

Shaun Murphy : “În primele două jocuri, am avut vreo două ratări, dar pe urmă am jucat corect și mi-am fructificat șansele. Pe vremea când am câștigat titlul mondial, jucam foarte ofensiv și îmi reușeau toate loviturile. Era ceva de spaimă ! Dar nu poți continua să joci într-un asemenea stil – am fost mereu conștient că trebuie să-mi perfecționez jocul tactic. Am făcut mulți kilometri, ba mergând să mă pregătesc cu John Higgins, ba ducându-mă să le cer sfatul lui Dennis Taylor și lui Willie Thorne. Toți m-au ajutat foarte mult și le sunt foarte recunoscător. Uneori, trebuie să ai modestia de a cere ajutor de la oamenii care stiu mai mult decât tine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh... C'est la vie!
Interesant in orice caz ca d'alde Ken a ratat o lovitura la bila rosie in exact aceleasi conditii ca Stephen. I-o facut coltz, coltz, pe afurisitul acela de buzunar care nu e al lu' Higgins... Ala superior drept. Shocked

O, foarte trist... Foarte, foarte trist. Iar ne-au explodat baloanele de sapun in care ne imaginam ca-l vom vedea pe King... Ce nervi am acum pe Ryan Day... Stiu ca nu e el vinovatul, dar... Vorba ceea: Go Peter! Taz Si ce frumos incepuse turneul asta... (am schimbat ulterior Shaun cu Peter... Facusem o gresheala de panou Razz)
Iar mai tare de-atat ar fi sa ia Ali Carter turnirul asta... De ce nu? O merita si el un turneu castigat, dupa atatea incercari. Ma incearca o dorintza sa tzin cu el mai departe. Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Sâm 17 Feb 2007, 0:09, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 2 Feb 2007, 23:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau ca nu s-a simtit Hendry bine, dar si mai rau imi pare sa aud de Ali Carter si Chron's Disease. Of... Sad



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 0:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joc tactic ok, tensiune ok, doi maestri ai snookerelor iar ok dar recunosc cu mana pe mouse ca m-am cam plictisit. Confused De breakuri de 10 sau 15 puncte.
Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Peter!!!!!!!!!!

Foarte frumos, mi-a placut. Very Happy Snookere grozave, iar lovitura aceea care l-a secerat practic pe Kendo, cu bila roshie pe manta - introdusa cu maiestrie, a fost absolut geniala! Tot respectul! WELL DONE!!!!!!!!!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 1:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DA, absolut superbe snookerele acelea ! Superbe ! 8)

Timp de joc efectiv :
Ryan Day - Mark King o oră și 36 de minute. Durata medie a unui frame : 16 minute
Ken Doherty - Peter Ebdon 3 ore și 30 de minute. Durata medie a unui frame : 26 minute

Apropo, Peter nu are patru fete, ci doi băieți și două fete, în ordinea vârstei : Clarissa – 14 ani, Tristan – 10 ani, Ethan – 9 ani, Ruby Mae – 7 ani.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 4:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Peter Ebdon : „A fost un caz tipic de luptă acerbă pentru supraviețuire. Amândoi am jucat destul de slab. A fost un meci ciudat : atât eu cât și Ken încercam din răsputeri să jucăm bine, dar pur și simplu nu reușeam. Nu ieșea nimic. Aveam impresia că execut loviturile corect și totuși jucam prost, ceea ce este întrucâtva paradoxal. Dar, până la urmă, ceea ce contează este rezultatul. Nu o dată mi s-a întâmplat să joc bine și totuși să pierd meciul...”

Deborah Ebdon e și ea la Portomaso, dar va pleca înapoi în Dubai, pentru că Tristan, cel mai mare dintre cei doi băieți ai cuplului Ebdon, va împlini mâine 10 ani. Daddy Peter rămâne să muncească mai departe. „Oricât de mult și-ar dori Tristan să fiu alături de el, sunt sigur că va înțelege faptul că trebuie să-mi fac meseria. O să încerc să joc cât mai bine. Aș dori să câștig turneul, pentru că nu mă mai mulțumește postura de finalist.”

Ryan Day : „Sunt mulțumit de felul în care am jucat și pentru faptul că am ajuns la cea mai bună performanță din cariera mea de până acum. De fiecare dată când Mark a făcut câte o greșeală, eu m-am dus la masă și am realizat câte un break mare.

Săptămâna trecută, în calificările pentru China Open, Jamie Cope m-a bătut cu 5-0. Am încercat să înțeleg cum de a fost posibil să mi se întâmple așa ceva. Pe urmă, mi-am dat seama că făceam o mică greșeală tehnică în executarea loviturilor, dar după ce am corectat-o, jocul îmi merge foarte bine. De câțiva ani încoace, mă pregătesc împreună cu Mark Williams și cu Matthew Stevens și, de regulă, eu sunt cel care câștigă meciurile noastre de antrenament. Deci, problema ar fi să joc la fel de bine și în meciurile oficiale.”


Ryan a fost întrebat dacă nu i se pare că încă nu a avut realizări comparabile cu cele ale unor jucători precum Shaun Murphy sau Neil Robertson. A răspuns : „Cred că sunt un jucător la fel de bun ca oricare dintre cei din noul val de câștigători de turnee și nu mi-e teamă de nici unul dintre ei. În afară de asta, sper că săptămână mea malteză n-a ajuns încă la sfârșit.”

Ca și Peter, Ryan Day este un tătic care sărbătorește de departe aniversarea odraslei – singura pe care o are deocamdată : Francesca, fetița pe care i-a dăruit-o logodnica sa Lynsey (nu Lyndsey !), a împlinit ieri, vineri, exact șase luni. „Înainte, eram cam zurbagiu. Rar mă prindea cineva pe acasă, mai ales în weekend, dar venirea pe lume a unui copilaș îți schimbă viața, așa că acum m-am liniștit. Am responsabilități și le iau în serios.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 8:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca o sa castige Murphy turneul, ma impusc... am ceva personal cu el. Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-o sa castige Shaun. Laughing Eu pariez pe o finala-surpriza Ali Carter- Ryan Day. Cam arogant galezul care ne povesteste cum ii bate pe Williams si pe Stevens. Twisted Evil Sa-i spuna cineva ca celor doi nu le pasa de scorul merciurilor de anternament. Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as fi vrut sa castige Stephen.A facut un meci bun,tinand cont de problemele care le-a avut dar din pacate nu a putut mai mult. Sad
Nu mi-a placut meciul Ebdon-Doherty.
Nu mai am un favorit pentru castigarea trofelui.Sper sa avem parte de meciuri frumoase si sa nu castige Ebdon. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Eu pariez pe o finala-surpriza Ali Carter- Ryan Day

Ar fi tare frumos! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca va fi o finala Ebdon - Murphy. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tind să cred același lucru. Deocamdată, Ali n-a început bine semifinala. În primele 2 frame-uri a marcat doar un singur punct. Shaun a făcut două breakuri mari (111 și 80) și nu pare să aibă probleme. http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=13750#13750



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iiiiiiii! Macar un outsider in finala. Hai Ali! Si daca nu, hai Ryan! Pana acum singura data cand am avut dreptate - si aia chinuita rau - a fost cand am crezut ca-l bate Mark pe Holt.
Globul meu de cristal e iesit din garantie si da rateuri serioase. Sad
Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 9 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community