Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Înainte de orice, gazetarii l-au întrebat pe campionul mondial cum se simte Elaine și l-au felicitat pentru că familia Dott a scăpat cu bine din sperietura trasă. Graeme Dott : “Nici nu pot să vă spun cât de îngrijorați am fost și, pe urmă, cât de ușurați ne-am simțit când ni s-a spus că e un simplu chist ! A fost ceva incredibil – cea mai bună veste pe care am primit-o în viața mea. Altfel, eram hotărât să mă retrag din activitatea competițională, ca să stau cu Elaine și să am grijă de ea. Bine că n-a fost cazul ! Mă bucur că pot să joc snooker, dar atunci când treci prin ce am trecut noi, privești lucrurile din altă perspectivă.”

Referitor la meciul cu Stu Bingham : “A fost un meci foarte, foarte greu și sunt foarte bucuros că l-am câștigat. Am jucat destul de bine, dar am fost condus cu 2-1 și cu 3-2. Am crezut că eram pe cale de a pierde meciul. Am avut un pic de noroc la o lovitură dificilă, apoi m-am mobilizat și am început să joc mult mai bine decât până atunci. Pentru mine, acela a fost momentul cheie – când am egalat la 3. Stuart este în formă. În ultima vreme, a avut rezultate bune : a câștigat turneul de calificare la Masters, s-a calificat și la China Open – este un jucător de valoare. De aceea m-am și temut că meciul risca să-mi scape de sub control. însă am avut grijă să nu se întâmple așa ceva.

Am mai spus că nu-mi prea plac turneele din străinătate, dar în Malta mă simt bine și sper să mai stau câteva zile. Nu am griji prea mari : în clasamentul provizoriu, sunt pe locul 3. E o schimbare foarte plăcută, fiindcă până mai ieri luptam pentru un loc în Top 16 !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

În Malta, Tony Drago se bucură de o popularitate imensă. De fapt, îl îndrăgesc toți fanii snookerului, indiferent că sunt sau nu maltezi, pentru că Tony este un om bun și vesel, iar ca jucător este extrem de spectaculos și de rapid : deține recordul de viteză al celui mai scurt frame din istoria snookerului – 3 minute (International Open 1988, în meciul cu Danny Fowler). Cel mai rapid 100(+) al lui a fost realizat în doar 219 secunde (UK Championship 1995). Printre scalpurile din colecție : Alex Higgins, Dennis Taylor, John Parrott, John Higgins, etc

La conferințele lui de presă, Tony este cel puțin la fel de vioi și de simpatic pe cât este la masa de snooker. Aseară, era de-a dreptul fericit : “Pentru mine, este o victorie de o foarte mare importanță, fiindcă mă scapă de grija păstrării locului în Main Tour pentru încă un sezon ! Dacă aș fi pierdut meciul aș fi avut probleme, nu glumă ! Înainte, s-ar fi zis că e nevoie de un miracol ca să rămân în circuitul profesionist – acum aș zice că e nevoie de un miracol ca să mă mai scoată cineva dintre primii 64 !”

În timpul meciului, cel pe care, cu mulți ani în urmă, Alan Hughes l-a poreclit Tornada, a dat un pumn în aer și apoi a ridicat brațele a victorie, cu toate că mai aveau de jucat. De aceea, în conferința de presă a precizat : “Mi-am dat seama că meciul nu se terminase și că m-am bucurat mai devreme decât s-ar fi cuvenit, dar nu m-am putut stăpâni. Asta e : văzusem că Lee Spick avea nevoie de snooker și luptasem cu îndârjite, așa că a fost o descărcare a nervilor. Simțeam că nu mai aveam cum să pierd și, când am ajuns la bila roz, l-am auzit pe un spectator strigându-mi : Hai, că n-ai probleme, Tony, dă-i un brânci în buzunar și gata !

Am ratat o grămadă de lovituri ușoare. Dacă ăsta ar fi fost un meci de calificare la Prestatyn, vă spun eu : aș fi fost învins cu 5-0 ! Dar sunt acasă, iar publicul m-a ajutat foarte mult și le mulțumesc tuturor din toată inima. Când eram condus cu 2-0, stăteam pe fotoliu și mă gândeam la felul în care o să le cer iertare pentru ceea ce părea că va fi o înfrângere categorică. De fiecare dată când greșeam o lovitură, îi vedeam pe spectatori arătând de parcă tocmai avuseseră un deces în familie ! Dragii de ei ! Asta m-a făcut să mă concentrez mai bine și m-am hotărât să lupt până la ultimul strop de energie.

Mă bucur că meciurile mele de calificare se joacă aici. Îi spusesem lui Richard Balani, organizatorul maltez al turneului, că poate era preferabil să lăsăm aceste meciuri la locul lor, la Prestatyn, dar el a fost de părere că turneul nu s-ar mai fi bucurat de același interes aici, în Malta și uite-așa, cu creierul lui și cu bucățica mea de talent, contribuim și noi la succesul turneului, care succes sperăm să fie de durată !... Publicul merită din plin șansa de a-i vedea de aproape pe cei mai buni jucători din lume.

Acum mă simt mai relaxat. presiunea a mai scăzut. Dacă mâine l-aș învinge și pe John Parrott, aș avea șanse mari să ajung în semifinale, ca și acum trei ani. Sper că așa va fi. Sper că lacrimile care o să curgă o să fie lacrimi de bucurie. Poate că o să fac un 147 sau poate că n-o să reușesc nici un 47 !!!... Ce să-i faci ?!... Ăsta-i Tony : sclipitor într-o zi, nul în ziua următoare !...”


Pentru sezonul următor, Tony Tornada are planuri – sau speranțe mari : “M-am lăsat de coca-cola acum 7 săptămâni și vreau să scap de vreo 15 kilograme, ca să mă pregătesc pentru sezonul următor. Sper că mai am înaintea mea câțiva ani de snooker...”

Stephen Lee : “M-am pregătit destul de serios timp de două săptămâni și joc mai bine decât am jucat în ultima vreme, când făceam câte un meci bun, după care urmau trei meciuri proaste. Toți jucătorii trec prin asemenea perioade, dar cred că sunt pe punctul de a-mi reintra în formă și trebuie să profit de acest avantaj. Mă bucur că m-am calificat. Mă așteptasem la un 5-4, dar Michael nu s-a prea regăsit. Întotdeauna mi-a plăcut să particip la turneele care se desfășoară în sălile de conferințe din hoteluri, iar aici mă simt mai bine ca oriunde.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Imagini LIVE de la Portomaso Arrow



Thanks! Very Happy 8)

Excelenta inchiderea de masa a lui Ken Doherty din jocul 6. Razz Sper sa il elimine pe Bond,deoarece nu prea imi face placere prezenta acestuia. Twisted Evil

Ce face Ebdon cu David Roe? Shocked Chiar nu vrea sa isi ia revansa in fata lui Ding?

Sper sa se califice Tony Drago pe tabloul principal.Nu l-am mai vazut de foarte mult timp pe maltez,insa acuma are ocazia sa faca un turneu bun.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 20:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu prea am timp sa urmaresc snooker la Malta din cauza saptamanei prea pline. Am vazut si eu inchiderea mesei lui Kendo cu bila neagra jucata cu multe mante. Laughing Foarte tare.

Nici mie nu-mi place waiter-ul Bond. Very Happy Sper sa bata irlandezul.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
BoLLy



Data înscrierii: 29/Ian/2007
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

aveti idee care dintre meciuri va fi difuzat pe eurosport la ora 21:00 ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui BoLLy Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 20:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BoLLy a scris:
aveti idee care dintre meciuri va fi difuzat pe eurosport la ora 21:00 ?


am inteles ca cel cu Parrot



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked Shocked A condus David Roe cu 4-1 si Peter a castigat in decisiv. Mai tata! Shocked Se confirma din nou faptul ca intr-un best of nine nu poti fi sigur ca il invingi pe Peter nici daca ai 4-0 si avans de 55 de puncte in jocul 5. Laughing
Ken a facut ce era de facut...acu' sa vedem...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 23:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb joaca Tony. Very Happy Totushi... Imi pare mult prea impulsiv. Very Happy

*La final... Nu inteleg de ce mi-a placut meciul asta... Parte din el mi-a adus aminte de ce m-am indragostit de snooker... Dar au fost ratari total aiurea... Ma enerveaza tornada. Very Happy Cred ca e pacat de stilul lui superb. Sper sa nu mi-o luati in nume de rau, nu vreau sa par ignoranta in ceea ce-l priveste, stiu ca dintotdeauna a jucat asha si stiu ca e o legenda... Dar nu pot sa ma abtin. M-a enervat. Very Happy Si imi doream sa castige... Ce frumoase reactiile publicului... Dar si ale lui pe de o parte... Poate era vremea sa mai vedem un joc direct din inima... Dar totushi mult prea rapid... Aproape ca n-apuci sa-l urmaresti. Asha mi s-a parut. Si ramane aceeasi intrebare. De ce mi-a placut? Very Happy

P.S. Eu nu-i simpatizez nici pe Drago, nici pe Parrott... Dar nici nu-mi sunt antipatici, cu siguranta... Parca totusi am tinut cu Drago. Totushi... Daca la Peter Ebdon la un moment dat cascai, aici nici nu apuci sa te uiti... Si pe de o parte e cam deranjant... Nu stiu. Very Happy Nici n-am apucat sa respir si s-a si terminat... Poate totusi mi-a placut faptul ca a existat actiune. Very Happy Dar pe de alta parte a parut ca jucau din aceeasi parte a baricadei la un moment dat. Razz Atat.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 1:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi pare rau de Steve Davis! Sad Pacat ca a pierdut in decisiv! Sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 1:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si lui Parrott si lui Drago le-au iesit niste lovituri fenomenale. Urmate de ratari total neasteptate. Wink Eu mi-as dori sa invinga Tony in meciul cu Holt, pentru ca mi-s tare curioasa de o disputa intre Tony si Ronnie. (Ca pe Holt l-am mai vazut. Smile )
Nu stiu ce sa zic de Ding...5-2 e cam dur si Mags a facut breakuri maricele - 75, 48, 61 - dar nu astronomice. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 1:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai cum ca John Parrott joaca cu Michael Holt nu cu Tony Drago?! Question



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)


Ultima modificare efectuată de către zsolt_tuser la Mar 30 Ian 2007, 3:35, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 1:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din fuga tastelor Embarassed . Asa e, Zsolt! M-am gandit la Parrott si am scris Tony. Doh! Scuzati.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 3:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te scuzam! Laughing Wink



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 5:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Peter Ebdon : “N-am intrat în meci decât când scorul ajunsese 4-2 !... Abia atunci am simțit un oarecare influx de adrenalină. Mi-am revenit la timp și sunt foarte bucuros că am câștigat. Pentru mine, eșecul ar fi fost o adevărată lovitură, mai ales că și la Masters am ieșit din competiție tot după primul meci, când Ding a jucat foarte bine și m-a învins. Aici, aceste meciuri în formatul ăsta, "primul la 5", sunt foarte dificile. Trebuie să faci un joc foarte bun ca să ajungi să-ți elimini adversarul. Nu-ți rămâne decât să te pregătești cât mai bine și să-ți fructifici șansele.

Am avut un meci greu. Dave a jucat bine. Dacă ar fi reușit să trimită în buzunar acea bilă roz, la începutul ultimului joc, probabil că ar fi câștigat. A trecut multă vreme de a ultima mea victorie în acest turneu, de aceea mă bucur că m-am calificat.”


Ken Doherty : “Nigel este un adversar foarte periculos, iar la primul meci ești, oricum, sub o mare presiune. Mă bucur că am învins și sper ca acest prim pas reușit să mă ajute să merg bine și mai departe. Nu cred c-ar trebui să mă simt obligat să-mi păstrez titlul cucerit anul trecut. Sigur, n-ar fi rău să se întâmple așa, însă nu mă văd în postura campionului care se agață cu disperare de trofeul pe care încă îl mai deține. Nu vreau să mă pun sub un plus de presiune, pentru că îmi place să vin în Malta și vreau să mă bucur de șederea mea în insulă. Întotdeauna m-am simțit bine aici, unde am și câștigat trei turnee. Oamenii sunt foarte primitori, iar ca spectatori sunt gălăgioși și plini de pasiune, ceea ce mi-i face încă și mai simpatici. S-ar zice că și ei mă simpatizează pe mine, fiindcă de fiecare dată mă aplaudă și mă încurajează. În afară de maltezi, mai sunt pe-aici și destui irlandezi, așa că beneficiez de o susținere substanțială. Dar am impresia că toți jucătorii sunt întâmpinați cu mare căldură, iar hotelul și sala sunt excelente. Cu Andrew Higginson n-am mai jucat niciodată, de fapt, nici nu-l cunosc. Doar că mi l-a arătat cineva pe aeroport...”

Stephen Maguire : “N-am de gând să spun că simt cum îmi reintru în formă, fiindcă de câte ori declar așa ceva, parcă e un făcut : după victorie urmează niște înfrângeri de coșmar ! Și la Masters am crezut că sunt gata să-mi ating vechiul nivel de performanță pentru ca pe urmă Ronnie să mă facă țăndări în semifinale. De atunci încoace nu prea m-am mai antrenat și mă simt destul de relaxat. Chiar ăsta și este unul dintre obiectivele mele din acest sezon : să ajung să fiu mai relaxat atât în turnee, cât și în afara lor.

Mai greu meci nici că se putea să am, de aceea sunt foarte bucuros că am învins. Totuși, n-o să las victoria asta să mi se urce la cap – nu e decât prima rundă. Motorul lui Ding n-a mers în toți cilindrii, ceea ce mi-a făcut mie viața mai ușoară. Îmi place să vin în Malta și tare mă înfurii atunci când pierd un meci, pentru că asta înseamnă că trebuie să plec de aici. Sper ca de data asta să stau ceva mai mult. Am de jucat cu Peter. Alt meci greu : probabil că el se simte bine după ce a reușit să revină de la 4-1 și să câștige 4 jocuri la rând... Ne-am mai întâlnit de două ori. O dată a câștigat el, o dată eu.”


John Parrott : „Sunt mulțumit că jocul îmi merge bine și că am fost în stare să țin situația sub control. Am făcut un meci bun. Din păcate, am ratat de două ori la bila neagră, altfel lucrurile ar fi mers mult mai ușor. Nu știu dacă ratările se explică prin vârsta pe care o am, dar din când în când trăsnesc ditamai chifteaua, absolut din senin ! Cu toate astea, m-am antrenat serios timp de două săptămâni și în meciurile de pregătire joc OK. Nu mă mai țin de un program fix de antrenament, așa cum procedam înainte – doar așa, câte o oră la masa de snooker de acasă, atunci când am chef. În acest moment, pare a fi soluția cea mai bună...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 11:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant meciul dintre Parrott si Drago, eu n-am mai vazut un meci ca asta, in care amandoi jucatorii sa fie atat de rapizi si atat de ofensivi, si in acelasi timp atat de relaxati si fericiti ca sunt la masa de snooker.

Despre celelalte meciuri...Ding cred ca nu si-a revenit inca dupa Masters, Ebdon merita multe felicitari pt cele 4 consecutive, Kendo m-a bucurat ca a trecut mai departe, si m-au surprins infrangerile lui Williams si Davis(Andrew Higginson e de urmarit in continuare...).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 2 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community