Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 21:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Să sperăm că vom vedea ceva snooker de calitate.


Yes, yes! Very Happy Dupa cum a inceput se anuntza un meci cool, cel putin! Very Happy Hai, baieti! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20183
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De trei minute s-a reluat și meciul suspendat Murphy - Walden. S-a marcat primul punct ! Rolling Eyes

9 puncte în 6 minute !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20183
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 23:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haide, Higgo, că prea devreme se termină transmisiunile Eurosport !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20183
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy - Walden : timp de joc efectiv 3 ore și 58 de minute...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hihihi. Razz

Ma bucur ca a castigat Marco. Eu tzin foarte mult la Higgie, dar...
M-am intrebat cum pot sa tzin cu Marco dupa acele faulturi si am ajuns la concluzia ca nu pot sa contest calitatile jocului pe care-l practica (in general), in ciuda faptului ca-i contest unele calitati morale.
Nu stiu daca am zis-o tocmai bine si sper sa se inteleaga ce-am vrut sa zic, motivatia pe care mi-am dat-o. Razz

Asadar... Ma bucur ca a castigat... Nu de alta, dar... Higgins n-a fost prea in forma astazi (desi a razbatut de mai multe ori, de sub oboseala aparenta, acelasi stil sclipitor, pacat ca pentru scurta vreme), a mai si dormit de la jocul trei pana la cinci (din cate-mi amintesc)... Iar in acest timp domnu' Fu a cam muncit... Si este foarte urat sa-ti fure cineva meciul. Dar mai dureros de atat este sa stii ca amandoi ati jucat superb si... Or celalalt sa-ti aplice niste lovituri absolut perfecte, care sa te lase masca, or o singura ratare sa-ti fie fatala, tu inainte jucand perfect... Ce ti-e si cu sportul asta. Razz
In fine... Bravo, Marco! Next time, Higgie! Hugzie!

Si o ultima treaba... Pare sa fi inceput chiar frumos acest turneu... Mi-a placut tot ce-am vazut pana acum. Poate n-au fost meciuri grozave, dar faptul ca toate au fost cel putin placute e o treaba. Very Happy Dati-i inainte oameni buni. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20183
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 4:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

John Higgins : “Sunt foarte supărat. Jocul nu mi-a mers deloc și, la un moment dat, am simțit că mi se urcă tot sângele în cap, după care am ratat în mod stupid o lovitură ușoară. Nu m-am mai putut concentra, iar în acest sport trebuie să-ți păstrezi concentrarea, fiindcă pierderea ei te costă scump. În plus, nu am nici prea multă încredere în mine, însă ceea ce contează acum este că joc prost cu toate că nu mi-am schimbat cu nimic tehnica. Sunt foarte nemulțumit și nu înțeleg ce se întâmplă – pentru că ceva se întâmplă cu jocul meu, dar nu-mi dau seama despre ce anume este vorba. Va trebui să muncesc mult ca să rezolv problema asta, fiindcă nu-mi place să fac o figură atât de proastă. Sunt pur și simplu dezgustat de această contraperformanță.”

Marco Fu : “Este întotdeauna o mare satisfacție să câștigi în fața lui John, tocmai pentru că este un mare jucător și, oricum, rămâne un mare jucător chiar dacă în seara asta a jucat slab și a avut o mulțime de ratări. Nu prea m-a pus sub presiune, dar chiar și așa a fost un adversar greu de învins. Sper ca victoria aceasta să mă ajute să obțin rezultate bune în partea a doua a sezonului, pentru că în prima lui parte n-am realizat mare lucru. La antrenament joc bine și sunt mulțumit că am reușit să-mi rezolv problemele tehnice – balansul – și că mi-am stabilit un bun echilibru între cele trei compartimente importante ale jocului : loviturile de distanță, loviturile de siguranță și construirea breakurilor.”

Michael Holt : “Atunci când am avut ocazia, am făcut breakuri bune și am câștigat jocurile dintr-o singură vizită la masă. Mă simt în formă de ceva vreme, jocul îmi merge bine și sper să apară și rezultatele. Cu Ronnie am jucat de vreo 4-5 ori, dar nu l-am învins niciodată. Mereu l-am prins în mare formă. Uneori joacă la un nivel la care n-ai cum să te ridici și atunci este imposibil să-l învingi. Tot ceea ce-mi doresc este să am ocazia să arăt ce pot și numai de mine depinde să fructific o asemenea ocazie.”

Shaun Murphy : “După ce am ratat o lovitură, m-am dus să mă așez în fotoliu și m-am rugat să mai am încă o șansă. Imediat ce mi-am terminat rugăciunea, Ricky a ratat la bila roz, așa că ori a fost o coincidență ori m-a ajutat Dumnezeu ! E adevărat că s-a jucat destul de lent, dar pot să vă spun că acesta a fost în același timp unul dintre cele mai bune meciuri pe care le-am făcut vreodată. Amândoi am jucat foarte bine. Îl cunosc pe Ricky de pe când aveam 11 sau 12 ani. Este întotdeauna foarte greu să ai ca adversar pe cineva alături de care ai crescut. Cu câteva luni în urmă n-aș fi putut câștiga un asemenea meci, dar, pentru că m-am apucat de cura de slăbire și alerg câte 7 kilometri pe zi, acum am mult mai multă energie. Cred că au dreptate cei care spun că în snooker energia și forma fizică sunt foarte importante.”

Neil Robertson : “Uneori trebuie pur și simplu să câștigi meciuri chiar dacă nu joci foarte bine. Aici e cheia. Așa se câștigă turneele. Nu te poți aștepta să joci impecabil chiar tot timpul, iar atunci când nu prea te simți în formă e preferabil să nu forțezi lucrurile și să aștepți să-ți revină forma. În acest sezon, obiectivul meu este să ajung în Top 8. După Grand Prix-ul de la Preston, s-ar fi zis că am șanse – eram pe locul 7 în clasamentul provizoriu. Pe urmă, am pierdut primul meci din UK Championship și am coborât până pe locul 11. Totuși, cred că intrarea în Top 8 reprezintă un obiectiv realizabil, iar mai departe, vom vedea. În Malta am un palmares onorabil : am jucat două sferturi de finală, dar anul trecut Stephen Hendry m-a trimis acasă după primul meci (în care a făcut patru breakuri de peste o sută !) [De curiozitate, m-am uitat la rezultate. În acel meci, scorul la puncte a fost 607-87 ! Laughing ] Sper ca de data asta să-i fac față cu ceva mai mult succes !”

* PROGRAMAREA MECIURILOR Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=324 (înainte de meciurile zilei)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 12:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Too bad for Higgie. Sad Chiar nu'mi doream sa iasa din asa de repede din turneu. Sad Sper sa'si revina la forma extraordinara care a avut'o la inceputul sezonului trecut...ar fi frumos. Smile
Ronnie sper sa joace si mai bine decat la Masters [la finala ma refer] si sa avem parte de specatcol. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma bucur ca a castigat Marco Fu. Very Happy A jucat bine aseara si a meritat victoria.Mi-as dori sa ajunga cat mai departe .

Astept sa vad diseara meciul lui Ronnie.Sper ca acum sa acorde mai multa importanta acestui turneu si sa castige. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
A jucat bine aseara si a meritat victoria.

Aici sunt si eu de acord!


sevvilla86 a scris:
Sper ca acum sa acorde mai multa importanta acestui turneu si sa castige. 8)

Cred ca asta speram cu totii...eu cel putin vreau sa'l vad urcand in clasament.. cat mai sus! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam ce mi-as dori eu sa se intample azi la Portomaso:
- sa invinga Matthew ca tare are nevoie de niste puncte.
- sa castige Ronnie pentru ca...vezi mai sus Laughing si pentru ca daca reuseste il asteapta oricum un meci foarte greu fie cu King fie cu Hawkins...
- sa mearga mai departe Stephen Lee pentru ca are uneori un joc spectaculos si pentru ca adversarul lui e Murphy. Embarassed (Ce sa fac, ma calca pe neuroni! Rolling Eyes )
Eh...si una din trei merge. Wink Pwetty pweaaseee! Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Cam ce mi-as dori eu sa se intample azi la Portomaso:
- sa invinga Matthew ca tare are nevoie de niste puncte.
- sa castige Ronnie pentru ca...vezi mai sus Laughing si pentru ca daca reuseste il asteapta oricum un meci foarte greu fie cu King fie cu Hawkins...
- sa mearga mai departe Stephen Lee pentru ca are uneori un joc spectaculos si pentru ca adversarul lui e Murphy. Embarassed (Ce sa fac, ma calca pe neuroni! Rolling Eyes )
Eh...si una din trei merge. Wink Pwetty pweaaseee! Laughing Laughing

I'll back you up! Wink Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 18:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Diseara o sa fie televizat Sulli - Holt ? Rolling Eyes Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 19:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Matthew n-are o fetita, ci un baietel, pe care-l cheama Morrell, dupa numele tatalui sau, care nu se mai afla printre noi.
Deci Matthew pierde, Shaun a egalat... Rolling Eyes Rolling Eyes Mai am un singur dor. Laughing Aidi, Ronson. 1900 de puncte. Eh? Suna bine.
Da, diseara vom vedea meciul O'Sullivan/Holt. Sper. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Miss Chigwell a scris:
Cam ce mi-as dori eu sa se intample azi la Portomaso:
- sa invinga Matthew ca tare are nevoie de niste puncte.
- sa castige Ronnie pentru ca...vezi mai sus Laughing si pentru ca daca reuseste il asteapta oricum un meci foarte greu fie cu King fie cu Hawkins...
- sa mearga mai departe Stephen Lee pentru ca are uneori un joc spectaculos si pentru ca adversarul lui e Murphy. Embarassed (Ce sa fac, ma calca pe neuroni! Rolling Eyes )
Eh...si una din trei merge. Wink Pwetty pweaaseee! Laughing Laughing

I'll back you up! Wink Very Happy


me three



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20183
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 31 Ian 2007, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Matthew n-are o fetita, ci un baietel, pe care-l cheama Morrell, dupa numele tatalui sau, care nu se mai afla printre noi.


Morrell este al doilea prenume. Primul este Freddie. Freddie s-a nascut in ianuarie 2004. Pe maica-sa o cheama Clare Holloway.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Malta Cup Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 4 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community