Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Paul Hunter
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36, 37  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am luat si eu cateva frameuri cu el juca excelent ... pacat ca nu l-am prins cand juca el la nivelul sau maxim... imi pare rau pentru el si pentru familia lui... a fost un jucator excelent dupa parearea mea !



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

t.silviu a scris:
Later : care e cel mai mare brake care il pot gasi si copia de pe net ?


N-am gasit unul pe care sa-l poti copia. Cel mai mare break al lui Paul Hunter a fost de 146 de puncte, reusit la Premier League, in 2005. N-am reusit sa-l gasesc pe net.
Cel mai mare pe care l-am gasit pe net este unul de 141 de puncte, reusit impotriva lui Ken Doherty, in semifinala Welsh Open 2002. El poate fi urmarit aici:

http://www.youtube.com/watch?v=iRi-HwhUcGo



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vrei sa spui ca Paul Hunter nu a reusit niciodata un 147 ... la ce jucator bun a fost ? Shocked



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 23:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aruncă o privire pe lista breakurilor maxime realizate în competiții oficiale și vezi câți dintre jucătorii cei mai cunoscuți sunt și membri ai Clubului 147 Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=261 La urma urmei, nu chiar așa de mulți...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Hunter
A super fan


Data înscrierii: 19/Mai/2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2007, 21:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow "Unbreakable: A Story of Extraordinary Courage and Love "cartea pe care Lindsay o scrie despre Paul si care va aparea in octombrie.
http://www.waterstones.com/waterstonesweb/displayProductDetails.do?sku=5841581



_________________
Amintirile sunt singurul Rai din care nu ne poate izgoni nimeni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Hunter Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2007, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oooffff!...iar mi-au dat lacrimile cind am citit despre paul! Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 29 Aug 2007, 19:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe un alt forum cineva a propus o intalnire comemorativa in amintirea lui Paul, in octombrie. Am vrut sa va aduc asta la cunostinta.

Personal cred ca este foarte bine ca el sa fie omagiat in fiecare an (asa cum se procedeaza in cazul lui Elvis spre exemplu sau in cel al lui John Lennon...).
Acum... Cu siguranta trecand putin timp de la acest eveniment extrem de trist, care ne-a marcat pe toti foarte tare, nu stiu in ce masura este aceasta intalnire comemorativa posibila. Evident pentru ca va fi foarte trist si nu stiu cati dintre noi sunt dispusi sa-si manifeste emotiile cele mai personale de fata cu persoane mai mult sau mai putin straine. Probabil ar fi si niste vizionari de meciuri (asa cum la reuniunile comemorative Elvis se vizioneaza filme/concerte de-ale sale) sau... Nu stiu...

Voi ce parere aveti? In mod cert nu vom lasa amintirea lui Paul sa se estompeze in vreun fel, dar ceea ce ma intreb este daca suntem oare pregatiti pentru o astfel de comemorare (si, pe de alta parte, daca vom fi vreodata).



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rrsae
Fan


Data înscrierii: 04/Noi/2006
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 13:09    Titlul subiectului: RIP Paul Hunter Răspunde cu citat (quote)

Un an fara marele campion ...un an de cand snookerul nu mai e la fel pt mine.. Crying or Very sad .. va ramane in amintirea noastra pt totdeauna


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rrsae Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 15:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'adevar va ramane mereu in amintirea noastra! Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 18:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. . . . . . . . IN MEMORIAM . . . . . . .





. . . . . . . . NEVER FORGOTTEN. RIP.

Frame-ul decisiv din ultima sa victorie la Wembley : Masters 2004 > http://www.worldsnooker.com/interactive_video.htm
Breakul de 141, din semifinala Welsh Open 2002 > http://www.youtube.com/watch?v=iRi-HwhUcGo
Omagiul Grandstand > http://www.youtube.com/watch?v=DgRPFmn73k0&mode=related&search=



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Hunter
A super fan


Data înscrierii: 19/Mai/2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumnezeul sa-l odihneasca. Nu-mi vine sa cred ca a trecut un an. Eu una n-o sa-l uit niciodata. Sad



_________________
Amintirile sunt singurul Rai din care nu ne poate izgoni nimeni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Hunter Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim , Clara pentru link'uri!!! :*

Sad This is so sad.... Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-l vom uita niciodata! Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rrsae
Fan


Data înscrierii: 04/Noi/2006
Mesaje: 14

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 22:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am cautat azi in disperare pe internet ( in international , ca in .ro nu ma asteptam sa gesesc vreun articol despre comemorarea lui Paul) si nu am gasit pe niciunde sa scrie ca s-a facut un an de la tragica sa disparitie.. nici pe eurosport nici pe bbc nici pe world snooker... pe niciunde... nu pot sa cred ca la doar 1 an sa nu aminteasca ... ca sa nu mai vorbesc ca nu am gasit situl sau oficial.. este parcat( pt cine nu stie ce inseamna parcat= o modalitate josnica de a scoate bani de pe urma unui site cu vizitatori) .. in fine.. am fost foarte dezamagis si furios ca nu am gasit o stire ca s-a implinit un an de la disparitia sa.. ca nu-mi place sa zic moartea sa.. pt ca Pail nu a murit.. el nu poate sa moara cand este in gandul la atatia oameni de peste tot .. asta e lumea..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rrsae Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 9 Oct 2007, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă aceste manifestări comemorative au avut loc azi, presa din regat le va consemna (cel mai devreme) mâine. La sediul Academiei WSA din Sheffield, s-a dezvelit, azi, o placă comemorativă, în prezența tatălui și a altor doi unchi ai lui Paul. Pe placă scrie :

In Memory Of Paul Hunter.
October 14th, 1978 to October 9th, 2006.
A Great Champion.


Gazda site-ului lui Paul, wheelsinmotion.net, are necazuri juridice enorme și de aceea a dispărut și, odată cu ea, secțiunea consacrată lui Paul.

Alte site-uri, precum Eurosportul, BBC-ul etc nu au, bineînțeles, nicio scuză pentru ignorarea acestui trist moment.

Duminică, Paul ar fi urmat să împlinească 29 de ani...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 14 Oct 2007, 19:10, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36, 37  Următoare
Pagina 34 din 37

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community