Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » UK Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Campionatul Regatului Unit ?
Stephen Hendry
50%
 50%  [ 10 ]
Peter Ebdon
50%
 50%  [ 10 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 6 Dec 2006, 15:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh...pai poate se pune cineva pe treaba si bate recordul.. Razz

Citat:
Jack Fitzmaurice și Mario Morra : 9 ore și 8 minute. (Morra a câștigat cu 9-7)

Wow! Si nici n'a fost joc decisiv! Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Dec 2006, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toate meciurile din sesiunea a 2-a s-au oprit la scorul de 4-4 ! Mâine, toți acești jucători vor avea de disputat câte un best of 9 ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Dec 2006, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Păcat că n-am văzut meciul dintre Peter Ebdon și Mark Selby : Peter a marcat breakuri de 125, 110 și 96 în prima sesiune plus 98, 123, 72, 124 într-a doua, iar Mark Selby a ajutat și el la spectaculozitatea competiției cu 99, 76 și 92 dimineața, la care a adăugat un 127 în sesiunea de seară. Cel mai solid meci de până acum.

* David Gray a mai adăugat un 146 istoriei snookerului competițional profesionist – al 7-lea la număr.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 11:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Congrats David! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

wow!...bravo "broscuta"! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meciuri stranse in sesiunea de dupa-amiaza! Confused
Ronnie ne-a tinut cu sufletul la gura!
Uf! Bine ca s-a terminat cu bine!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vai de capu' si de zilele mele! Shocked Shocked Ar fi fost mult prea sadic (vorbesc doar in nume propriu) sa iasa Ronnie si anul asta din primul tur in decisiv. Pheww! Macar apuc sa-l vad la freza. Wink
Totusi a condus cu 7-4. Ce-o fi facut Ricky de a egalat la 7? Foarte probabil ca a jucat mult mai bine. Si am auzit ca jocul 16 a fost intens rau. Ricky era pe break de 56... Confused Confused Confused
Diseara...Aidi King. Mark King.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Indiferent ce prostii o să îndruge dumnealor prin declarațiile aruncate presei, Ronnie O'Sullivan și Stephen Maguire au avut meciuri foarte grele, care, în final, s-au redus la câte un best of 1, ca la Pot Black, unde se putea întâmpla orice.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (1)

Stephen Maguire : “În afară de primul joc, eu fost cel care a condus tot timpul, nu el (Joe Swail), dar de fiecare dată când făceam un pas înainte, mă și trezeam că e din nou lângă mine ! De vreo două ori, am crezut că l-am pus în dificultate, dar el continua să joace fluent și să execute niște lovituri de siguranță grozave și m-a ajuns din urmă. Pur și simplu nu reușeam să scap de urmărirea lui, așa că sunt foarte bucuros că am câștigat.”

Ronnie O'Sullivan : „Mă bucur că m-am calificat, dar Ricky e cel care ar fi meritat să câștige meciul ăsta.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 8 Dec 2006, 3:36, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 7 Dec 2006, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După meci

Ronnie O'Sullivan : „Mă bucur că m-am calificat, dar Ricky e cel care ar fi meritat să câștige meciul ăsta.”


Mhmm, a declaratie atat de lapidara?! Exclamation Confused De fapt, daca stau bine si ma gandesc cred ca este mai bine asa. Razz Evil or Very Mad

Vad ca la acest turneu, desi ne aflam doar in faza primului tur, s-au realizat multe break-uri de peste 100 de puncte. Dar ceea ce mi se pare si mai interesant este faptul ca s-au realizat 2 break-uri de 146 de catre David Gray si respectiv Mark King, situatie destul de neobisnuita.
Asta nu ma face decat sa regret si mai mult ca nu avem ocazia sa vedem si noi meciurile de la inceputul acestui turneu. Sper ca evolutia jucatorilor care se vor califica in fazele televizate sa se ridice in continuare cel putin la acelasi nivel calitativ al jocului. Smile



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si totusi... Mi-ash fi dorit sa-l vad si pe dragul de Jo-Jo. Sad
Oricum... Well done castigatorilor!

p.s. Mi-e dor sa mai vad pe cineva rupand tot ce prinde-n cale... Oamenii astia sunt in permanenta schimbare de stare... Ba castiga chinuit cu 9-8, ba pierd cand sunt campioni mondiali sau noi sperantze grozave... Eu stiu... Stephenu', Ronsonu', Higginsu', se aude la voi? Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 3:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihaela a scris:
Clara White a scris:
După meci

Ronnie O'Sullivan : „Mă bucur că m-am calificat, dar Ricky e cel care ar fi meritat să câștige meciul ăsta.”


Mhmm, a declaratie atat de lapidara?! Exclamation Confused


Păi, nu chiar, numai că ți-ai găsit să-și facă Ivan Hershowitz treaba ca lumea pe site-ul WSA ! Rolling Eyes A trebuit să alerg după fragmente de declarații răspândite prin varii locuri și pe urmă să le pun cap la cap !... Evil or Very Mad Restul urmează. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 3:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (2)

Cuvintele unui adevărat gentleman – Alan McManus vorbește despre viitorul adversar, Steve Davis : “Abia aștept să joc cu Steve. Orice ocazie de a-l avea ca adversar este o adevărată onoare, cu atât mai specială cu cât meciul se va desfășura în marea arenă a Campionatului Regatului Unit. O să fie un meci bun. Steve este o legendă. Nu mă surprinde absolut deloc că joacă atât de bine. Întotdeauna snookerul a însemnat totul pentru el. Continuă să fie în Top 16 și asta este formidabil.”

... iar despre el însuși : „Nu joc prea rău. Mi-au reușit foarte multe lovituri de finețe, iar asta îți dă încredere. La urma urmei, tcmai de asta și ai nevoie atunci când te lupți cu cei mai buni jucători din lume.”

John Higgins a jucat chinuit de conjunctivită : „În primele patru jocuri aproape că nici nu vedeam masa ! Mi-am pus niște picături în ochi și după aceea m-am simțit mai bine. Aș fi fost în stare să fac orice, numai ca să pot juca !”

Higgy s-a plâns din nou de pauzele mari dintre turnee. „Am venit aici fără să am vreun meci în mână. N-am mai participat la o competiție de șase săptămâni, spre deosebire de unii dintre ceilalți jucători, care au mai jucat în Premier League. Meciul a fost prost. După Grand Prix, nu debordez de încredere în mine însumi și am venit la York oarecum temător, de aceea sunt foarte bucuros că m-am calificat în fazele televizate.”

... unde urmează să-l întâlnească pe Stephen Lee. „Stephen joacă foarte bine și și-a reintrat în formă după victoria de la Openul galez din sezonul trecut, așa că prevăd că va fi un meci greu.”

Shaun Murphy : „Am intrat în sesiunea a doua convins că pot câștiga meciu, mai ales că pe la începutul serii făcusem un break destul de bun, dar uite că n-a fost să fie. Cum se explică rezultatul ? Printr-o combinație între, pe de o parte, calitatea excelentă a jocului lui Alan – adică a unuia dintre cei mai buni tacticieni din lume – și, pe de altă parte, ghinionul meu : am prins câteva kick-uri tocmai în momentele cele mai importante.”

Neil Robertson : „A fost cam ciudat. E prima oară când joc în boxe după ceva timp. (Ia mai las-o, Neil, băiete ! Care „ceva timp”, că doar nu te-o fi făcut mămițica direct în Top 16 – parcă mai ieri numai în boxe jucai !... O-o-o-ff, ce importanță ne mai dăm ! Rolling Eyes ) A fost ciudat pentru că tocmai în prezența publicului și a camerelor de televiziune joc cel mai bine. Asta m-a readus pe pământ ! Oricum, la boxe Robin este un jucător extraordinar (Sublinierea mea : ce aroganță ! Hull s-a obișnuit cu calificările pentru că a fost multă vreme foarte bolnav din cauza unei infecții care i-a făcut ferfeniță inima și l-a lăsat aproape paralizat ! Evil or Very Mad ). A jucat într-adevăr bine. Mi-a furat vreo cinci jocuri la bila roz sau la bila neagră.”

Ronnie O’Sullivan : „Masa asta n-o fi fost cea mai proastă pe care am jucat în viața mea, dar nici prea departe de așa ceva ! Dacă la loviturile importante voiai să obții poziție și trebuia să joci cu manta, mergeai la noroc. Ricky a pierdut meciul din cauza unei mante, că altfel scorul ar fi fost 9-7 și uite că m-am calificat datorită unei mante ! Păi, nu așa îți dorești să câștigi ! I-am și spus că manta aia l-a costat meciul și că dacă o să joace în continuare la fel de bine ca în seara asta, curând o să cucerească și trofee.

A făcut un meci foarte bun, de la prima până la ultima lovitură și ar fi meritat să-l câștige. Nu stau aici în fața voastră și vă spun una și alta, în timp ce de fapt mă gândesc că, da, m-am calificat în runda următoare. M-aș fi bucurat la fel de mult dacă învingătorul ar fi fost el. Vreau victoria, dar nu sufăr dacă sunt învins. Ca să fiu sincer, nu cred că-i bine. Nu-s mândru de chestia asta. E o situația din care n-ai cum ieși în câștig. Poate că sunt pe cale să-mi pierd instinctul de luptător. Îi aud pe toți cei din jurul meu spunându-mi trebuie să câștigi cutare meci, trebuie să câștigi cutare turneu, dar mie-mi vine să le zic hei, ia mai potoliti-vă și mai lasați-mă-n pace ! Sunt mulțumit de viața mea de acum și snookerul e doar un sport !"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Vin 8 Dec 2006, 19:42, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 7:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce nu se joaca vineri?



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Vin 8 Dec 2006, 10:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva ce meciuri o sa fie televizate maine ?
Va multumesc.
p.s. Bine v-am gasit Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » UK Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Următoare
Pagina 2 din 22

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community