Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Masters-ul (atenție : nu cine ați vrea să-l câștige !) ?
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie O'Sullivan
47%
 47%  [ 9 ]
Stephen Hendry
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
52%
 52%  [ 10 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TREI, nu șase au fost wildcard-urile pentru acest Masters: beneficiarii lor sunt Ding, Jimmy + câștigătorul turneului de calificare, Stuart Bingham.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 17:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

'Ai de mine! Shocked Laughing Ding e pus pe fapte mari! Pare-se ca meciul cu Ant a fost de mare nivel - 4 tons. Surprised Si nu suntem "decat" in wildcard round. Tot inainte! Laughing (Pardon pentru chestia asta, ar putea suna urat pentru multi.)
Sunt tare curioasa ce va fi in meciul cu Peter. Mai ales ca au ales sa procedeze precum familia regala si sa nu calatoreasca impreuna. Gluma-i gluma, saga-i saga dar...pan-aci! Laughing

Mon Maaaatt! Mon Jimmyyyyyyy! Ce %$#%#$%$! De ce n-o fi fost tabloul altfel? Carter/Bingham si White/Stevens? Grrrrrrr! Taz

Mai glumesc...pana marti...*emoticon care are nervi*


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 17:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred că meciul Jimmy - Matt va fi unul de calitate. Au fost cei mai apropiați prieteni ai lui Paul și amândoi suferă foarte mult, mai ales în actuala situație creată de ultima (mai corect spus, cea mai recentă !) gogomănie a belferilor de la WSA. Nu-i văd concentrându-se așa cum trebuie...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricum e trist ca trebuie sa se infrunte asa devreme. Sad Si in plus la Wembley, incarcati de amintiri.
Dar pe de alta parte...ce dor mi-a fost! De micul verde, de vocile AncutaBontea Smile , de figura lui Verhaas, de calcularea punctelor...de tot.
Boala grea, dom'le! Nu exista scapare! Snooker Addicts Anonymous.
Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Boala grea, dom'le! Nu exista scapare! Snooker Addicts Anonymous.
Smile


Ma numesc Irina and i am a snooker addict! Laughing



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Cu recordul de vârstă al autorilor profesioniști de breakuri maxime televizate adăugat la CV, (care record îi aparținuse lui Ronnie O'Sullivan - 22 de ani și cinci luni - și fusese stabilit la Campionatul mondial de acum zece ani), Junhui a spus : "Mă bucur foarte mult că sunt jucătorul care a marcat al doilea break maxim din istoria Masters-ului. La ultima bilă roșie, am avut emoții, dar când am trimis în buzunar ultima bilă neagră, m-am simțit foarte fericit !"

Cât despre următorul său adversar, adică Peter Ebdon, tânărul jucător chinez a declarat : "Sunt foarte bucuros să joc din nou cu Peter și sper să oferim publicului un meci de calitate. Nu mă gândesc la câștigarea acestui titlu, fiindcă sunt prea mulți jucători mari în competiție..."

Anthony Hamilton : "Ding este un mare jucător și a jucat foarte bine. Are un autocontrol extraordinar. M-am întâlnit cu el la toaletă în pauza imediat următoare și arăta de parcă nu s-ar fi întâmplat nimic deosebit, dar presupun că la câte breakuri maxime realizează el tot timpul în meciurile de antrenament, este de mirare că abia la 19 ani a reușit să facă unul și într-o competiție oficială !"

"Abia la 19 ani" !!! You're kidding, aren't you, Mr Hamilton ?!... Rolling Eyes Laughing Kidding, dar cu năduf... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 15 Ian 2007, 2:33, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-a intristat expresia lui Jimmy spre final. Sad Totusi ma bucur pentru Matthew, al doilea jucator preferat al meu.
Bine, Matthew. Si pentru miercuri...Hawddamor! (N-am idee cum se pronunta dar dictionarul online spune ca inseamna Good luck!) Laughing Ca ai nevoie...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu prea am stiut cu cine sa tin in meciul Matt - Jimmy. Am inclinat un pic spre Jimmy.
Se pare ca intradevar nu prea s-au putut concentra. Mai ales Jimmy. A fost foarte trist. Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum am inteles de ce Jimmy pierde constant in meciurile de calificare. Imi pare foarte rau pentru el,dar astazi a fost doar o umbra a jucatorului care exact in urma cu doi ani reusea un meci senzational in fata aceluiasi Matthew Stevens. Sad
Pe de alta parte e bine ca Matthew a castigat deoarece sunt sigur ca nu va pierde in meciul urmator. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 21:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Jimmy White : „O să lupt mai departe. Dacă e vorba să mă retrag, atunci măcar să știu că am făcut tot ceea ce mi-a stat în puteri. În orice caz, n-o să fac o criză de nervi. O să merg mai departe cu pregătirea. Nici nu se pune problema că n-aș mai dori să joc snooker, dar pur și simplu nu mai reușesc să fac ceea ce știu să fac – uite ce lovituri ușoare ratez !...

Cred că asta se întâmplă din cauza dificultăților de concentrare. În plus, ar trebui să mai lucrez și asupra temperamentului meu nerăbdător : imediat ce fac o greșeală, în loc să mă duc la locul meu și să aștept calm șansa următoare, eu mă enervez. Poate ar fi cazul să iau niște lecții de la Peter Ebdon, omul care nu-și iese din fire orice s-ar întâmpla.

O să încerc în continuare să joc cât pot eu de bine. Dar cred că de jucat tot o să joc chiar și dacă ies din Top 64, fiindcă prea iubesc snookerul ca să-l abandonez. Să sperăm, totuși, că n-o să ajung în această situație.”


Matthew a adăugat : „Jimmy a trecut de 40 de ani și are în spate o carieră absolut fabuloasă, dar, la urma urmei, nimeni nu se poate menține la același nivel de performanță chiar așa de mult timp. Este întotdeauna o plăcere să-l vezi că participă la turnee. Deși, de la o vreme se luptă să-și reintre în formă, eu cred că mai are foarte multe de dăruit acestui sport.

În ceea ce mă privește, sunt aici ca să câștig turneul, altfel n-avea nici un rost să mai vin. A trecut ceva vreme de când n-am mai reușit o victorie la Masters, dar cred că acum am șanse. Am ajuns la Londra joi și stau acasă la Barry Hawkins. Ne antrenăm împreună la clubul lui. Mă simt foarte bine, iar un meci cu Stephen Hendry este o întâlnire de zile mari, mai ales că el a câștigat Masters-ul de atâtea ori. Va fi prima oară când îl am ca adversar aici, la Wembley și aștept cu nerăbdare să intrăm în arenă.”


P.S. Ia nu mai glumi pe seama lui Peter, Mr White ! Deosebirea dintre voi doi (mă rog, una dintre deosebiri Razz ) este că el își dă frâu liber la nervi doar atunci când a ajuns la liman ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 15 Ian 2007, 0:51, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ohooo...bv DING!! la mai multe....felicitari.este o veste buna,se anunta un Masters frumos si disputat:) enjoy 8) Very Happy



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

offffffffff!....imi pare rau pt. jimmysor! Sad ....dar ma bucur mult ca l-am putut vedea jucind dupa atita timp! Very Happy .....din pacate nu am vazut tot meciul....a reusit citeva lovituri frumoase,dar a si ratat pe cele usoare.

mi-au placut cuvintele lui....iubeste snooker prea mult ca sa-l abandoneze...bravo,jimmy!
always no. 1 for me!

multumiri pt. traduceri,clarisor!

daniel a avut citeva comentarii la adresa lui jimmy care nu mi-au placut.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Ian 2007, 2:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ali Carter : “În meciul ăsta am avut atât momente bune cât și momente proaste, dar mă bucur că m-am calificat în runda a 2-a. Uneori, în frame-ul decisiv, sunt copleșit de emoții, însă de data asta m-am simțit foarte bine. Este un privilegiu să participi la acest turneu. Arena arată minunat și e la fel de primitoare ca și Centrul de conferințe, iar mesele sunt superbe. Ronnie este un mare jucător și aștept cu nerăbdare să-l am ca adversar.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Ian 2007, 6:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci

John Higgins : “Stephen (Maguire) a devenit tătic și are de plătit o grămadă de cutii de pampers. Sper că micul Finn (bebelușul născut la sfârșitul lunii noiembrie) nu-l lasă să doarmă cum trebuie și că tânărul tată o să-și petreacă timpul în arenă căscând cât îl țin fălcile !

Lăsând gluma deoparte, aștept meciul cu mare nerăbdare. Ultima noastră întâlnire oficială a fost în 2004, când l-am învins cu 9-6 în finala Openului britanic. Înainte de asta nu mai fusesem adversari decât o singură dată, tot în 2004, în sferturile de finală ale Openului european din Malta. Atunci m-a învins el pe mine cu 5-3. Pe urmă a și câștigat titlul.

Ne antrenăm împreună, suntem și prieteni, așa că știu foarte bine ce jucător valoros e Stephen, dar de fapt nu prea contează ce adversar ai în primul meci, fiindcă e întotdeauna un meci foarte greu, mai ales dacă te uiți la numele aflate pe tabloul principal...”


Despre finala de anul trecut, scoțianul spune : “A fost meciul care mi-a dat cea mai mare satisfacție din întreaga mea carieră. Cu un an înainte, în 2005, Ronnie mă învinsese cu 10-3 și lucrurile nu păreau a sta prea grozav nici în 2006, mai ales că el câștigase primele trei frame-uri, dar m-am mobilizat și am obținut o mare victorie. În ultimul frame, n-am prea avut emoții decât înainte de a trimite în buzunar ultima bilă neagră. Abia atunci mi-am dat seama că eram pe punctul de a obține un mare succes, însă am reușit să mă stăpânesc și să mă concentrez. Pur și simplu am mai întârziat cu câteva secunde executarea loviturii ca să savurez momentul și am trăit intens fantastica bucurie de a vedea bila îndreptându-se spre buzunar și dispărând în el.

M-am simțit foarte bine în clipele acelea. Pierdusem două finale de Masters în fața lui Ronnie (în 1995 și în 2005), iar când m-am văzut condus cu 3-0, mi-am zis că pentru el avea să fie un fel de hat-trick și că urma să fiu masacrat. Cât privește susținerea publicului, eram într-o inferioritate numerică de cam 100 la 1, așa că bucuria pe care am încercat-o la trecerea liniei de sosire a fost enormă. Masters-ul este unul dintre turneele de elită și tare aș dori să-mi pot apăra cu succes titlul.

Sezonul meu a fost cam inegal și încă sunt dezamăgit de pierderea semifinalei din UK Championship. N-am avut prea mult noroc și atunci când ambii jucători sunt în formă, tocmai norocul devine elementul decisiv. Nu că m-aș tortura singur gândindu-mă mereu la acel meci, dar grozav aș vrea să reușesc un hat-trick la Wembley. Mă simt în formă, însă acum e foarte greu să câștigi titluri, pentru că există foarte mulți jucători de valoare, inclusiv printre cei tineri.”


Ken Doherty : “Mi-ar plăcea să câștig acest turneu încărcat de tradiție și de istorie. După redobândirea titlului mondial, ceea ce mi-aș dori cel mai mult ar fi o victorie la Masters.

Am stat și eu la Londra. Am venit aici când avea 17 ani. Foarte greu mi-a fost să zbor din cuib, mi-era dor de casă, de familia și prietenii mei. Din când în când, luam avionul spre Irlanda, în câte un weekend, dar drumul costa mult și nu-mi puteam permite prea des o asemenea cheltuială. Londra a avut un rol uriaș în dezvoltarea mea ca jucător de snooker. Acasă eram un pește mare într-un acvariu mic, aici eram un peștișor anonim în ditamai lacul. Faptul că aveam ocazia să joc cu atât de mulți ași ai tacului mi-a fost de foarte mare folos. Abia prin 1991 am început și eu să mai câștig ceva bani din acest sport și mi-am cumpărat un mic apartament.

Pe vremea aceea, eram nelipsit de la Masters. Tare mult am îndrăgit Centrul de conferințe Wembley ! Atmosfera era mereu absolut fantastică. Publicul era și este gălăgios și pătimaș, dar mi-a plăcut să vin aici ca fan, iar acum îmi place să vin ca jucător, pentru că despre asta e vorba în sport : despre a da tot ce ai mai bun și a-ți vedea darul primit cu căldură.

Am amintiri plăcute de la acest turneu – dar am și unele amintiri dureroase. Am ajuns în două finale și pe amândouă le-am pierdut cu 10-8. Ca să nu mai vorbesc de ratarea breakului maxim, ratare care continuă să mă urmărească și în ziua de azi. Mai sunt câte unii care îmi spun, iar și iar : Ken, știai că ai fi câștigat o mașină ? Da, știam, mulțumesc frumos ...

Acum abia aștept să văd cum arată noua locație. Sper să mă bucur și eu de susținere, fiindcă sunt mulți irlandezi în zona asta a Londrei, ba chiar și dincolo de ea.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 15 Ian 2007, 20:44, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 15 Ian 2007, 14:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Abia astept sa vad astazi transmisiunea meciului lui Higgie! Very Happy

Apropo de break'ul maxim realizat de Ding [BRAVO!!!] am si eu o curiozitate...a fost vre'un turneu la care sa se fi realizat mai multe break'uri maxime televizate decat unul? Si cate break'uri?



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 2 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community