Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Masters-ul (atenție : nu cine ați vrea să-l câștige !) ?
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie O'Sullivan
47%
 47%  [ 9 ]
Stephen Hendry
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
52%
 52%  [ 10 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil de scump Ronnie. Cum l-a luat de umar prieteneste pe Ding!!!! Cat de dragutz a fost.

Iar de jocul lui nu mai vorbesc...n-a mai jucat asa de cand a castigat campionatul mondial, cred....poate exagerez. Oricum, asta e Ronnie pe care il stim noi!

One more frame... Yeah



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!


Ultima modificare efectuată de către Irina la Dum 21 Ian 2007, 23:04, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

incredibil si totusi adevarat....e atat de aproape....doamne si ce om..s-a dus dupa Ding sa-l convinga sa nu cedeze...cel mai bine stie Ronn ce inseamna sa cedezi...cate bobarnace primesti dupa....imi pare rau sincer de Ding,e simpatic si de treaba si e pacat sa-l vad cazut pe cel care parea cu vointa si concentrarea de fier...dar ma bucur enorm de cum joaca Ronn...e abosolut incredibil...amazing...deci imi taie rasuflarea...acum topai prin casa..mi-e mila de vecinii care se trezesc manie devreme,dar n-am ce le face.. e un eveniment.o sarbatoare a revenirii lui Ronnie,the one and only ROCKET!!!!!!! Applause Applause Notworthy Party



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnule Ancuta, o mica precizare.
Recordul lui Ding priveste breakurile de 147 televizate in cadrul circuitului mondial profesionist. Acela este recordul pe care l-a batut chinezul, pentru ca Ronnie avea 21 de ani cand l-a facut la Sheffield pe al lui.
Primul break maxim al lui Ronnie s-a realizat pe cand el avea 15 ani, in cadrul unui campionat de amatori si a fost batut de Judd Trump, care a facut unul la 14 ani si 206 de zile, in turneul Potters Under-16, in 2004.
Asta asa...in trecere... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil! Shocked
Si atitudinea lui Ding si a lui Ronnie!
Dar foarte dragut gestul lui Ronnie.
Imi pare rau pentru Ding, dar speram ca va invata din pierderea acestui meci.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
... Judd Trump, care a facut unul la 14 ani si 206 de zile, in turneul Potters Under-16, in 2004.


...și 208 zile. Wink Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie are grija de ding, ronnie strange bilele de pe jos, ronnie face liniste in sala. Parca ar fi o albinutza Laughing .



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO RONNNNNIIIIIIIE!!!!!! un masters castigat pe buna dreptate!

FELICITARI!!!!!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil!!!
Ronnie il pupa pe Ding!!! Laughing

Bravo Ronnie! Laughing Notworthy Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012


Ultima modificare efectuată de către CristinaRo la Dum 21 Ian 2007, 23:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat de dragutzzz! Ronson si-a spalat niste rufe cu un detergent foarte bun in seara asta!
Eram sigura ca o sa aminteasca de Paul.

Bravo, Ronson! Pentru tot!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Ronnie O'Sullivan, pentru victorie și pentru atitudinea din seara asta !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt atat de fericita incat mi-au dat lacrimile. Pentru Ronnie ca a castigat, ca a jucat superb si a avut un comportament exemplar in seara asta. Si multumesc, Ronnie, ca l-ai mentionat pe Paul!

FELICITARI! IL MERITI DIN PLIN!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb, Ronnie.

Cum l-a sarutat Ronnie parinteste pe Ding de doua ori. Micul chinez are de ce sa fie mandru. Cand Hendry si Ronnie spun consecutiv ca arati a viitor campion mondial e mare lucru.


Cat de mult ma bucur pentru Ronnie. I-am revazut din nou stralucirea aia in ochi, a bucuriei de a juca snooker si de a castiga. Sper s-o tina tot asa.

P.S. Accentul englezului e infiorator. Laughing N-am inteles aproape nimic din interviul acordat lui Steve Davis. Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 22 Ian 2007, 2:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunata victorie, Ronnie! Si patru centuries. Yeah Sa spun ca m-a emotionat profund gestul lui catre Ding ar fi cel mai mare cliseu dar in fine..Astfel de momente trebuie retinute din sport.

Si pe o nota personala, din martie 2005 astept. Cred ca a meritat.

Very well done, The Ronster!

*Posseidon...pe langa ca Ronnie vorbeste cel mai fioros cockney care nu "gaghila urechile intr-un mod placut" mai era si racit. Evident ca astfel devine misterios. Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 22 Ian 2007, 3:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Ronnie O’Sullivan : “Am jucat bine. Trebuia să joc bine, pentru că mă ținuse pe fotoliu timp de două frame-uri și era nevoie să-i dau o replică bună. Ding este acel tip de jucător care te face să te simți vulnerabil. E unul dintre marile talente ale snookerului, un talent dintre cele mai rare. Mă bucur că snookerul a găsit un asemenea jucător prodigios. Acum câteva zile, am căutat în dicționar cuvântul prodigios și am văzut că înseamnă un mare talent, un talent de o calitate magică și m-am gândit la Ding. Dacă o să continue tot așa, n-am absolut nici o îndoială că va câștiga mai multe titluri mondiale. L-am urmărit pe Stephen Hendry atunci când se afla în culmea gloriei. Ding nu este încă la fel de bun ca el. Stephen rămâne cel mai mare jucător pe care l-am întâlnit vreodată. Și John Higgins face meciuri fantastice, inclusiv împotriva mea, dar puștiul e mai bun. Ceea ce Roger Federer este pentru tenis sau Tiger Woods pentru golf ar putea fi Ding pentru snooker."

Ronnie nu și-a dedicat victoria (trofeul) memoriei lui Paul Hunter – probabil că a ascultat de indicațiile lui Sir Rodney Walker, la care are "datorii" cu carul. A amintit de marele om și jucător dispărut doar în comparația pe care a făcut-o între acesta și Ding : “A mai existat un jucător care nu se mai află printre noi – Paul Hunter. Și el te făcea să te simți la fel, adică vulnerabil.”

Revenind la finală : “Dacă aș fi jucat cu un adversar puțin mai meticulos și mai lent, poate că n-aș fi fost în stare să fac nici măcar un break de 12 puncte, dar Ding m-a stimulat. La NIT m-a învins în finală pentru că a fost mai tare decât mine, însă noi doi avem cam același stil de joc. Altfel, da, bilele se duceau bine-n găuri și cu toate astea nu m-am simțit chiar stăpân pe situație. Nu că n-aș fi mulțumit de felul în care am jucat – se vede și din numărul breakurilor, calitatea lor spune ceva – dar într-adevăr m-am străduit să câștig. Așa, ca o încercare disperată de a depăși dezamăgirea pe care am încercat-o după acea semifinală îngrozitor de slabă cu Stephen Maguire. Tocmai din cauza ei n-am fost chiar așa de optimist înaintea finalei. Însă Ding m-a ajutat să-mi intru în ritm și am ajuns să joc bine. Totuși, după cum spuneam, nu m-am simțit chiar în largul meu.”

Se pare că O’Sullivan are din nou probleme cu mâinile : “Uneori, mi-e imposibil să joc din cauză că mă dor mâinile.”

În legătură cu incidentul/confuzia de după prima repriză a ultimei sesiuni, Ronnie a spus : “Ding a crezut că meciul era gata ! Nu-l condamn, fiindcă în cam aceeași stare am fost și eu atunci când John Higgins m-a bătut o dată cu 8-0, într-o sesiune a unui meci de la Crucible ! Habar n-aveam nu numai în ce frame, dar nici măcar în ce zi eram ! Mă pocnise c-o asemenea rafală de breakuri mari, că mă năucise de tot ! Într-o situație de genul ăsta, poți foarte ușor să cedezi mental. Lui Ding i-am spus Stai, omule, că mai este, nu-i gata, e primul la 10, nu primul la 9 ! Hai să mergem să bem un ceai !

The Daily Telegraph de azi, citează o altă frântură din declarația lui Ronnie, care s-a referit la "scutirea" de conferințele de presă . "Aș vrea să știți că nu-i evit pe ziariști. N-am nimic împotriva presei, dar pe primul plan este sănătatea mea, pentru că în cazul în care mă simt prea hăituit, nu sunt sigur că aș mai fi în stare să mă achit de toate obligațiile."

Într-un scurt interviu la BBC, Ding Junhui a recunoscut că a fost tulburat de ceva ce i s-a strigat din tribune : “A fost cineva care m-a deranjat și din cauza acelor comentarii n-am mai putut să mă concentrez.” Insul vinovat a fost scos din sală de către oamenii de ordine, dar rău fusese făcut. În The Sun de azi, se vorbește despre o remarcă sau insultă rasistă.

La conferința de presă, Ding n-a mai vrut să se oprească asupra acestui subiect – a preferat să răspundă cu “No comment.” Același răspuns și la întrebarea legată de faptul că a plâns în timpul meciului. Din nou, “No comment”.

Altfel, a mai spus : “La începutul meciului am jucat bine, dar treptat mi-am cam pierdut încrederea în mine. Ronnie a jucat foarte bine.”

Cât despre faza cu întinsul mâinii după al 12-lea frame, Junhui a declarat : “Am crezut că Ronnie câștigase și că meciul se terminase... Aici e cu totul altfel decât în alte turnee, inclusiv la China Open, care are loc într-o sală la fel de mare ca asta, dar fanii stau în grupuri separate. M-am simțit foarte singur...”

[Precizare : Termenul "găuri" nu eu l-am ales : așa s-a exprimat Ronnie. Laughing ]



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 22 Ian 2007, 7:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Party BRAVO RONNIE! Party


Prin jocul si prin atitudinea sa Ronnie a demonstrat inca o data ca este in mare campion. Very Happy Imi pare rau pentru Ding,nu credeam ca va fi atat de afectat Shocked .Se pare ca Peter mai are putin de lucru.Oricum eu il inteleg,deoarece e greu sa joci cat poti tu de bine si sa nu iti poti opri adversarul,dar trebuie sa tina cont ca a fost invins de cel mai bun.Ma bucur ca Ronnie l-a ajutat,el stie cel mai bine ce inseamna sa fi la pamant si toata lumea sa dea in tine in loc sa-ti intinda o mana de ajutor.
As fi vrut sa zic mai multe,dar acuma ma grabesc sa ajung la scoala(de fapt,ar fi trebuit sa plec deja Laughing )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Următoare
Pagina 16 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community