Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Masters-ul (atenție : nu cine ați vrea să-l câștige !) ?
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie O'Sullivan
47%
 47%  [ 9 ]
Stephen Hendry
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
52%
 52%  [ 10 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Ian 2007, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Maguire : „Mare noroc am avut să câștig meciul ăsta ! În 9 din 10 cazuri, la o asemenea poziție a bilelor, John Higgins ar fi închis masa, frame-ul decisiv și meciul. Pur și simplu, n-a avut o zi bună. De la Anul Nou încoace, muncesc pe rupte. Sper să fiu în stare să arăt în competiție măcar jumătate din forma în care mă simt la antrenament. Și, bineînțeles, sper că acest succes de azi o să mă ajute să regăsesc drumul victoriilor. Joc cu un tac nou și mă simt foarte bine cu el, doar că, din când în când, la unele lovituri, e nevoie să pun ceva mai mult efort. Oricum, n-am de gând să mai revin la tacul cel vechi.

Finn a cam suferit de colici, iar Sharon
(logodnica lui Mags & mămica lui Finn) a fost extraordinară : a stat cu el mai toate nopțile, ca să mă lase pe mine să dorm, dar tot vreau ca șederea mea aici să dureze cât mai mult timp posibil !... Dacă mă întreabă cineva de ce țin să câștig Masters-ul, o să-i răspund : pentru că vreau să dorm !...

John Higgins : „Am jucat prost de la începutul și până la sfârșitul meciului. Stephen se luptă să se adapteze la tacul cel nou, așa că nici el nu s-a prezentat la valoarea lui adevărată. Eu, însă, n-am nici o scuză. N-am fost în stare să fac nimic, însă nu vreau să mă las deprimat de chestia asta : așa se mai întâmplă uneori...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 3:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ken Doherty : “Începutul meciului a fost de nivel scăzut, dar mă bucur că, datorită acelui break de 127 de puncte, măcar sfârșitul mi-a reușit mai bine ! A fost un meci greu, dintre cele pe care, dacă nu ești în formă, nu poți să le câștigi decât fragmentându-ți jocul și încetinindu-ți ritmul. Când am greșit la acea bilă roz, parcă-l și auzeam pe John Virgo în cabina comentatorilor lansând întrebarea lui preferată : “Unde se duce bila albă ???...” Am încercat eu să execut lovitura cu atenție și finețe, dar bineînțeles că bila albă tot a ajuns în buzunar !...

La un moment dat, începusem să mă gândesc că meciul ar putea ajunge să semene cu finala Campionatului mondial de darts, la care mă uitasem cu o seară în urmă, când Phil Nixon era condus cu 6-0, dar a revenit în meci și a egalat. Ar fi fost un adevărat coșmar, de aceea mă bucur că am încheiat meciul cu un break frumos.

Nu se poate spune că în sezonul ăsta mi-am extaziat publicul prin performanțe spectaculoase, dar uneori trebuie să încerci să-ți păstrezi încrederea în tine însuți și să aștepți ca lucrurile să meargă mai bine. Așa s-a întâmplat și cu Peter Ebdon la Campionatul Marii Britanii și așa sperăm toți să ni se întâmple și nouă aici, la Masters. Dacă o să joc mai departe cu Ronnie, cred că o să fie o atmosferă excelentă și sper să fac un meci mai bun decât cel de azi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ramas cu un gust amar dupa ce Higgie a pierdut...dar asta e se mai intampla...

Citat:
John Higgins : „ Eu, însă, n-am nici o scuză. N-am fost în stare să fac nimic, însă nu vreau să mă las deprimat de chestia asta : așa se mai întâmplă uneori...”

Ma bucur ca gandeste asa....Smile


GO RONNIE! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 14:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Concentrare si calm...that's all you need...GO RONNIE!!! Majoreta



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Fără a preciza ce anume s-a întâmplat, Graeme a avut o declarație oarecum surprinzătoare.

Graeme Dott : “Ca să fiu sincer, nici nu-mi pasă ! Ceea ce s-a întâmplat este mai important decât snookerul. Este foarte, foarte important și dacă nu se va lămuri situația, nu știu ce-o să fac. Va trebui să aștept și să văd ce se va întâmpla în continuare, dar în aceste condiții s-ar putea să mă retrag temporar din activitate. Dacă n-aș fi fost campionul mondial, nici n-aș fi intrat în arenă. Aseară, am primit un telefon și a trebuit să decid dacă rămân aici sau măîntorc acasă. După cum spuneam, dacă n-aș fi fost campionul mondial, cu toate obligațiile care decurg din asta, nici nu m-aș fi prezentat la meci. Mi-a fost imposibil să mă concentrez. Am crezut că dacă o să joc, o să mă simt mai bine, dar, evident, n-a fost așa.

Cred că Stephen a jucat bine, dar a avut și mare noroc. E destul de greu să învingi un jucător de valoarea lui, dar să învingi unul chiar așa de norocos e de-a dreptul imposibil.”


Stephen Lee : “Am început meciul cu noroc, dar am și jucat bine. Nu prea m-am gândit la Graeme ca la un campion mondial – pe mine nu m-a învins niciodată. Mi-am zis doar că trebuie să fiu calm și să încerc să-l țin pe fotoliu. Mă simt în formă și mă bucur că jocul îmi merge așa de bine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 16 Ian 2007, 18:06, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E cam prea bun Ronnie asta. Very Happy Ai vazut, Clara? Nicio suspendare. Laughing



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon, nu m-amintesc să fi spus că acest jucător va fi suspendat. Oricum, comitetul disciplinar nu s-a întrunit încă.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok....people...iar vorbim de suspendare?
intrebarea mai importanta acum este: ce o fi cu dott?



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Având în vedere că e vorba despre campionul mondial, site-ul WSA a întârziat foarte mult publicarea declarației lui, încercând, probabil, să lămurească lucrurile. Dotty lasă să se înțeleagă că ar fi vorba despre probleme personale...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, ai idee cand e maine meciul Hendry - Stevens?



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am idee Laughing : 15.30 (Ora României) Smile N-am idee cât din el se va transmite, însă ! Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 16 Ian 2007, 18:31, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ms ms...eu cik am meditatii de la 3, dar poate mai intarzie profa...cu vreo ora Laughing

bravo, ronnie, frumos jucat...n-a avut un adversar foarte fioros ( Laughing ), sa-l vedem cu doherty...
si superba curatare de masa, asa la final Applause



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
ms ms...eu cik am meditatii de la 3, dar poate mai intarzie profa...cu vreo ora Laughing


Vai, ce mica esti. Very Happy Meditatii pentru liceu sau pentru facultate? Very Happy

Foarte frumos a jucat Ronnie, cred ca va trece si de Doherty.

Clara, nu mai conteaza. Dar, cum adica "acest" jucator? Sa inteleg ca intr-atat de supi esti incat eviti pe cat posibil sa-i pronunti numele?Smile



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sper sa nu fie vorba de probleme insurmontabile in cazul lui Dott. Sad Desi daca ajungi sa spui ca "nici nu te intereseaza"...numai usor nu iti e.

In alta ordine de idei... Applause Notworthy Whoa! Lovituri reusite in proportie de 98% -cred ca bila albastra din jocul 2 si alea doua negre de pe punct Mad (tztz, sa nu mai faci asa ceva!) au fost ratate -2 centuries, lovituri de spectacol precum bila galbena reusita cu sprijinul in ultimul frame...That's the way uh-uh uh-uh I liiike it, uh-uh uh-uh! Laughing Laughing (Iar expresiile faciale marca Ronnie...yeah! Smile )
Dreptu-i ca Ali n-a prea fost acolo si ca nu i-a pus probleme.
Meciul cu Ken inclin sa cred ca va fi mai fragmentat si mai tacticizat. Ken e un alt comeback king - ma gandesc la ce s-a petrecut in finala Malta Cup 2006 - asa ca va fi un meci mai echilibrat.
Si sunt foarte curioasa de confruntarea de diseara. Si...'mon Peter! (Pentru moment. Wink )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-as vrea sa fiu acuzat ca speculez, dar cred ca problema lui Dott e una sentimentala. Daca ar fi o problema de sanatate, in niciun caz nu spui ca nu-ti mai pasa de snooker (a se vedea exemplul Hunter).
Dott nu mi-a placut si nici nu-mi va placea vreodata. Pentru mine, n-ar fi o pierdere daca ar pune tacul in cui un an..or even more. Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 4 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community