Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Masters-ul (atenție : nu cine ați vrea să-l câștige !) ?
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie O'Sullivan
47%
 47%  [ 9 ]
Stephen Hendry
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
52%
 52%  [ 10 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 18:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:

Vai, ce mica esti. Very Happy Meditatii pentru liceu sau pentru facultate? Very Happy


facultate...sunt a 12-a

Si nu cred k e cazul sa-l comparam pe Dott cu Hunter. Dar de acord ca i'm not going to cry a river daca ia o pauza.

In alta ordine de idei, frumos joc ronnie si o bila galbena freaky.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut doar ultimul joc din meciul lui Ronnie. Sad Ma bucura foarte mult victoria si mai ales scorul categoric. Very Happy Meciul cu Doherty va fi mult mai greu dar daca se va concentra asa cum trebuie sunt sigur ca va castiga.

Imi pare foarte rau pentru Graeme Dott,deoarece din declaratia lui reiese ca e ceva destul de grav.Sper sa poata se mearga mai departe.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O prietena mi-a zis ca a citit mai demult, dar nu mai stie unde, ca lui Dott i-a murit soacra. Acum nu stiu cat de reliable e informatia...so, don't mind it very much. Sad



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 20:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Soacra lui Dotty a murit în anul 2001, Irina. Socrul și managerul lui Graeme a murit pe 16 decembrie 2006. Despre altceva trebuie să fie vorba, dar Graeme nu a vrut să dea detalii.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 20:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, acu cine stie pe unde o fi citit....anyway, trying to help.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O’Sullivan : “Am jucat bine și am făcut breakuri mari încă de la început. Am încercat să-l țin pe Ali sub presiune tot timpul. Și el mi-a făcut mie la fel de foarte multe ori în meciurile noastre de antrenament, așa că știu că e capabil să-mi plătească victoria de azi cu aceeași monedă. De aceea nici nu mi-am luat piciorul de pe pedala de accelerație, chiar dacă scorul devenise 3-1, 4-1 și 5-1.

Altfel, totul e OK și mă simt bine jucând snooker. N-am încetat nici o clipă să mă simt bine jucând snooker. Nivelul jucătorilor este acum atât de ridicat, încât nu numai o zi proastă, dar chiar și o jumătate de zi proastă dacă ai, gata, riști să pierzi totul. Cei din Top 16 sunt toți jucători tari, nu există meciuri ușoare. Oricare dintre noi poate câștiga turneul, oricare jucător aflat în formă are șanse la acest titlu.”


Ali Carter : “Întotdeauna încerc să mă concentrez asupra bilelor de pe masă și nu asupra adversarului, dar azi n-am prea avut bile asupra cărora să mă concentrez – le-a trimis Ronnie în buzunar pe toate !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci, Ronie O’Sullivan a refuzat să se prezinte la obligatoria conferință de presă.

Comentariul lui Ali Carter n-a continuat pe același ton glumeț pe care începuse : “Bineînțeles că snookerul are nevoie de Ronnie și cred că el știe acest lucru. Fanii adoră să-l vadă jucând. Și mie mi-ar plăcea să joc la fel de bine ca el și pe urmă să refuz să mă prezint la conferința de presă. Numai că uneori, dacă n-are chef de ceva, pur și simplu pleacă acasă. Este foarte bun, dar am impresia că are dificultăți în a menține echilibrul între viața particulară și cea profesională. Cine știe ?!... Seamănă cu orice geniu, de exemplu cu George Best. E tare în domeniul talentului, dar slab în alte domenii, ceea ce, bineînțeles, se vede.”

Ulterior, Ronnie O'Sullivan s-a gândit, cine știe, că întinde coarda prea mult și a dat un mic interviu la BBC. Declarația lui citată mai sus face parte din acel interviu, care a început cu mulțumiri aduse fanilor credincioși. "Azi a fost o zi superbă ! De când s-a întâmplat ceea ce s-a întâmplat, am primit mesaje de simpatie de peste tot, de la fanii mei din întreaga lume, a fost ceva fantastic. Vreau să le mulțumesc tuturor pentru că ne susțin pe Ali, pe mine, snookerul. Nu eram sigur de reacția de azi a publicului. Nu m-am antrenat decât o săptămână, fiindcă am avut gripă, iar în ultimele zece zile am tot stat în pijama. Nici acum nu mi-a trecut încă, dar sunt OK" (restul, mai sus!)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zid Taz
De ce oare imi vine in minte expresia aia suculenta cu vacuta care umple sistarul si apoi da cu copita in sus-numitul recipient? Arrgh! De ce nu m-oi putea si eu bucura pana la capat de o victorie frumoasa si de un snooker remarcabil? Pentru ca mi-s fan Ronnie, capisci? Smile
Asta mai lipsea, alte discutii cu conducerea WSA. Prost l-au sfatuit piarii, tare prost. Rolling Eyes Sigur, una e sa ai o discutie agreabila in studioul BBC cu Steve Davis, Hazel Irvine sau John Parrott si alta e sa te arunci "in gura lupului" si sa te expui la intrebari contondente din partea unui Clive Everton sau al vreunui dracusor de ziarist incisiv de la The Sun. Ce-si face omu' cu mana lui...deh! Rolling Eyes Mr. Green
Una calda, una rece. Si sa nu zica oarescumva ca era prea racit, ca...nu tine. Rolling Eyes

Mda. Exact asa a fost si la GP 2005. Abia-abia il bate pe Hawkins in decisiv si apoi tranteste chestia cu gradinaritul.
Snookerul cateodata e ca familia. Ii iubesti de numa' dar uneori te scot din sarite. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am citit chiar acu' o stire scurta pe site-ul WSA care spune ca Elaine Dott ar putea avea cancer sau un chist. Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2007, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Problema lui Graeme este că Elaine este suspectă de cancer. Ea s-a dus la doctor pentru un control de rutină (e din nou însărcinată) și i s-a descoperit un chist sau o tumoare de alt gen - rezultatul întregului examen medical va fi cunoscut peste câteva zile. Bietul Graeme ! Cum o fi jucat meciul ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 17 Ian 2007, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil frame! Ratarea a doua bile de meci! Fantastic!
Mon Peter! Ce snookere! Iaca si dramatismul.

Despre Graeme nu pot sa spun nimic. Nu pot. Decat ca mi-as dori sa fie bine. Tare-tare mi-as dori.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 17 Ian 2007, 2:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ding Junhui : “La York, am făcut tot posibilul să joc cât mai bine, dar eram mult prea obosit. Peter este unul dintre adversarii cei mai redutabili. Este un mare jucător și un maestru al tacticii. În ultimele câteva frame-uri, am jucat foarte bine. În momentul de față, cred că Ronnie O’Sullivan este favorit, dar și eu o să încerc să joc cât mai bine.”

Miss Chigwell a scris:
Sigur, una e sa ai o discutie agreabila in studioul BBC cu Steve Davis, Hazel Irvine sau John Parrott si alta e sa te arunci "in gura lupului" si sa te expui la intrebari contondente din partea unui Clive Everton sau al vreunui dracusor de ziarist incisiv de la The Sun.


Taman așa. Conform celor de la The Times, după boicotarea conferinței de presă, Ronnie O'Sullivan a fost de acord să dea un mic interviu la BBC (lui Steve Davis) dar numai dacă nu se abordează problema isprăvii de la York. Cine știe dacă a vrut să le mulțumească fanilor sau să pună presiune pe comitetul disciplinar menționând câte mesaje de simpatie etc a primit el din toată lumea ?!...

Conform celor de la The Sun, O'Sullivan ar fi spus că a refuzat să participe la conferința de presă pentru că nu voia să discute despre incidentul de la York în timp este în curs procedura disciplinară, dar, în fond, nici nu trebuia să se refere la ea. N-avea decât să vorbească doar despre meciul abia încheiat și gata.

Oricum, Ronnie a cam "deformat adevărul" atunci când a dat a înțelege că s-ar antrena împreună cu Ali Carter. Acesta este citat în The Daily Mail punând lucrurile la punct : nu s-au mai pregătit împreună din anul 2005 ! Ali Carter : "Într-o zi îți dă telefon și te invită la un antrenament și după aceea nu mai auzi o vorbă de la el timp de cinci ani. Suntem în relație de bună ziua - bună ziua și atâta tot."

Același ziar de azi comentează : "În cazul în care O'Sullivan scapă nepedepsit, va fi tulburare printre jucători." Ar fi foarte posibil - indiferent de declarațiile de circumstanță & fațadă, mai nimeni dintre ei nu-l agreează. Îl respectă (sau îl invidiază) pentru talentul lui, dar nu-l apreciază deloc ca om. În afară de Jimmy, care îl acceptă așa cum e și ține la el, nimeni nu-i este cu adevărat aproape.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20212
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 17 Ian 2007, 4:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci

Stephen Hendry : "Înainte de York, viitorul meu părea tot mai încețoșat. Nu-mi fixasem nici un obiectiv pentru acest sezon, dar acum am convingerea că am regăsit drumul victoriei și că mai pot câștiga titluri. Masters-ul este unul dintre cele mai mari evenimente – doar Campionatul mondial are un prestigiu mai mare. Pentru mine, victoria la Wembley ar fi un obiectiv pe care mi-ar plăcea mult să-l realizez.” (Restul mini-interviului Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=13237#13237 )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 17 Ian 2007, 10:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bine Ronnie , asa ne place sa te vedem...cu mutrisoarele tale , cu loviturile de geniu!! Congrats.
Bravo si lui Ding [chiar daca nu am reusit sa vad meciul pananla final Smile]

Mathew - Stephen <----it should be very interesting. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Mie 17 Ian 2007, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

NU pot sa cred ca mi-a facut asta.... ah... nici turneul asta nu il mai vad.
Imi imaginez cat si-ar fi dorit sa castige. Daaaaamn, cat ma oftic!!!! toate astea dupa ce revenise spectaculos (cum ne-a si obisnuit aproape meci de meci). Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » The Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 5 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community