Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

cine stie jocul online isnooker ?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 19 Mai 2008, 22:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am intzeles, Corado, nu trebuie sa pui mesaje peste tot. Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 10:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am jocul WSC Real 09 pe PC si cred ca e foarte bun. Singurul lucru neplacut este ca ca trebuie sa joci mult pana sa poti folosi toti jucatorii. Dar cand ai toate arenele si toti jucatorii este chiar placut sa joci. Nu luati in seama criticile aduse de revistele de specialitate caci ele spun ca jocul nu este reusit pentru ca snookerul e plictisitor. Cei care spun aceste lucruri habar nu au ce sport frumos este snookerul. Va recomand sa va interesati de acest joc :D



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.


Ultima modificare efectuată de către snookerfan97 la Joi 28 Ian 2010, 19:19, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă vrei un simulator de snooker, încearcă VP3 (Virtual Pool 3). Ultima versiune a apărut prin 2004, parcă. Este adevărat, nu are decât o singură masă de snooker, nu sunt jucătorii din Main Tour, dar ca feeling (faptul că execuţi loviturile ca în realitate) este peste toate versiunile de WSC sau alte jocuri online. Cel puţin pentru mine...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Virtual pool 3 este cel mai realistic joc de biliard facut vreodata...insa la partea de snooker e jalnic...nu sunt respectate toate regulile jocului de snooker si nici nu ai posibilitatea sa joci pe mese de snooker, ci tot pe mese de biliard...

WSC09 este ceva mai bun decat WSC 2004 sau 2005 insa are acelasi control greoi si lovituri imposibile , devin posibile dat fiind faptul ca iti arata traiectoria bilei obiect... In schimb ca feeling is grafica e ok.

La WSC am reusit si break-ul de 147... iar VP3 joc foarte des...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 13:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
Virtual pool 3 este cel mai realistic joc de biliard facut vreodata...insa la partea de snooker e jalnic...nu sunt respectate toate regulile jocului de snooker si nici nu ai posibilitatea sa joci pe mese de snooker, ci tot pe mese de biliard...

Am spus, există o masă de snooker, care dacă este configurată cum trebuie este foarte apropiată de realitate (excepţie făcând buzunarele de mijloc, care nu pot fi setate să aibă "deschideri" diferite faţă de cele de colţ).
Referitor la reguli, da, ai dreptate, nu poţi pune adversarul să repete o lovitură (mai pe scurt, nu există "foul and a miss"), dar nu este foarte deranjant.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 13:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incercati si http://www.8ballclub.com/. E un joc online. Din pacate nu "stie" toate regulile si nici efectul lateral, dar e unul din cele mai reusite simulari de snooker.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da...e fun si ala...il jucam acum ceva timp...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010, 21:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu joc WSC si am reusit de doua ori 147. Sunt pe locul trei mondial . Am castigat toate turneele intr-un sezon dar tot nu am urcat prea mult in clasament. Eu cred ca Virtual Pool 3 este un joc vechi care la snooker nu are arene si nici jucatori adevarati.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
iuliana



Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 2
Locație: ILFOV

MesajTrimis: Lun 3 Mai 2010, 17:55    Titlul subiectului: GAMEZER Răspunde cu citat (quote)

cred ca as putea si eu sa recomand http://gamezer.com/billiards/.jocuri diferite de biliard inclusiv snooker.o grafica nu tocmai excelenta,dar merita jucat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui iuliana Trimite mesaj privat
rokyronnie
More than a fan


Data înscrierii: 30/Sep/2007
Mesaje: 45

MesajTrimis: Lun 3 Mai 2010, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

recomand de asemenea www.gamedesire.com


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rokyronnie Trimite mesaj privat
Geosh
Fan


Data înscrierii: 03/Mai/2010
Mesaje: 11
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 4 Mai 2010, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am World Snooker Championship 2009, iar grafica e suuuper. WSC 2005 e si el bunicel dar se cam inteapa daca nu ai placa de minim 256 MB (eu aveam ATI Radeon 9550 si tot mergea) Razz Daca vrea cineva jocul ii dau torrentul cu placere. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Geosh Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community