Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez (nu cine ați vrea să-l câștige ! ) ?
Steve Davis
10%
 10%  [ 2 ]
Andrew Higginson
36%
 36%  [ 7 ]
Neil Robertson
52%
 52%  [ 10 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 19:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Oare se va lăsa intimidat Andrew de Neil, demolatorul de multipli campioni mondiali ?...

Eu cred ca da... Razz Dar mai intai trebuie sa treaca de Maguire. Dar daca Neil va juca in continuare tot asa (si nu vad de ce nu ar face-o) nu cred ca-i poate sta cineva in cale indiferent cine va ajunge cu el in finala.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, să vedem mai întâi meciul Higginson - Maguire. Laughing S-ar putea ca scoțianul să-și aducă aminte cum făcea el praf & pulbere pe mai toți așii cu pretenții acum câteva sezoane. Aseară, însă, nu prea mi-a smuls strigăte de admirație... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ce splendidă închidere de masă în al 8-lea frame ! Senzațional ! Bravo, Stevo ! 8) Very Happy



Intradevar,senzationala reusita lui Steve Very Happy .Cred ca dupa break-ul maxim al lui Andrew Higginson,aceasta a fost cea mai frumoasa inchidere de masa a turneului. 8) Imi pare rau ca a pierdut meciul. Sad As fi vrut sa castige turneul,insa asa cum a spus si Marius Ancuta este bine si asa pentru ca si-a asigurat locul in top 16. Smile
Sper sa castige Andrew Higginson turneul. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:

Sper sa castige Andrew Higginson turneul. Majoreta


avand in vedere ca mai sunt maguire, robertson si higginson in turneu...GO HIGGINSON!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu as vrea sa'l castige Maguire Yeah nici impotriva lui Robertson n'as avea nimic...Higginson si'a facut datoria cu 147 Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

robertson si higginson si maguireson. Laughing Laughing Laughing Ce turneu... Imi pusesem banii pe castigatorul meciului dintre Robertson si O'Sullivanson. Very Happy Acu' ma astept sa nu ma dezamageasca, desi ar fi o surpriza placuta sa ia si Higginson. Maguireson nu ma astept sa-l ia, dar nu se stie niciodata. Shocked Ciudat turneu, in orice caz. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
robertson si higginson si maguireson. Laughing Laughing Laughing Ce turneu... Imi pusesem banii pe castigatorul meciului dintre Robertson si O'Sullivanson. Very Happy Acu' ma astept sa nu ma dezamageasca, desi ar fi o surpriza placuta sa ia si Higginson. Maguireson nu ma astept sa-l ia, dar nu se stie niciodata. Shocked Ciudat turneu, in orice caz. Rolling Eyes
]
cat de tare Laughing Laughing
eu tin cu Andrew...blondinu' si sotianu' nu sunt printre simpatiile mele Rolling Eyes Rolling Eyes
si pt Stiv, Stiv Devis ( Steve Davis),frumos meci...bravo lui...a true knight in shiny armour... 8)



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 20:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Neil Robertson : “Două titluri în același sezon ? Ar fi o mare realizare, pentru că nivelul la care se joacă acum este foarte ridicat. Ar fi fantastic să-mi încep în acest fel pregătirea pentru Campionatul mondial. Dar nu m-am gândit la asta : m-am concentrat foarte intens asupra meciului de azi și cred că în materie de alegere a loviturilor, m-am orientat destul de bine. Am fost nevoit să pun capăt meciului imediat ce mi s-a ivit ocazia, pentru că Steve are la activ foarte multe întoarceri de scor.”

Deci : Hendry, O’Sullivan, Davis. “Toți au câștigat o mulțime de titluri la Sheffield, ca să nu mai vorbim de nenumărate alte turnee, așa că, din punctul de vedere al scalpurilor cucerite, trebuie să spun că am avut o săptămână excelentă. Totuși, asta n-o să mai conteze prea mult dacă n-o să reușesc să-mi păstrez concentrarea și în finală...”

Steve Davis : „Am ratat o lovitură ușoară la o bilă roșie, în al doilea frame și pe urmă am executat neglijent câzeva lovituri de siguranță – suficient ca Neil să revină la masă și să-și fructifice șansele. Dar am făcut un meci destul de bun și m-am simțit bine. Rezultatul acesta mă ajută în tentativa mea de a rămâne în Top 16 și la vârsta de 50 de ani. Ar fi un mic record de care recunosc că aș fi mândru. Însă chiar dacă n-aș reuși o asemenea performanță și aș fi obligat să trec prin rundele de calificare, probabil că tot nu m-aș retrage pentru că încă îmi mai face o mare plăcere să joc snooker !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 21:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, Higginson!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

strans meeeeci... Confused Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Feb 2007, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibilă lovitura lui Higginson la bila maro ! Surprised Surprised Surprised

Da, scorul e strâns, Dee - dar Higgs joacă mai bine decât Mags și mi se pare că vom avea o finală australo-engleză și nu australo-scoțiană... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fantastica realizare pentru Andrew Higginson! Felicitari!
Este impresionanta maniera in care joaca, m-a uimit prin loviturile care iti taie rasuflarea si prin viteza de joc.

Este reconfortant pentru pentru un om dezamagit dupa ziua de ieri, asa cum am fost eu Rolling Eyes , sa gaseasca o reala bucurie in maniera in care a evoluat la acest turneu un jucator de la care nimeni nu se astepta. Andrew a reusit sa-mi mentina in continuare treaz interesul pentru Welsh Open-ul de anul acesta, dupa ce jucatorii mei favoriti au parasit rand pe rand competitia.

Astept cu nerabdare finala de maine si l-am votat pe Andrew ca invingator. Smile Razz



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 0:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa este ! Jos pălăria, Mr Higginson ! 8) Very Happy

Dacă Neil a văzut meciul (și sunt sigură că l-a văzut), cred că își dă seama că nu va avea un adversar pe care să-l joace pe degețele !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Andrew!
E, nimic de pierdut. Oare... Confused
Ma conformez traditiei brite si tin cu outsiderul. Ce turneu de vis pentru un jucator venit din ultima linie de calificari.
Si-s curioasa cat de big-headed se simte Robertson acum. Un pic curioasa Wink
Daca Day s-a speriat rau apai macar Higginson sa nu o faca.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20199
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 2:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Andrew Higginson : “Știu că am mai spus-o, dar mă simt ca într-un vis, e ceva ireal. Punctele în clasament, banii, totul pare de domeniul fantasticului, este ceva extraordinar și fiecare meci pe care-l câștig devine un nou bonus. Este incredibil ! Dacă, înainte de Malta Cup, cineva mi-ar fi spus că o să ajung în optimile unui turneu și, pas cu pas, mai departe, într-o finală, aș fi trimis persoana respectivă să-și facă un test anti-drog ! Ce n-aș fi dat pentru șansa de a juca într-o finală ?!... Aș fi fost în stare să-mi amputez singur un picior !

N-aș vrea să par înfumurat, dar, ținând cont că asta a fost prima mea semifinală, cred că într-adevăr am jucat bine. Înainte de meci, am avut mari emoții, fiindcă îmi dădeam seama că am ocazia să fac un lucru care, pentru mine, depășea orice închpuire dar, după ce am intrat la masă, am început să mă simt bine. Acum, după felul în care îmi merge jocul, cred în șansa mea de a câștiga turneul.”


Stephen Maguire : „Andrew a fost cu mult mai bun decât mine și nu am nici un motiv să mă plâng de acest rezultat. A fost pur și simplu un adversar prea puternic. Îl mai văzusem jucând, dar, drept să vă spun, nu m-am așteptat să facă un meci atât de bun, mai ales având în vedere că e la prima lui semifinală. A fost incredibil ! A jucat ca și cum s-ar fi aflat în primul meci de calificare, adică fără niciun fel de presiune. E clar că starea lui mentală era foarte bună, pentru că alegea corect loviturile și le executa la perfecție.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următoare
Pagina 13 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community