Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez (nu cine ați vrea să-l câștige ! ) ?
Steve Davis
10%
 10%  [ 2 ]
Andrew Higginson
36%
 36%  [ 7 ]
Neil Robertson
52%
 52%  [ 10 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Iar in clasamentul pe un an...voila surpriza:
1) Peter Ebdon 12800
2) Stephen Hendry 10975
3) Ronnie O'Sullivan 10950
4) Ryan Day 10500 8)


Cred ca l-ai omis pe Ding cu 11550! Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rrsae
Fan


Data înscrierii: 04/Noi/2006
Mesaje: 14

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

monik_4_ronnie a scris:
eu deja consider rupt jocul...6-2 neil...si a avut si destul noroc..plus k andrew parca nu se regaseste...a mai avut ocazii,si a riscat aiurea...acuma sa vedem daca isi revine in cele 3 ore de pauza...
pt spectacol si pt cei din sala,sper k andrew sa revina,sa aduca putin suspans finalei...ca l-au incurajat generos cei prezenti...
cota de 800:1 in cazul lui Andrew Shocked Rolling Eyes wow...2 lire daca pariam si noi..imagine... Laughing 8)



misto cota de 800:1, acum este si posibil sa iasa Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rrsae Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Dum 18 Feb 2007, 23:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne fereste!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Ce deblocare a bilei negre,ce revenire, ce joc al lui Andrew...I am shocked!



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Angry Angry
Ar fi fost prea frumos.
Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 0:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, baieti! Bine ca n-am fost implicata emotional! Asa revenire n-am mai vazut de la cea a lui Paul.
Merita felicitari amandoi!
Asadar:

Well done, Neil! Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause
Well done, Andrew!
Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Lun 19 Feb 2007, 0:44, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 0:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce finală superbă ! Cum așa ?! Shocked Fără Hendry, O'Sullivan, Davis, Williams, Ding, Stevens and so on ?!... Shocked Ei da, chiar și fără ei.

Felicitări, Andrew ! Felicitări, Neil ! Bravo pentru un meci de zile mari. Foarte mari.

Ai dreptate, Mrs Hendry : trebuie aplauze, multe, multe aplauze !

Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un joc de vis, o finala de vis. Imi pare rau de Andrew Sad , ar fi putut sa castige. Felicitari Neil! Simpatica aruncarea prosopului pe masa Very Happy . Declaratiile incantatoare si un public magnific. Merita aplauze…muuuuulte
Applause Applause Applause Applause Applause Applause



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 1:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fantastica finala!!! 8) Applause

De cand urmaresc snooker-ul nu am mai vazut niciodata pana acum un meci sau o finala in care sa nu joace Ronnie si in care totusi sa am parte de atat de multe emotii. Rolling Eyes

M-a impresionat extraordinar Andrew Higginson si sper din tot sufletul sa confirme in continuare, asa incat sa mai avem ocazia sa-l vedem evoluand in etapele televizate ale turneelor viitoare. Cine stie, poate chiar la CM-ul care vine? Oricum imi doresc ca superba lui evolutie de la acest turneu sa nu reprezinte doar "un foc de paie", pentru ca ar fi pacat.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 4:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superba Finala!

Felicitari Neil! Applause
Felicitari Andrew! Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 5:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Neil Robertson : „Nici nu-mi vine să cred că sunt aici și vorbesc despre victorie ! Habar n-am unde a stat Andrew ascuns până acum ! Pentru mine, ăsta este un mare, mare mister ! Locul acestui om este în Top 16 ! Când îl conduceam cu 6-2, el credea, probabil, că nu mai are nimic de pierdut și felul în care a jucat și a câștigat următoarele șase frame-uri a fost uluitor ! Ne-a ținut pe toți cu răsuflarea tăiată ! A fost ceva incredibil ! Chiar și când mai greșea la câte o bilă, scăpa nevătămat din încurcătură. Pe urmă, când mă conducea el pe mine cu 8-6, mă gândeam că am scrântit-o. Am început să-mi pierd răbdarea pentru că îi reușeau toate loviturile - și cele la buzunar, și cele de siguranță.

Încercam pur și simplu să-mi spun că e cazul să-l urmăresc cu plăcere și să nu mă las cuprins de frustrare. Trebuia să-mi păstrez calmul și să sper că o să-mi ofere o șansă. Pe urmă, a început și el să rateze câteva lovituri și așa am reintrat în meci. Am fost convins că o să câștig ultimul frame dintr-o singură vizită la masă, dar când ajunsesem cu breakul la 37 de puncte, mi-am pierdut poziția. Cu toate astea, știam că dacă Andrew mai ratează o dată, o să reușesc să trec linia de sosire.

Nu cred că în octombrie, la Grand Prix, m-am prezentat chiar atât de bine, dar săptămâna asta am avut momente în care am jucat excelent și am făcut breakuri mari. Trebuie să mă obișnuiesc să joc în fața unui număr mare de spectatori și pe mesele televizate, care, din cauza sistemului de iluminat, sunt mai rapide. În acest sezon, am acumulat mai multe puncte decât oricare alt jucător și asta e fantastic. Sunt bucuros să mă alătur celor – nu chiar atât de mulți – care au câștigat câte două titluri în același sezon.

Peste câteva zile, încep să mă antrenez foarte serios pentru Openul Chinei și pentru Campionatul mondial. Obiectivul meu este să-mi consolidez poziția în Top 8, cu toate că s-ar întrezări și șansa pătrunderii în Top 4. În această perioadă a sezonului, mi se cam face dor de casă, dar momentele victoriei te răsplătesc și pentru acest gen de sacrificii.”


Andrew Higginson : „În prima sesiune m-am simțit cam obosit. Neil a jucat foarte bine, dar eu n-am putut să iau startul. Pe urmă, când am revenit în arenă pentru sesiunea de seară, am constatat că reușesc din nou să mă concentrez. Am început să fac breakuri mari și să joc solid. Vedeam că Neil juca nu slab, dar cu unele ratări. Când am trecut la conducere și scorul a devenit 8-6, mi-am zis că a venit și pentru mine ziua victoriei, dar Neil a făcut două breakuri mari și a egalat.

În frame-ul decisiv se poate întâmpla absolut orice. Am văzut acea lovitură combinată și, cu toate că mi-am dat seama cât e de riscantă, tot am vrut s-o încerc, ca să nu mai execut din nou o lovitură de siguranță care să-i ofere lui Neil șansa de a scăpa printr-una dintre loviturile lui de distanță. Am ales riscul în numele gloriei, dar poate că n-a fost o idee prea înțeleaptă, mai ales că îmi simțeam brațele de parcă erau de gelatină !... Am lovit alături de țintă și l-am adus pe Neil înapoi la masă. Bravo lui că a știut să profite de ocazia pe care i-am oferit-o ! O să se numere mulți ani de acum încolo printre primii jucători din clasament și sper să ne mai întâlnim și în alte bătălii precum cea de azi.

Asta a fost cea mai frumoasă săptămână din viața mea. Am urcat pe locul 40 în clasament, ceea ce, pentru mine, este o realizare extraordinară. Sper să am un parcurs bun și la turneul următor – nu să mă împiedic atunci când dau cu nasul de primul obstacol ! Întotdeauna am știut că sunt un jucător suficient de bun ca să câștig meciuri – nu aveam nevoie decât de o confirmare precum cea de aici. Această confirmare mi-a deschis ochii și o să-mi dea avânt, pentru că vreau să mai simt gustul victoriei și să merg mai departe. Doresc să fiu mai mult decât surpriza plăcută a unui singur turneu...”


Într-un excelent articol publicat în The Guardian de azi, Clive Everton îl elogiază pe englez în termeni care, venind din partea lui, înseamnă foarte mult : "Higginson a jucat șase frame-uri în stil de campion mondial". (Robertson triumphs but Higginson takes centre stage > http://sport.guardian.co.uk/snooker/story/0,,2016317,00.html Din presa australiană > http://www.sportal.com.au/othersports.asp?i=news&id=94777 )



.


Încă o dată, BRAVO, NEIL & ANDREW ! Poate pentru că nu ne-a luat ochii și mințile niciunul dintre starurile ultraaclamate, am putut constata că într-un meci frumos, marele învingător este snookerul însuși.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 12:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recunosc ca tineam cu Neil...si am cam ramas socata cand am vazut ca revine Andrew...dar CE FINALA!!! Shocked Shocked Shocked Extraordinar jocul amandurora [au facut cu schimbul Razz] si in final imi pare tare bine ca a triumfat Neil. Oricum mai frumos nici ca se putea.. Very Happy
Congrats!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
rrsae
Fan


Data înscrierii: 04/Noi/2006
Mesaje: 14

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 12:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dupa parerea mea , Higginson a jucat jocul decisiv foarte slab Sad , nu trebuia sa atace lovitura aia combinata in startul jocului, cred ca era mai bine sa atace bila spre buzunarul superior drept sau si mai bine o lovitura de siguranta.....iar mai apoi a mai ratat inca vreo 2 bile ...pacat, pt ca putea sa-l bata pe Robertson..in orice caz cred ca o sa l mai vedem pe la TV deoarece a dat dovada de un caracter puternic, simtul umorului de care a dat dovada ma face sa cred asta..Bravo Andrew Higginson !Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rrsae Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 12:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar daca a pierdut , ma bucur ca i'a dat o ,,lectie'' lui Neil...care a fost spectator la 6 jocuri superbe. Smile Nu stiu daca doar mi se pare , dar Neil , nu pare cel mai modest jucator Razz , asa ca i'a fost invatatura de minte. Razz Cred ca la final Andrew s'a simtit prea increzator , desi Robertson castigase ultimele doua jocuri , si de aceea a riscat la loviturile acelea...chiar daca este un clishe' , experienta in meciuri cu presiune si'a spus cuvantul. Smile


Ceea ce am vrut sa remarc , nu numai in finala , ci in intreg turneul , este norocul care l'au avut , in general jucatorii! Shocked In intreg turneul au fost niste lovituri de nu'ti venea sa crezi...dar daca stau sa ma gandesc....cred ca Andrew a fost campionul loviturilor norocoase...acest fapt nediminuand DELOC forma superba in care este , si nevrand sa ,,explic'' ajungerea lui pana in finala!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Neil Robertson : (...) „Trebuie să mă obișnuiesc să joc în fața unui număr mare de spectatori și pe mesele televizate, care, din cauza sistemului de iluminat, sunt mai rapide.” (...)

Cum adica din cauza sistemului de iluminat sunt mai rapide mesele? Confused



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Feb 2007, 19:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superba finala!
Bravo Neil! Yeah Bravo Andrew! Yeah

A fost o finala superba,in care Andrew a reusit o revenire incredibila. Very Happy Imi pare foarte rau ca a pierdut ,insa chiar si asa pentru el a fost un turneu senzational si nu are de ce sa fie suparat.Sper il vedem la Campionatul Mondial si la toate turneele din sezonele urmatoare deoarece merita acest lucru.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Următoare
Pagina 15 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community