Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez (nu cine ați vrea să-l câștige ! ) ?
Steve Davis
10%
 10%  [ 2 ]
Andrew Higginson
36%
 36%  [ 7 ]
Neil Robertson
52%
 52%  [ 10 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 3:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Michael Holt : “Reușesc să fac breakuri mari și asta înseamnă că execut bine loviturile și că joc bine. Ricky este un jucător de calitate și este o mare realizare să-l învingi cu 5-4, mai ales după ce ai fost condus cu 4-2. Încă mai am momente în care îmi pierd concentrarea fiindcă îmi las gândurile să umble aiurea când ar trebui să fiu atent la lovitura următoare, dar știu că pot să joc la fel de bine ca oricare dintre cei care au câștigat turnee, așa că sper să-mi vină și mie rândul la un trofeu, cât de curând.”

David (sau Dave) Gilbert a reintrat în Main Tour venind din Challenge Tour. În calificările pentru Malta Cup 2006, David Gilbert i-a învins pe Bjorn Haneveer (5-3) și pe Ding Junhui (5-1) – dar a fost la rândul lui eliminat din runda a 3-a a calificărilor de către Ricky Walden (5-1). Nu se simțea în formă și nu prea știa încotro s-o ia – adică nu era sigur dacă dorește să-și continue activitatea competițională.

Motivele țineau mai degrabă de lipsa banilor, de aceea oferta fostului campion al Angliei Steve Judd a fost de-a dreptul providențială. Acum câteva luni, David povestea într-un interviu : “Steve mi-a spus că o să mă sponsorizeze el, cu condiția să-mi reiau pregătirea. M-a ajutat enorm. Acum nu mai trebuie să-mi fac griji în legătură cu facturile și cu toate celelalte cheltuieli – pur și simplu n-am altceva de făcut decât să mă antrenez. De aceea aș vrea să-i mai pun și eu lui Steve ceva bani în buzunar.”

Doi sunt idolii lui Dave : Steve Davis și Stephen Hendry. Visul lui : să ajungă la Crucible în calitate de competitor la Campionatul mondial – fie și în numai în prima rundă... Un vis pe care, spune el, nici măcar nu îndrăznește să-l viseze până la capăt.

Dave este și autorul unui break maxim realizat într-una dintre primele runde din Benson & Hedges Championship (2001).

Dar nu e băiat de bani gata și nu face mofturi : nu vrea să ia prea mulți bani de la Steve Judd, de aceea și-a luat și o slujbă. Nu e genul de job în care să-i vezi pe jucătorii de snooker : cei mai sărăcuți dintre ei își mai câștigă o pâine prin diverse cluburi de snooker sau de pool. Nu și Dave. El s-a angajat la trustul forestier unde lucrează și tatăl lui. “Nu prea seamănă cu o arenă de snooker ! Într-o zi ești pe tractor, în ziua următoare ai de plivit puieții din pepinieră.”

După meciul cu Watta, a spus : “Muncesc în continuare la pădure. Săptămâna trecută, am stat în frig și, împreună cu ceilalți din echipă, am plantat 5000 de copaci, pentru că împădurim o zonă de lângă Botany Bay. Mai muncesc și la ferma familiei – mă întorc cu și mai mare poftă la masa de snooker atunci când știu că nu trebuie să-mi fac griji în legătură cu banii. E numai și numai vina mea că abia acum ajung pentru prima oară în șaisprezecimile unui turneu. Probabil că ori n-am muncit destul, ori am petrecut prea multe nopți în oraș, ca băieții. E extraordinar să joc și eu în fazele finale și să mă simt și eu jucător de snooker în toată puterea cuvântului. Urmează să mă întâlnesc cu Steve Davis și va fi cel mai important meci din viața mea, mai ales dacă va fi programat la masa televizată. Steve e o adevărată legendă. A avut victorii peste victorii și la fel aș vrea să am și eu. Se apropie de 50 de ani și uite că încă se menține în Top 16 – e fenomenal ! Sper să joc bine.

Meciul cu James Wattana a fost groaznic. James a ratat mai toate loviturile...”


Joe Perry : "Nu că aș ține să mă laud, dar cred că joc destul de bine. Acum, turneele sunt deschise – orice este posibil, iar dacă faci un joc bun și mai ai și un strop de noroc, poți să câștigi un trofeu. Așa spune lumea, numai că eu încerc să nu plec urechea la asemenea comentarii. Știu că unii m-au văzut favorit la acest titlu încă înainte de a fi jucat primul meci, dar tot așa îl dăduseră favorit și pe Ian Preece în meciul cu Mark Selby și uite că Mark l-a învins pe galez la zero..."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 15:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Grozav ce-mi place cum arata sala! Aminteste de aerul festiv al teatrului Crucible inainte sa-l schimbe in ceva cuminte si fara personalitate. Rolling Eyes
Si ce ma 'nerveaza ca e decalat sunetul! Foarte sacaitor sa vezi lovitura si apoi sa auzi click-click. Rolling Eyes
Hai, Matt! Hai...puncte...importante...aidi! Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 15:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N'am un favorit intre Matthew si Mark...dar sper sa mai ia niste puncte Matts ca e de rau... Sad
For later.....GO HIGGIE! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ati observat cum tremura Mark Selby?...foarte ciudat Very Happy . Nu am mai vazut asa ceva, inainte de fiecare lovitura tremura si isi misca corpul.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie147 a scris:
Ati observat cum tremura Mark Selby?...foarte ciudat Very Happy . Nu am mai vazut asa ceva, inainte de fiecare lovitura tremura si isi misca corpul.

O fi un tic...



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 15:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scoțienii merg bine până acum, nu le fie de deochi ! Wink 8)

Programarea meciurilor Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=13967#13967

(înainte de meciurile zilei)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelentă evoluția lui Mark Selby. Nu cred că motivul e pur și simplu că a prins o zi bună. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ce ora e mai exact Kendo vs JO? Please.

Thanks! Oare o fi transmis macar o bucata din el? Nu cred. Sad Of... Go Jojo! Very Happy Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Excelentă evoluția lui Mark Selby. Nu cred că motivul e pur și simplu că a prins o zi bună. Wink Laughing


Intr-adevar a jucat excelent. Nu prea i-a oferit sanse lui Matthew Very Happy. Well done Mark Wink



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done Mark!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 18:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam proastă zi pentru galezi : și Ryan Day e pe cale să piardă. Nu-l văd revenindu-și de la 4-0...

Și eu aș vrea să văd meciul Ken Doherty - Joe Swail ! Evil or Very Mad KenDo pare decis să domine...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Selby : “Am început meciul cu ceva emoții și m-am simțit sub presiune, pentru că Matthew se afla pe teren propriu. L-am considerat unul dintre adversarii cei mai periculoși, dar am reușit să-mi păstrez calmul și pe urmă m-am simțit mai relaxat. Joc suficient de bine ca să mă calific în fazele superioare ale turneului. Nu trebuie decât să mă concentrez asupra bilelor. Sper să joc și în următorul meci la fel de bine cum am jucat azi. Dacă va fi așa, o să am șanse de a-l câștiga.”

Matthew Stevens pare să fi fost afectat de urmările unei gripe : „Sunt dezamăgit pentru că unora li se dă voie să joace fără papion, iar mie nu mi s-a permis acest lucru. A fost prima oară în cariera mea de zece ani când am făcut o asemenea cerere și totuși ea a fost respinsă. Sigur că am fost supărat. Am gripă, am dureri în urechea internă și simțul echilibrului mi-e grav perturbat. Sunt bolnav de ceva vreme și la meci au fost momente în care nici nu vedeam bine, dar nu, mi s-a spus că n-am voie să-mi scot papionul ! Nu că-mi caut scuze. Mark a jucat foarte bine, iar în afară de asta, este un băiat foarte simpatic și unul dintre jucătorii care au progresat cel mai mult în acești ultimi câțiva ani.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 14 Feb 2007, 3:56, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci

Andrew Higginson urmează să joace cu John Higgins, pe care l-a ajutat să ajungă la Centrul cultural din Newport : scoțianul era la hotel și căuta cu disperare un taxi, ca să meargă să-și facă pregătirea pe una dintre mesele din sala de antrenament. “L-am dus pe John cu mașina, fiindcă în centrul orașului circulația este îngrozitoare și ar fi pierdut foarte mult timp așteptând taxiul.

Atunci când este în formă, e greu de spus care este cel mai bun jucător din lume : el, John, sau Ronnie O’Sullivan. Știu că va trebui să fiu la înălțime pentru simplu motiv că-i sunt adversar. Este o onoare să fii adversarul unor jucători de talia lui Jimmy, Steve, Ken sau John.

Acesta este în mod categoric cel mai bun sezon din cariera mea. Asta am visat încă de pe când eram copil și lumea mă tot întreba când o să mă vadă și pe mine la televizor, ceea ce, recunosc, a mai sporit presiunea sub care mă aflu. Dar sunt și eu un jucător bun, numai că e greu să-ți păstrezi încrederea în tine însuți atunci când pierzi meci după meci.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Minunat, Matthew! Rolling Eyes Restanta de ieri: brava, Mark K! Angry Iar Ian McCulloch v Ronnie in primul tur la Welsh? Zid Sa vedem...sa vedem...puncte... Confused Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos gestul lui Andrew...eu il lasam pe John sa mearga cu tramvaiu' Laughing Laughing Laughing . Sper sa il vedem mai des si (sper sa nu imi sara fanii lui John in cap) ce ar fi sa ne faca o surpriza?



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Următoare
Pagina 3 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community