Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez (nu cine ați vrea să-l câștige ! ) ?
Steve Davis
10%
 10%  [ 2 ]
Andrew Higginson
36%
 36%  [ 7 ]
Neil Robertson
52%
 52%  [ 10 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie147 a scris:
Frumos gestul lui Andrew...eu il lasam pe John sa mearga cu tramvaiu' Laughing Laughing Laughing . Sper sa il vedem mai des si (sper sa nu imi sara fanii lui John in cap) ce ar fi sa ne faca o surpriza?


Nu cred că l-ai fi lăsat... Laughing Sper că nimeni nu pune acest forum în rând cu cele unde găsești persoane care să sară-n capul cui nu e de aceeași părere cu ele. Rolling Eyes Laughing Putem și trebuie să ne exprimăm părerile în mod civilizat, fără a jigni pe nimeni. Subiniez : fără a jigni pe nimeni, inclusiv pe unii dintre jucătorii pe care nu-i simpatizăm din motive mai mult sau mai puțin serioase. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 21:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca mai trebuia sa mentionez ca a fost o gluma Laughing . Eu ii simpatizez pe toti jucatorii si pe unii in special, iar John este unul dintre ei Very Happy . Asadar sunt sigur ca nu se va supara pentru micuta gluma pe care am facut-o Razz .



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie147, remarcile mele nu te vizau pe tine, ci aveau un caracter general, mai degrabă constatativ decât prescriptiv. Wink Laughing În afară de asta, da, scoțianul are într-adevăr, simțul umorului. Eu ți-aș ura să ajungi să joci și tu cu el. Atât deocamdată : să joci cu el. Sigur că mi-aș dori să-i și iei măcar un frame, așa cum tocmai i-a luat Andrew (cu care țin în acest moment tocmai pentru că este un outsider Wink Laughing ). Ce zici, promiți să încerci ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc. Evident si eu imi doresc si pot sa incerc, dar deocamdata ma concentrez pe antrenament si las visele pe mai tarziu Very Happy . Urmeaza turneul din Tara Galilor si m-as bucura sa ajung in fazele eliminatorii acolo. Pana la John si compania, mai am multe paini de mancat Laughing



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 22:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi pare rau de Matt... cred ca e a treia oara la rand cand iese din primul tur al competitiei... Zid poate freza e de vina, ar trebui sa si-o refaca...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Na! In Malta au plecat acasa din primul tur - printre altii - Ding, Matthew, Higgins si Ronnie. Primii trei vor fi in curand in proces de a-si face bagajele si de la Newport. Da' ce-aveti, fratilor? Rolling Eyes Taz Chiar asa? In aceeasi ordine de idei astept maine un whitewash de la McCulloch Mr. Green Twisted Evil -yeah, right! Rolling Eyes *emoticon care-si cam roade unghiile* - si un 5-0 de la Dave Harold in 50 de minute.
Serios acum. Nici aerul din Wales nu le prieste capilor de serie? Jeeez!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 13 Feb 2007, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prost... Chiar foarte prost... Higgins o tot ia pe carari nebanuite lately... Sunt curioasa unde o ajunge. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 1:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Andrew n-a jucat prost, dar nici Higgins nu i-a creat probleme dupa primele 3 frame-uri. Imi place cand castiga outsiderii. Very Happy E mai colorat turneul si mai palpitant. Maine, chiar sper ca Ben Wollastoon sa faca o figura frumoasa in fata lui Stephen Hendry si de ce nu, o noua surpriza. Twisted Evil



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 3:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Andrew Higginson : „Sunt într-al nouălea cer ! Nu încape îndoială că asta a fost cea mai mare victorie din cariera mea. Eu cred că John și Ronnie O’Sullivan sunt cei mai buni jucători din lume. În seara asta, John n-a fost în formă, dar chiar și așa, dacă am reușit să revin în meci după ce fusesem condus cu 3-0 și să câștig până la urmă cu 5-3, înseamnă că am jucat și eu destul de bine. N-am început meciul cu emoții – ce-am avut și ce-am pierdut ?!... – dar la ultimele două-trei lovituri recunosc că am tremurat rău de tot. Simțeam că-mi sare inima din piept pentru că-mi dădeam seama de ceea ce eram pe cale să realizez.

Întotdeauna am știut că am capacitatea de a învinge, numai că nu credeam că-mi trebuie chiar atât de mult timp ca să mă afirm. Mă săturasem de așteptare și-mi făceam griji mult prea mari când trebuia să joc cu adversari mai buni și mai bine clasați decât mine. Acum înțeleg că se poate întâmpla absolut orice, că adversarul tău e și el un om ca toți oamenii, nu un căpcăun gata să te-nghită și că singurul lucru la care trebuie să te gândești e să joci bilele de pe masă. Se vede că după meciul ăsta am început să am mai multă încredere în mine însumi !”


John Higgins : „Am avut ocazia să duc scorul la 4-0, dar am ratat și cursul meciului s-a schimbat total. Andrew a jucat foarte bine și a întors rezultatul. Pentru moment, nu înțeleg ce s-a întâmplat. Stephen Hendry sau Ronnie O’Sullivan n-ar fi lăsat să le scape un avantaj de trei jocuri. Poate că tocmai asta e ceea ce-i deosebește pe jucătorii foarte buni de jucătorii cu adevărat mari.”

După înfrângerea din Malta, scoțianul spusese că exista o problemă tehnică, un element străin care se strecurase în jocul lui și nu-și putea da seama despre ce anume ar fi vorba. Ziariștii l-au întrebat dacă a rezolvat problema respectivă. „N-am rezolvat-o și nici nu știu dacă o s-o rezolv vreodată. Singurul aspect pozitiv este că, pentru mine, sezonul trecut a fost unul de mare succes, care totuși s-a încheiat catastrofal cu eliminarea de la Crucible – să sperăm că în sezonul de față lucrurile vor sta invers. Va trebui să încerc să-mi revin înainte de China Open și de Campionatul mondial...”

Jamie Cope : „Am avut câteva ratări, dar nu chiar atât de grave ca să-mi fac probleme din cauza lor. După Grand Prix, am pierdut câteva meciuri, dar m-am odihnit bine în vacanța de Crcăciun și am revenit în arenă cu un joc de calitate.”

Nigel Bond : „Pentru moment s-ar zice că sunt într-o pasă victorioasă. Acum doi sau trei ani, am revenit în Top 32. Nu mi-am pierdut nimic din dorința și din plăcerea de a juca snooker. Iubesc acest sport și nu mă văd făcând altceva. Adevărul este că aș fi putut să câștig toate cele șapte jocuri pe care le-am disputat azi. Poate pentru că, deși am 42 de ani, n-am renunțat încă la programul strict de antrenament și, din fericire, stau aproape de mine câțiva jucători buni alături de care îmi fac pregătirea. Sper să mai câștig niște meciuri și să mai acumulez niște puncte în clasament...”

Ian McCulloch : „Am jucat groaznic. Îmi pare foarte rău pentru că Mark [Allen] a trebuit să piardă un meci așa de urât..”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 10:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se ajunge la situatia de a vedea jucatori de pe locurile 64-32 in fazele superioare a turneelor...ce se intampla cu restul ? Rolling Eyes
As intelege daca in locul lor ar aparea pusti ca Ding, dar asa...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Prost... Chiar foarte prost... Higgins o tot ia pe carari nebanuite lately... Sunt curioasa unde o ajunge. Rolling Eyes

Angry ...yeah.... Angry



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011


Ultima modificare efectuată Lady Croft la Mie 14 Feb 2007, 16:29, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie147 a scris:
Maine, chiar sper ca Ben Wollastoon sa faca o figura frumoasa in fata lui Stephen Hendry si de ce nu, o noua surpriza. Twisted Evil

Mie nu imi plac surprizele de genul asta! Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intotdeauna am spus despre Marius Ancuta ca este un foarte bun comentator si un bun cunoscator al jocului, de aceea il respect mult.

La inceputul meciului Ronnie O`Sullivan- Ian McCulloch, Daniel Bontea observa ce plina era sala, in celelate meciuri finnd aproape goala.
La care domnul Ancuta spune: "Si ce vrei sa spui cu asta?"

Eu inteleg ca nu este fanul lui Ronnie, si nu imi permit sa ii dau sfaturi, dar ca si fan al acestui joc il rog sa inceteze cu remarcile sale anti- O`Sullivan (evident ca sala era plina fiindca era debutul lui Ronnie la acest turneu)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce masa a reusit sa inchida Ronnie Applause Applause Applause
Asta e probabil cel mai enervant, cand vezi ca poate...ca daca n'ar putea n'ar avea nimeni nimic cu el... Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 14 Feb 2007, 17:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yeah Party Puncteeeeeeeee!!!!! 1900 de puncteeeeeeee!!!! Laughing Laughing Na, pentru ce ma bucur si eu! Wink
Adevarul e ca Ronnie n-a jucat tare bine, desi inchiderea aceea de masa in jocul...4? a fost superba, aproape ca aceea din jocul 10 din finala Mastersului.
N-a jucat tare bine...a ratat exact cand te asteptai mai putin si parea cand exasperat cand plictisit dar...deh...mi s-a parut ca Ian a fost mult mai stresat decat i-ar fi permis experienta.
Frumoasa intoarcere de scor de anul trecut! Si daca n-am spus-o o repet...puncteeeee!!!! Laughing
Si fata de ieri...asa e! Pline tribunele. Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Welsh Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Următoare
Pagina 4 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community