Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Ronnie!! N-am vazut meciul, dar yay oricum.... Laughing



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : “Mi se pare minunat să joc în fața entuziaștilor fani chinezi și să le arăt ce pot. Ar fi fantastic să mă întâlnesc cu Ding în finală, un adevărat meci de vis. Joc un snooker ofensiv și asta mă menține în priză. Jucând tactic, poți câștiga așa, câte un turneu pe ici pe colo, dar eu vreau să câștig o mulțime de turnee. Altfel, aș putea tot atât de bine să-mi iau o slujbă la Tesco. Liu pare a fi un jucător bun – înainte de meci habar n-aveam nici măcar cum arată ! N-am avut un plan de joc anume, dar am făcut destul ca să trec linia de sosire și încă mă mai aflu în competiție, asta-i tot ce contează. Liu a avut niște lovituri de distanță superbe. Ar trebui să urmeze exemplul lui Ding și să vină în Anglia, ca să poată juca mai des cu adversari de top. Asta i-ar fi de mare ajutor.”

Reluându-se subiectul scenei lăcrimoase de la Masters, RO’S a precizat : “Am vrut doar să arăt puțină compasiune. Îmi plac și Ding, și familia lui, iar când vezi că cineva e cu ochii în lacrimi, încerci să-l ajuți. Asta e mai important decât orice turneu.”

RO'S și-a încheiat conferința de presă post-meci asigurându-l pe un ziarist chinez curios că nu, nici vorbă, n-a visat niciodată să se facă lăptar (OK, mi-am luat și eu de-o grijă, că, de o vreme încoace, mă muncea și pe mine gândul la această chestiune fundamentală !... Rolling Eyes Wink Laughing ) Dar dacă faci referire la Tesco (companie care livrează la domiciliu o droaie de produse, între care și lapte), te poți aștepta și la întrebări care dovedesc că lumea te ia în serios. Ceea ce poate că n-ar fi întotdeauna cazul. Wink Laughing Laughing

Matthew Stevens : "Nu știam la ce să aștept din partea adversarului meu, dar trebuie să spun cu toată sinceritatea că azi am jucat foarte bine. Nici nu se putea să am un debut de competiție mai favorabil ! Mi-aș dori să mă descurc bine în acest turneu și, sper, să-mi regăsesc ceva din forma din zilele bune."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fain meci Ronnie...si Matt's , nu te'am vazut jucand...dar tine'o tot asa ca merge bine. Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Ronnie joaca in acest fel, nu cred ca are vreo sansa impotriva adversarilor de top. Nici chiar relaxarea excesiva nu te face sa ratezi doua negre aflate pe punct. Sper sa se concentreze in meciurile viitoare, ca altfel nu il vad prea bine Very Happy



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cope s'a pus pe un maxim, goooo Jamiee Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 11:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a pus el pe vreo două, dar n-a fost să fie... Bravo, Jamie !

Abia acum am pus gheruța pe declarația lui Ding după meciul cu Adrian Gunnell.

Ding : „A fost un meci obositor și nu m-am putut concentra. Am avut nevoie de ceva mai mult timp ca să mă acomodez cu masa și ca să-mi găsesc ritmul potrivit. M-am simțit frustrat și sunt extrem de nemulțumit de felul în care am jucat.

Sunt sigur că țara mea a demonstrat că are potențialul necesar pentru a deveni una dintre marile puteri mondiale în acest sport. Dispunem de un număr mare de jucători capabili de performanțe importante și care sunt bine pregătiți atât din punct de vedere tehnic, cât și din punct de vedere mental. Nu este decât o chestiune de timp : destul de curând, mulți tineri chinezi își vor face loc în elita snookerului.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 12:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Jamie Cope : „Ăsta a fost cel mai bun meci al meu din ultima vreme. M-am simțit în formă și am profitat de orice ocazie ca să trimit cât mai multe bile în buzunare. Dacă o să joc tot așa și mai departe, am șanse să trec de orice adversar, prin urmare, cine știe, poate ajung să câștig și titlul !

Atunci când intra în bile, Mark părea să joace bine, numai că nu l-am prea lăsat să vină la masă. Nu mă așteptam să am un meci chiar așa de ușor, dar trebuie să recunosc că a fost ușor pentru că am jucat bine.

Dacă mi se pare că am o șansă, merg întotdeauna la breakul maxim – poate pentru că în meciurile de antrenament reușesc așa de des asemenea breakuri...”


Mark Williams : „A fost unul dintre cele mai bune meciuri pe care vreun jucător le-a câștigat vreodată în dauna mea. Jamie a ratat foarte puține bile și eu n-am prea avut ce căuta pe la masă.”

Un ziarist l-a întrebat pe galez dacă se va duce să vadă Marele Zid. „Poate. Dacă ajung acolo, s-ar putea să mă arunc de pe el !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 12:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saracu' Mark J. Nici nu parea prea in forma la acest turneu... ShockedRolling Eyes Tare asta cu Zidul Chinei.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Săracu' Mark, vorba ta, Mrs Hendry! Sad Dar ce meci formidabil se anunță a fi ăsta dintre Barry și Ding ! 3 x 100(+) în primele trei frame-uri ! Hai ... cine ? Confused Laughing S-ar putea să fie cel mai frumos meci de până acum la China Open '07.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asha este.
Si mai am ceva in minte acum. Hai JoJootzuuuuuuuuu! Very Happy Apasa pe acceleratie! Ce victorie superba ar fi pentru el! GOD SPEED, MATE!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yeah , GOOOO JoooJooo! Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici nu-mi vine să cred cât era scorul : 4-1 ! Dar Peter știe să revină în meci și sub o presiune mai mare decât cea de la China Open. Iar JoJo știe să lase victoria să-i scape printre degete... În acest moment, e 4-2. M-aș bucura să-l văd pe irlandez trecând în optimi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 16:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

My Goodness !!! Meciul Hawkins - Ding nu mai e cel mai frumos, dar cât de dramatic a devenit !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intr'adevar cat dramatism...la bila neagra! Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

UUUUUUUUUUUUUU! NU-mi vine sa cred. Very Happy Prevedeam din nou ceva trist... Asha m-am saturat... N-am mai spus si eu "BRAVOOOOOOOOOOOO" cu adevarat de 150 de ani.

BRAVO JO-JO! BRAVO, BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cu greu, dar ma bucur ca intr-un final nu s-a pierdut. IN FINE! Ma bucur foarte, foarte mult pentru el. Very Happy Very Happy Majoreta Majoreta


p.s. Partea proasta la care tocmai reflectam este ca totushi (presupun) ca nu-l vom vedea pe Jo-Jo, decat daca va castiga Ding. Sper sa ma inshel.
Oricum ar fi ar meci greu si in continuare. Ma intreb totusi in ce forma era Peter Ebdon...

p.p.s. Later edit:
Teoretic vorbind acum, daca nu-l vad pe JoJo este "vina" lu' Ding. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 28 Mar 2007, 17:26, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community