Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Ma intreb totusi in ce forma era Peter Ebdon...


Cred mai degrabă că era în planificare de formă pentru Crucible. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2007, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sper ca JoJo sa aiba totushi o shansa mai departe. Laughing Laughing COME ON (asadar)!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 0:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ding Junhui – lacrimi și la Beijing. Nu în timpul meciului, ci după. Un gazetar l-a întrebat dacă acea repoziționare a bilei negre a constituit punctul-cheie al meciului. Ding a spus : “Nu, meciul fusese deja pierdut cu mult înainte de acel moment și, după cum am jucat, nici nu meritam să-l câștig.”

După accesul de plâns de la Masters și cel de ieri, de la China Open, Ding a fost întrebat dacă i-a fost perturbat echilibrul emoțional. “Da,” a răspuns el. “Mă simt de parcă n-aș mai vrea să joc snooker niciodată.”

Zbang ! Shocked Chiar că mai aveam nevoie de unul care să dea-n populație cu asemenea aiureli ! Sau, cine știe, a văzut că rețeta “prinde” și s-a hotărât s-o încerce și el ! Da’ las’ că intră ‘mnealui în fabrica lui dom’ prof’ Ebdon și-i scoate el gărgăunii din cap cu mai mult succes decât a avut dermatologul care s-a chinuit să-i vindece acneea. Taz

Shaun Murphy : “N-am reușit să fac breakuri prea mari, dar asta a fost prima mea victorie pe teritoriu chinezesc, ceea ce pentru mine contează foarte mult. După părerea mea, Mei Xiwen este un jucător foarte, foarte bun. Bineînțeles, nu are experiență, dar cu cât va juca mai mult, cu atât va progresa mai repede.”

Anthony Hamilton : “Sunt foarte supărat, ce pot să mai spun ?!... De-acum o să fiu nevoit să merg la Prestayn, pentru calificări și e destul să mă gândesc la asta că mă și apucă groaza. Tare îmi doresc să mai am și eu noroc de unii adversari care să nu zboare în jurul mesei ca niște zâne ! Mark a jucat extraordinar. Cred că, în acest moment, este cel mai bun jucător din circuitul profesionist.”

Barry Hawkins : “N-am câștigat nici un meci tot sezonul, deci ăsta este un rezultat minunat. Am jucat bine, dar nici până acum nu jucasem prost – totul e să te ridici la un nivel mai înalt de eficacitate și să treci linia de sosire, adică tocmai ceea ce n-am făcut în acest sezon. Mi-am mai regăsit ceva din vechea formă bună la Masters-ul de la Kilkenny (unde Barry a făcut 3 breakuri 100(+), a câștigat grupa și i-a învins în sferturi pe Stephen Hendry, iar în semifinale pe Fergal O’Brien, dar a pierdut finala în fața lui Ronnie O’Sullivan). Sper să mă descurc bine și aici, ca să mai recuceresc o parte din terenul pierdut în clasament.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După meci

Ding Junhui – lacrimi și la Beijing. Nu în timpul meciului, ci după. Un gazetar l-a întrebat dacă acea repoziționare a bilei negre a constituit punctul-cheie al meciului. Ding a spus : “Nu, meciul fusese deja pierdut cu mult înainte de acel moment și, după cum am jucat, nici nu meritam să-l câștig.”

După accesul de plâns de la Masters și cel de ieri, de la China Open, Ding a fost întrebat dacă i-a fost perturbat echilibrul emoțional. “Da,” a răspuns el. “Mă simt de parcă n-aș mai vrea să joc snooker niciodată.”

Zbang ! Shocked Chiar că mai aveam nevoie de unul care să dea-n populație cu asemenea aiureli ! Sau, cine știe, a văzut că rețeta “prinde” și s-a hotărât s-o încerce și el ! Da’ las’ că intră ‘mnealui în fabrica lui dom’ prof’ Ebdon și-i scoate el gărgăunii din cap cu mai mult succes decât a avut dermatologul care s-a chinuit să-i vindece acneea. Taz



Sau poate ca nu mai rezista presiunii. De cand a erupt in primul esalon al snookerului mondial i s-a tot spus ca e cel mai bun de cand s-au inventat buzunarul superior drept si efectul de urmarire. L-a urmarit presa "de acasa" cu inversunare. A renuntat la scoala, a facut sacrificii, si-a dorit sa iasa la joaca precum ceilalti copii si n-a putut, din respect fata de parintii care au facut mari eforturi pentru el si pregatirea lui.
Si acum trece printr-o perioada proasta. Momentul de saturatie. Daca va reusi sa-l depaseasca inseamna ca are intr-adevar resurse pentru performanta. Daca nu...
Sper sa nu i se intample ceea ce s-a petrecut cu o multime de alti sportivi de top, din gimnastica de exemplu. Care ajung pe la 20 de ani, renunta la activitatea competitionala si se trezesc brusc in lumea reala, fara sa stie prea multe in afara programului de antrenament.
Din aceste motive cred, respectand dreptul tuturor la opinie, ca e vorba de mai mult decat de "gargauni".
("Fabrica de snooker"... Din orice unghi as aborda expresia, tot imi da o stare de disconfort. Asta ca paranteza, ca mie nu-mi plac automatele de trimis bile in buzunare si de aceea nu-mi placea Ding inainte, cand nu-mi transmitea nimic sau aproape nimic.)


Si bravo lui Hawkins ca a reusit sa se concentreze in pofida ovatiilor care ii insoteau fiece ratare. Ura-ura pentru Jojo care l-a invins pe Ebdon, pentru ca mi-e drag de el. Smile De Jojo. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 7:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adevarul e ca nu ne asteptam la asemenea reactie din partea lui Ding. Calmul lui Ding, impasibilitatea (aparenta Question ) a fetei lui Ding, ... Cred ca si Clara si Miss C. au dreptate in egala masura. Sper ca Peter Ebdon e un bun psiholog si nu va proceda la scoala lui asa cum a procedat antrenorul acela de inot (cred ca ati vazut la stiri). Cred ca Ding isi va reveni pentru ca este ambitios.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 9:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

După accesul de plâns de la Masters și cel de ieri, de la China Open, Ding a fost întrebat dacă i-a fost perturbat echilibrul emoțional. “Da,” a răspuns el. “Mă simt de parcă n-aș mai vrea să joc snooker niciodată.”


Ronnie e contagios! Shocked
Oricum Ding mai are un drum luuung in vata lui , and hes future looks bright! Very Happy Cred ca pe Ding l'a distras succesul cu care a intrat in lumea snooker'ului si nu era obisnuit sa ,,calce stramb''. La 19 ani e cam greu sa ai pshihicul de fier [si nu numai la 19 ani Razz ] , chiar daca pare ca'l ai. Smile
Sunt foarte fericita ca a casigat JoJo , recunosc ca ma asteptam ca Peter sa revina...dar n'a fost asa. Razz Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 9:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In ce forma de joc e Ali! Shocked Toate cele ii reusesc! Shocked Cat despre Ronnie...meh...sa mai dau si safety asta...
Bine c-a luat un joc. Ala de onoare. Smile Ca de calificat, la starea pe care a prins-o Ali...no way, dude!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie face greseli de cate ori vine la masa! Shocked Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 10:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca reuseste Ronnie sa castige meciul asta, eu trec inapoi la dial-up. Laughing Mr. Green
Nu, serios acum. Notworthy Pentru frame-ul ala luat, ca un whitewash ar fi fost cam jenant.
Acasica, stimabile, si la munca! Sheff is upon us!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A trebuit nitzel incalzire! Twisted Evil



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avem joc decisiv! Uf! Evil or Very Mad Majoreta Taz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Brovo Higgie [desi imi pare rau pentru Jimmy Sad ]
Majoreta



Brovoooo Ronnieeee! Majoreta

Miss Chigwell a scris:
Daca reuseste Ronnie sa castige meciul asta, eu trec inapoi la dial-up. Laughing Mr. Green !

Ce spuneai? Laughing Laughing Laughing
A vrut Ronnie sa ne arate cum stie el sa revina in meci. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uraaaaaaaaa! Castiga Ronnie in meci decisiv in China! Shocked Very Happy Parca nu-mi vine sa cred!
Oricum, felicitari Ronnie, dar felicitari si lui Ali! Very Happy

Miss C., sa nu treci la dial-up. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Daca reuseste Ronnie sa castige meciul asta, eu trec inapoi la dial-up. Laughing Mr. Green


Am glumit! Laughing Serios ca da! Nu-mi luati ADSL-ul ca plang cu lacrimi amare. Laughing
Whoa! Majoreta Majoreta Very well done, Ronster, for keeping calm! Si pentru cateva lovituri superbe, din pacate mult prea rare, si de buzunar si de siguranta.
Not so well done pentru safety-urile prea scurte si bilele de rutina zbarcite. Aia albastra imi vine acum in minte.
Ali a inceput ca din tun si a jucat cam singur in prima repriza. Dupa care nu pot decat sa presupun ca a inceput sa se sperie de victorie - nu cunosc statisticile head-to-head dar inclin sa cred ca pe Ronnie nu l-a invins niciodata - si sa rateze aparent inexplicabil.
Niciun break de peste 100. Confused Ultimele doua jocuri destul de fragmentate.
Oricum...e ceva sa revii de la 1-3 si 2-4. Chiar daca te cheama Ronnie. Wink Si impotriva unui adversar care te-a tinut in fotoliu cu niste shoturi la distanta imparabile si un breakbuilding bun in primele patru jocuri.
Mai degraba a pierdut Ali meciul decat l-a castigat Ronnie. Nu-i nimic. Puncteeeeeeee! Applause
Si un mesaj personal: oi, Ronnie, fa bine si casca ochisorii la safeties si mai exerseaza niste bile lungi ca azi...scartz-scartz...
It's all on the day. Laughing

Mi-e umbrita bucuria de infrangerea lui Jimmy. Si la ce scor. Angry
Haida, Matt! Majoreta
Si booooo Eurosportului! Daca nu e tenis e natatie. Taz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Si booooo Eurosportului! Daca nu e tenis e natatie. Taz

Tenis'ul nu m'ar fi suparat....dar sa fim privati de ultimul joc a lui Ronnie....mi'a fost privata zburatacirea prin camera. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community