Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lasa ca daca suntem cuminti il dau in pauza meciului Murphy/Maguire. Wink Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Lasa ca daca suntem cuminti il dau in pauza meciului Murphy/Maguire. Wink Wink




_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 11:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:


la fel si eu! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 12:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
mi'a fost privata zburatacirea prin camera. Razz


Foarte tare. Laughing Laughing Laughing Laughing

Bravo, Ronson. Foarte interesant. Nu ma asteptam sa revina, cinste lui ca a facut-o. Ali parea maretz. Nu prea pricep ce s-a intamplat, dar bravo anyway... Poate conteaza si numele. Nu prea pot sa-mi imaginez altceva acum.

Bravo tuturor, more or less...

Si... Hai Jo-Jo! Nu te lasa! Arata-le la chainiz who's the man!!!!!!!! Si lui Barry la fel! Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy GO FOR IT! TOTI PUMNII STRANSHI. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai , mai , mai....ar fi fost pacat sa nu dea ultimul joc...sa nu'l vedem! Shocked Cand te uiti la Ronnie la masa nici nu'ti dai seama cum a ajuns in situatia de a juca joc decisiv...chiar mi'am dorit sa'l vad pe ,,Ronnie cel spectaculos''... dar sunt sigura ca lui Ali nu a fost prea incantat .. Laughing
Un si mai mare BRAVO Ronnie! Applause [numa' nu te culca pe o ureche....munceste , munceste , munceste!]



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ronnie!!!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O’Sullivan : “Am avut noroc. Credeam că Ali o să câștige. Ar fi trebuit să mă execute. Ultimul frame e întotdeauna cel mai dificil de câștigat și cu cât el rata mai multe ocazii și devenea tot mai nervos, cu atât aveam eu mai multă încredere în mine însumi. N-am jucat bine. N-am dormit de 24 de ore și în timpul meciului m-a ajuns oboseala. A fost un meci greu, dar m-am bucurat să văd că publicul ținea cu mine. În ultimul frame, am încercat mai degrabă să joc în viteză ca să nu-mi las gândurile să zboare și să-mi pierd concentrarea. Ar fi trebuit să pierd meciul, dar uite că încă mai sunt în competiție. Deja au fost eliminați câțiva dintre jucătorii de top, dar oricare dintre noi, cei rămași, poate câștiga acest turneu.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 14:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Ronnie pentru victorie, bravo lui ca a revenit de la 2-4. In ultimul timp a aratat ca poate sa revina in meci daca e condus. La Kilkenny a castigat in decisiv cu higgins dupa ce a fost condus, acum a repetat isprava. Very Happy
Eu zic ca a intrat mai greu in turneu, din sferturi va fi altceva Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil că Miss Chigwell s-a simțit nițeluș vexată de aluzia la periodicele declarații de tip “adio, snooker” ale lui Ronnie O’Sullivan, drept care se repede să-i ia apărarea. Dar Miss Chigwell greșește. De mai multe ori. În primul rând, nu cred că Ding e cel căruia să i se fi repetat cel mai des faptul că ar fi cel mai bun. Wink Laughing

În al doilea rând, nu poate intra în discuție comparația cu gimnastica, unde activitatea tinde să se încheie la o vârstă la care în snooker abia începe randamentul maxim din perioada competițională profesionistă. Altfel, și în alte domenii (muzică, balet) se pleacă la drum devreme și se cer sacrificii. Șocul gimnaștilor când intră în “viața reală” s-ar datora mai degrabă regimului drastic de izolare la care au fost supuși pe timpul copilăriei și adolescenței, mai ales la noi și în celelalte state (ex)comuniste. Sad

În al treilea rând, faptul că Ding trece printr-o perioadă proastă nu-i scuză aiurelile debitate față de ziariști, așa cum nu i le scuză nici lui Ronnie O’Sullivan. Englezul a început să amenințe universul cu retragerea din snooker încă de pe la 18 ani, iar acum numai fanii și tabloidele mai acordă atenție unor asemenea declarații. Dacă și tânărul chinez o va lua în aceeași direcție, nu va avea decât de pierdut la capitolul credibilității (în ceea ce privește declarațiile !), exact așa cum i s-a întâmplat și englezului.

În afară de asta, nu-ți manifești respectul pentru opinia altora dacă-i citezi eronat și tendențios, Miss Chigwell. Wink Laughing Unde am scris eu “fabrică de snooker”?...

Și pentru că Miss Chigwell are impresia că eu “am dat” în O’Sullivan, ține să “dea” și ea în White, cu o remarcă de natură să sublinieze înfrângerea lui Jimmy. Laughing Că doar nu ne apucăm să “dăm” unii într-alții cu jucătorii precum, zice-se, pirandele cu puradeii. Laughing Laughing Laughing M-ai făcut să râd, Miss Chigwell, deși zău că aș fi preferat să te felicit pentru obiectivitate și fair play. Rămâne pe altă dată... Wink Laughing

În realitate, Ding n-a ajuns la saturație - era într-adevăr obosit. Presa chineză de azi o spune p'a dreaptă : oficialitățile i-au făcut un program foarte încărcat, la care, peste obiecțiile ridicate de Peter Ebdon, l-au obligat să participe. Aceeași mentalitate (ex?)comunistă, colectivistă & heirupistă : dă-i cu propaganda și folosește-te fără jenă de popularitatea sportivilor ! Evil or Very Mad Evil or Very Mad 'R-ar ei ai naibii de birocrați roșii !!!... Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre infrangerea lui Jimmy eu nu am zis decat ca imi umbreste bucuria victoriei lui Ronnie. Atat.
Pentru ca am aflat de Jimmy cu ceva vreme inainte sa stiu cine e Ronnie si ma intristeaza sa aflu ca a pierdut asa. Atat. Imi amintesc foarte , foarte vag un meci in care juca un Jimmy gripat si febril impotriva unui tanar sprancenat; si ce m-am intristat ca a pierdut. Regret daca a parut ca "am dat" in White. Intentionam exact reversul.
Restul...e snooker.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce păcat că Joe nu s-a calificat ! Sad Totuși, în meciul cu Peter Ebdon, cel mai mare break realizat de irlandez nu fusese decât de 40 de puncte. Cum să-i reziste unui Barry Hawkins aflat în formă ?... Aș fi vrut să-l văd în sferturi...

Bravo Barry !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

În al treilea rând, faptul că Ding trece printr-o perioadă proastă nu-i scuză aiurelile debitate față de ziariști, așa cum nu i le scuză nici lui Ronnie O’Sullivan. Englezul a început să amenințe universul cu retragerea din snooker încă de pe la 18 ani, iar acum numai fanii și tabloidele mai acordă atenție unor asemenea declarații. Dacă și tânărul chinez o va lua în aceeași direcție, nu va avea decât de pierdut la capitolul credibilității (în ceea ce privește declarațiile !), exact așa cum i s-a întâmplat și englezului.



Nu i se scuza nici lui O`Sullivan aiuritele sale declaratii date de`a lungul carierei, dar situatiile sunt putin diferite. La 19 ani Ronnie a ramas brusc singur, iar Ding este puternic sustinut de parinti si de (foarte important pentru el) Peter Ebdon.
In fine, nu cred ca are rost sa vorbesc despre ce a fost si cred ca Ding o sa isi revina mai devreme sau mai tarziu, pentru ca are ce ii trebuie pentru a fi in top. Wink
De Jimmy White chiar imi pare rau ca a pierdut Sad , imi doream mult sa joace cu Ronnie in China, mai ales ca nu s`au mai intalnit de ceva vreme intr`un turneu din Main Tour.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Angry
Imi pare foarte rau pentru Jimmy.Nu l-am vazut decat o singura data in acest sezon. Sad Va fi foarte greu pentru el sa mai revina la nivelul la care era pana acum cativa ani,insa nu imposibil pentru un jucator cu talentul sau.Sunt sigur insa ca nu isi va pierde placerea de a juca snooker.

Sunt foarte bucuros,in schimb,pentru victoria lui Ronnie. Applause Nu ma asteptam sa lupte cu indarjire la un turneu pe care pana acuma l-a ignorat aproape complet.Nu am vazut meciul cu Ali Carter.Sper sa-l vad maine,in sferturi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2007, 23:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, foarte prost... Ma asteptam sa piarda Jo-Jo, desi speram din tot sufletul sa nu se intample asha. Rezultatul mi se pare insa cam drastic, pentru un meci cu doar doua breakuri mai sanatoase. In rest, se pare ca saracul Joe s-a cam luptat, atat cat a putut si el in aceasta perioada. Of... Asha de drag mi-e omul asta si stiu ca ar trebui sa poata asa de mult. Nu prea inteleg. In fine. Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 1:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci


Shaun Murphy : “Anul trecut, după ce Michael Holt m-a eliminat din primul meci, m-am dus să văd și eu Marele zid chinezesc, Piața Tienanmen, Orașul interzis și alte câteva obiective turistice din Beijing. Atunci m-am bucurat că am putut să vizitez toate aceste locuri, dar acum mă bucur și mai tare că am ocazia să mă concentrez mai degrabă asupra snookerului. Sunt foarte mulțumit că am ajuns în sferturile încă unui turneu. Meciul cu Stephen Maguire s-a desfășurat într-o atmosferă de intensă competitivitate sportivă. M-a ajutat destul de mult și faptul că publicul a ținut cu mine.

Nu mă gândesc prea departe : aștept cu nerăbdare meciul care urmează. O iau încet, pas cu pas și trebuie să spun că în fiecare zi învăț câte ceva nou în materie de snooker, chiar și în cursul unui simplu antrenament. Cred că în această perioadă din cariera mea am acumulat cele mai multe cunoștințe despre acest sport și totul se datorează faptului că am de jucat destul de des cu cei mai mari jucători din lume.”


Jamie Cope : “A fost un meci cam slab și n-am jucat nici pe departe atât de bine ca atunci când l-am învins pe Mark Williams. Am reușit totuși să fac vreo două breakuri de nouăzeci și ceva de puncte și, în ultimul frame, un break de șaizeci. Aș dori din toată inima să câștig turneul, dar pentru asta ar trebui să joc mult mai bine decât în meciul de azi.”

Barry Hawkins : “În comparație cu meciul de ieri, azi am jucat foarte prost. Am avut ceva dificultăți în a-mi găsi ritmul, mai ales după marea întâlnire de aseară cu Ding. Însă și meciul acesta a fost foarte important, pentru că am nevoie de cât mai multe puncte în clasament. Am avut un sezon slab și de aceea trebuie să mă gândesc și la păstrarea locului meu în Top 16. Am lucrat foarte mult asupra aspectelor tehnice. Nu în sensul că aș fi făcut vreo schimbare majoră din acest punct de vedere, dar unele retușuri tot au fost necesare. Mă bucur că sunt într-o formă bună tocmai acum, înainte de Campionatul mondial.”

Ken Doherty : “Am jucat solid și pragmatic. Cursa pentru primul loc în clasamentul mondial se va decide, probabil, la Sheffield, pentru că ceilalți doi pretendenți, John Higgins și Graeme Dott, continuă, ca și mine, turneul acesta și nu cred că se va distanța în mod categoric vreunul dintre noi. Totuși, dacă ar fi să câștig eu aici, la Beijing, această victorie mi-ar asigura un anumit avans față de ei. Nu mă pun sub o presiune suplimentară gândindu-mă la clasament – de fapt, nu mă interesează decât să câștig meciuri și turnee, nu-mi mai bat capul și cu clasamentul mondial.

Barry este în mare formă și nu e ușor să joci atât de bine încât să-l învingi. Pe de altă parte, sunt și eu destul de mulțumit de felul în care îmi merge jocul și dacă o să-mi mențin și mâine acest nivel de performanță, sper să mă pot califica mai departe, în semifinale.”


Stephen Maguire : "Sunt foarte dezamăgit că am pierdut tocmai în fața lui, dar adevărul este că nu am jucat suficient de bine ca să câștig."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community