Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 11:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce scor in meciul Higgins/Dott! Shocked Graeme pare a fi in mare forma, 5 jocuri la rand...2 breakuri de peste 100...
Pe de alta parte...wheeee! Laughing Incet-incet isi intra Ronnie in forma. Si face si un 110. 8) Si culmea, ii ies si alea de distanta. Shocked Si nu culmea, ba am putea sa zicem "elementar, dragul meu Watson", nu intra alea de distanta medie si cele de rutina.

Ce semi ne asteapta! Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 12:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Boohoo Higgie... Sad... ce facusi iara? Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce să facă ?! Bine. Graeme i-a administrat un total de 287 de puncte fără replică : rafală de breakuri de 84, 97 și 106 ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 12:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A taste of his own medicine...ca acele 400 si ceva de puncte [nu stiu numarul exact Sad] administrate prin 4 break'uri de peste 100 lui Ronnie... Razz Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 12:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Breakurile 100(+) marcate până acum la Beijing:

Câte 3 - Graeme Dott (118, 106, 102) și Ronnie O'Sullivan (110, 105, 100)
Câte 2 - Barry Hawkins (134, 110), Jamie Cope (134, 104) și Ding Junhui (130, 123)
Câte unul - Neil Robertson (141), Ken Doherty (120), John Higgins (110), Stephen Hendry (108), Matthew Stevens (108), Adrian Gunnell (106), Stephen Maguire (102), Mark Selby (102), Stuart Bingham (102), Ali Carter (100), Marco Fu (100), Anthony Hamilton (100).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 13:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : "Pesemne că nivelul snookerului a scăzut destul de mult. Spun asta pentru că, deși nu joc bine, câștig meciuri. M-am și săturat să tot vorbesc despre cât de prost joc !"

Nu întârzie să se contrazică (iată ceva cu totul nou ! Rolling Eyes Laughing ) : "Marco a început meciul foarte bine și părea periculos, așa încât, dacă n-aș fi jucat bine, m-ar fi învins."

Despre semifinale : "Meciul de mâine n-o să fie deloc ușor, dar, dacă o să joc bine, ar trebui să-l câștig."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott : “În meciul cu John, n-am ratat mai nimic. În plus, mi-au reușit și toate loviturile de siguranță. Totuși, a fost un meci greu, pentru că John și cu mine suntem buni prieteni. În competiții, însă, amândoi avem aceeași dorință de a învinge. Jocul îmi merge bine încă de la Campionatul Marii Britanii, dar acum cred că sunt într-o formă și mai bună decât la York. Ronnie este un mare jucător și când l-am învins, la Campionatul mondial de anul trecut, am făcut cel mai bun meci al carierei mele de până atunci. Aștept cu nerăbdare semifinala de mâine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 14:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vai de mine!!! Shocked Ce-i cu Shaun Murphy? Joaca prost sau joaca Jamie foarte bine si nu-i da nici o sansa? Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A doua variantă, Cristina. Wink Very Happy

145 Jamie Cope ! ('r-ar ea de bilă albastră ! Evil or Very Mad )

Neînfricatul Jamie. Terry Griffiths l-a văzut pe Jamie la treabă abia la Preston, la UK Championship și iată ce a spus despre el: „Am fost de-a dreptul impresionat. Când e la masă, habar n-are ce-i frica. Asta mi-a plăcut foarte mult. Este extrem de agresiv, mai ales în materie de selecție a loviturilor – un reprezentant tipic al noului val de jucători. Va face o carieră strălucită."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apai nu era mai fain sa ne fi dat meciul Murphy/Cope? Rolling Eyes Taz Eu zic ca da, si de nu stiu cate ori da. Ugh.
De aia, ca-mi place mie cand fuge cate un jucator cu meciul. Mai elegant spus, starile de gratie sunt rare de tot. Si mi-e ciuda.
N-au gasit in toata China un sistem care sa faca posibila televizarea a doua mese in loc de una. Taz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 15:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Good job Jamie....dar totusi 5-0! Shocked

Hai Barry....hai ca poti! Majoreta



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de ce a zis Ronnie. Eu zic ca nivelul snookerului a crescut destul de mult fata de alti ani. In anii 80, daca il invingeai pe Steve Davis la Crucible, puteai sa te consideri campion mondial. Acuma, nu mai poti fi sigur de castigarea unui meci, ce sa mai zic de turneu, uitati`va cate surprize sunt la ficare turneu.

Ronnie a facut un meci foarte bun cu Fu azi, ultimul frame a fost chiar superb. A dovedit ca poate sa revina, e a doua oara in acest turneu. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar finalul meciului Kendo - Hawkins!
Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Majoreta
Nici astazi nu am vazut meciul sau(decat ultimul frame inregistrat) insa mult mai importanta este castigarea partidei cu Marco.Cred ca in acest moment este principalul favorit la castigarea turneului. 8)
Abia astept sa-l vad maine si pe Jaimie Cope.Ma bucura victoria lui de azi si break-urile sale mari. Very Happy
Extraordinar a fost si Barry Hawkins care a reusit sa reziste unui razboi de uzura cu Ken Doherty. 8) Va fi o semifinala foarte frumoasa intre el si Jamie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
helly



Data înscrierii: 19/Feb/2007
Mesaje: 8

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2007, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci eu tot ma mir cum a ajuns Ronnie asa departe. Nu ma indoiam de talentul lui, doar ca pana acum parea ca schimbarea de fus ii afecta "cheful" de joc.
In fine, bravo Ronnie.



_________________
"Au!..." Sir Isaac Newton
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui helly Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community