Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : "Graeme a jucat foarte bine, mult mai bine decât mine. Astăzi, pur și simplu n-am jucat suficient de bine ca să câștig. Uneori, felul în care joc mă nedumerește și pe mine – îmi fac un deserviciu jucând în acest mod. Fanii chinezi au fost la înălțime în tot cursul săptămânii și abia aștept să revin aici la anul. Ei ocupă un loc special în inima mea. Mă bucur că meciul s-a terminat, mă simt mai ușurat și mai bine. Am lucruri mai importante la care să mă gândesc atunci când ajung acasă - și nu mă refer aici la Campionatul mondial !”

Graeme Dott : “Într-adevăr, am jucat bine. Nu a fost cel mai bun meci al meu de săptămâna asta, dar am jucat același gen de snooker ofensiv care mi-a adus aceste victorii. Ronnie e cel mai bun jucător, așa încât, după ce-l învingi, capeți o mai mare încredere în tine însuți. Primele două frame-uri au fost hotărâtoare. Le-am câștigat și asta a însemnat foarte mult. Nu-mi aduc aminte să fi ratat prea multe lovituri. Acum sunt într-o formă mult mai bună decât cea în care am fost anul trecut, la Crucible. Cred că-mi merit locul printre primii din clasament.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 31 Mar 2007, 14:05, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semifinala O'Sullivan - Dott. Timp de joc efectiv : o oră și 36 de minute. Durata medie a unui frame : 12 minute.

Jamie a câștigat primul frame din semifinală în 10 minute și 18 secunde.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După meci
Graeme Dott : “ dar am jucat același gen de snooker ofensiv care mi-a adus aceste victorii."


Dott a jucat ofensiv? Si Ronnie cum a jucat atunci?
Foarte ofensiv, prea ofensiv, haotic, fara chef, prost, genial in anumite momente, plictist. . .Nu stiu ce sa zic, dar probabil cate putin din fiecare.
Pacat ca momentele in care a fost genial au fost prea putine, iar celelalte au predominat.
Sunt de parere de O`Sullivan a pierdut a pierdut meciul. Felicitari lui Dott ca a gasit tactica potrivita. Stia, de fapt, ca numai asa poate castiga.




Ultima modificare efectuată Razvan TM la Sâm 31 Mar 2007, 14:12, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Răzvan, Dott a jucat ofensiv atunci când a trebuit să joace ofensiv și defensiv atunci când a fost cazul. Dar jocul lui a fost predominant ofensiv. La fel ca în toate meciurile lui de la China Open. Se vede atât din scoruri - și breakuri, cât și din durata meciurilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parerea mea este ca nu a jucat Dott ofensiv, ci a profitat de greseliile si lipsa de chef ale lui Ronnie. De aceea a durat meciul atat de putin.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fanii văd numai ceea ce vor să vadă. Wink Laughing În afară de asta, orice jucător trebuie să profite de greșelile adversarului, ce-ai vrea, să facă o reverență grațioasă și să spună "Dar vă rog, domnule X, mai executați o dată lovitura asta, poate acum vă reușește" ?!... Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 31 Mar 2007, 14:18, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mi se pare corect sa'i fie luat meritul lui Graeme. Chiar daca Ronnie a jucat cum a jucat , Graeme a fost la un nivel superior si a jucat bine! Daca ar fi fost sa se bazeze pe greseala celorlalti jucatori nu ajungea pana in aceasta faza si cu niste scoruri atat de usturatoare!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Nu mi se pare corect sa'i fie luat meritul lui Graeme. Chiar daca Ronnie a jucat cum a jucat , Graeme a fost la un nivel superior si a jucat bine! Daca ar fi fost sa se bazeze pe greseala celorlalti jucatori nu ajungea pana in aceasta faza si cu niste scoruri atat de usturatoare!


Absolut.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Fanii văd numai ceea ce vor să vadă. Wink Laughing În afară de asta, orice jucător trebuie să profite de greșelile adversarului, ce-ai vrea, să facă o reverență grațioasă și să spună "Dar vă rog, domnule X, mai executați o dată lovitura asta, poate acum vă reușește" ?!... Laughing Laughing Laughing


Da, Dott l`a "pedepsit" pe Ronnie, dar m`a enervat faptul ca Ronnie parca vroia sa fie pedepsit.
Ca sa glumesc putin, era culmea sa fi spus Dott "Ronnie ceea ce ai incercat tu este superb, mai incearca pana reusesti" si Ronnie sa raspunda "N`am chef acum, poate la Sheffield". Rolling Eyes
Oricum, bravo lui Dott ca a stiut sa`l pedepseasca pe O`Sullivan.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci frumos cel dintre Barry Hawkins si Jamie Cope! Yeah Mie mi s-a parut totusi ca Jamie s-a cam pripit in multe situatii si unele lovituri le-a executat la "hit and hope". De asemenea controlul pe bila alba a fost in multe cazuri destul de slab. Si Barry a facut unele greseli mai ales in meciul decisiv dar cred ca ar fi meritat mai mult sa castige acest meci. Una peste alta a fost un meci frumos, cu rasturnari de situatie, care s-a decis la ultima bila neagra. Oricare dintre cei doi ar fi putut sa castige.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superbă confruntare ! Cu ceva mai multe greșeli decât semifinala Ebdon - Higgins de la UK, dar cred că, alături de ea, va rămâne unul dintre meciurile cele mai frumoase ale sezonului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In afara de ultimul joc,in care a atacat primul,Dott nu a riscat mai deloc astazi.M-a enervat faptul ca Ronnie a reusit multe lovituri de exceptie dupa care s-a incurcat prosteste si i-a oferit sanse lui Dott Zid .Ca s-a nu mai spun ca scotianul,de fiecare data cand rata,nu lasa nici o pozitie. Evil or Very Mad Cam asa s-a desfasurat si semifinala de anul trecut a Campionatului Mondial.

*Fenomenala semifinala dintre Barry Hawkins si Jamie Cope Applause .Nu neaparat din punct de vedere tehnic,ci mai ales datorita dramatismului din final.Sper ca Barry sa nu fie afectat de pierderea partidei dupa ce ,practic, a reusit bila de meci Sad .Este deja a 4-a semifinala care o pierde.
Pentru maine: GO JAMIE! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Sper ca Barry sa nu fie afectat de pierderea partidei dupa ce ,practic, a reusit bila de meci Sad .Este deja a 4-a semifinala care o pierde.

Da, intr-adevar cand te gandesti ca ai reusit "bila de meci" si totusi ai pierdut, cred ca este putin cam frustrant. Daca ar fi reusit acea bila maro sunt sigur ca ar fi castigat. Plus ca ar mai fi putut sa castige cand a ratat bila neagra! Dar a avut si noroc de doua ori cand a introdus bila din snooker!

Cum zicea si Clara, cred ca a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri ale sezonului. Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Pentru maine: GO JAMIE! Majoreta


Subscriu. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2007, 22:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In semifinala Barry Hawkins - Jamie Cope n-am stiut cu cine sa tin! Imi plac amandoi si am tinut cu amandoi! Mi-a parut rau la fiecare ratare Sad si m-am bucurat la fiecare reusita a celor doi Very Happy! Fiecare din ei putea castiga meciul.
Bravo Jamie! Bravo Barry!

Dar in finala de maine si eu zic GO JAMIE! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community