Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri și rezultate
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Ian 2007, 19:51    Titlul subiectului: Meciuri și rezultate Răspunde cu citat (quote)

* ISTORIA

EPOCA "MODERNĂ" A CAMPIONATULUI MONDIAL

1976 – Wythenshawe Forum, Manchester RAY REARDON ( Țara Galilor) – Alex Higgins (Irlanda de Nord) : 27-16
1977 – Crucible Theatre, Sheffield JOHN SPENCER (Anglia) – Cliff Thorburn (Canada) : 25-12
1978 – Crucible Theatre, Sheffield RAY REARDON ( Țara Galilor) – Perrie Mans (Africa de Sud) : 25-18
1979 – Crucible Theatre, Sheffield TERRY GRIFFITHS ( Țara Galilor) – Dennis Taylor (Irlanda de Nord) : 24-16
1980 – Crucible Theatre, Sheffield CLIFF THORBURN (Canada) – Alex Higgins (Irlanda de Nord) : 18-16
1981 – Crucible Theatre, Sheffield STEVE DAVIS (Anglia) – Doug Mountjoy ( Țara Galilor) : 18-12
1982 – Crucible Theatre, Sheffield ALEX HIGGINS (Irlanda de Nord) – Ray Reardon (Wales) : 18-15
1983 – Crucible Theatre, Sheffield STEVE DAVIS (Anglia) – Cliff Thorburn (Canada) : 18-6
1984 – Crucible Theatre, Sheffield STEVE DAVIS (Anglia) – Jimmy White (Anglia) : 18-16
1985 – Crucible Theatre, Sheffield DENNIS TAYLOR (Irlanda de Nord) – Steve Davis (Anglia) : 18-17
1986 – Crucible Theatre, Sheffield JOE JOHNSON (Anglia) – Steve Davis (Anglia) : 18-12
1987 – Crucible Theatre, Sheffield STEVE DAVIS (Anglia) – Joe Johnson (Anglia) : 18-14
1988 – Crucible Theatre, Sheffield STEVE DAVIS (Anglia) – Terry Griffiths ( Țara Galilor) : 18-11
1989 – Crucible Theatre, Sheffield STEVE DAVIS (Anglia) – John Parrott (Anglia) : 18-3
1990 –Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Jimmy White (Anglia) : 18-12
1991 – Crucible Theatre, Sheffield JOHN PARROTT (Anglia) – Jimmy White (Anglia) : 18-11
1992 – Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Jimmy White (Anglia) : 18-14
1993 – Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Jimmy White (Anglia) : 18-5
1994 – Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Jimmy White (Anglia) : 18-17
1995 – Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Nigel Bond (Anglia) : 18-9
1996 – Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Peter Ebdon (Anglia) : 18-12
1997 – Crucible Theatre, Sheffield KEN DOHERTY (Irlanda) – Stephen Hendry (Scotia) : 18-12
1998 – Crucible Theatre, Sheffield JOHN HIGGINS (Scotia) – Ken Doherty (Irlanda) : 18-12
1999 – Crucible Theatre, Sheffield STEPHEN HENDRY (Scotia) – Mark J. Williams ( Țara Galilor) : 18-11
2000 – Crucible Theatre, Sheffield MARK J. WILLIAMS (Țara Galilor) – Matthew Stevens (Țara Galilor) : 18-16
2001 – Crucible Theatre, Sheffield RONNIE O’SULLIVAN (Anglia) – John Higgins (Scotia) : 18-14
2002 – Crucible Theatre, Sheffield PETER EBDON (Anglia) – Stephen Hendry (Scotia) : 18-17
2003 – Crucible Theatre, Sheffield MARK J. WILLIAMS (Țara Galilor) – Ken Doherty (Irlanda) : 18-16
2004 – Crucible Theatre, Sheffield RONNIE O’SULLIVAN (Anglia) – Graeme Dott (Scotia) : 18-8
2005 – Crucible Theatre, Sheffield SHAUN MURPHY (Anglia) – Matthew Stevens (Țara Galilor) : 18-16
2006 – Crucible Theatre, Sheffield GRAEME DOTT (Scoția) – Peter Ebdon (Anglia) : 18-14

* PUNCTELE
Campionul mondial : 10 000 de puncte
Finalistul : 8 000
Semifinale : 6 400
Sferturi : 5 000
Optimi : 3 800
Șaisprezecimi : 2 800 (1 400)
Ultimii 48 : 2 300 (1150)
Ultimii 64 : 1 800 (900)
Ultimii 80 : 1 300 (650)
Ultimii 96 : 400

* PREMIILE
Campionul mondial : 220 000 lire sterline
Finalistul : 110 000
Semifinale : 42 000
Sferturi : 22 000
Optimi : 14 000
Șaisprezecimi : 10 600
Ultimii 48 : 7 400
Ultimii 64 : 4 500
Cel mai mare break din fazele netelevizate : 1 000 de lire
Breakul maxim din fazele netelevizate : 5 000
Cel mai mare break din fazele televizate : 10 000
Breakul maxim din fazele televizate : 147 000

* BREAKURILE CELE MAI MARI DE LA CRUCIBLE
1976 John Spencer – 138
1977 John Spebcer – 135
1978 John Spencer – 138
1979 Bill Werbeniuk – 142
1980 Kirk Stevens – 136; Steve Davis – 136
1981 Doug Mountjoy – 145
1982 Wiilie Thorne – 143
1983 Cliff Thorburn – 147
1984 Rex Williams – 138
1985 Bill Werbeniuk – 143
1986 Steve Davis – 134
1987 Steve Davis – 127
1988 Steve Davis – 140
1989 Stephen Hendry – 141
1990 John Parrott – 140
1991 Jimmy White – 140
1992 Jimmy White – 147
1993 Steve Davis – 144
1994 Alan McManus – 143
1995 Stephen Hendry – 147
1996 Tony Drago, Peter Ebdon – 144
1997 Ronnie O’Sullivan – 147
1998 Jimmy White, John Higgins – 143
1999 John Higgins – 142
2000 Matthew Stevens – 143
2001 Joe Swail – 140
2002 Matthew Stevens – 145
2003 Ronnie O’Sullivan – 147
2004 Joe Perry – 145
2005 Mark Williams - 147
2006 Ronnie O’Sullivan – 140



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 21 Apr 2007, 12:39, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Ian 2007, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CALIFICĂRILE

Primele runde de calificare inclusiv runda a 3-a se vor juca la Pontin’s, Prestatyn : 22 februarie - 2 martie

Runda preliminară 1
Del Smith – Tony Knowles
Bradley Jones – Neil Selman
Runda preliminară 2
Barry Stark – Del Smith / Tony Knowles => calificat nr 1
Stephen Ormerod – Bradley Jones / Neil Selman => calificat nr 2
Ali Bassiri – Phil Seaton => calificat nr 3
Les Dodd – David Singh => calificat nr 4

Runda 1
1. Issara Kachaiwong – calificat nr 2
2. Roy Stolk – calificat nr 3
3. Ben Woollaston – calificat nr 1
4. James Leadbetter – calificat nr 4

5. Alfie Burden – Robert Stephen
6. Liu Song – Dene O’Kane
7. Judd Trump – Issara Kachaiwong / calificat nr 2
8. Tian Pengfei – Roy Stolk / calificat nr 3
9. Mark Joyce – Mohammed Shehab
10. Paul Wykes – Alex Borg
11. Lee Page – Dermot McGlinchey
12. Matthew Couch – Jamie Jones
13. Ian Preece – Ben Woollaston / calificat nr 1
14. Liang Wenbo – Jeff Cundy
15. Paul Davison – Peter Lines
16. Passakorn Suwannawat – Patrick Einsle
17. Chris Melling – David Morris
18. Lee Spick – Sean Storey
19. Chris Norbury – James Leadbetter / calificat nr 4
20. Andrew Higginson – Mark Boyle

Runda a 2-a
21. David Gilbert – învingătorul meciului nr 5
22. Tony Drago – învingătorul meciului nr 6
23. Shokat Ali – învingătorul meciului nr 7
24. Joe Jogia – învingătorul meciului nr 8
25. Robin Hull – învingătorul meciului nr 9
26. Rory McLeod – învingătorul meciului nr 10
27. Paul Davies – învingătorul meciului nr 11
28. Jimmy Michie – învingătorul meciului nr 12
29. Joe Delaney – învingătorul meciului nr 13
30. Mike Dunn – învingătorul meciului nr 14
31. Jamie Burnett – învingătorul meciului nr 15
32. David Roe – învingătorul meciului nr 16
33. Andrew Norman – învingătorul meciului nr 17
34. Mark Allen – învingătorul meciului nr 18
35. Stuart Pettman – învingătorul meciului nr 19
36. Scott MacKenzie – învingătorul meciului nr 20

Runda a 3-a
37. Gerard Greene – învingătorul meciului nr 21
38. Adrian Gunnell – învingătorul meciului nr 22
39. Jamie Cope – învingătorul meciului nr 23
40. Drew Henry – învingătorul meciului nr 24
41. Fergal O’Brien – învingătorul meciului nr 25
42. Tom Ford – învingătorul meciului nr 26
43. Michael Judge – învingătorul meciului nr 27
44. Mark Davis – învingătorul meciului nr 28
45. Barry Pinches – învingătorul meciului nr 29
46. Dave Harold – învingătorul meciului nr 30
47. Jimmy White – învingătorul meciului nr 31
48. Marcus Campbell – învingătorul meciului nr 32
49. Dom Dale – învingătorul meciului nr 33
50. Rod Lawler – învingătorul meciului nr 34
51. John Parrott – învingătorul meciului nr 35
52. Ricky Walden – învingătorul meciului nr 36

Runda a 4-a (la Academia de snooker din Sheffield, 12-15 Martie 2007)

53. Mark King – învingătorul meciului nr 37 [Crucible > Graeme Dott]
54. Michael Holt – învingătorul meciului nr 38 [Crucible > Anthony Hamilton]
55. James Wattana – învingătorul meciului nr 39 [Crucible > Stephen Maguire]
56. Joe Perry – învingătorul meciului nr 40 [Crucible > Mark Williams]
57. Stuart Bingham – învingătorul meciului nr 41 [Crucible > John Higgins]
58. Andy Hicks – învingătorul meciului nr 42 [Crucible > Barry Hawkins]
59. Marco Fu – învingătorul meciului nr 43 [Crucible > Neil Robertson]
60. Ding Junhui – învingătorul meciului nr 44 [Crucible > Ronnie O’Sullivan]
61. Alan McManus – învingătorul meciului nr 45 [Crucible > Ken Doherty]
62. Joe Swail – învingătorul meciului nr 46 [Crucible > Matthew Stevens]
63. Nigel Bond – învingătorul meciului nr 47 [Crucible > Steve Davis]
64. Ryan Day – învingătorul meciului nr 48 [Crucible > Shaun Murphy]
65. Ian McCulloch – învingătorul meciului nr 49 [Crucible > Peter Ebdon]
66. Robert Milkins – învingătorul meciului nr 50 [Crucible > Stephen Lee]
67. David Gray – învingătorul meciului nr 51 [Crucible > Ali Carter]
68. Mark Selby – învingătorul meciului nr 52 [Crucible > Stephen Hendry]



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Feb 2007, 21:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CALIFICĂRILEPontin's, Prestatyn, 23 februarie


Runda preliminară 1 (best of 9)
Del Smith – Tony Knowles 5-4
Bradley Jones – Neil Selman 5-0

Runda preliminară 2 (best of 9)
Barry Stark – Del Smith 4-5
Stephen Ormerod – Bradley Jones 0-5
Ali Bassiri – Phil Seaton 0-5


David Singh a renunțat să se prezinte la meci, deci al patrulea calificat este Les Dodd.


Breakuri 100(+)
111 Bradley Jones



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Feb 2007, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pontin's, Prestatyn, 24 februarie


Runda 1 (best of 19 : 9/10)
Issara Kachaiwong – Bradley Jones (5-4) 8-10
Roy Stolk – Phil Seaton (5-4) 10-7
Ben Woollaston – Del Smith (8-1) 10-3
James Leadbetter – Les Dodd (5-4) 10-8


Breakuri 100(+)
138 James Leadbetter
134 Ben Woollaston
126 James Leadbetter
111 Bradley Jones
106 Bradley Jones
104 Issara Kachaiwong



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 25 Feb 2007, 20:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 24 Feb 2007, 22:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Duminică 25 februarie – Pontin's, Prestatyn


Runda 1 (best of 19 : 9/10)

Alfie Burden – Robert Stephen (5-4) 10-9
Liu Song – Dene O’Kane (5-3) 10-3
Judd Trump – Bradley Jones (5-4) 10-8
Tian Pengfei – Roy Stolk (7-2) 10-2
Mark Joyce – Mohammed Shehab (5-4) 10-6
Paul Wykes – Alex Borg (2-7) 3-10
Lee Page – Dermot McGlinchey (8-1) 10-1
Matthew Couch – Jamie Jones (6-3) 10-5

Breakuri 100(+)
142 Judd Trump
139 Tian Pengfei
135 Ian Preece
134 Ben Woollaston
130 Mark Joyce
123 Matthew Couch
116 Judd Trump
115 Matthew Couch
101 Roy Stolk



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Feb 2007, 15:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luni, 26 februarie – Pontin's, Prestatyn


Runda 1 (best of 19 : 9/10)
Ian Preece – Ben Woollaston (4-5) 10-8
Liang Wenbo – Jeff Cundy (5-4) 10-5
Paul Davison – Peter Lines (5-4) 10-8
Passakorn Suwannawat – Patrick Einsle (8-1) 10-4
Chris Melling – David Morris (4-5) 6-10
Lee Spick – Sean Storey (7-2) 10-4
Chris Norbury – James Leadbetter (5-4) 9-10
Andrew Higginson – Mark Boyle (5-4) 10-4



Breakuri 100(+)
141 David Morris
135 Ian Preece
126 Ben Woollaston
112 James Leadbetter
104 Liang Wenbo



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Feb 2007, 2:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marți, 27 februarie – Pontin's, Prestatyn


Runda a 2-a (best of 19 : 9/10)

David Gilbert – Alfie Burden (3-6) 10-9
Tony Drago – Liu Song (5-4) 9-10
Shokat Ali – Judd Trump (4-5) 7-10
Joe Jogia – Tian Pengfei (7-2) 10-4
Rory McLeod – Alex Borg (6-3) 10-6
Paul Davies – Lee Page (8-1) 10-1
Jimmy Michie – Matthew Couch (5-4) 10-4

Robin Hull s-a retras din competiție (probleme cardiace constituind sechelele unei infecții). Mark Joyce se califică în runda a 3-a cu un 10-0 picat din cer.


Breakuri 100(+)
145 Rory McLeod
124 Shokat Ali
115 Alfie Burden
110 David Gilbert
103 Jimmy Michie
104 David Gilbert
101 Joe Jogia
101 Joe Jogia



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Feb 2007, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miercuri, 28 februarie – Pontin's, Prestatyn


Runda a 2-a (best of 19 : 9/10)

Joe Delaney – Ian Preece (3-6) 10-7
Mike Dunn – Liang Wenbo (7-2) 10-3
Jamie Burnett – Paul Davison (5-4) 10-5
David Roe – Passakorn Suwannawat (3-6) 8-10
Andrew Norman – David Morris (5-4) 10-8
Mark Allen – Lee Spick (6-3) 10-5
Stuart Pettman – James Leadbetter (2-7) 3-10
Scott MacKenzie – Andrew Higginson (2-7) 6-10



Breakuri 100(+)
130 Jamie Burnett
115 Jamie Burnett
107 David Morris
106 Jamie Burnett
103 Jamie Burnett
100 Scott MacKenzie



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 28 Feb 2007, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joi, 1 martie – Pontin's, Prestatyn

Runda a 3-a (best of 19 : 9/10)

Gerard Greene – David Gilbert (3-6) 6-10
Adrian Gunnell – Liu Song (4-4) 10-8
Jamie Cope – Judd Trump (4-5) 7-10
Drew Henry – Joe Jogia (5-3) 10-7
Fergal O’Brien – Mark Joyce (6-3) 10-4
Tom Ford – Rory McLeod (5-4) 8-10
Michael Judge – Paul Davies (4-5) 10-5
Mark Davis – Jimmy Michie (7-2) 10-2


Breakuri 100(+)
132 Jamie Cope
112 Joe Jogia
103 Liu Song
100 Mark Davis



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Mar 2007, 2:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vineri, 2 martie – Pontin's, Prestatyn

Runda a 3-a (best of 19 : 9/10)

Barry Pinches – Joe Delaney (4-5) 9-10
Dave Harold – Mike Dunn (6-3) 10-3
Jimmy White – Jamie Burnett (3-6) 4-10
Marcus Campbell – Passakorn Suwannawat (5-3) 10-9
Dom Dale – Andrew Norman (3-6) 10-8
Rod Lawler – Mark Allen (3-6) 5-10
John Parrott – James Leadbetter (6-3) 10-7
Ricky Walden – Andrew Higginson (4-5) 10-9


Breakuri 100(+)
132 Marcus Campbell
131 Dom Dale
130 Jimmy White
127 Ricky Walden
112 Passakorn Suwannawat
102 Mark Allen



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Mar 2007, 1:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima etapă a calificărilor este programată pentru perioada 12-15 martie, la Sheffield. Meciurile sunt următoarele :

Mark King – David Gilbert
Michael Holt – Adrian Gunnell
James Wattana – Judd Trump
Joe Perry – Drew Henry
Stuart Bingham – Fergal O’Brien
Andy Hicks – Rory McLeod
Marco Fu – Michael Judge
Ding Junhui – Mark Davis
Alan McManus – Joe Delaney
Joe Swail – Dave Harold
Nigel Bond – Jamie Burnett
Ryan Day – Marcus Campbell
Ian McCulloch – Dominic Dale
Robert Milkins – Mark Allen
David Gray – John Parrott
Mark Selby – Ricky Walden

Numele celor 16 calificați (învingătorii meciurilor de mai sus), alături de cele ale capilor de serie vor fi puse în urnă, iar luni, 19 martie, se va face tragerea la sorți pentru meciurile din prima rundă de la Crucible.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 11 Mar 2007, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luni, 12 martie – EISS, Sheffield

Ultimii 48 (best of 19 : 9/10)

Ian McCulloch – Dominic Dale (7-2) 10-4
Robert Milkins – Mark Allen (4-5) 4-10
David Gray – John Parrott (6-3) 7-10

Mark Selby – Ricky Walden (4-5) 10-6


Breakuri 100(+)
139 Mark Selby
138 Robert Milkins
128 Mark Allen
117 Mark Allen
102 Ian MacCulloch



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 12 Mar 2007, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marți, 13 martie – EISS, Sheffield

Ultimii 48 (best of 19 : 9/10)

Alan McManus – Joe Delaney (3-6) 9-10
Joe Swail – Dave Harold (6-3) 10-9
Nigel Bond – Jamie Burnett (6-3) 10-6
Ryan Day – Marcus Campbell (6-3) 10-5



Breakuri 100(+)
128 Nigel Bond
120 Joe Delaney
114 Jamie Burnett
104 Dave Harold
104 Jamie Burnett



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Mar 2007, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miercuri, 14 martie – EISS, Sheffield


Ultimii 48 (best of 19 : 9/10)

Stuart Bingham – Fergal O’Brien (4-5) 5-10
Andy Hicks – Rory McLeod (6-2) 10-4
Marco Fu – Michael Judge (5-4) 10-9
Ding Junhui – Mark Davis (4-5) 10-6


Breakuri 100(+)
142 Marco Fu
136 Stuart Bingham
129 Mark Davis
126 Ding Junhui
117 Mark Davis
114 Ding Junhui
104 Andy Hicks



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 16229
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Mar 2007, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joi, 15 martie – EISS, Sheffield


Ultimii 48 (best of 19 : 9/10)

Mark King – David Gilbert (3-6) 6-10
Michael Holt – Adrian Gunnell (3-5) 10-7
James Wattana – Judd Trump (1-8 ) 5-10
Joe Perry – Drew Henry (6-3) 10-5


Breakuri 100(+)
101 Judd Trump



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community