Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2007 ?
John Higgins
41%
 41%  [ 10 ]
Mark Selby
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Ian 2007, 19:59    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Gata ! S-a făcut tragerea la sorți și știm cine cu cine, unde și când !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 6 Mai 2007, 0:13, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Ian 2007, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se profileaza un nou meci Ronnie O'Sullivan-Ding Junhui. Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 30 Ian 2007, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... interesant! Surprised



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
SpinTrick



Data înscrierii: 01/Feb/2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Joi 1 Feb 2007, 7:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astept acest meci......ca finala mastersului a fonst una foarte frumoasa Embarassed Shocked



_________________
"Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that." - Afeni Shakur
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui SpinTrick Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 9:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, foarte aiurea. Adica primii doi favoriti ai caselor de pariuri se intalnesc in primul tur pe tablou? Nu mi se pare deloc in regula un meci Ronnie vs. Ding asa de repede. Sper ca Ronnie sa treaca de chinez, desi va fi foarte greu. Am vaga impresia ca va fi exact reversul meciului de la Masters.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Feb 2007, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding mai are de disputat un tur de calificare si nu de fiecare data cand a fost in situatia asta a si reusit sa mearga mai departe.
Si mai este un aspect: daca se califica, se va afla prima data la Crucible. Pentru orice jucator de snooker "teatrul viselor" are o incarcatura deosebita, fie ca recunosc fie ca nu. Pe de alta parte Ronnie se poate considera ca acasa la Sheffield, dupa 14 ani de prezenta neintrerupta. Avantaj teoretic-Ronnie, ca din sezonul urmator se schimba situatia. Wink
Si-mi aduc aminte de ce s-a petrecut la Mondialul 94, cand acelasi Ronnie, castigator al UK-ului si al Openului Britanic, a ajuns la Sheffield si s-a oprit in optimi, demolat de Parrott cu 13-3. Paralela o fi ea un pic fortata dar este un aspect destul de important, cred eu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss, as fi de acord cu tine daca n-ar fi vorba de Ronnie. Englezul e tipul de jucator care merge pe ideea totul sau nimic si imi vine greu sa cred ca va juca la valoarea lui in primul tur. Va fi mai degraba un warm-up match. Iar experienta de la Crucible cred ca e un criteriu care conteaza mai degraba pentru britanici. Nu cred ca se pune problema ca Ding sa nu ajunga pe tabloul principal. Asta ca sa nu mai spun ca-mi aduc aminte de editia 2003 a CM (aia castigata de Williams) cand Ronnie a zburat din primul tur, intr-un meci impotriva unui adversar pe atunci mediocru. Si, coincidenta sau nu, adversarul lui de atunci era tot un asiatic, Marco Fu.
Nici nu vrea sa ma gandesc la cum ar arata un CM fara Ronnie din primul tur. Crying or Very sad



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stai linistit k nu se va intampla asta, Ronnie va fi campion mondial Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Miss, as fi de acord cu tine daca n-ar fi vorba de Ronnie. Englezul e tipul de jucator care merge pe ideea totul sau nimic si imi vine greu sa cred ca va juca la valoarea lui in primul tur. Va fi mai degraba un warm-up match.


Sa recurg la un cliseu Rolling Eyes Wink si sa zic, glumind mai frust, ca depinde aproape totul de pozitionarea lui Ronnie fata de cearsaf in dimineata meciului... Laughing Laughing Nu. Sheffield e..altceva. Resorturile care-i motiveaza pe toti jucatorii cu pretentii sunt altfel. Anul trecut Ronnie a defilat in fata lui Dave Harold, pe care era sa-l invinga la 0, acum doi ani a fost capabil sa profite la maximum de incredibila ratare a bilei de meci de Maguire, in 2004 a invins la pas in fata aceluiasi Mags...Ce voiam sa zic e ca nimeni din cei cu pretentii la titlu nu-si va permite sa abordeze cu superficialitate meciurile din primul tur. Nici macar Monsieur Ronnie. Wink
Ma tem ca ar trebui sa ma mut "la Ronnie acasa". Wink Embarassed Cand a vrut musai sa ajunga in finala Mastersului anul trecut a fost capabil sa revina de la 3-0 pentru Lee. Pe Davis l-a invins in finala Welshului dupa ce Steve conducea cu 8-5 etc. etc. Deci, tovarasi, se poate! Laughing Drept e ca mai rar.
Dar un CM fara Ronnie din primul tur mi se pare si mie...ewwww! Rolling Eyes Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 14:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, Miss. Very Happy Diferenta e ca nicunul dintre adversarii pe care i-ai amintit nu era al doilea favorit la castigarea turneului. Confused Nu vreau sa fiu rau, dar Ronnie ii bate oricand pe Dave Harold si Steve Davis jucand cu mana stanga. Si cu putin efort, chiar si pe Mags. Surprised Cand joci cu Ding nu-ti permiti greseli, trebuie sa intri in meci foarte repede. Cum spuneam, e nedrept ca primii doi favoriti sa se intalneasca in primul tur.
Whatever, sper ca Ronnie sa se trezeasca cu (scuze de cacofonie) fata la cearsaful potrivit. Laughing

P.S. Cum mai e pe la Baia Mare? Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan TM a scris :

Am inteles ca in 2008 Campionatul Mondial nu se va mai tine la Sheffield?
Stie cineva detalii?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Feb 2007, 16:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Răzvan TM, am mutat aici mesajul pe care l-ai postat la NEWS. Acela este un thread de știri, nu de zvonuri. Wink

Nici vorbă, campionatul mondial se va desfășura în aceeași locație tradițională. O să revin în câteva zile cu noutăți legate de Teatrul Crucible, unde se fac pregătiri și sunt în curs lucrări de modernizare. Este un proiect de mari proporții, care va oferi condiții mai bune atât pentru activitatea curentă a teatrului, cât și pentru evenimentul cel mai important al sezonului de snooker.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 7 Feb 2007, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Am vaga impresia ca va fi exact reversul meciului de la Masters.

Desi am avut cazuri in care roata s'a intors...tind sa cred ca lururile nu o sa mearga chiar asa...nu de alta dar ma gandesc numai la incarcatura emotionala pe care a avut'o Ding la finala Masters'ului in fata lui Ronnie. Sunt sigura ca si acest lucru va fi un factor... Ding pana atunci era sobru si calculat...emotiile si le stapanea foarte bine pentru un pusti abia intrat printre greii snooker'ului...si in finala...ceva s'a rupt..si au navalit toate sentimenetele. Nu cred ca Ding , cand il va vedea pe Ronnie , nu se va gandi deloc la asta. Oricum Ding este puternic , de trecut o sa treaca peste momentul din Masters...dar n'o sa uite. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Joi 8 Feb 2007, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca O`Sullivan va fi in forma si va avea chef de snooker nu cred ca Ding are vreo sansa.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 8 Feb 2007, 10:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan TM a scris:
Daca O`Sullivan va fi in forma si va avea chef de snooker nu cred ca Ding are vreo sansa.

Teoretic asa e , acuma sa vedem ce are Ronnie de zis. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Următoare
Pagina 1 din 42

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community