Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2007 ?
John Higgins
41%
 41%  [ 10 ]
Mark Selby
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 21 Apr 2007, 16:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

no jimmy? Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Apr 2007, 19:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy e la BBC, în calitate de comentator, Snooky. Vezi și pagina curentă de la News. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 21 Apr 2007, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot asa, Matthew! Pai da! Cand se clatina rau locul din top 16 atunci facem ceva! Rolling Eyes
E momentul sa incep sa fac urat la adresa regiei Eurosport. Angry Am tot stat, am asteptat...Nu. Maine, in timp ce se desfasoara prima sesiune a meciului-vedeta din turul I - e parerea mea! - stimabilii difuzeaza o cursa ciclista. Spre lauda lor, live pret de doua ore, incepand de la ora 16. Eh...credeati ca mai prindem ceva? Naaaaah. Pentru ca dupa aceea vin doua programe inregistrate. Rolling Eyes (Faptul ca e un campionat de haltere n-are nicio importanta.)
Celor care stiti sa lucrati cu proxies si sa pacaliti BBC-ul ca sunteti situati in UK, reusind astfel sa vedeti meciurile...jos palaria! Mie nu-mi iese figura! Rolling Eyes Angry
Inca o data, multumiri din inima Eurosportului. Vous etes tres, tres mechants, messieurs! Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Sâm 21 Apr 2007, 22:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Tot asa, Matthew! Pai da! Cand se clatina rau locul din top 16 atunci facem ceva! Rolling Eyes

haha! asa e.. sper sa il si tina!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 21 Apr 2007, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy White, proaspat comentator, le raspunde fanilor la cateva intrebari Wink

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/6572815.stm


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 21 Apr 2007, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Razvan ! Si ce-i mai place lui să dea interviuri !... Rolling Eyes Laughing Le detestă ! Într-altul, de azi (în The Mirror), pare că pronostichează bine dându-l pe JP ca favorit în meciul cu Steve. Jimmy : "Atâta lume mi-a spus că va câștiga Steve, dar eu cred că, dacă-și păstrează concentrarea, John se poate detașa. Dacă poate vreunul dintre ei să câștige și titlul, asta e greu de spus : un campionat mondial a făcut din nițeluș cam prea multe frame-uri !" ( Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 4:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott, pe care Clive Everton îl numește în The Independent de azi “the diminutive Glaswegian with the heart of a lion”, este cea mai recentă victimă a “blestemului cruciblian”. De fapt, ca deținători ai primului lor titlu mondial, n-au ajuns în finala ediției următoare, decât doi jucători (în epoca “modernă” a snookerului) : în 1987 – Joe Johnson și în 1998 – KenDo.

Pe de altă parte, “blestemul” e pe nedrept asociat cu numele Teatrului Crucible, pentru că incapacitatea campionilor mondiali de a-și apăra cu succes primul titlu datează din epoca pre-crucibliană, adică din 1969, când s-a optat pentru formatul knock out. Singurii care au realizat o atare performanță au fost frații Davis și John Pulman.

Graeme : “Cred că ăsta a fost cel mai slab meci din întreaga mea carieră ! Eram total amorțit, n-am putut nici măcar să mă enervez !!! Nu-mi dau seama ce s-a întâmplat. Am și avut parte de cea mai proastă tragere la sorți, pentru că acum doi ani am pierdut meciul cu Ian. Sigur că n-aș fi spus așa ceva înainte de meci – n-ar fi însemnat decât să-i dau un plus de curaj ! Dar felul lui de a juca mă face să mă simt frustrat : când e foarte fluent, când nu leagă două bile și, cu toate că știe ce bilă o să joace, trec ceasuri întregi până execută lovitura ! Am încercat să nu mă las afectat de asta, dar, pe la mijlocul primului frame, începusem să mă simt cam frustrat.

Nu m-am simțit bine în meci – cu singura excepție a momentelor în care am condus cu 4-2. Am avut emoții foarte mari. Am încercat din toate puterile să lupt, dar simțeam golit de energie. N-am reușit să mă urnesc din loc. Acum nu mai am șanse să rămân pe locul 1 în clasamentul mondial... Probabil că o să fiu pe locul 6 sau 7. Am avut un sezon cu rezultate foarte bune, păcat că înfrângerea asta n-a fost o încheiere pe măsură. Gata, de-acum pun tacul deoparte timp de vreo câteva săptămâni. Probabil că nici n-o să urmăresc turneul la televizor – în orice caz, la meciurile lui Ian e clar că n-am de gând să mă uit !!!...”


Ian McCulloch : “Graeme are niște rezultate fantastice aici, la Crucible, dar n-am fost îngrijorat, pentru că n-am pierdut niciodată în fața lui, iar la Sheffield joc și eu destul de bine, cu toate că în ultimii doi ani, am avut parte de destulă amărăciune. De două ori am fost sigur că intru în Top 16, pentru ca pe urmă să văd cum mi se închide ușa-n nas și aterizez pe locul 17. Anul trecut, în ultima rundă de calificări, am prins un kick la bila verde și am pierdut meciul cu Dave Harold în frame-ul decisiv. Singura consolare a fost că m-a învins unul dintre prietenii mei cei mai buni. Însă cei care mă cunosc știu că asemenea eșecuri nu mă doboară, ci mă fac mai puternic.

Nu cred că în meciul de azi a existat un anumit moment-cheie. Graeme n-a prea avut încredere că poate câștiga și, așa cum a spus adineaori, m-a considerat un adversar dificil. N-am avut emoții, nici măcar spre final, când m-am simțit cel mai bine.

Țin la Graeme și nu-mi face nici o plăcere să-l înving. Nu devii campion mondial dacă nu știi al naibii de bine jocul ăsta, iar la Openul Chinei a dovedit că victoria lui n-a fost o întâmplare. Îmi pare rău de el – s-a aflat sub o presiune foarte mare și probabil că, de vreo săptămână încoace, a fost obligat să-și petreacă majoritatea timpului dând interviuri și auzind vorbindu-se despre blestemul de la Crucible, nici nu se putea să nu-i încolțească în minte îndoiala !

Acum mă întorc acasă. Am câteva zile în care să mă antrenez atât la masa de snooker, cât și la bicicleta fixă, iar când o să vin înapoi, o să fiu în plină formă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 6:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia sa analizam un pic ce-a zis scotianul:
"Probabil că nici n-o să urmăresc turneul la televizor – în orice caz, la meciurile lui Ian e clar că n-am de gând să mă uit !!!...”
Asta mi se pare o totala lipsa de fair-play. Omu' nu poate accepta ca Ian a fost clar mai bun decat el?
Dar declaratia asta - "felul lui de a juca mă face să mă simt frustrat : când e foarte fluent, când nu leagă două bile și, cu toate că știe ce bilă o să joace, trec ceasuri întregi până execută lovitura!" - e deja tupeu. Nu inteleg de unde atitudinea asta condescendenta. Graeme chiar nu intelege ca a devenit campion mondial dintr-o intamplare fericita pentru el? Acum are talente de mare vedeta a snooker-ului. Ma bucur tare mult c-a fost eliminat.

Cat despre Ian, declaratia asta mi s-a parut foarte faina - "Îmi pare rău de el – s-a aflat sub o presiune foarte mare și probabil că, de vreo săptămână încoace, a fost obligat să-și petreacă majoritatea timpului dând interviuri și auzind vorbindu-se despre blestemul de la Crucible, nici nu se putea să nu-i încolțească în minte îndoiala!" O sageata expediata foarte bine de englez hehe. Succes stangaciului pe mai departe, cred ca-l va invinge pe Hamilton.



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 9:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hm...a iesit dott...not world champion material after all.... Twisted Evil


la ce ora joaca ronnie azi?



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 9:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
hm...a iesit dott...not world champion material after all.... Twisted Evil


la ce ora joaca ronnie azi?


15:30 O'Sullivan R.-Ding J.... la ei


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 10:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer ma bucur de victoria lui Ian...mi se pare ca lui Dotty i s'a cam urcat la cap. Sad
Daca vor fi amandoi in forma fain , asa cum stiu ei sa joace , meciul dintre Ronnie si Ding ar trebui sa fie superb! Insa...who knows? Rolling Eyes Rolling Eyes



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 10:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dott si McCulloch au avut un meci foarte incalcit, uneori chiar urat. Nu ma asteptam totusi sa fie eliminat Dott din primul tur. Ian a jucat foarte bine. Are un stil de joc interesant, sta cam mult pana sa execute lociturile, dar risca mult. Felicitari pentru victorie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 11:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de ore : acum, cât sunt câte trei sesiuni pe zi, prima e la ora locală 10.00, a doua la 14.30, iar ultima la 19.00.

La Meciuri și rezultate ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=389&start=15 ), nu mai pun orele, dar meciurile sunt împărțite în trei grupuri, după sesiunile în care sunt programate.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zaiclopz
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 35
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 16:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.bbc.co.uk/mediaselector/check/player/sol/newsid_6160000/newsid_6162900?redirect=6162917.stm&news=1&nbram=1&bbram=1&nbwm=1&bbwm=1

live, meciul ronnie - ding, e 3-0, break 109!!!! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zaiclopz Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
joana1711



Data înscrierii: 22/Apr/2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate urmari live meciul lui Ronnie pe CCTV5 un canal chinezesc, dar trebuie sa aveti SopCast, un TV player care poate fi descarcat de aici http://myp2p.eu/Programs/Sopcast.htm. Succes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui joana1711 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Următoare
Pagina 3 din 42

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community