Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2007 ?
John Higgins
41%
 41%  [ 10 ]
Mark Selby
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
joana1711



Data înscrierii: 22/Apr/2007
Mesaje: 5

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 17:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merita urmarit. Ronnie joaca incredibil... de bine. Conduce deja cu 5-0, pe cale de a fi 6-0


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui joana1711 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucura foarte mult infrangerea lui Dott. Twisted Evil
A inceput totusi cam ciudat acest Campionat. Confused Putine minute transmise pe Eurosport in aceste 2 zile. Zid Pentru regia de la Paris Angry Taz

Si...Hai Ronnie! Majoreta Un start cum nu se poate mai bun.Sper sa o tina tot asa. Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zaiclopz
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 35
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

superb, 6-1 pentru ronnie, in ultimul frame avea nevoie de snooker sa adune punctele pt. a castiga frameul, a reusit snookerul, si a luat frameul Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zaiclopz Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm, ce declaratii pe Dott...probabil ca a crezut ca are puterea sa mai castige si titlul acesta....

Ronnie...vad ca se distanteaza Very Happy...a scapat de Dott, deci pana in finala, poate ajunge foarte usor..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma mai asteptam sa mai castige acest joc 8) .Bravo Ronnie! Very Happy Ding mi se pare un pic coplesit de presiunea debutului la Crucible.Ronnie este relaxat si ataca din toate pozitiile.Daca continua asa va fi un meci scurt. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 18:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumiri,clarisor si razvan!..pt. interviul lui jimmy! Very Happy



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 18:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mama ce meci! Shocked Tehnologia sa traiasca! Si BBC-ul. 8)
Da...bietul Ding...emotiile debutului cruciblian la inceput. Apoi si-a revenit.
Dar ce ma bucura e ca...Ronnie vine la masa cand are nevoie de snookere. Si le mai si reuseste. Razz
Deocamdata frumoase procentaje. Si frumos si jocul.
Da. Sa vedem ce se intampla maine.
Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 19:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

The Rocket a scris:
Hmm, ce declaratii pe Dott...probabil ca a crezut ca are puterea sa mai castige si titlul acesta....

Ronnie...vad ca se distanteaza Very Happy...a scapat de Dott, deci pana in finala, poate ajunge foarte usor..


Nu prea cred. In turul II poate da de Neil Robertson, iar in sferturi de John Higgins. Chiar are un traseu foarte greu si trebuie sa joace la capacitate maxima daca vrea sa castige Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 22 Apr 2007, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper totushi sa nu ajunga Hamilton in semifinale facand din nou o surpriza (mai mult sau mai putin interesanta). Twisted Evil Nu de alta, dar pana acolo nu prea are un adversar care sa-l secere. Nu cred, cel putin pentru moment. Ramane de vazut forma celorlalti.
Bravo, Ronson! Wink Keep it up!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2007, 0:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi pare rau ca a pierdut Steve. Sad Ma bucur ca am avut ocazia sa-l vad pe John Parrot jucand, dar as fi preferat sa castige Steve.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2007, 2:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Nigel Bond : “A fost un meci greu, dar cu un adversar ca Peter nici nu mă așteptam la altceva. N-am jucat împreună de foarte multe ori, însă de fiecare dată au fost dispute dure, încheiate cu scoruri strânse. El a câștigat câteva, eu mai puține. După meci, a venit la mine în cabină și mi-a spus că am jucat mai bine decât el. Numai că... am fost învins. Cu toate astea, există și unele elemente pozitive. De pildă, am constatat că jocul încă îmi merge foarte bine. Peter a fost campion mondial, știe totul despre snooker și e perfect capabil să mai câștige și un al doilea titlu mondial.

În acest sezon, am fost cam inconstant. La Cupa Maltei și la calificările pentru Openul Chinei n-am făcut mai nimic. Mi-am regăsit parțial forma la Openul Țării Galilor, dar am fost ghinionist și am pierdut meciul cu Ali Carter în frame-ul decisiv, iar în calificările pentru Campionatul mondial am avut avut rezultate bune. Îmi place să joc aici, la Crucible – e atmosfera, calitatea meselor, adrenalina. Îmi doresc din toată inima să revin și la anul. Plăcerea de a juca e aceeași dintotdeauna. Nu există stimulent mai puternic decât victoria și cât timp voi simți acest lucru, voi continua să joc.”


Peter Ebdon : “Nigel este un jucător foarte experimentat și ce mare demonstrație de experiență și de tehnică a făcut în meciul de azi ! După părerea mea, a jucat mai bine decât mine. Gândirea lui tactică este pur și simplu superbă, loviturile de siguranță sunt strălucite și eu cred că a pierdut meciul numai din cauza unui mare număr de contacte imperfecte tac-bilă. Plus faptul că a mai avut și ghinion. Cred că astea au fost motivele pentru care n-a câștigat. Mi-a luat cel puțin 5 frame-uri în care eu nici măcar nu m-am apropiat de masă. Mi-a creat probleme mari și trebuie să-i recunosc meritele. De aceea răsuflu ușurat că am reușit să mă calific în optimi. Sunt totuși un pic dezamăgit că n-am jucat mai bine, mai ales după cât de minuțios și de atent m-am pregătit pentru acest turneu. Poate că, pierzând în prima rundă atât la Openul Țării Galilor cât și la Openul Chinei, nu am acumulat suficientă practică de meci. Altfel, încerc, ca de obicei, să ating vârful de formă aici, la Crucible. Din punct de vedere fizic, sunt mai pregătit ca oricând și am o stare de liniște și de echilibru. Am venit la Sheffield acum trei săptămâni și m-am antrenat la Academie. Aș fi vrut să lucrez mai mult cu Ding, dar el avea nevoie de practică individuală, pentru că existau probleme de adaptare la noul vârf de tac și trebuia să facă exercițiile corespunzătoare.

În acest moment, îmi vine ceva mai greu să mă pregătesc de unul singur, pentru că exercițiile astea pot deveni cam plictisitoare. Prefer meciurile de antrenament. Dacă mă iau după ele, jocul îmi merge foarte bine, dar totul e să obții același nivel de performanță și în competiții.”


Steve Davis : “A fost un meci strâns. Am fost condus cu 6-1, dar am reușit să mă adun. Știam de la început că urma să fie un meci echilibrat. Chiar dacă e vorba de cel mai mare turneu al sezonului, tot numai două sesiuni ai la dispoziție. Cred că John a jucat foarte bine. Nu ne-am mai întâlnit în acest sezon. A fost totuși un meci interesant deși, bineînțeles, pentru mine a constituit o mare dezamăgire. Dar, în fond, am reușit să egalez la 9 și să trimit meciul în jocul decisiv ... unde am ratat o bilă roșie : ultima bilă roșie !!! Încercasem să obțin poziție la bila neagră, nu mi-a ieșit lovitura și bila albă a ajuns în buzunar.

L-am și avertizat pe John că dacă-l aud cumva lăudându-se cu acest meci în timpul comentariilor următoare, s-ar putea să-mi iau jucăriile și să plec acasă ! După cum se vede, nici până azi n-am învățat să accept înfrângerea – doar că, din punct de vedere mental, îmi revin destul de repede : adică îmi regăsesc simțul umorului ! Sigur că e o dezamăgire să ieși din competiție după primul meci, mai ales la Campionatul mondial, pentru că după aceea parcă te simți exclus. În acest moment, joc numai pentru plăcerea de a juca, dar credeți-mă că nu-mi face nici o plăcere să privesc restul turneului din sală !...

John stă bine. N-are un traseu prea dificil și, ocupând în clasament locul pe care-l ocupă, nici n-are nimic de pierdut, ceea ce pentru starea lui mentală contează foarte mult, în condițiile în care acest aspect al jocului are o atât de mare importanță. Singura mea problemă în faptul că l-am avut ca adversar pe John a fost tocmai asta : că el risca încă și mai puțin decât mine – dacă așa ceva este posibil !!! În orice caz, meciul mi-a făcut plăcere. Chiar dacă nu l-am câștigat !”


John Parrott : "Steve este un adversar și un luptător fantastic. Părerea mea e că azi am jucat mai bine decât el. Jocul lui tactic, loviturile lui de siguranță sunt excelente – pur și simplu nu irosește nici măcar o lovitură. Partea cea mai proastă e că atunci când ratezi așa cum am ratat eu la bila galbenă, se năpustește asupra ta și te distruge. De asta încă mai ajunge în semifinale chiar și la vârsta pe care o are. Știe să-și gândească meciurile și să-și conducă jocul cu cea mai mare eficacitate și la nivelul cel mai înalt.

Victoria îmi prinde foarte bine, dar lucrul cel mai important este că mi-am reintrat în formă. Spre sfârșitul meciului, am mai greșit și eu, a mai greșit și Steve, dar dacă adunăm vârsta mea cu a lui, totalul e 91, așa că, la atâția ani câți numărăm, avem și noi dreptul să mai greșim pe ici pe colo. Nu pot să spun că am avut un meci greu. El vroia să mă învingă pe mine, eu vroiam să-l înving pe el, dar mâine o să stăm alături, în studioul BBC, așa că, indiferent unde ne găsim, ne facem treaba ca doi profesioniști ce suntem.

Nu, n-am prea stat la glume înainte de meci și, ca să fiu sincer, am căutat amândoi să-i evităm pe ziariști. Ba chiar Steve era încântat că presa se concentrase – pe bună dreptate – asupra întâlnirii O’Sullivan – Ding. Oricum, pentru mine e mare lucru că m-am calificat în optimile Campionatului mondial. A trecut ceva timp de la ultima mea performanță de acest gen ! Diferența dintre noi doi și jucătorii buni e că aceștia din urmă realizează în mod sistematic breakuri mari. Scorul reușit de Ronnie în meciul cu Ding e fantastic, probabil că a dat tot ce avea mai bun. În ceea ce mă privește, de la 6-6 la 9-6 am jucat destul de bine. Sunt mulțumit, mai ales că e prima oară când vin la Crucible într-o formă cât de cât bună. În ultimii 7 ani, m-am chinuit rău de tot în această arenă, adică tocmai în ultimul loc din lume în care să-ți dorești să joci prost...”


Joe Delaney : “Nimic nu mi-a ieșit bine ! A fost un adevărat dezastru și n-am putut să-l pun pe Matthew sub presiune. La sfârșitul primei sesiuni, mă conducea cu 7-2 și aveam mare nevoie să câștig primul frame din sesiunea a doua, iar când l-am pierdut și pe acela, am cedat psihic. Dacă era să am și eu o șansă, ar fi trebuit să-i iau primele două frame-uri, dar așa, n-am mai fost în stare de nimic. Matthew a avut câteva ratări, dar eu nu mai eram capabil să reacționez și n-am reușit să-l pedepsesc...

Emoțiile și nerăbdarea debutului la Crucible au fost foarte mari. Vreau să le mulțumesc familiei și prietenilor care au venit aici să mă susțină. Păcat că nu le-am oferit un spectacol de calitate. Presupun că mă bucurasem atât de tare de calificarea la Sheffield încât n-am concentrat prea mult asupra faptului că intru și eu în această arenă, în loc să mă concentrez asupra combativității. Dacă o să mai am din nou norocul de a mă califica, probabil că starea mea va fi cea potrivită. Dar chiar și așa, jucând prost și pierzând meciul, eu tot m-am simțit bine, mai ales că aș fi putut fi eliminat încă din prima rundă a calificărilor, la Prestatyn, când am fost condus cu 6-1, dar, până la urmă, am răsturnat scorul.

Matthew a jucat bine – dar ar fi putut juca încă și mai bine.

Atmosfera de aici este extraordinară, sunt bucuros că mă aflu la Crucible, dar o să mă bag repede-repede într-un bar ! Peste câteva zile, plec la Honolulu cu prietena mea Caroline – am nevoie de două săptămâni de relaxare înainte de calificările din iunie.”


Matthew Stevens : “Meciurile astea din prima rundă sunt absolut groaznice ! Nu contează cât de prost joci : totul e să te califici. Nu-ți dorești altceva decât să câștigi mai repede 10 frame-uri și gata. Nici nu ajungi să simți într-adevăr că participi la acest mare eveniment decât începând de prin runda a 2-a sau a 3-a, când deja ai adunat ceva puncte și ai mai scăpat de grija locului în clasament.

Sunt într-o formă destul de bună, iar jocul îmi merge bine – la antrenamente, cel puțin. Mă antrenez, ce altceva să mai fac ?!.... Am încercat să țin meciul sub control încă de la început, ca să-l pun pe Joe sub presiune, dar el ar fi vrut să mă oprească și să mă ajungă din urmă. Diferența de scor e întotdeauna greu de recuperat, iar lui i-a fost și mai greu pentru că era primul lui meci televizat – o presiune în plus. Cred totuși că experiența asta i-a făcut plăcere și sper că o să-i fie și de folos. Îl cunosc de pe când aveam 10 ani și știu ce om minunat este. Mă bucur că a ajuns să joace la Crucible, dar mă bucur și că l-am învins și m-am calificat în optimi !”


Marco Fu : “Am avut o zi foarte proastă. De fapt, nu m-am simțit bine nici ieri. M-am dus să mă antrenez și mi-am dat seama că o să am probleme serioase. Anthony a jucat foarte bine, mai ales în prima sesiune – atunci s-a decis soarta meciului. Mi-era rău, transpiram, mâinile îmi amorțiseră și în anumite momente nu-mi puteam ține ochii deschiși. Mi s-a mai întâmplat o dată așa ceva – la Marele Premiu de la Aberdeen – dar acum e mai grav decât atunci. Nu sunt dezamăgit : știam că n-am nici o șansă să-l bat pe Anthony.”

Anthony Hamilton : “Sunt foarte mulțumit că m-am calificat – de o bucată de vreme, victoriile mele s-au cam rărit. Marco era bolnav, iar eu am făcut cel mai bun meci al meu din ultimii 10 ani ! Așa se explică acest scor disproporționat, când în mod normal ar fi trebuit să fie unul foarte strâns.

Nici eu nu mă simt prea grozav, ieri mi-a fost chiar foarte rău, fiindcă am mâncat o salată cu carne de rață și am făcut o toxiinfecție. Nu știam că și Marco are probleme de sănătate așa cum nici el nu știa de boala mea. Abia după prima sesiune am aflat amândoi cum stau lucrurile. La un moment dat, mă bătea gândul să mă retrag din competiție, dar pe urmă am decis să rîmân. M-aș fi mulțumit să câștig 3 frame-uri și să scot un scor de 3-6, cu șansa de a recupera diferența în sesiunea a doua ! Nici nu visam la victorie ! Astăzi mi-a fost mai bine. De jucat n-am jucat prea strălucit, însă am avut noroc, iar acum abia aștept să-l întâlnesc pe Ian McCulloch.”


Ronnie O'Sullivan a fost avertizat pentru că a înjurat, iar Jan Verhaas a fost obligat să-i facă raport la WSA. ( The Daily Mail de azi http://tinyurl.com/2z4trs )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 23 Apr 2007, 14:14, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2007, 12:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie'mi pare rau ca a pierdut Davis , insa Ronnie m'a incantat foarte mult!! Cu o saa forma sa continue pana suuuuuuussss...cat mai sus. Wink
Multumim Clara pentru declaratii. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2007, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat de Hawkins Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2007, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu imi doream ca el sa mearga mai departe...Sad



Yeeeeeeeeey Ronnie!!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Apr 2007, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Înainte de meci

Ken Doherty : “Ca să fiu sincer, în acest sezon am fost într-o formă mediocră. N-am câștigat vreun turneu, dar nici n-am pierdut meciurile din primele runde. Locul în clasament se explică numai prin constanța de care am dat dovadă – o calitate care în prima tinerețe mi-a cam lipsit. Ar fi formidabil să ajung Numărul 1 abia acum, când împlinesc 15 ani de profesionism. Am la fel de multe șanse ca oricine altcineva. Nici atunci când am câștigat titlul nu eram într-o formă extraordinară, iar meciurile lungi mă avantajează.

Mark se află la debutul său aici, la Crucible, dar pare să aibă șanse. Singura diferență între situația din vremea debutului meu și cea de azi este că acum pot concura la un nivel foarte bun chiar și jucătorii aflați pe poziții mai modeste în clasamentul mondial, nu mai e ca altădată, când nu erau abonați la trofee decât vreo 5-6 jucători. În prezent, trebuie să fii un jucător foarte bun și ca să pătrunzi în Top 100 !”
(The Irish Post din 18 aprilie)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » Campionatul mondial 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Următoare
Pagina 4 din 42

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community