Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

HELLO, SNOOKERFORUM !
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Iun 2012, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Chitu ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Ian 2013, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rommsnooker a scris:
Hello tuturor Smile

Sunt nou pe forumul vostru, ocazie cu care salut pe toata lumea !

Urmaresc de ani de zile snooker-ul de calitate si mi-am facut si cativa jucatori favoriti : Ronnie, Stephen Hendry ( pacat ca s-a retras din activitate ) Neil, pot spune ca-mi plac si Higgins si Selby.

Din pacate nu am avut ocazia de joc decat sa spunem de 2-3 ori snooker, insa mi se pare un joc mult mai greu, dar si mai interesant decat biliard-ul.

Parerea personala e ca un campion la biliard poate fi invins la biliard de un campion la snooker, insa invers nici gand.

Ronnie este jucatorul care m-a inspirat dintotdeauna, din primul meci in care l-am vazut jucand. E rapid, inteligent si foarte talentat. In meciurile pe care le-a jucat impotriva lui Hendry, sincer n-am putut fi de partea nimanui : imi plac ambii poate in aceeasi masura. Hendry e agresiv si nu te iarta daca gresesti. Ronnie este geniul care inventeaza din orice pozitie o cale de a te distruge.

Joc biliard de multi ani, insa nu in competitii. Ronnie m-a determinat sa-mi doresc sa fiu ca el dintr-un punct de vedere : sunt ambidextru Very Happy
La inceput a fost mai greu, dar am vazut ca se poate, iar momentan, mana cu care lovesc bila e doar o chestiune de alegere. Desi sunt dreptaci, sunt meciuri in care doar pozitia incomoda ma determina sa folosesc mana dreapta.

Ma gandesc serios la un inceput de cariera in snooker. Acest mic avantaj poate m-ar ajuta un pic, nu ? Oricum consider ca in momentul in care intri in lumea snooker-ului si ai un antrenor care sa-ti explice tehnici pe care nu le cunosti,iar pe langa asta ai si abilitati native, sunt niste sanse, cat de mici, dar sunt, sa urci putin cate putin.

M-ar interesa cateva detalii ( pret, programe de training, sau conditii de acceptabilitate in lumea snooker-ului, precum si posibile evolutii de-a lungul timpului ).

La urma urmei, incercarea moarte n-are, nu ?

Sper sa nu sune aiurea, dar as vrea sa share-uiesc prima mea experienta in biliard : a fost in urma cu 8-9 ani..un prieten m-a invitat sa ''jucam o bila'' ca sa-mi ''dea o lectie''. Eu in tot acest timp ma uitasem la snooker si oarecum aveam idee despre cum se tine tacul, care e principiul bilelor Smile

Prima noastra intalnire a fost un esec total pentru prietenul meu pe care l-am invins cu scor mare..nu stiu exact cat, insa in jur de 8 meciuri diferenta.

Sper ca n-am deranjat cu acest post, iar daca nu e locul potrivit, il puteti muta sau sterge.

As fi recunoscator daca mi-ati putea oferi cateva pareri, sfaturi. Am 27 de ani, insa in domeniul acesta varsta la care incepi conteaza mai putin decat in alte sporturi..

Toate cele bune,

Romm.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Ian 2013, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Rommsnooker ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Rommsnooker



Data înscrierii: 25/Ian/2013
Mesaje: 1

MesajTrimis: Vin 25 Ian 2013, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Bine ai venit, Rommsnooker ! Smile


Bine te-am gasit, Clara Smile

Ai ceva sugestii pentru mine ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Rommsnooker Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 25 Ian 2013, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai întâi, eu aș arunca o privire în jur. Wink Altminteri, cred că locul unde poți găsi o parte dintre răspunsuri (și unde poți posta o parte dintre întrebările pe care le ai, în acest moment) ar fi aici, dar forumul e plin de informații și există oameni competenți și amabili (printre aceștia, reputați jucători în circuitul național și distinși arbitri), care, sunt convinsă, o să-ți vină în ajutor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
boss21ro



Data înscrierii: 28/Mar/2013
Mesaje: 1

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2013, 9:43    Titlul subiectului: new member Răspunde cu citat (quote)

Salutari,

sunt un mare fan al acestui sport si sper prin acest forum sa ma pun cat mai la curent cu noutatile.
Va salut pe toti!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui boss21ro Trimite mesaj privat
legal_snooker



Data înscrierii: 01/Mai/2013
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie 1 Mai 2013, 20:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună seara!
Mă bucur sincer să mă aflu și mai aproape de lumea snookerului prin intrarea pe acest forum. Așa pe scurt, am descoperit snookerul la Campionatul Mondial din 2004, când aveam vreo 12 ani, și tot atunci am început să urmăresc acest forum.
Motivele pentru care nu m-am inregistrat mai demult nu le cunosc dar am urmărit la aproape fiecare turneu și forumul în paralel și de aici am preluat informațiile necesare pentru a cunoaște acest sport cât de cât.
O seară plăcută!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui legal_snooker Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Mai 2013, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Vin 31 Mai 2013, 9:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Bine ai venit ! Smile


Deoarece nu pot posta topic nou (nu stiu din ce cauza !) nici nu pot trimite reply-uri, am sa trimit acest raspuns cu citat (singurul disponibil, din cate vad):
Referitor la Cupa Romaniei, organizata intre 26-28 iulie 2013, as dori sa stiu cum se fac inscrierile, pentru ca as dori sa particip?.. E posibila si inscrierea pe site, cu virament bancar a taxei de inscriere, sau trebuie facuta inscrierea personal la FRS?
Intreb asta pentru ca este un drum in plus care ar putea fi eliminat prin inscrierea on-line!
Astept raspuns aici!.. Multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 31 Mai 2013, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,

Eu cred că poți face înscrierea și telefonic (la numărul 021 250 91 66 - este numărul de telefon de la Centrul Național de Snooker) iar plata taxei de înscriere să se poată face chiar înainte de începerea competiției, la fața locului. Mai multe detalii probabil că vei primi sunând la acel număr, dacă s-au stabilit de pe acum. Despre înscriere on-line, nu știu, îmi pare rău.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
S A N O
More than a fan


Data înscrierii: 25/Apr/2013
Mesaje: 41

MesajTrimis: Vin 31 Mai 2013, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Salut,

Eu cred că poți face înscrierea și telefonic (la numărul 021 250 91 66 - este numărul de telefon de la Centrul Național de Snooker) iar plata taxei de înscriere să se poată face chiar înainte de începerea competiției, la fața locului. Mai multe detalii probabil că vei primi sunând la acel număr, dacă s-au stabilit de pe acum. Despre înscriere on-line, nu știu, îmi pare rău.


Ms mult, Mihai!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui S A N O Trimite mesaj privat
Krautz



Data înscrierii: 29/Aug/2014
Mesaje: 1
Locație: Campulung Moldovenesc

MesajTrimis: Vin 29 Aug 2014, 3:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna, am 14 ani si am descoperit snooker-ul cam acum un an, insa, cumva, l-am dat uitarii in perioada aceea. Apoi am dat recent din greseala pe Eurosport, unde se difuza Australian Open, si am fost total fermecata.(din nou, dar de data asta a fost cu noroc.) In alta ordine de idei, aveam programata o excursie de 2 saptamani la Bucuresti, si m-am gandit sa vad si eu care-i treaba cu jocul pe care l-am vizionat la televizor.Intr-o saptamana m-am trezit in fata mesei de snooker care mi s-a parut uriasa cu un tac in mana gata sa invat si sa muncesc. A fost o nebunie totala, pentru ca mie la TV mi s-a parut destul de usor. Inapoi acasa, la Campulung Moldovenesc, am plecat cu un vis: sa ajung un jucator profesionist. Ceea ce o sa fie si mai dificil, pentru ca tocmai am intrat la liceul militar Smile) voi face tot ce imi sta in putinta.




Ultima modificare efectuată de către Krautz la Mar 2 Sep 2014, 21:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Krautz Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 30 Aug 2014, 23:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Krautz a scris:
Buna, sunt Adina, am 14 ani si am descoperit snooker-ul cam acum un an, insa, cumva, l-am dat uitarii in perioada aceea. Apoi am dat recent din greseala pe Eurosport, unde se difuza Australian Open, si am fost total fermecata.(din nou, dar de data asta a fost cu noroc.) In alta ordine de idei, aveam programata o excursie de 2 saptamani la Bucuresti, si m-am gandit sa vad si eu care-i treaba cu jocul pe care l-am vizionat la televizor. Am sunat la Centrul National de Snooker, si intr-o saptamana m-am trezit in fata mesei de snooker care mi s-a parut uriasa cu un tac in mana gata sa invat si sa muncesc. A fost o nebunie totala, pentru ca mie la TV mi s-a parut destul de usor. In total, am facut cam 12 ore de antrenament acolo. Inapoi acasa, la Campulung Moldovenesc, am plecat cu un vis: sa ajung un jucator profesionist. Ceea ce o sa fie si mai dificil, pentru ca tocmai am intrat la liceul militar Smile) voi face tot ce imi sta in putinta.

Adina Smile bine ai venit pe forum Very Happy. "You have to dream before your dreams can come true." (am uitat cine a zis asta, dar merge).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Doru



Data înscrierii: 25/Feb/2015
Mesaje: 6
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 25 Feb 2015, 11:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am gasit. Urmaresc meciuri de snooker de multi ani insa abia acum am descoperit forumul.

De jucat am inceput anul trecut, deci sunt oarecum incepator, dar imi doresc sa ma perfectionez.

Sper sa descopar lucruri interesante pe forum!



_________________
”Running clears my mind, and gives me a reason to get out of bed in the morning” - Ronnie O'Sullivan
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Doru Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Feb 2015, 14:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Următoare
Pagina 18 din 20

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community