Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

CAMPIONATUL EUROPEAN UNDER-19
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Apr 2007, 0:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-au calificat din grupe :

A : Stephen Craigie (Anglia), Michael White (Țara Galilor), Michael Smith (Germania), Adrien Frostin (Franța)
B : Michael Collumb (Scoția), Daniel Wells (Țara Galilor), Jurian Heusdens (Belgia), Michał Zieliński (Polonia)
C : Lian Highfield (Anglia), David Hogan (Irlanda), Stefan Kasper (Germania), Laurens de Staelen (Belgia)
D : Anthony McGill (Scoția), Robert Ford (Țara Galilor), Gavid Doran (Irlanda de Nord), Sebastian Vermeylen (Belgia)
E : Mitchell Man (Anglia), Steven Gregson (Anglia), Joseph Cacha (Malta), Declan Brennan (Irlanda de Nord),
F : Vincent Muldoon (Irlanda), Kristof Vermeiren (Belgia), Rhys Morgan (Țara Galilor), Mathew Laver (Țara Galilor)
G : Gyles Behbood (Anglia), Shawn Agius (Malta), John Dickson (Irlanda de Nord), Shachar Ruberg (Israel)
H : Sean Conway (Irlanda), Austin Smith (Scoția), Piotr Majcherczyk (Polonia), Richard Oliver (Țara Galilor)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Apr 2007, 1:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Optimile
Stephen Craigie – Kristof Vermeiren 4-1
Daniel Wells – Sean Conway 4-2
Vinnie Muldoon – Shawn Agius 4-1
Robert Ford – Liam Highfield 0-4
Anthony McGill – Michael White 2-4
Austin Smith – Mitchell Mann 0-4
Michael Collumb – Steven Gregson 3-4
David Hogan – Gyles Behbood 4-0

Sferturile
Stephen Craigie – Daniel Wells 3-5
Vinnie Muldoon – Liam Highfield 5-3
Michael White – Mitchell Mann 5-4
Steven Gregson – David Hogan 4-5



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Apr 2007, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Semifinalele

Daniel Wells – Vincent Muldoon 2-5
Michael White – David Hogan 5-2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 5 Apr 2007, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Great! GO, MICHAEL! Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Apr 2007, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vinnie Muldoon a condus cu 2-0. Michael a câștigat 4 frame-uri la rând și scorul e acum 4-2 (în formatul best of 11).

Majoreta GO, MICHAEL ! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 5 Apr 2007, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MICHAEL WHITE - VINNIE MULDOON 6-2

Și așa își câștigă Michael de două ori "biletul" către Main Tour. 8) Very Happy

MICHAEL WHITE, campionul U-19 al Europei !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 5 Apr 2007, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Congrats! Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 7 Apr 2007, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Michael! Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Dum 8 Apr 2007, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Michael pentru victorie, desi in zilele grupelor nu mi s-a parut ca era in forma. A pierdut in fata lui Stephen Craigie si cred ca cei de acolo nu se asteptau sa castige; si totusi am vazut cu ochii mei la antrenament cum a dat 120 si a ratat bila galbena pentru continuarea pana la maxim.
A fost o experienta interesanta si pentru noi Razz . Eu sunt bucuros pentru un frame pe care l-am castigat impotriva lui Muldoon, restul nu prea conteaza.
Mrs. Hendry, am o datorie cu un autograf. Imi pare rau ca am uitat acasa fotografiile cu Michael, dar am gasit pana la urma un pliant Very Happy

Si pentru ca nu le-am vazut pe aici, pun si eu rezultatele noastre de la Campionatul European U19, Pontin's Prestatyn.

Cozmaciuc Bogdan - Daniele Lupino 2-3
Cozmaciuc Bogdan - Anna Prisiaznuka 2-3
Cozmaciuc Bogdan - Michael Smith 0-3
Cozmaciuc Bogdan - Markus Sallaberger 2-3
Cozmaciuc Bogdan - Adrien Frostin 1-3
Cozmaciuc Bogdan - Stephen Craigie 0-3
Cozmaciuc Bogdan - Michael White 0-3

Ionascu Vlad - Joseph Casha 2-3
Ionascu Vlad - Sebastian Vermeylen 1-3
Ionascu Vlad - Lior Pinhas 1-3
Ionascu Vlad - Vincent Muldon 1-3
Ionascu Vlad - Jamie Martin 1-3
Ionascu Vlad - Steven Gregson 0-3
Ionascu Vlad - Maximillien Koch 3-0

Morosanu Matei - Suleiman K. Salam 0-3
Morosanu Matei - Liam Highfield 0-3
Morosanu Matei - Andy Naysmith 0-3
Morosanu Matei - David Hogan 0-3
Morosanu Matei - Laurens De Staelen 0-3
Morosanu Matei - Danny Bismut 0-3
Morosanu Matei - Stefan Kasper 0-3

Munteanu Cristian - Anders Czmchi 0-3
Munteanu Cristian - Shachar Ruberg 0-3
Munteanu Cristian - Manuel Urban 2-3
Munteanu Cristian - Gavin Doran 0-3
Munteanu Cristian - Andre Gogola 0-3
Munteanu Cristian - Robert Ford 0-3
Munteanu Cristian - Gyles Behbood 0-3


Poate la anu', in Scotia...

Later edit: Almost forgot...Paste fericit! Hristos a Inviat!



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 9 Apr 2007, 18:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru rezultate, Ronie147. 8) În timpul turneului, postasem un mesaj prin care te rugam să ne trimiți (seara) câte o mică dare de seamă a fiecărei zile - în ceea ce vă privea pe voi, câteșpatru băieții noștri, tocmai pentru că informațiile pe care le primeam (cu întârziere de câteva ore !) erau uneori contradictorii ! Evil or Very Mad Ulterior, când am văzut că nu ai avut timp să vezi mesajul, l-am șters. În fine, bine că avem acum informații certe.

Înainte de orice, FELICITĂRI PENTRU MECIUL CÂȘTIGAT ! Applause

Dacă facem o comparație cu rezultatele de anul trecut :

Bogdan
2006 : 20 frame-uri jucate - 4 frame-uri câștigate = 20%
2007 : 28 frame-uri jucate - 7 frame-uri câștigate = 25%

Matei
2006 : 19 frame-uri jucate - 1 frame câștigat = 5,3%
2007 : 21 frame-uri jucate - 0 frame-uri câștigate

Vlad
2006 : 20 frame-uri jucate - 2 frame-uri câștigate = 10%
2007 : 27 frame-uri jucate - 9 frame-uri câștigate = 33,33%

Cristi
2007 : 23 frame-uri jucate - 2 frame-uri câștigate = 8,7%

În mod evident, Matei nu a fost în formă. Cristi n-a debutat rău deloc. Bogdan și-a îmbunătățit și el proporția victorie-înfrângere, dar Ronnie147 al nostru a înregistrat progresul cel mai mare.

La și mai bine, dragilor ! Wink Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 10 Apr 2007, 0:47, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 9 Apr 2007, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Michael!!!

Ronnie147 a scris:
Mrs. Hendry, am o datorie cu un autograf. Imi pare rau ca am uitat acasa fotografiile cu Michael, dar am gasit pana la urma un pliant Very Happy

Super! Very Happy Thanks a lot! Very Happy
Clara White a scris:
Înainte de orice, FELICITĂRI PENTRU MECIUL CÂȘTIGAT ! Applause

Subscriu.
Ronnie147 a scris:
Poate la anu', in Scotia...

Cu sigurantza va merge din ce in ce mai bine.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 10 Apr 2007, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
În timpul turneului, postasem un mesaj prin care te rugam să ne trimiți (seara) câte o mică dare de seamă a fiecărei zile - în ceea ce vă privea pe voi, câteșpatru băieții noștri, tocmai pentru că informațiile pe care le primeam (cu întârziere de câteva ore !) erau uneori contradictorii !

Imi pare rau...Nu am avut acces la internet decat in ultimele zile pe care le-am petrecut la Londra Sad . Nu am gasit pe nicaieri o sursa de internet, ca sa nu mai zic ca oraselul Prestatyn are doua strazi (pe una vii si pe cealalta pleci).
A fost o experienta frumoasa pentru noi, dar...
Imi pare rau deoarece Bogdan a avut o grupa usurica si putea merge mai departe. Matei a jucat foarte slab in primul meci Sad...sunt convins ca putea sa il bata lejer pe suedez, offf Zid . Cristi, same old story...oricum el are o scuza, e nou in competitiile europene. Cat despre mine, sunt cam suparat, deoarece muncisem mult si speram intr-o performanta mai buna.
Mai am o surpriza, insa va mai dura ceva Razz . Am filmat multe meciuri ale lui Michael, deoarece stiu ca pe la noi populatia e cam innebunita dupa el, ce-i drept ma numar si eu printre ei Very Happy . Un break de 85, unul de 62...mai multe cadre cu vedeta Laughing



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 10 Apr 2007, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-am închipuit că nu ați avut nici timp, nici acces ușor la internet, de aceea am și renunțat la mesaj. Wink Laughing

Abia aștept materialul cu Mickey ! 8) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar 10 Apr 2007, 10:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Și așa își câștigă Michael de două ori "biletul" către Main Tour. 8) Very Happy



Care sunt conditiile pentru a intra in Main Tour?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Mar 10 Apr 2007, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai sunt mai multe porti spre Main Tour: Campionatul Mondial de Amatori, Challenge Cup, Campionatul European U19, Campionatul European U21, Pontin's International Open Series (PIOS). Michael a castigat Campionatul Mondial de Amatori si Campionatul European U19. Asadar pentru ca nu are varsta necesara participarii la campionatele profesioniste, mai asteapta o vreme si continua sa isi castige locul in Main Tour Very Happy



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community