Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Mark Selby
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 12:40    Titlul subiectului: Mark Selby Răspunde cu citat (quote)

Văd că Mark începe să-și câștige admiratori – și pe bună dreptate.

Spicuiesc dintr-un scurt interviu apărut în ediția de azi a ziarului The Mirror

„Mama m-a abandonat când aveam 8 ani și nu am nici un fel de contact cu ea și familia ei, iar tata a murit de cancer când aveam 16 ani, cu puțin timp înainte de trecerea mea la profesionism, așa că nu am părinți care să vină să mă susțină aici, la Crucible. Dar am un frate și o mulțime de prieteni. Ei sunt lângă mine și mă încurajează. Mi s-a spus că acasă, la Leicester, concetățenii mei s-au bucurat foarte mult că am ajuns în semifinale.

Mă gândesc mult la tata – i s-a pus diagnosticul în septembrie, iar în octombrie a și murit. În octombrie 1999. Aș dori să câștig titlul mondial de dragul lui : simt că de unde este acum, veghează asupra mea. Dacă ar mai fi fost printre noi, ar fi ținut să mă însoțească în turneele la care particip și aș dori să realizez ceva de care ar fi și el mândru. M-a susținut întotdeauna. A știut ca nimeni altul să mă motiveze și să mă încurajeze. De atunci, a trebuit să găsesc doar în mine însumi forța de a continua. Până la 23 de ani, am avut parte de foarte multe necazuri – mai multe decât cele prin care alții trec într-o viață întreagă... Dar supărările și problemele m-au făcut mai puternic. Totuși, în situații dificile, ca aceea în care Ali Carter a egalat și a dus meciul în frame decisiv, tot gândul la tatăl meu m-a ajutat să mă mobilizez și să înving.

Snookerul mă ajută să uit de o mulțime de lucruri dureroase. Fiecare turneu înseamnă enorm pentru mine. Sunt profesionist de la vârsta de 16 ani – în acel moment, eram cel mai tânăr profesionist din Main Tour : îl depășisem pe Shaun cu două luni ! Lui tata îi plăcea să joace pool (varianta englezească), așa că tot cu disciplina asta am început si eu. Malcolm Thorne, fratele lui Willie, m-a ajutat enorm. M-a sponsoritzat imediat ce am trecut la snooker. În ultimii doi ani, stau și eu și bat la porțile marii performanțe. Poate că vine și momentul meu. De ce nu chiar acum, fiindcă jocul îmi merge bine și cred că am o șansă...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 4 Mai 2007, 14:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 14:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiam despre aceste necazuri ale lui Mark. Sad Imi pare rau pentru el. Mi-as dori foarte mult sa fie noul campion mondial.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 14:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

este un jucator foarte talentat inafara de faptul ca vine din calificari si ajuns pana in semifinala dar nu stiu ce poate sa faca contra lui Shaun Murphy ... nu am nici un pronostic in legatura cu meciul dintre cei doi...Smile
Se pare ca sia facut si multi fani aici la Crucible ii tot aud strigand din arena Hai Marc cand vine la masa Smile



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa recunosc ca l'am remarcat acum ceva timp , dar in acest sezon recunosc ca m'a cucerit. Razz Ma declar fana Mark. Very Happy Orice ar face la acest campionat in continuare , ii urez MULTA bafta in continuare! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 4 Mai 2007, 21:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
(...) ii urez MULTA bafta in continuare! Very Happy


Subscriu. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 6 Mai 2007, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I-auzi, Mark, ce-a scornit Mr Beare : "The Jester from Leicester". Sau, mai pe larg, "The jester from Leicester, marvellous Mark Selby". Mde... Confused Laughing Jester fiindcă, am mai scris pe aici, pe undeva, unul dintre talentele lui Mark este acela de a spune banc după banc și de a fi sufletul petrecerilor. De sunat nu sună rău porecla asta...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 6 Mai 2007, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

its good Smile



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2007, 12:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Congrats Mark for being the 2007 Snooker World Championship finalist! La mai multe! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2007, 13:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dragul de el...

ma bucur ca am avut ocazia sa-l vad in forma maxima, sper sa mai auzim de el...si la cat mai multe turnee castigate, mark!
A castigat respectul meu.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2007, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inca o data toate felicitarile si de la mine!!!! Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2007, 13:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
ma bucur ca am avut ocazia sa-l vad in forma maxima

Eu sper ca nu asta a fost forma maxima...si ca mai sunt nivele care vrea sa ni le arate. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2007, 17:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un jucator foarte talentat.. mai ales la loviturile de distanta GO MARK !



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2007, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Abia astept sa-l vad in sezonul viitor! Eu am devenit fan Mark Selby! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
t_t



Data înscrierii: 22/Aug/2007
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie 22 Aug 2007, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand am inceput sa ma uit la snooker mi-a placut foarte mult cum joaca Ronnie O'sullivan, dar mai tarziu l-am vazut si pe Mark Selby, care este foarte talentat si care o sa fie un mare jucator. M-a impresionat foarte mult povestea lui de viata si felul cum a mers mai departe. Dupa parerea mea este un om extraordinar si ii urez multa bafta in continuare! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t_t Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Ian 2008, 6:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa, deci Mark învață să șofeze după care o să-și ia mașină. Dacă nu m-aș gândi decât la el ca începător cu porridge-ul pe parbriz & lunetă, i-aș recomanda nu o , ci mai degrabă un !!!... Dar trebuie să mă gândesc și la partenerii lui de trafic...


Ce fel de șofer credeți că va fi noul campion al Masters-ului ? Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community