Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții: clasamente, calificări, breakuri
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20198
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Oct 2010, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu cred și încă nu e sigur nici dacă se vor distribui wildcarduri și câte ar fi acestea la număr. Dar după cât îl știu eu pe Barry Hearn, WSA va acorda 2 sau 3 wildcarduri: Dar de hotărât încă nu s-a hotărât nimic.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 4 Oct 2010, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:

5. Mark Williams 41 795

Ce revenire pentru Mark! Anul aceasta îl văd măcar într-o finală de turneu (important) de puncte.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 5 Oct 2010, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În plus, Marco a ajuns la 200 de centuries, nu număr rotund. Smile
Dar Selbs, Selbs este fantastic! Deja 24 de centuries în acest sezon. Să fie în pericol recordul lui Hendry (numărul de sutare realizate într-un sezon)?!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mar 5 Oct 2010, 19:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da cate a facut hendry?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 5 Oct 2010, 19:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Theodor Cepraga a scris:
da cate a facut hendry?

Dacă nu mă înşel, 53, în sezonul 1994-1995.

L.E. 52, în sezonul 1995-1996. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 6 Oct 2010, 7:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Theodor Cepraga a scris:
da cate a facut hendry?


Imi imaginez ca discutiile astea cu statisticile in fata impun o importanta calitativa cifrelor, altfel nu vad sensul. Consider ca orice concluzii doriti sa trageti sunt gresite din cauza ca baza de comparatie nu este similara. Calitativ aceste cifre au valoare doar daca le completam cu o statistica gen "numar de breakuri de peste 100 / numar de frameuri jucate-castigate etc".

Altfel daca miine Barry ar inventa vreun campionat care sa se joace zilnic intre jucatorii de pe locurile 92-96 putem anticipa ca toti aceia vor fi "mai buni" ca Hendry, O'Sullivan si Selby Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Mie 6 Oct 2010, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:
Theodor Cepraga a scris:
da cate a facut hendry?


Imi imaginez ca discutiile astea cu statisticile in fata impun o importanta calitativa cifrelor, altfel nu vad sensul. Consider ca orice concluzii doriti sa trageti sunt gresite din cauza ca baza de comparatie nu este similara. Calitativ aceste cifre au valoare doar daca le completam cu o statistica gen "numar de breakuri de peste 100 / numar de frameuri jucate-castigate etc".

Altfel daca miine Barry ar inventa vreun campionat care sa se joace zilnic intre jucatorii de pe locurile 92-96 putem anticipa ca toti aceia vor fi "mai buni" ca Hendry, O'Sullivan si Selby Twisted Evil


Nu inteleg ce vrei sa spui. Breakul de 100 de puncte depinde doar de tine. Eu daca ma asez la masa cu o persoana obisnuita si fac un break de 100, pot la fel de bine sa-l fac si cu Stephen Hendry...acest lucru depinde doar de calitatile tale.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 6 Oct 2010, 22:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:
Consider ca orice concluzii doriti sa trageti sunt gresite din cauza ca baza de comparatie nu este similara. Calitativ aceste cifre au valoare doar daca le completam cu o statistica gen "numar de breakuri de peste 100 / numar de frameuri jucate-castigate etc".

Ar fi binevenită şi o astfel de statistică, totală şi împărţită pe ani, dar de unde să o luăm? Şi nu, din punctul meu de vedere, nu ai dreptate - un jucător cu mult mai multe frame-uri jucate/câştigate poate avea mai puţine sutare decât unul care a jucat/câştigat mai puţine. "Baza de comparaţie" este ceva relativ, de aceea chiar şi unele statistici mai generale şi în aparenţă nu foarte convingătoare pot arăta anumite lucruri.
Până la urmă cred că este vorba despre preferinţele fiecăruia şi de felul cum înţelege şi citeşte acele cifre. Pentru mine unul, contează acele statistici. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 7 Oct 2010, 10:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Și nu, din punctul meu de vedere, nu ai dreptate - un jucător cu mult mai multe frame-uri jucate/câștigate poate avea mai puține sutare decât unul care a jucat/câștigat mai puține.


Argumentul pe care l-ai adus este, culmea, in favoarea a ce spun eu. Evident conteaza numarul de breakuri de peste 100 realizate intr-un sezon competitional de fiecare jucator, dar personal consider mult mai relevanta rata de aparitie a acestor breakuri. Exista o astfel de statistica pe GlobalSnooker, iata datele pe 2009:

http://www.global-snooker.com/cuefacts-snooker-stats-08-09-century-break-rate.asp

unde Selby a fost nr 1, adica a realizat un break de 100 la fiecare 8.09 frameuri jucate. Aceasta statistica are o valoare calitativa enorma pe langa prima, ne arata capacitatea de constructie a breakurilor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 7 Oct 2010, 10:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Theodor Cepraga a scris:

Nu inteleg ce vrei sa spui. Breakul de 100 de puncte depinde doar de tine. Eu daca ma asez la masa cu o persoana obisnuita si fac un break de 100, pot la fel de bine sa-l fac si cu Stephen Hendry...acest lucru depinde doar de calitatile tale.


Puterea exemplului:
- tu joci cu mine 100 de frameuri si imi faci 2 breakuri de peste 100
- alt jucator Y joaca cu mine 5 frameuri si imi face tot 2 breakuri de peste 100

Iti intind mana si iti zic ca esti bun dar da-mi voie sa ca pe Y sa il consider si mai bun. No offense Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 7 Oct 2010, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:

Argumentul pe care l-ai adus este, culmea, in favoarea a ce spun eu. Evident conteaza numarul de breakuri de peste 100 realizate intr-un sezon competitional de fiecare jucator, dar personal consider mult mai relevanta rata de aparitie a acestor breakuri.

Este în favoarea ta, din punctul tău de vedere. Exact ceea ce spuneam...

Citat:

Exista o astfel de statistica pe GlobalSnooker, iata datele pe 2009:

Mersi!

P.S. "Statistica este singura ştiinţă conform căreia folosind aceleaşi mijloace mai mulţi experţi (persoane Wink) ajung la concluzii diferite."



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 2 Dec 2010, 18:19    Titlul subiectului: ... Răspunde cu citat (quote)

Daca nu ma insel, la Ronnie ar trebui sa fie cu 3 breakuri de peste 100 in plus dupa semifinala si finala jucata in Premier League...scuze daca ma insel Smile



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20198
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 3 Dec 2010, 1:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu te înșeli, Raul : uitasem să adaug breakurile Ligii, atât la RO'S cât și la Shaun. Mulțumesc.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stevens pe locul 14 și Hendry pe locul 17. Ciudate aceste clasamente intermediare, nerevizuite! Să le revizuiască cineva deoarece cu un ochi râd, iar cu altul plâng!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 23 Feb 2011, 8:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper din tot sufletul ca Hendry sa prinda un loc in primii 16!Merita pe deplin!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 6 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community