Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții: clasamente, calificări, breakuri
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2011, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:

751 – Stephen Hendry
621 – Ronnie O'Sullivan
461 – John Higgins

Frumoase diferențe.

Văd că Jamie a ajuns la 100 de sutare, iar Ding la 200 (sunt curios câte realizase Hendry la vârsta lui Ding).

Matthew Stevens a ajuns pe locul 11 în clasamentul provizoriu. Putem să înghețăm ierarhia în acest moment?! Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 9:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de ce zicea mircea 22,sunt de acord.
"Sa se revizuiasca...dar sa nu se schimbe nimic"!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2011, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Dar Selbs, Selbs este fantastic! Deja 24 de centuries în acest sezon. Să fie în pericol recordul lui Hendry (numărul de sutare realizate într-un sezon)?!

44 and counting... Probabil va mai realiza măcar unul astăzi în finala împotriva lui Judd ca să fie un număr rotund (nu am nimic cu numărul 44 Smile).



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 4 Mai 2011, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În fine, s-a publicat clasamentul oficial. Mă bucur că s-a lămurit și situația lui Jimmy White : nu i s-au scăzut toate punctele de la China Open (a fost sancționat cu pierderea a doar 350 de puncte, ceea ce l-a coborât de pe locul 54 pe locul 55). Era, în parte, vina lui că n-a fost atent la viză, dar în niciun caz nu se putea spune că a absentat pentru că n-a vrut să participe !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 6 Mai 2011, 12:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reanne e pe 96 in clasament ce sanse are sa prinda vreun turneu de puncte?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 6 Mai 2011, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În momentul de față, șansa ei ar fi să se califice într-o semifinală a unuia dintre cele trei turnee din cadrul Q School, Dana.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 19 Sep 2011, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O situatie ciudata.
La calificarile pentru Shanghai Masters am avut surpriza sa vad un jucator care primeste aceleasi numar de puncte cu un jucator pe care l-a invins!!! Este cunoscut faptul ca in actualul sezon sunt mai multi jucatori decat numarul obisnuit poana in prezent adica 99 fata de 96 si in aceasta situatie A.Duffy a jucat o intalnire suplimentara cu L.Brecel iar apoi in primul tur a pierdut intalnirea pe care a avut-o cu P.Suwannawat iar ambii au primit cate 280 puncte.
Eu socotesc aceasta rezolvare injusta in primul rand pentru Duffy si socotesc ca existau posibilitati de evitare a acestei situatii insa asa ceva nu a fost prevazut cand s-a suplimentat numarul jucatorilor.
Are cineva ceva de spus?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 22 Sep 2011, 9:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cumva s-a omis faptul ca mai are loc o ultima "rectificare bugetara" adica a Clasamentului mondial imediat dupa ce se disputa World Snooker Campionship?
Eu cred ca da si se scad punctele obtinute la China Open si campionatul Mondial din 2009.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 11 Oct 2011, 17:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred,draga Clara,ca in calendarul competitional...
...ai facut o mica inversare intrucat Hainan World Open se disputa inaintea Ranking Event datele ramanand aceleasi daca ne luam dupa calendarul din World Snooker.
Si daca tot am adus vorba de cele doua turneuri stii cumva daca World Open se disputa exact dupa aceleasi criterii ca in ultimele doua editii sau se respecta "obiceiul pamantului" cu cele opt wildcard-uri?
In tabelul din World snooker nu se arata nimic despre grilele de punctare ale acestor doua turneuri asa ca te intreb daca stii ceva mai mult decat stiu si eu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 12 Oct 2011, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ambele turnee sunt încă neconfirmate (de aceea, pe site-ul oficial al WPBSA, ele poartă mențiunea „TBC”), din care motiv nici ordinea lor nu este definitivată. După ce se va fi decis ceea ce este de decis, la momentul pe care îl consider potrivit, voi modifica datele în funcție de confirmări.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 12 Oct 2011, 15:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc si pentru atat,Clara,si nu...
...m-as supara deloc daca ambele vor fi confirmate insa in privinta World Open cred ca odata ce a primit inca un nume de...botez este mai aproape de confirmare.
Poate ca si "generosii" scotieni vor avea parte macar de ultimul turneu pentru care se duc tratative daca isi vor desface mai mult baierile pungii...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 20 Oct 2011, 12:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi nu cunosc limba engleza...
...vad ca a aparut pe site-ul World Snooker o stire in care se pare ca se voieste a se creste numarul jucatorilor din circuitul mondial profesionist din sezonul 2013/2014 de la 96 la 128.
Sper ca prietena Clara ne va lamuri in aceasta privinta si cu ceva detalii daca se poate.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 20 Oct 2011, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Prietena Clara" deja a postat știrea, la NEWS.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 20 Oct 2011, 14:48, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 20 Oct 2011, 13:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca aveam posibilitatea sa vad...
...ca s-a postat stirea deoarece cred ca ne-am apucat cam in acelasi tim a posta amandoi insa eu ca unul mai in varsta si care pe deasupra pe tastatura utilizeaza doar degetul aratator al manii drepte sigur ca m-am miscat mai greu.
In orice caz iti multumesc pentru lamuririle date care completeaza ce am intuit eu iar de acum nu ne ramane decat sa asteptam sa vedem si punerea in practica a celor aduse la cunostinta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20186
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 20 Oct 2011, 13:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru exactitate, întrebarea de mai sus a fost postată la ora 13.37, iar știrea apăruse la ora 12.23.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 7 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community