Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Intrebari despre reguli
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2004, 20:04    Titlul subiectului: Intrebari despre reguli Răspunde cu citat (quote)

M-am gandit ca ar fi bine sa existe si un astfel de topic ca sa nu se mai deschida n-spe mii de subiecte pe tema asta.
Deci daca aveti intrebari go ahead.. Smile



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2004, 20:15    Titlul subiectului: Avetzi dreptate, mai draga. :D Răspunde cu citat (quote)

Exista intr-adevar tot felul de topicuri, unele de tzshpe mii de ori... Partea penibila este ca... Eu nu ma pricep nici eu extraordinar la kestii d-astea. Nu asteptatzi perfectziune de la mine, ca moderator... O sa fac tot posibilul sa rezolv si problemele astea...
Atat, for now... Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2004, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa... si mai baga vreo tona de smile-uri Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2004, 20:37    Titlul subiectului: Re: Avetzi dreptate, mai draga. :D Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Exista intr-adevar tot felul de topicuri, unele de tzshpe mii de ori... Partea penibila este ca... Eu nu ma pricep nici eu extraordinar la kestii d-astea. Nu asteptatzi perfectziune de la mine, ca moderator... O sa fac tot posibilul sa rezolv si problemele astea...
Atat, for now... Rolling Eyes


Nu e vina ta ci a celor care nu inteleg conceptul de forum. Rolling Eyes



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 25 Noi 2004, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca acest topic ar trebui mutat la pagina de start intr-un forum principal, sau cum sa-i zic. Daca vor fi intrebari despre reguli voi incerca sa le raspund cu placere.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
brek
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy cu un freeball in debutul jocului,din care introduci o bila colorata,si apoi faci un break maxim poti face4 un break de peste 147

Trimis: Mar 30 Nov 2004, 11:41


Sus
flaviusO_
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da

Trimis: Mar 30 Nov 2004, 14:03


Sus
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da. Maximul ar fi de 155 (1 pt. free ball + 7 pt. bila neagra + 147)



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
radu_grig_
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Breakul maxim actual este este 147 de puncte; dar, daca adaugi un freeball (1 pct. o colorata+o alta sau aceeasi, dar care la introdus va avea valoarea ei), poate varia scorul maxim, deci s-ar ajunge la 155: 147+1(neagra free )+7 (neagra cu pct. ei).

Sam 22 Ian 2005, 11:18


Sus
radu_grig_
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar stai putin... poti sa beneficiezi de mai mult de 1 free ball si brk. maxim poate ajunge teoretic la 200!!! Oricum, rar asa ceva, pentru ca se joaca mult pe lov. de sigurantza si la valoarea lor sigur vor atinge bila din pozitie dificila.

Sam 22 Ian 2005, 11:36


Sus
flaviusO_
Vizitator





MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

radu_grig a scris:
Dar stai putin... poti sa beneficiezi de mai mult de 1 free ball si brk. maxim poate ajunge teoretic la 200!!! Oricum, rar asa ceva, pentru ca se joaca mult pe lov. de sigurantza si la valoarea lor sigur vor atinge bila din pozitie dificila.


imposibil ce spui tu!

Sam 22 Ian 2005, 19:03


Sus
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 22 Feb 2005, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

radu_grig a scris:
Dar stai putin... poti sa beneficiezi de mai mult de 1 free ball si brk. maxim poate ajunge teoretic la 200!!! Oricum, rar asa ceva, pentru ca se joaca mult pe lov. de sigurantza si la valoarea lor sigur vor atinge bila din pozitie dificila.

Nu se poate asa ceva!!! Break-ul efectuat este totalul de puncte efectuate la o singura vizita la masa. Un free-ball se acorda dupa un fault daca iti lasi adversarul in snooker. Faultul nu intra in contorizarea break-ului. Daca ai primit un free-ball si mai vrei sa primesti unul asta inseamna ca adversarul trebuie sa mai vina o data la masa ca sa faca inca un fault. Deci tu iti pierzi randul si break-ul se reia de la 0. In concluzie break-ul maxim este de 155. Desigur se poate ca scorul final sa fie ceva de genul 200-0 daca adversarul efectueaza multe faulturi dar break-ul nu poate fi mai mult de 155.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Cosmin_
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Feb 2005, 0:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare. M-am certat cu un prieten daca ai voie sa dai bile "sarite" la biliard. Ce ziceti? Ai voie?

Trimis: Lun 29 Nov 2004, 16:02


Sus
flaviusO_
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Feb 2005, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da ai voie...

Trimis: Lun 29 Nov 2004, 16:19


Sus
MasterJames_
Vizitator





MesajTrimis: Mie 23 Feb 2005, 0:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu stiu ca nu ai voie... in snooker si bila 9 sigur nu... nu sunt foarte sigur de bila 8. Acum depinde ce varianta jucati... Daca jucati bila 8 cu neagra in coltul opus, dati cum vreti... ala oricum nu e un joc tactic...

In orice caz... nu ai voie sa lovesti sub bila alba, cauzand astfel o saritura peste o alta bila. Am inteles ca ai voie sa o lovesti deasupra centrului sa o faci sa sara peste o alta bila, dar mie mi se pare fizic imposibil. Poate este posibila o astfel de lovitura... eu nu cred ca o sa reusesc vreodata asa ceva... sau cine stie? Razz

Trimis: Lun 29 Nov 2004, 16:29


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Următoare
Pagina 1 din 14

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community