Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Întrebare cu apel la luciditate : nu cine ați dori să câștige, ci cine credeți că va câștiga turneul ?
Ryan Day
75%
 75%  [ 3 ]
Dominic Dale
25%
 25%  [ 1 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Iun 2007, 1:30    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Iată că va începe, curând, noul sezon și nu va începe chiar bine. Confuzie, bâlbâieli, dat în gropi. Tipic WSA.

Atenție : în ultima rundă - prima de la Shanghai - pot interveni schimbări, depinzând de rezultatele probabilei runde a wildcard-urilor, care va avea loc în China.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 11 Aug 2007, 19:59, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Iun 2007, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa va fi : cu toate că, în momentul în care scriam cele de mai sus, WSA nu anunțase nicio rundă a wildcard-urilor, acum se știe că va exista una – 8 tineri chinezi contra ultimilor 8 calificați (Scott MacKezie, Stuart Pettman, Fergal O’Brien, Adrian Gunnell, Dom Dale, Tony Drago, Michael Judge & Mike Dunn).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 30 Iun 2007, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Surprize foarte mari intre cei cazuti din calificari. Mad Shocked Sad Nu mai dau nume ca sunt prea multe. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 6 Aug 2007, 0:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-ar putea sa avem parte de ceva mai mult snooker turneul asta. Nu stiu daca sunt alte evenimente importante, dar maine e de doua ori in direct si de doua ori in reluare. Very Happy Sau cel putin asha scrie. Laughing Laughing Laughing YES!

P.S. E ora 9 si nici urma de snooker pe Eurosport. Ba mai mult nici nu gasesc canalul. EmbarassedEmbarassed Cred ca e ala cu shoppingu'. OFfff... Iar programul s-a schimbat. Acum ar fi snooker de la 15.20. A la Eurosport. Ce aiurea. Sad BOOOOOOOOOOOOO!

Later edit 2. Sh-acu' e 10 si programul s-a schimbat din nou. Very Happy E bine ca e insa. YAY! DOM DALE. CE surpriza placuta. Very Happy

* Ce tare sa ai o mashina (fie ea premiu) in spatele mesei de snooka. Meheheheh. Nice touch. Very Happy Laughing

*Ce cutie are DD. Meheheheh again. Don't mind me, poate e doar ora de vina si poate sunt nitel entuziasmata de inceputul noului sezon, dar... =))))))))))) Foarte tare. Mi-a fost dor de el cu camasha lui roz cu tot. Very Happy Si se pare ca si-a luat si vinu' cu el. Laughing Foarte frumos. Succes in continuare, Dom!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 6 Aug 2007, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chinuit, fragmentat, agasant pe alocuri si de-a dreptul prost mi se pare meciul intre MacKenzie si Quintian. La fel de adevarat e si faptul ca e abia a doua oara ca-l vad pe Scott la TV; prima data parca a invins la 0 un nume mare, candva prin toamna/iarna trecuta.
Ce arena spatioasa! Runda wildcardurilor, trei mese si tot e la fel de mult loc precum la Sheffield din semifinale incolo. Si ce festiv arata, cu rosul imperial al covorului. (Ce festiv arata si Crucible inainte de era 888.com! Memories, memories...)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 6 Aug 2007, 16:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arena pentru primele runde :



Patru mese și spațiu generos.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Aug 2007, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Infiorator acest meci intre Mackenzie si Quintian. Mad As fi vrut ca Eurosport sa transmita meciul lui Toni Drago pentru ca era evident ca nu puteam vedea mare lucru de la o astfel de intalnire. Sad Sunt sigur ca in zilele urmatoare vom vedea partide mult mai bune.




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Joi 23 Aug 2007, 9:21, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 5:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uhuh... Se anunta niste meciuri foarte interesante astazi. Cel mai mult ash vrea sa-l vad pe cel dintre John Higgins si Jamie Cope. Very Happy Sunt curioasa in ce forma este Jamie si cum va reusi sa-i faca fatza lui John. Altfel as vrea sa-l vad si pe cel dintre Stephen Lee si Marco Fu, ar putea fi un meci frumos. Smile

later edit: Intotdeauna mi s-a parut cam ciudat ca meciurile trebuie sa fie in formatul primul la 5 in China. Drumul e destul de lung pentru jucatori, ar putea si ei sa le faca mai lungi.

La celelalte mese oare nu exista camere? Very Happy

Bravo Higgsteru! Dragutzel meci! Very Happy

Mai vreau snooooooker (de calitate that is). Boooooo! Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 10:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos meciul dintre Higgins si Cope Very Happy .Pacat de Jamie care a ratat cam mult astazi. Sad Ar fi putut fi un partida mult mai echilibrata .
Ce intalnire se anunta a fi in turul urmator intre Higgins si Selby. Shocked 8) Sper ca Mark sa fie in aceiasi forma de la Crucible si sa ne mai ofere alaturi de John un veritabil spectacol Razz .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 13:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dap... frumos...

mie imi pare rau ca nu e transmis in direct meciu` Ding Junhui - Yu Delu

ma uit la rezultat in direct pe worldsnooker.com



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Dom Dale : “Sunt bucuros de victorie și de faptul că așa pot să mai stau un pic pe-aici, la Shanghai. Joc cu un nou tac John Parris și mă simt mulțumit de felul în care îmi merge jocul. E un oraș magnific, iar primirea de care ne-am bucurat a fost extraordinară. Excelentă e și locația.

Nu știam mare lucru despre adversarul meu, dar wildcard-urile stau întotdeauna foarte bine la capitolul tehnicii de joc. Cred că Liu Chuang o să facă o treabă foarte bună în acest sezon, cu condiția de a se obișnui repede cu mesele rapide din Marea Britanie – cu mesele, cu mâncarea și cu vremea de pe la noi...”


Întrebat dacă acea culoare roz a cămășii i-a purtat noroc, DD a spus : „Îmi place să mai adaug ceva culoare snookerului. Văzusem că, în programul turneului, organizatorii îmi puseseră o poză în care eram brunet și purtam o cămașă neagră. Mi-am zis că oamenii o să mă creadă un tip plictisitor, așa că am vrut să-i ajut să-și dea seama că sunt vesel și extrovertit !”

Higgo : „E primul meu turneu după victoria de la Crucible și am avut ceva emoții. Spre sfârșitul meciului, presiunea a devenit cam puternică și am făcut câteva greșeli, fiindcă mă grăbeam să trec mai repede linia de sosire. E un rezultat foarte bun, pentru că Jamie e un jucător excelent. În plus, anul trecut, la Beijing, a fost finalist și are aici o mulțime de fani. Dar atmosfera a fost foarte bună, iar spectatorii au fost nepărtinitori. Ar fi interesant dacă în optimi o să joc cu Mark Selby. La Sheffield l-am bătut, dar, recent, în Polonia m-a bătut el e mine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

He He...
Ding Junhui - Yu Delu [ 5-2 ]

Ding Junhui urmeaza sa joace cu Dott sau cu Holt... cam greu, dar sper sa treaca Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scorurile Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=424 Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 17:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doar Eurosport putea sa opreasca un meci in jocul decisiv. Evil or Very Mad Angry Oare s-a intamplat vreodata ca un meci de tenis sa ajunga la tie-break in ultimul set si faimoasa regie de la Paris sa decida intreruperea transmisiei?

*Destul de mult a ratat Steve azi Sad .Bine ca s-a trezit pe final. Very Happy Go Steve! Majoreta

*Mi s-a parut ciudata decizia lui Johan Oomen de a anunta doar fault,ci nu fault si ratare, dupa ce Steve a ratat atingerea unei bile rosii si mai erau destule puncte pe masa.Stiu ca Zsolt a explicat aceasta situatie in alta parte si a spus ca in cazul in care arbitrul considera ca jucatorul a facut tot posibilul pentru a atinge "bila on" anunta doar fault,dar pana acum nu am vazut asa ceva la acest nivel.O'Brien a fost nemultumit pe buna dreptate.




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Mar 7 Aug 2007, 18:10, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 7 Aug 2007, 18:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așaaaaa... Frame decisiv, deci. Steve e muuuult mai obișnuit decât Fergal să "ia" ultima tranșee. Cred că are prima șansă.
Hai, Steve ! Majoreta

Stephen Maguire intră în cercul (destul de strâmt - 24 de "capete" Wink ) al jucătorilor care au marcat cel puțin una sută de breakuri 100(+) în competițiile oficiale. Bravo, Mags ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 8 Aug 2007, 9:40, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 1 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community