Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Întrebare cu apel la luciditate : nu cine ați dori să câștige, ci cine credeți că va câștiga turneul ?
Ryan Day
75%
 75%  [ 3 ]
Dominic Dale
25%
 25%  [ 1 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 13:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un maxi ar fi ca cireasa de pe tort! Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DD - 143 ! 8) Hai, DD ! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 13:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb 143-ul cu care Dominic incepe sesiunea. 8) Yeah (ce lovitura a avut la bila verde pe final Shocked Very Happy ).Daca nu ma insel este cel mai mare break al sau dar nu am rabdare sa mai caut.

Daca nu ar fi ratat in jocul 8 acea lovitura cu manta la buzunarul de mijloc,probabil acum ar fi fost 5-5.Chiar si asa finala este in continuare deschisa. Smile

Majoreta GO DD! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E, într-adevăr, cel mai mare break. Închidere de masă. Alte 2000 de lire adăugate la premiu. Care premiu o fi acela. Cel mare, sper. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un record : DD - cel mai lung interval de timp între prima finală de turneu de puncte și a doua din întreaga istorie a Snookerlandului - 10 ani.

Hai, DD ! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OoOoOoOoOoO 6-6!!!!!!!!! BINE HUNNY!!!!!!!!!!!!!!! GO DOM, GO GO! Majoreta

Thanks Clara pentru scoruri! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 14:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Your're welcome. Smile

Mai bine n-ar mai face acum pauza asta dintre reprize. Patru frame-uri câștigate unul după altul ! Hai, DD !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dominic este la un pas sa castige finala si la mine Shanghai Sport nu mai functioneaza inca din jocul 13. Sad Si Eurosport-ul... Angry Taz

HAI DD!INCA UN FRAME! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, DD ! FELICITĂRI ! Applause

DD este al 7-lea galez care să câștige un turneu de puncte (după Ray Reardon, Doug Mountjoy, Terry Griffiths, Wayne Jones, Mark Williams & Mathew Stevens) și acum a devenit al 11-lea jucător care să aibă în palmares câte două asemenea titluri. ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=16135#16135 )

Ce revenire superbă ! Șapte frame-uri la rând ! Superb ! Superbă victorie ! Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 12 Aug 2007, 16:18, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Dominic! Very Happy

Bravo, bravo! Toate frame-urile din a doua sesiune a finalei castigate! Super! Very Happy Very Happy Very Happy

(Se pare ca sunt singura care l-a dat drept castigator pe Dominic! Hi, hi, hi!)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Permiteti sa-i citez pe prietenii nostri de la Shanghai Sports:
YEEEEYAAAAWW! WHOOOAAA! EEEHHH? EEEEEE!!!! etc.
Excelenta victorie. 7 frame-uri. Cat p-aci sa iasa un max.
Bietul Day. Sigur ii lipseste ceva. Un pic de killer instinct. Ca le are pe toate celelalte, tehnic si tactic.

Si la mine a mers Shanghai Sports tare opintit; recordul a fost de 4 minute de vizionare neintrerupta. Laughing

Momentul veninos al ceremoniei de premiere: l-au prezentat pe Sir Rodney Walker si i-au zis...de doua ori... Twisted Evil Twisted Evil "Mr. or Sir Rodney Walker". Laughing Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 18:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Party BRAVO DD! Majoreta Party

Poate cea mai frumoasa surpriza din ultimii ani. Very Happy Sper sa il mai vedem in fazele finale cat mai des.Iata ca antrenamentele din vacanta au dat roade Smile .Si sezonul trecut a inceput perfect,eliminandu-l in sferturi la NIT pe Dott dupa un meci senzational. Din pacate pentru el in semifinale nu a marcat mai mult de 20 de puncte Mr. Green Laughing

Ca tot a venit vorba de Ronnie,m-am abtinut pana acum sa mai spun ceva despre el.Acum ca s-a terminat finala nu pot sa nu remarc cat de bine ii statea in clasamentul provizoriu pe locul 3 aproape la egalitate cu Murphy si destul de aproape de Higgins.Daca s-ar fi prezentat la Shanghai ce culoar ar fi avut. Rolling Eyes Meciurile cu Pettman si Bingham ar fi fost in mod normal o formalitate Twisted Evil .E drept ca in sferturi ar fi dat de Mark Selby dar la ultima lor intalnire Ronnie a castigat categoric.Ca a fost problema de sanatate sau doar indiferenta este clar:turneele din afara Regatului nu-i priesc(singura exceptie:China Open,anul acesta).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 19:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare bucurie pentru victoria lui Dominic (chiar dacă a trebuit să schimb culoarea din ultimul post de la Meciuri și rezultate din cauza cămășii lui ! Rolling Eyes Laughing ). Very Happy Very Happy Very Happy Party

Top 16 provizoriu

1 John Higgins 25 000
2 Shaun Murphy 22 050
3 Graeme Dott 21 875
4 Mark Selby 21 475
5 Stephen Maguire 21 450
6 Ronnie O'Sullivan 21 450
7 Neil Robertson 21 250
8 Stephen Hendry 19 275
9 Peter Ebdon 18 700
10 RYAN DAY 18 450
11 Ding Junhui 18 225
12 Matthew Stevens 17 450
13 Allister Carter 16 450
14 Ken Doherty 16 250
15 Stephen Lee 15 150
16 DOMINIC DALE 14 375

DD și Ryan la cea mai bună clasare din carieră ! Applause Party



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MULTE MULTE felicitari!!!!
La ce intoarcere de situatie a fost a meritat din plin sa castige!
Well Done!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 20:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Ryan Day : „În prima sesiune, am jucat bine și m-am simțit bine. Și în sesiunea de seară m-am simțit bine, dar presiunea era foarte mare. Dominic a început excelent această a doua sesiune și și-a găsit ritmul potrivit, pe când eu n-am mai prea avut șanse să ajung la masă. A avut și ceva noroc, dar adevărul e că a jucat foarte bine. Simțeam cum meciul îmi scapă printre degete. Sunt foarte dezamăgit, dar am avut o săptămână bună, am câștigat multe meciuri și încep sezonul cu prezența într-o finală, ceea ce e bine. Sper ca și restul sezonului să fie bun și să pot construi pe temeliile ridicate aici.”

Dominic Dale : „A fost o finală uluitoare. Ca să vezi ce se poate întâmpla atunci când ai un pic de încredere în tine însuți ! Nu m-aș fi crezut în stare de o asemenea răsturnare de scor. Nici nu-mi vine să cred. Încă nu m-am dezmeticit... E mai mult decât aș fi putut spera : sunt din nou pe podium, după zece ani de la primul titlu ! De-abia aștept anul 2017 !

Asta și datorită tacului – e o frumusețe de tac din arțar. Fără el, cred că aș fi fost eliminat la primul meci ! Când ai un tac nou, ai și tendința de a te antrena cu mai multă conștiinciozitate, pentru că știi că trebuie să te acomodezi cu el. Așa se face că la Shanghai am venit foarte bine pregătit.

M-a mai ajutat și faptul că-mi place foarte mult acest oraș și mă simt foarte bine aici. Sunt mai relaxat. După ce m-am vazut în sferturi, am început să mă simt și mai în largul meu.

În prima sesiune, Ryan a jucat foarte bine. Și-a meritat avantajul de 3 frame-uri. Sigur că la un asemenea scor moralul meu începuse să cam scadă, dar am reușit să câștig frame-ul al 9-lea și asta a contat foarte mult, pentru că la 7-2 mi-ar fi fost foarte greu să mai revin în meci. Știam că nu pot să-mi permit să fac prea multe greșeli și că nu trebuie să-i creez prea multe ocazii. Totuși, nu mi s-a părut că a jucat la adevărata lui valoare, mai ales din punct de vedere tactic, iar eu am avut un pic de noroc, în sensul că, de câteva ori, am scăpat nepedepsit. "


Rectificare - de fapt, DD a câștigat 8 frame-uri la rând. Primul din serie fiind ultimul din prima repriză.

La festivitatea de premiere, DD a luat microfonul din mâna maestrului de ceremonie și a cântat un fragment din șlagărul sinatrian My Way ! Cât de fericit trebuie să fi fost !... Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Lun 13 Aug 2007, 3:10, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
Pagina 11 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community