Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Întrebare cu apel la luciditate : nu cine ați dori să câștige, ci cine credeți că va câștiga turneul ?
Ryan Day
75%
 75%  [ 3 ]
Dominic Dale
25%
 25%  [ 1 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Matthew ! Hai, DD !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte cald publicul de la Shanghai. Și mult mai disciplinat decât cel de la Beijing. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 16:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil! Shocked S-a enervat rau Matthew Stevens. Very Happy Sper sa o tina asa pana in finala. 8) Tare rau imi pare ca n-am avut imagini si de la meciul lui.
Si Stephen a jucat bine,chiar daca a avut si cateva ratari.Oricum, pana acum din meciurile care le-am vazut nu am remarcat un jucator care sa fie la 100%.
Daca reuseste si Dominic Dale sa treaca linia de sosire ar fi o zi perfecta. Hai DD! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 17:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Weeeeeeeeeehell, cum ar spune the temptations... YOu know you make me wanna SHOUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT! =)))))))))

Ar trebui sa astept pana termina si Dominic, sper sa-l felicit si pe el, desi tzin mult si la Ken, dar nu mai am rabdare.

Asadar... Ma bucur foarte mult pentru Stephen si sper ca-n urmatoarele meciuri sa fie magistral de la inceput pana la sfarsit. Ma bucur foarte mult si pentru Massew si sper sa ma bucur cat de curand si pentru Dom. Daca ar castiga si el, ar fi perfect. Pe deasupra ash uita si de problema cu Holt de azi dimineatza.
Trecand peste asta, m-am trezit gandindu-ma cum ca acest turneu este foarte, foarte frumos. Macar de-ar fi asa tot restul sezonului. Asta gandeam asociat cu faptul ca Massew a castigat, ca era 3-0 pentru Stephen Hendry si ca maine dimineata avem reeditarea finalei de Campionat Mondial.
Dupa care domnul Hendo si partenerul sau domnul Bond au inceput sa joace haotic. 10 minute, 15, 20... Si ma gandeam cum pot sa zic ca imi place turneul asta cand jumatate dintr-un meci este superba si jumatate este de pe alta planeta. Nu stiu... Si nu zic asta pentru ca tineam cu Stephen care exact cand ma bucuram mai mult a hotarat s-o ia pe alte cai. Laughing Laughing Laughing

Cam asta ar fi de spus pe bune.

Acestea fiind zise, mai vreau sa mentionez doar ca mi s-a parut ciudat comentariul d-lui dr. Ancuta la adresa lui Stephen.
Acela care spunea ca Stephen doreste doar sa-si pastreze locul in top 16 si ca la turneul pe care l-o castigat Higgie de curand, in meciuri sub forma cel mai bun din 3, l-a batut toata lumea si doar cine n-a vrut nu l-a batut... Shocked
Poate ca nu mi-a placut deloc pentru ca sunt fan Hendry (as fi ipocrita sa spun ca as reactiona la fel pentru oricare jucator).
In fine, asta e... Rolling Eyes


Later edit: BINE DOMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM! Very Happy Am avut 3 magnifici astazi. Foarte, foarte bine! Very Happy

Later edit 2: Am sters o mica parte din mesaj pentru pentru ca exagerasem intr-un anume fel.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Joi 9 Aug 2007, 1:40, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 20:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

yay Matty!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

[...] mi s-a parut ciudat comentariul d-lui dr. Ancuta la adresa lui Stephen. Acela care spunea ca Stephen doreste doar sa-si pastreze locul in top 16 si ca la turneul pe care l-o castigat Higgie de curand, in meciuri sub forma cel mai bun din 3, l-a batut toata lumea si doar cine n-a vrut nu l-a batut... Shocked


Probabil că Marius Ancuța a vrut să facă o glumă, dar, dacă vorbim serios, doar atât : în materie de snooker, nimeni, nimeni pe lumea asta, nici fan, nici comentator, n-are dreptul să fie condescendent față de Stephen. (Nu pot spune "față de un jucător ca Stephen", pentru că pur și simplu nu mai există și nu cred să poată exista un alt jucător asemenea lui.) Indiferent de forma de moment, realizările lui sunt și vor rămâne unice, de neegalat, incomparabile. Ca sportiv și ca om, Stephen și-a câștigat respectul tuturor, iar asta nu se poate spune despre prea mulți jucători.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Aug 2007, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

* Stephen Hendry, foarte relaxat și într-o foarte bună dispoziție :
Tacul ? “Tacul e perfect.”
Meciul ? „M-am simțit fantastic. Mesele sunt puțin cam lente, din cauza umezelii, dar sunt mulțumit de rezultatul primului meu meci din acest sezon. Grozav îmi plac spectatorii din China. Vin aici de 20 de ani și de fiecare dată mi se face o primire extraordinară.”
Obiective în noul sezon ? „Am câteva obiective, dar despre cele mai multe dintre ele n-am de gând să vă spun nimic. În orice caz, obiectivul de bază e să reîncep să câștig titluri, pentru că deja au trecut doi ani de la ultima victorie într-un turneu de puncte.”
Crede că mai poate câștiga un nou titlu mondial ? „Da. Dacă n-aș fi convins de acest lucru, nici n-aș mai juca snooker.”

* Paul Gauguin avea dreptate : un kilogram de verde e mai verde decât o jumătate de kilogram. “Pe cale de consecință” (ca să preiau și eu felul în care maimuțăresc unii "dignitari" jargonul juridic Rolling Eyes ), un cap blond e mai blond decât unul oxigenat doar parțial.

Evident, e vorba despre Dom Dale. După ce descinsese la Shanghai arborând șuvițe a(i)urii, galezul și-a vopsit întreaga coamă : “Am luat hotărârea asta după primul meci. Toată operațiunea a durat vreo trei ore, dar frizerul pusese televizorul pe canalul care transmitea meciul lui Steve Davis, așa că am avut ce face în tot acest răstimp...” ( Twisted Evil Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 8:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa fie super tare meciul Higgins - Selby Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 9:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Angry Angry
Ieri scria pe tot ecranul ca azi ne dau Higgins v Selby. "Numai" campionul mondial si finalistul. Acum aflu ca i-au exilat la masa 3, unde nu este iluminare adecvata pentru TV.
Davis v Harold? Yawnee Yawnee No offense, da' totusi.
Fir-ar aujourd'hui et demain! Angry ( Wink ) Cum se poate sa nu ai imagini decat de la o masa din 4?
%$%#$%#$%


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

redboy a scris:
O sa fie super tare meciul Higgins - Selby Wink


Dacă de transmisiune s-ar fi ocupat profesioniștii de la BBC (nici ei făr' de păcat ! Rolling Eyes ), tocmai acela ar fi fost meciul programat spre televizare, indiferent cine ar fi evoluat la celelalte mese. Și tocmai pentru că era o eventuală reeditare a finalei de la Crucible 2007.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 10:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, foarte aiurea ca nu dau acel meci...
Cred ca e o greseala majora din partea tuturor celor vinovati.
Era meciul pe care multe persoane asteptau sa-l vada si n-o sa avem nici macar reluare. Sad Sad
Cat despre plasarea la masa nr 3. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad OH COME ON. Crying or Very sad Crying or Very sad Mnu... Chiar nu.

Si ultima chestie, mai cred si ca asta poate fi incoronata inca de-acum gafa sezonului.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O precizare : turneul pe care l-a câștigat Dave Harold, Openul Asiei (1993) era atunci un turneu de puncte. Mai mult, victoria lui a marcat un record, pentru că Dave a devenit campionul cu cea mai modestă poziție în clasament - ocupa locul 93.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 10:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne, ce fericit am fost cand am vazut ca va fi televizat meciul dintre Dott si Ding Junhui Smile
Abia astept sa-l vizionez... GO Go Ding ! Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 11:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Abia acum am revenit din vacanta asa ca nu prea stiu ce se petrece pe aici. Razz
Ce s'a intamplat cu Ronnie...vazusem la tv ca a pierdut cu 1-0???
Bravo Mark Selby...si ma bucur pentru Matthew... Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 9 Aug 2007, 11:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

^ Ronnie nu a putut evolua in acest turneu datorita unor probleme la spate...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Următoare
Pagina 3 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community